forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 HORROR stripovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 28/10/2014 : 15:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
Zagor je ima par dobrih (koliko ja znam, valjda je bilo i više) epizoda, recimo ona SF ˝Zelena smrt˝, pa epizoda (zaboravija naziv) gdje Zagor i spasilačka družina idu nač vojni garnizon (bogu iza leđa) kojemu se izgubio svaki trag (kao i onima koji su ih išli tražit). To je epizoda u vezi vojnih kemija/biologija tajnih eksperimenata.
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 28/10/2014 : 15:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MSBlueberry

Zagor je ima par dobrih (koliko ja znam, valjda je bilo i više) epizoda, recimo ona SF ˝Zelena smrt˝, pa epizoda (zaboravija naziv) gdje Zagor i spasilačka družina idu nač vojni garnizon (bogu iza leđa) kojemu se izgubio svaki trag (kao i onima koji su ih išli tražit). To je epizoda u vezi vojnih kemija/biologija tajnih eksperimenata.



Da , to je onaj maxi Zagor , napuštena utvrda ja mislim ili tako nesto
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 29/10/2014 : 09:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Crossed....iako više bolesno nego strašno ali svakako nešto šta nisi nikada čitao
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/10/2014 : 09:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by raic1922

quote:
Originally posted by MSBlueberry

Zagor je ima par dobrih (koliko ja znam, valjda je bilo i više) epizoda, recimo ona SF ˝Zelena smrt˝, pa epizoda (zaboravija naziv) gdje Zagor i spasilačka družina idu nač vojni garnizon (bogu iza leđa) kojemu se izgubio svaki trag (kao i onima koji su ih išli tražit). To je epizoda u vezi vojnih kemija/biologija tajnih eksperimenata.



Da , to je onaj maxi Zagor , napuštena utvrda ja mislim ili tako nesto



Sindrom Belzebub
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 29/10/2014 : 13:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Boston Jack

Preporučio bih Omnibus od Chaboutea od Fibre. Sadrži više priča, od kojih su neke rađene u duhu gotičkog horora, jaka atmosfera, mistika, noć itd. Meni najjezovitija priča iz Omnibusa, i ujedno najbolja je Zvijer.

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=10&TitleID=194




Hvala na preporuci, nisam znao da je to horror, izgleda zanimljivo (slab sam na snježne priče)...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/10/2014 : 13:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

... koji je u međuvremenu vec rasprodan ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 29/10/2014 : 16:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Mi u Zagrebu smo blagoslovljeni zbirkom u gradskim knjižnicama ;)
Go to Top of Page

Boston Jack
stripovi.com suradnik



166 Posts

Member since 26/05/2010

Posted - 29/10/2014 : 18:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Boston Jack a Private Message  Reply with Quote
Nema na čemu Vukozec
Ja isto uglavnom nabavljam stripove u gradskim knjižnicama. Odlična je ponuda.

Vidim da je na temi spomenuta priča Glazba Erica Zana od Lovecrafta. Priča je vrhunski horror i baš sam razmišljao da bi je bilo fora prikazati u obliku stripa, a nisam niti znao da već postoji :)

My Friend Dahmer od Derfa sam čitao neki skraćeni PDF. Jako potresna stvar.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/10/2014 : 20:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Meni je najveći horor kad pročitam bonellija.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/10/2014 : 23:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Imam kod sebe sve Horror Eksove...Sad sam se setio da ih imam poredane u kutiji na tavanu još od davnina...Sjajne priče!!!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 05/04/2015 : 20:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Evo ovaj topic :

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46575

...me je potaknuo da dam listu za horrore


1. Crossed (ne svi ali original definitivno)
2. Neonomicon
3. Wytches
4. Severed
5. The wake
6. Sin titulo
7. Uzumaki
8. Domu
9. Harvest
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 06/04/2015 : 19:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Meni simpatična priča + nešto slobodnog vremena











Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 06/04/2015 : 20:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
odlično
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/05/2015 : 07:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Evo jedan fumetti koji bih rado procitao na nasem jeziku:
http://www.thecannibalfamily.it/TCF/index.html
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/06/2019 : 15:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Gigi Simeoni - Vještica

Giallo horor koji usvaja tipične gradivne elemente iz zlatnog doba talijanskog (filmskog) horora: flashbackovi, traume iz djetinjstva, djeca kao nositelji radnje, buđenje seksualnosti (korijen svega, Freud je opet bio u pravu), nadnaravne sile. Ima sličnosti i sa Kingom (Stephenom, ne pokretačem teme) ali ipak se osjeti jak talijanski šmek. Nakon najšokantnijeg momenta, rasplet postaje očit. Sve već viđeno, ali zgodno žanrovsko djelce, autorova posvećenost žanru se osjeti.

