forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije temeljene na stripovima!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 24/09/2014 : 08:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
@DeeCay

Tek sada sam skužio da je to tvoj tekst na Inverziji :)... A baš sam ga jutros pročitao i rakao si nakon njega kako jedva čekav večeras gledati pilot. Bravo!

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 24/09/2014 : 09:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

...ne znam za ove nove,ali ona prastara serija...
tananananananana, BETMEN! BETMEN!...tanananananananana!!!
BUM! TRESS!
...je bila legendarna!!!!
Zna li netko o čemu pričam?


Jao probao sam ovo gledati s klinicma prije mjesec-dva... meni je bilo silly a njima dosadno. Prekinuli smo nakon desetak epizoda.Mislim da su nakon Burtona i Nolana prerasli ovakvog Batmana :)

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 24/09/2014 : 19:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
Odličan pilot, jako sam zadovoljan.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/11/2014 : 19:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Stripovi na malim ekranima - Constantine!




Stripovska invazija na male ekrane se nastavlja! Najnoviji izdanak, "Constantine", prošlog mjeseca pojavio se pred očima svakog ozbiljnog ovisnika o serijama. Treća ovaj mjesec, nakon "The Flasha" i "Gothama", uz bok "Arrowu" i "Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.". Neka. I trebali smo to. Rađen prema predlošku stripa Hellblazer iz DC Vertigo linije stripova. Showrunneri su Daniel Cerone (Dexter, Charmed) i već priznati prenositelj stripa na male i velike ekrane David Goyer (Blade, Da Vinci's deamons, Dark Knight, Ghost rider), a redatelj prvog dijela Neill Marshall (Game of Thrones, Dog soldiers, Doomsday). Poznata ekipa. Constantine iz stripova je arogantni i cinični praktikant okultnih vještina i paranormalni detektiv, porijeklom iz britanske radničke klase, egzorcist, demonolog i gospodar mračnih vještina, opterećen traumatičnim iskustvom istjerivanja iz Newcastlea, i proklete duše zbog petljanja s paklenim silama. Kako je Vertigo inače DC imprint za odrasle, teme koje su se provlačile mogli bi staviti u kontekstu kategorije "samo za one 18+". Iako je originalni stripovski otac ozloglašeni i slavljeni Alan Moore, doživio je svoje inkarnacije kroz niz poznatih i priznatih imena iz svijeta stripa - Jamie Delano, Garth Ennis, Paul Jenkins, Warren Ellis, Grant Morrison, Neil Gaiman, Mike Carey, Andy Diggle i Peter Milligan. Danas on živi s drugim superherojskim junacima u DC univerzumu i ima malo zajedničko s onim Vertigovim Hellblazerom kojeg smo voljeli i poštovali. Sjećate se filmske ekranizacija s Keanuom Reevesom iz 2005. godine? Temeljena parcijalno na storyarcu "Dangerous Habits" (Hellblazer #41–46) Gartha Ennisa, nije uspjela razgaliti srca gledatelja/čitatelja i izroditi franšizu, iako se pričalo o nastavcima. Veseli me činjenica što je Guillermo Del Toro izjavio da bi radio film o Constantineu, zajedno s drugim akterima njegove grupe Justice league Dark, Zatannom, Swamp thingom i drugima.

"Ja sam John Constantine, istjerivač đavola, demonolog i gospodar mračnih vještina…"

Najavljivano je da će se serija Constantine baviti ranim dijelom stripovske karijere Johna Constantinea, od točke gdje ga upoznajemo u čizmama Jamiea Delana. Mjesto radnje smješteno je u London, a on baulja opterećen tragedijom uzrokovanoj neuspjelim egzorcizmom u Newcastleu, gdje je zbog vlastite arogancije skrivio smrt djevojčice Astre. S Johnom motamo se kroz tajanstveni i skriveni polusvijet, pun demona i anđela, duhova, čarobnjaka, luđaka, zaluđenih fanatika i regularnih pokvarenjaka. U prvim brojevima strip serijala glavni negativac demon Nergal osnovao je svoju Damnation army kao odgovor na nastojanja religioznih fanatika, tzv. "The Resurrection Crusade" da na svijet donesu novog Krista. U prvim dvjema pričama upoznajemo i lik vudu vješca Papa Midnite, koji će se pojaviti i u seriji. Upoznajemo i druge Johnove prijatelje, taksista Chasa Chandlera, i druge koje redovito ginu zbog djela njihovog prijatelja Constantinea. Tako da možemo reći da John posjeduje zabrinjavajuću naviku žrtvovanja prijatelja zaradi viših ciljeva. Evo kako je Delano vodio svog lika: "Vodeći se vlastitim interesima za politiku, ljudsko stanje i urođenu magiju ljudskog uma; pisao je svirepe satire, metafizičke noćne more i intimne drame, s podjednakim žarom baveći se rasizmom, Vijetnamom, vladinim zavjerama i ekološkom politikom. A i bavio se Johnovim formativnim godinama, koristeći prošlost da dublje preispita Constantineove motive i ponašanje." Vidimo iz samih postavki zašto se ne može direktno prenijeti Delanova atmosfera ni okolina, no mislim da se uspješno mogu prenijeti motivi i teme...


