forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 TOP 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/02/2014 : 19:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sretan

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by izivko

Lone Wolf & Cube


Usamljeni vuk i kocka?


Da ispravim: Lone Wolf & Cub
Ovo je vrh stripa po mom mišljenju


Obožavam filmove, volio bi imati priliku i strip pročitati.

Kakava je situacija s tim stripom u Hrvatskoj? Je li išta izašlo?


Jako je teško dobiti prava za izdavanje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

sretan
Average Member



593 Posts

Member since 16/11/2012

Posted - 09/02/2014 : 08:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sretan a Private Message  Reply with Quote
Znači da ništa nije kod nas izdano (:
Go to Top of Page

renda
Junior Member

Croatia
323 Posts

Member since 20/09/2002

Posted - 09/02/2014 : 19:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send renda a Private Message  Reply with Quote
1. Vrh bogova
2. Modesty Blaise
3. Blueberry
4. Riđobradi
5. Matteo
6. Partizani
7. Manhattan beach 1957
8. Crni jahač
9. Priče sa divljeg zapada
10. Papak

Moram dodati: Ken Parker, Princ Valliant, Tanguy i
Laverdure, Matt Marriott, Alan Ford, Pauk i Manara
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/03/2014 : 15:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Evo mog šarolikog društva:

Watchmen
Corto Maltese
Maus
From Hell
Asterios Polyp
Tiha invazija
Ljubav i rakete
Crveni alarm
V for Vendetta
Alan Ford/Dylan Dog

Stripovi koje nisam dovršio ili pročitao još dovoljno epizoda ali koji bi mogli ući u Top10: Bone, Sin City, Hellboy, Ken Parker, Lincoln...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/10/2014 : 16:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo promenila se lista u odnosu na onu od 10 meseci. Dosta sam novih stripova i serijala procitao pa se promenila lista, a i u buducnosti se nadam da cu otkriti jos mnoge bisere koje cu moci da dodam na listu.

1. Zagor-institucija, najdrazi i najbolji strip! Mogu uvek da ga citam i uvek se obradujem novom broju

2. Mister NO- Serijal koji zasluzuje paznju, Nolitta na vrhuncu naracije, Bignoti i Diso na vrhuncu crtanja!

3. Sin City- Milerovo noir remek-delo, sjajna stripcina, napeto ispricana i nacrtana, strip za sva vremena

4. Nadziraci- Murovi Nadziraci prikazuju moralni sunovrat citavnog ljudskog roda, a to nije toliko fiktivno u nasem pravom svetu, nismo ni mi daleko od toga. Nadziraci su jedan od retkih stripova koji deluje jednostavno a zabavno, a ustvari ima tu dosta filozofije, samo treba malo da se zakopa ispod povrsine.

5. Propovednik- strip koji sokira Garth Ennis je lud ko struja!

6. Hitman- Jos jedan Ennisov strip, zajebancija, napetost, dosta pucacine i krvi. Ko Tarantino ali samo u stripu.

7. Kasidi- najbolji mini serijal koji je izasao iz Bonelli produkcije. Ruju briljira u gangsterskim noir pricama.

8 Betmen- Povratak Mracnog Viteza stripcina i posle 30 godina od izdavanja i posle svih ludorija i inovacija koje ubacuju u DC i Marvel, ovaj strip odoleva zubu vremena i uvek ce btii klasik! Pored Mracnog Viteza volim i druge Batmanove stripove tako da i oni spadaju pod ovu 8.crticu

9. Vestern od Van Hama i Rosinskog

10. I za kraj jedno domace remek delo Kobra Baneta Kerca i Toze Obradovica je bezvremenski strip koji uvek moze da se cita!

*11. Morao sam da stavim na bonus 11. mesto neke epizode Dilana Doga koje su me potpuno odusevile a to su Dugacki pozdrav, Uzas iz nekog drugog kad, Alfa i Omega, Formular A38, Lepota demona...


Stripovi koji nisu usli u listu ali su blizu toga su Long Dzon Silver, Granvli, Mohikanac, Tex, Bar kod Dzoa.

Edited by - going going on 11/10/2014 16:42:18
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 11/10/2014 : 23:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Bez posebnog reda

Zagor
Watchmen
Hellblazer
Alan Ford
Swamp Thing (Moore)
Sin City
Batman (od Year One pa hronološki dalje...naleteo sam na mnogo sjajnih epizoda)
Lazarus Ledd
Cat Claw
Batman Returns

