forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Tonto's Box
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 16/02/2015 : 16:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Moon Knight

Nekoliko kadrova iz probe za marvel...






The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 17/02/2015 : 10:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Ha, ovo je bilo i kod mene za probu!
Šta si još bio dobio?
Ja sam mogao birati između tog Moon knighta, nekih Guardians of
the Galaxy i Dardevila protiv Spajdermena.
Radio sam olovke za ovog Dardevila protiv Spajdermena jer za ove
druge nikad prije nisam ni čuo da postoje.
Cebulski mi na kraju nije odgovorio. Valjda zato što sam malo
"presložio" scenario i "prevrtio" kadrove da bi bilo bolje
A možda su se moje table zagubile jer sam ih poslao točno na dan
kad su Cebulskog makli s pozicije skauta i postavili Jeanine Schaefer.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/02/2015 : 10:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
tebi se onda, dupli, nisu ni javili...
jesi ti dobio kakav odgovor, tonto?
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/02/2015 : 10:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
@ dupli

...da, dobili smo iste scenarije. Mjesecoviteza sam izabrao ni ne pročitavši ostale zbog toga jer ga je Ellis pisao (volim Ellisa), a i nisam se htio dovoditi u situaciju da biram ono što mi je najlakše za nacrtati, nego ajmo to i gotovo.


@ supermark

prenosim svoj post s wendolovog topica
quote:
Originally posted by Tonto

Odradio sam i ja probu za njih. Odgovor od Cebulskog je bio: "Very cool... I will show these around!"
...i naravno na tome je i ostalo. No meni marvel i nije baš neka furka pa me nije mnogo dirnulo.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 17/02/2015 : 16:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
@ supermark - tebi se onda, dupli, nisu ni javili...

Nisu.

@ Tonto...da, dobili smo iste scenarije. Mjesecoviteza sam izabrao ni ne pročitavši ostale zbog toga jer ga je Ellis pisao (volim Ellisa), a i nisam se htio dovoditi u situaciju da biram ono što mi je najlakše za nacrtati, nego ajmo to i gotovo.

Meni se na kraju čini da je najteži bio Dardevil vs. Spajdermen. Taj je jedini imao 4 table (ostali 5), a od toga je jedna čak bila full-page splash. Scenarij je davao veliku slobodu crtaču jer na dosta mjesta nije bilo detaljnog raskadriranja.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 17/02/2015 : 17:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Tonto, sviđa mi se tvoj stil kad imaš dovoljno vremena za table kao kod ove probe za Marvel, malo manje mi se sviđa kad radiš brže kao u Vatri s neba. Nekako mi nikako ne idu ove točkice sa iole nepreciznijim crtežom. U onoj suradnji s Torghalom si također razvalio.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 17/02/2015 : 17:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Tonto, sviđa mi se tvoj stil kad imaš dovoljno vremena za table kao kod ove probe za Marvel, malo manje mi se sviđa kad radiš brže kao u Vatri s neba. Nekako mi nikako ne idu ove točkice sa iole nepreciznijim crtežom. U onoj suradnji s Torghalom si također razvalio.


Nemoj mi nacimat stare rane,jos nisam prezalia taj strip
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 17/02/2015 : 18:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by Beva

Tonto, sviđa mi se tvoj stil kad imaš dovoljno vremena za table kao kod ove probe za Marvel, malo manje mi se sviđa kad radiš brže kao u Vatri s neba. Nekako mi nikako ne idu ove točkice sa iole nepreciznijim crtežom. U onoj suradnji s Torghalom si također razvalio.


Nemoj mi nacimat stare rane,jos nisam prezalia taj strip



Sorry, nisam namjerno

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/02/2015 : 18:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Nemoj mi nacimat stare rane,jos nisam prezalia taj strip

Nemoj ga prežaljevati, Davore. Često se sjetim tog stripa i ponekad bacim oko na table. Ja imam ogromnu želju jednog dana ga završiti i dati ću sve od sebe da tako i bude. Jbga, projekt s Darkom će se odužiti i sad ima prioritet. Gledaj to ovako, boljeg učitelja od Darka ne mogu imati, kad se opet dohvatim našeg stripa biti ću bez mane.

quote:
Tonto, sviđa mi se tvoj stil kad imaš dovoljno vremena za table kao kod ove probe za Marvel, malo manje mi se sviđa kad radiš brže kao u Vatri s neba. Nekako mi nikako ne idu ove točkice sa iole nepreciznijim crtežom. U onoj suradnji s Torghalom si također razvalio.

Beva - Vatra je bio specifičan strip i nije, vjeruj mi, imalo nikakvog smisla ga crtati ovim stilom. Osim što vjerovatno još ne bi bio gotov ne bi niti funkcioniralo na najbolji način. Ali da, jasno mi je da će ljude više privući foto realizam. Trenutno sam u fazi traženja zlatne sredine.

quote:
Meni se na kraju čini da je najteži bio Dardevil vs. Spajdermen. Taj je jedini imao 4 table (ostali 5), a od toga je jedna čak bila full-page splash. Scenarij je davao veliku slobodu crtaču jer na dosta mjesta nije bilo detaljnog raskadriranja.