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/06/2019 : 15:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Alan Moore & Jacen Burrows - The Courtyard & Neonomicon

Dvije Mooreove (povezane) priče u kojima se pozabavio kultnim univerzumom H.P. Lovecrafta. Priče su smještene u moderno doba, a sam Lovecraft postaje dio svog mitološkog svijeta (neka vrsta proroka). Courtyard je originalno bila kratka priča, kasnije adaptira u strip. Neonomicon se na nju direktno nastavlja i ima razrađeniju radnju. Osnovna premisa od koje je Moore pošao bilo je da izvuče na vidjelo neke teme koje su za Lovecrafta bile tabu. Naročito jednu temu koja se u Lovecraftovim dijelima nikad ne spominje, barem ne eskplicitno, premda Moore smatra da spominjanje raznih "drevnih, neimenovanih obreda" i sl. aludira direktno na nju, odnosno da je tema podsvjesno sveprisutna (opet dolazimo do Freuda). Uglavnom, Moore je odlučio to neizgovoreno učiniti eksplicitnim. Vrlo eksplicitnim :)
Nekim čitateljima će to sve sigurno biti malo too much, ilitiga šokantno. No ne bi li jedna od uloga horora trebala biti da šokiraju, a ako nasilje više ne predstavlja nikakav shock value, što nam preostaje?



Priča se dalje nastavlja u Providence koji je ujedno i prequel i sequel Neonomicona (i trostruko većeg opsega). Providence je inače glavni grad Rhode Islanda, jedan od najstarijih gradova u SAD-u i Lovecraftovo mjesto rođenja.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 03/06/2019 : 17:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Kako se ovo zvalo na engleskom?

Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 03/06/2019 : 19:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Face of Fear
http://dcpagesoffear.blogspot.com/2015/03/syd-shores-art-face-of-fear-1969.html

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 03/06/2019 : 19:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Hvala, to je to.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/02/2022 : 14:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Gyo (Junji Ito)

Itovi zaštitni znaci, body horror, smrtno ozbiljna prezentacija apsurdnih premisa, potenciranje užasa kroz postepeno koncentrično gomilanje istog, nemilosrdni "raspleti" - plus tradicionalni elementi J-horrora, creature-feature, vojni eksperimenti, traume rata...
Premda su mu (iritanti) likovi slabije karike, Ito uspješno kreira unikatne noćne more i uvlači čitatelja u njih.



Jako su mi se dopale i dvije kratke priče na kraju. Hoće li Darkwood izdati još nešto od Ita, zna li se šta? Tomie ili neku kolekciju kraćih priča?

Edited by - vukozec on 21/02/2022 14:38:01
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 21/02/2022 : 15:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
DW najavio da će raditi Tomie i Fragments of Horror, a Stalker No Longer Human
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/02/2022 : 00:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Gigi Simeoni - Vještica

Giallo horor koji usvaja tipične gradivne elemente iz zlatnog doba talijanskog (filmskog) horora: flashbackovi, traume iz djetinjstva, djeca kao nositelji radnje, buđenje seksualnosti (korijen svega, Freud je opet bio u pravu), nadnaravne sile. Ima sličnosti i sa Kingom (Stephenom, ne pokretačem teme) ali ipak se osjeti jak talijanski šmek. Nakon najšokantnijeg momenta, rasplet postaje očit. Sve već viđeno, ali zgodno žanrovsko djelce, autorova posvećenost žanru se osjeti.





Lep osvrt, a tek ga sad vidim. Mogao bih da uzmem da citam Vesticu onda u skorije vreme. Imam Phenixovo izdanje ali nisam planirao da taj strip citam u doglednoj buducnosti pored gomila i gomila drugih stripova koji me cekaju.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/10/2022 : 14:54:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Wytches vol.1 (Snyder/Jock)

Priča je OK, no kod drugih autora, konkretno Stephena Kinga koji je očito bio veliki uzor, sam već vidio slične priče ispričane na jači (grandiozniji) način. Pronalazim paralele i sa I Kill Giants, bullying itd., opet, tamo mi je karakterizacija jača. Crtežu koloristički efekt kao da je Pollock zalio kantom boje svaku stranicu smeta i čini ga nejasnim. Volio bih ovo vidjeti u nekom drugom koloru ili čak C/B, ali sad sam već dvaput pročitao ovu priču i to mi je sasvim dovoljno.



Edited by - vukozec on 25/10/2022 16:11:44
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/10/2022 : 15:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
https://www.listchallenges.com/pastes-100-of-the-best-horror-comics/list/

12/100

Mnogo toga još čeka na domaća izdanja.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/10/2022 : 15:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

https://www.listchallenges.com/pastes-100-of-the-best-horror-comics/list/

12/100

Mnogo toga još čeka na domaća izdanja.



19/100 kod mene.
Mada neki naslovi nemaju šta raditi na toj listi (Kill the Minotaur ponajviše).

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 18/10/2022 15:20:13
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000