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 12/10/2014 : 00:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Zagor
Mark
Blek
Tex
Alan Ford
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/10/2014 : 10:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
bez da ikog vređam (ovde pre svega mislim na pijanog i goinga), ali uvek se nasmejem kad vidim na nečijoj top listi rame uz rame Zagora i stripove sa dosta ozbiljnijom tematikom.
To me uvek podseti kad nekog pitam šta slušaš od muzike a on kaže "Cecu,Moby,Massive attack,..." -savršeno mi je jasno da je Zagor mnogima i dalje omiljen/drag, ali ipak mi je čudno da kad se uđe dublje u svet devete umetnosti i zavole stripovi poput Korta Maltežanina,Nadzirača i tome slično, da tu može da se nađe mesto i za Zagora - da ne bude zabune, mislim na mesto na top listi, ne na ljubav prema ovom liku koji je svima nama (odnosno mnogima od nas) i dalje strip ikona i koga i dalje s vremena na vreme pročitamo sa užitkom.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/10/2014 10:49:40
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/10/2014 : 10:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I Zagor bi bio puno ozbiljniji strip da nema kraj sebe onu debelu šeprtlju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/10/2014 : 10:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
stvar je u tome da večina ljudi izjednačava TOP 10 listu sa listom najdražih stripova,
ali, kad pogledaš, to i jesu usko vezani pojmovi

inače, meni je uvijek bilo smiješno kad vidim bleka i marka na nečijoj TOP 10 listi
prvo sto pomislim da ta osoba nije pročitala više od 10 stripova pa se svi čitani stripovi nalaze na popisu :)
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/10/2014 : 14:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

bez da ikog vređam (ovde pre svega mislim na pijanog i goinga), ali uvek se nasmejem kad vidim na nečijoj top listi rame uz rame Zagora i stripove sa dosta ozbiljnijom tematikom.
To me uvek podseti kad nekog pitam šta slušaš od muzike a on kaže "Cecu,Moby,Massive attack,..." -savršeno mi je jasno da je Zagor mnogima i dalje omiljen/drag, ali ipak mi je čudno da kad se uđe dublje u svet devete umetnosti i zavole stripovi poput Korta Maltežanina,Nadzirača i tome slično, da tu može da se nađe mesto i za Zagora - da ne bude zabune, mislim na mesto na top listi, ne na ljubav prema ovom liku koji je svima nama (odnosno mnogima od nas) i dalje strip ikona i koga i dalje s vremena na vreme pročitamo sa užitkom.


A meni je pak smiješno kad neko na top 10 listu stavi serijal od 300+ epizoda. Pa nisu valjda svi zagori na top listi.

Inače, meni bi vjerojatno najbolji Zagor ušao u top20 i ne razumijem zašto se uvijek mora generalizirati s tim da je to smeće. Ja mislim da je recimo 25% smeće, 25% čitljive priče, 25% dobre priče i 25% vrlo dobre i odlične. Teško je toliki serijal napraviti da sve budu odlične epizode.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/10/2014 : 14:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
1. Daleko susjedstvo (Taniguchi)
2. Odgoda (Gibrat)
3. Batman: Ubistveni vic (Moore/Bolland)
4. Kapetan Amerika: Ples smrti (Macan/Žeželj)
5. Maus (Spiegelman)
6. Blacksad: Crvena duša (Canales/Guarnido)
7. XIII: Spis Jason Fly (Van Hamme(Vance)
8. Jedno doba, jedna priča: Pariski dželat (Barbato/Casertano)
9. Okružen mrtvima: Davnoprošlo vreme (Kirkman/Moore)
10. Skriveno lice: Pustinjski razbojnici (Manfredi/Parlov)

Ne nužno, ali otprilike ovim redoslijedom.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/10/2014 : 01:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

bez da ikog vređam (ovde pre svega mislim na pijanog i goinga), ali uvek se nasmejem kad vidim na nečijoj top listi rame uz rame Zagora i stripove sa dosta ozbiljnijom tematikom.
To me uvek podseti kad nekog pitam šta slušaš od muzike a on kaže "Cecu,Moby,Massive attack,..." -savršeno mi je jasno da je Zagor mnogima i dalje omiljen/drag, ali ipak mi je čudno da kad se uđe dublje u svet devete umetnosti i zavole stripovi poput Korta Maltežanina,Nadzirača i tome slično, da tu može da se nađe mesto i za Zagora - da ne bude zabune, mislim na mesto na top listi, ne na ljubav prema ovom liku koji je svima nama (odnosno mnogima od nas) i dalje strip ikona i koga i dalje s vremena na vreme pročitamo sa užitkom.



Primedba je na skroz na mestu.
Stvar je u tome da mi Kingovo pitanje sa "po vašem ukusu" nekako teži ka subjektivnijem odgovoru.
Ali, evo, ako će biti lakše, podelićemo ovako: Na Zagora i ono šta sam nakon Zagora otkrio

Tj. Zagora kao emociju i ostalih devet kao apsolutni kvalitet

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/10/2014 : 03:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by anto

bez da ikog vređam (ovde pre svega mislim na pijanog i goinga), ali uvek se nasmejem kad vidim na nečijoj top listi rame uz rame Zagora i stripove sa dosta ozbiljnijom tematikom.
To me uvek podseti kad nekog pitam šta slušaš od muzike a on kaže "Cecu,Moby,Massive attack,..." -savršeno mi je jasno da je Zagor mnogima i dalje omiljen/drag, ali ipak mi je čudno da kad se uđe dublje u svet devete umetnosti i zavole stripovi poput Korta Maltežanina,Nadzirača i tome slično, da tu može da se nađe mesto i za Zagora - da ne bude zabune, mislim na mesto na top listi, ne na ljubav prema ovom liku koji je svima nama (odnosno mnogima od nas) i dalje strip ikona i koga i dalje s vremena na vreme pročitamo sa užitkom.