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 09/11/2014 : 15:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
Zadnja epizoda Gothama
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 09/11/2014 : 16:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Sjajna, definitivno!
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 22/11/2014 : 14:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
Gleda li neko Flash? Meni je najpozitivnije iznenađenje ove sezone jer sam imao najmanja očekivanja, ali je ispalo super. Wells je odličan lik, zanima me kako će se razvijati radnja sa njim u budućnosti.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 22/11/2014 : 15:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mac

Gleda li neko Flash? Meni je najpozitivnije iznenađenje ove sezone jer sam imao najmanja očekivanja, ali je ispalo super. Wells je odličan lik, zanima me kako će se razvijati radnja sa njim u budućnosti.

Nemogu nikako Flasha, pokusavam, ali ne ide.
Gotham pratim i prilicno sam zadovoljan.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/12/2014 : 11:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
AMC je naručio pilot za serijal Preacher.

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=57515

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1228 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 30/12/2014 : 00:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Sad u 2 dana pogledao sve što je izašlo od Gothama
Serija je jako dobra, održava napetost. Više paralelnih radnji se isprepliču. Velike pohvale za stvaranje "prljavi pokvareni grad" ugođaja, al' ne bi se bunio da je prikazno još malkice tamnije i okrutnije. Odabir glumaca je odličan. Za sada mi je najupečatljiviji lik Pingvina, totalno sam se iznenadio tim likom, vjerojatno najokrutniji i najluđi lik dosada.
Nestrpljivo očekujem nastavak sezone (5. Siječnja)

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 30/12/2014 : 01:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Evo mojeg dozivljaja ovih superherojskih/stripovskih serija:
- AoS - izvrsna druga sezona, svaka epizoda zanimljiva i jako zabavna
- Flash - od ovih superherojskih serija Flash mi za sada ima najbolju prvu sezonu (AoS-u je trebalo pola prve sezone da se ufuraju, dok je Arrow imao previse teen drame u prvoj sezoni)
- Arrow - fina treca sezona, svida mi se kamo ide ovo sa Ra's al Ghul-om
- Constantine - prve cetiri epizode nisu bile nest, ali mi je zato peta bila jako dobra i od nje se serija dosta popravila, posebno izvrsna zadnja epizoda
- Gotham - najslabija od ovih 5 serija, pilot solidan i onda 5 slabih epizoda, da bi se sa sedmom popravila, ali svejedno ostala samo solidna

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 30/12/2014 : 18:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Gotham odličan, constantine katastrofa loš

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 09/01/2015 : 19:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
Odgledao Agent Carter i prilično sam zadovoljan. Ima potecija, Hayley Atwell je bomba
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 15/01/2015 : 16:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
Uh Flash je odličan, puno mi se više sviđa od Arrowa a pogotovo od Gothama, koji me je razočarao. Kod Flasha mi se sviđa implementacije putovanja kroz vrijeme, a to je tematika koju obožavam, i još su odmah u prvoj sezoni krenuli sa glavnim nemesisom, Reverse Flashom, drugi dio sezone će biti odličan.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/01/2015 : 22:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Stripovi na malim ekranima - Marvel's Agent Carter
by DeeDee

Za sve fanove Marvel franšize u svim oblicima - nova serija Marvel's Agent Carter! Glavni lik ne nosi hlače. Ali zato nosi gan i crveni ruž. I razbija noseve.



“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 27/01/2015 : 12:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
Dvanaeste epizoda Gothama

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 27/01/2015 : 12:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Arrow (3/10) - previše mlako i teen
Constantine (5/10) - pratim strip pa mi je ovo pomalo PG-13
Agent Carter (6/10) - ni smrdi ni miriše
Gotham (7/10) - ne obara s nogu, ali je gledljivo
Flash - nisam gledao jer mi se čini da je to Arrow 2

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 27/01/2015 : 17:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
A S.H.I.E.L.D.?
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 28/01/2015 : 10:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

A S.H.I.E.L.D.?

E da, zaboravio sam SHIELD. Odustao sam nakon 5-6 epizode jer mi je bio turbodosadan. Sad čitam da se popravio u drugoj sezoni, ali mi se nekako neda nastaviti.

Ali obečajem da ću gledati Supergirl, čisto iz fetiša.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 28/01/2015 : 14:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ne da se popravio, već je postao jedna od nazabavnijih aktualnih serija i dosta bolji od svih koje si ocjenio.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 28/01/2015 : 15:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Ne da se popravio, već je postao jedna od nazabavnijih aktualnih serija i dosta bolji od svih koje si ocjenio.


OK, dam im novu šansu.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 28/01/2015 : 15:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

quote:
Originally posted by Windwalker

A S.H.I.E.L.D.?

E da, zaboravio sam SHIELD. Odustao sam nakon 5-6 epizode jer mi je bio turbodosadan. Sad čitam da se popravio u drugoj sezoni, ali mi se nekako neda nastaviti.

Ali obečajem da ću gledati Supergirl, čisto iz fetiša.



Više meni baš obratno. Prva sezona mi je (nakon što je prešla polovicu) bila baš dobra (prvu polovicu sam gledao s jendim okom i uhom koliko je bilo glupo i dosadno).

Druga je, barem zasad, uzaludno trošenje vremena

al još uvijek je bolja od "Arrowa"...sve je bolje od "Arrowa"..."Čarobnice" su bolje od "Arrowa"...eventualno je "The 100" gori od "Arrowa", al to nije u istoj kategoriji

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 28/01/2015 : 18:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Arow je meni skroz OK i gledljivo. SHIELD bezveze kao i Agent Carter.
Constantin onak, Gotham OK, Flash OK.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 28/01/2015 : 21:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Nova Carterica je zakon.
Čak je i Stan bio.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 03/02/2015 : 22:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Sutra...

Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000