Dupli - Zajebana je ta sloboda, kad je nemamo onda plačemo, kad je imamo onda ne znamo što bi s njom. Zajebavam se, bacio sam oko popodne na scenarije i da, prilično je neodređen. Izgleda kao poštena mozgalica, dušu dalo za zajebat stvar. Samo što meni gore izgleda slučaj kao kod guardiansa kad bez komunikacije sa scenaristom i prethodno odrađenih skica moraš obaviti posao koji zahtjeva hrpetinu referenci. Izgleda da sam na kraju ipak izabrao najlakši scenarij....

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 17/02/2015 : 18:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Nemoj mi nacimat stare rane,jos nisam prezalia taj strip

Nemoj ga prežaljevati, Davore. Često se sjetim tog stripa i ponekad bacim oko na table. Ja imam ogromnu želju jednog dana ga završiti i dati ću sve od sebe da tako i bude. Jbga, projekt s Darkom će se odužiti i sad ima prioritet. Gledaj to ovako, boljeg učitelja od Darka ne mogu imati, kad se opet dohvatim našeg stripa biti ću bez mane.


Je, ali ces nakon rada sa njim vidit sve moje scenaristicke mane
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/02/2015 : 19:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote


...tu smo da se nadopunjujemo.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 17/02/2015 : 21:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Beva - Vatra je bio specifičan strip i nije, vjeruj mi, imalo nikakvog smisla ga crtati ovim stilom. Osim što vjerovatno još ne bi bio gotov ne bi niti funkcioniralo na najbolji način. Ali da, jasno mi je da će ljude više privući foto realizam. Trenutno sam u fazi traženja zlatne sredine.



Razumijem zašto si ga tako crtao, samo mi djeluje da ti puno bolje ide kad crtaš sporije (ovo zvuči glupo :D). Recimo, Magnus je jedan od crtača koji su crtali sporije i detaljnije, ili Villa ili Civitelli, dok s druge strane imamo recimo Milazza koji crta puno brže. Sjećam se da je pisalo u predgovoru Magnusovog Texonea da je zavidio Galepu na lepršavom potezu kojeg on nikako nije mogao postići.

E pa ti mi spadaš u ovu prvu grupu, kad crtaš brže nije mi to to. Možda je do pribora (djeluje mi da crtaš rapidografom, možda griješim), ali rezultat je puno bolji kad uzmeš vremena.

Logično bi bilo da je uvijek tako, ali recimo ne mogu zamisliti Petrušin crtež kad bi ovaj crtao sporije i preciznije, Petruša ima lepršaviji stil.

Volim razglabati o crtežu, nemoj zamjeriti ni pogrešno shvatiti.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/02/2015 : 09:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Volim razglabati o crtežu, nemoj zamjeriti ni pogrešno shvatiti.

Ma da. Sve si o.k. postavio.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 19/02/2015 : 16:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Jel se mogu di vidit te vaše probe, jer vas jednostavno ne vidim u nekom marvel stilu?
Kako ste došli do scenarija za probu, znam da ima neka šema al ispa san iz svega toga?

Ako Vam se da možete mi odgovoriti na rumblebum(at)gmail(.)com
ako Van je tlaka, kužim :)

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/02/2015 : 16:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

Jel se mogu di vidit te vaše probe, jer vas jednostavno ne vidim u nekom marvel stilu?
Kako ste došli do scenarija za probu, znam da ima neka šema al ispa san iz svega toga?

Ako Vam se da možete mi odgovoriti na rumblebum(at)gmail(.)com
ako Van je tlaka, kužim :)


Imaš PM

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 19/02/2015 : 17:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
tnx bro, nice!!!!!

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 19/02/2015 : 17:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

Jel se mogu di vidit te vaše probe, jer vas jednostavno ne vidim u nekom marvel stilu?
Kako ste došli do scenarija za probu, znam da ima neka šema al ispa san iz svega toga?

Ako Vam se da možete mi odgovoriti na rumblebum(at)gmail(.)com
ako Van je tlaka, kužim :)



Imaš mail na rumblebum.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 19/02/2015 : 18:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Jedna za Tuttu



Sunce ti Bogovo, tek sad ugleda!

Ovo se odmah prosljedjuje na Sex.Comics.topic.

Hvala!


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 19/02/2015 : 20:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Dupli, Tonto, vi ste drugari,


hvala!!!!!

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 20/02/2015 : 00:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Odlični su ti radovi, a Bevina primedba na mestu. Za ovo "tačkasto" tuširanje je potrebno veliko strpljenje i izgleda sjajno.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/02/2015 : 17:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Mladenačke igrice (za Tuttu)




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 24/02/2015 : 18:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Thank you!

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 24/02/2015 : 19:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Prije koji mjesec sam naletio na slične table kao i ove što je Tonto radio za Marvel, nažalost, nisam uspio naći ime autora...








Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 25/02/2015 : 13:03:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Da, ovaj pristup mi izgleda prihvatljiviji za marvel od moga. O tehničkoj izvedbi i stilskoj kvaliteti možemo pričati.

Inače me stilski podsjeća na našeg MisterYES-a.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 25/02/2015 : 16:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
o kvaliteti možemo pričati, ali sve 4 slike ( 3 posebno, kao da su copy paste )ovog lika su apsolutno iz istog kuta... a to baš neče iđe u marvelu

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000