A meni je pak smiješno kad neko na top 10 listu stavi serijal od 300+ epizoda. Pa nisu valjda svi zagori na top listi.

Inače, meni bi vjerojatno najbolji Zagor ušao u top20 i ne razumijem zašto se uvijek mora generalizirati s tim da je to smeće. Ja mislim da je recimo 25% smeće, 25% čitljive priče, 25% dobre priče i 25% vrlo dobre i odlične. Teško je toliki serijal napraviti da sve budu odlične epizode.




CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/10/2014 : 03:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

bez da ikog vređam (ovde pre svega mislim na pijanog i goinga), ali uvek se nasmejem kad vidim na nečijoj top listi rame uz rame Zagora i stripove sa dosta ozbiljnijom tematikom.
To me uvek podseti kad nekog pitam šta slušaš od muzike a on kaže "Cecu,Moby,Massive attack,..." -savršeno mi je jasno da je Zagor mnogima i dalje omiljen/drag, ali ipak mi je čudno da kad se uđe dublje u svet devete umetnosti i zavole stripovi poput Korta Maltežanina,Nadzirača i tome slično, da tu može da se nađe mesto i za Zagora - da ne bude zabune, mislim na mesto na top listi, ne na ljubav prema ovom liku koji je svima nama (odnosno mnogima od nas) i dalje strip ikona i koga i dalje s vremena na vreme pročitamo sa užitkom.


Nigdje ne pise da se stripove treba svrstati u one sa ozbiljnom tematikom i one zabavne...gdje pise da je strip koji smori bolji od onog koji zabavi?..

1. TELLER
2. ZAGOR
3.TEX
4. PARKER
5.MISTER NO
6.BLEK
7.MARK
8.TIM I DASTI
9.PSDZ
10.KARABINA SLIM

Onda idu dalje neki bd skole, recimo lucky luke, crnobradi,asterix,torgal,jastreb/kobac,iznogud.....
Vidi se iz prilozenog da ja kod stripova trazim zabavu, za smor zivim zivot...bas mi jos treba ozbiljan strip da se na kraju razplacem ili padem u depresiju.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 13/10/2014 : 08:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by anto

bez da ikog vređam (ovde pre svega mislim na pijanog i goinga), ali uvek se nasmejem kad vidim na nečijoj top listi rame uz rame Zagora i stripove sa dosta ozbiljnijom tematikom.
To me uvek podseti kad nekog pitam šta slušaš od muzike a on kaže "Cecu,Moby,Massive attack,..." -savršeno mi je jasno da je Zagor mnogima i dalje omiljen/drag, ali ipak mi je čudno da kad se uđe dublje u svet devete umetnosti i zavole stripovi poput Korta Maltežanina,Nadzirača i tome slično, da tu može da se nađe mesto i za Zagora - da ne bude zabune, mislim na mesto na top listi, ne na ljubav prema ovom liku koji je svima nama (odnosno mnogima od nas) i dalje strip ikona i koga i dalje s vremena na vreme pročitamo sa užitkom.


Nigdje ne pise da se stripove treba svrstati u one sa ozbiljnom tematikom i one zabavne...gdje pise da je strip koji smori bolji od onog koji zabavi?..

1. TELLER
2. ZAGOR
3.TEX
4. PARKER
5.MISTER NO
6.BLEK
7.MARK
8.TIM I DASTI
9.PSDZ
10.KARABINA SLIM

Onda idu dalje neki bd skole, recimo lucky luke, crnobradi,asterix,torgal,jastreb/kobac,iznogud.....
Vidi se iz prilozenog da ja kod stripova trazim zabavu, za smor zivim zivot...bas mi jos treba ozbiljan strip da se na kraju razplacem ili padem u depresiju.



Telleru, tko kaže da ozbiljni stripovi ne mogu biti i zabavni i obratno? Evo Asterix...na prvi pogled dječji strip, a ustvari jako pametna povijesna satira...ili Alan Ford...najbolji stripovi su i jedno i drugo...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/10/2014 : 08:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
bez posebnog redosljeda:
corto
torpedo
blueberry
spaghetti brothers
nathan never
martin mistery
dylan dog
alan ford
ken parker
magični vjetar
princ valijant
asterix
gaston
modesty
priče sa divljeg zapada

istina da je više od 10 ali sve ih volim podjednako pa nemogu nikoga izbaciti :-)

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000