forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka specijal 7 - Ronin
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 05/02/2015 : 16:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Ako je itko sposoban da napravi skok iz feudalnog japana u cyberpunk i primjeni Bushidō u futuristickom zapadnjackom svijetu a da to izgleda vjerodostojno i ne izgubi se u paradoxu onda je to veliki Frank Miller.
Rezovi koji nas uranjaju i izranjaju u ove i iz ovih svjetova se dogadaju u glavi glavnog lika..ne onog glavnog lika koji mislimo da jest ,vec onog za kojeg cemo tek otkriti da jest.
Prica cija je poveznica sama mitologija ima jedan zadivljujuci mirni kontinuitet koji nas neumoljivo vodi kroz zavjese svoje komplexnosti ,da bi nam na kraju otkrila svu genijalnost svoga koncepta.
Miller u svem svom stvaralackom svijetlu ipak nalazi nacin da nas zavede u tamu i iz nje vrati zauvijek promjenjena.
Ostvarenje na zavidnom nivou.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/02/2015 : 21:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo tek sam sad primetio da postoji recenzija Ronina! I to jos od 2003! http://www.stripovi.com/recenzije/ronin-ronin-tpb-1-ronin/153/
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 09/02/2016 : 11:32:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Ronin funkcionira vrlo dobro i danas, a '83. kad je nastajao, mora da je odjeknuo kao bomba. Metal Hurland i manga upakirani u američku svesku i to još kao serija konačne duljine. TPB još nije bio izmišljen. Revolucija stila i formata, barem što se američkog mainstream stripa tiče, saznajemo iz predgovora tadašnje DC-jeve urednice Jenette Kahn.

Vertikalna orjentacija pasica i ručni kolor koji podsjeća na originalnu Chalandovu boju na Incalu - neodoljivi su u Fibrinom oversize-u (je li se tako reče?).

Ipak, u jednom je Miller pogriješio (u smislu predskazanja), Manhattan 21. stoljeća uglavnom je sigurno mjesto (mada se stigne još promijeniti) dok njegov Ronin jaše konja distopijskim NYC kao da je kralj zloglasne bande bikera. Elvis nasilja. Btw, koliko je to bilo prije Quentina Tarantina i poplave zombija?

Za 33.33 kn po albumu Ronin je sasvim u redu.

Edited by - zarmix on 09/02/2016 11:48:10
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/08/2017 : 09:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Citao sam Mracnog Viteza i taj strip mi se nikako nije svidio, ni crtez ni prica.
Poprilicno skeptican, uzeo sam Ronina u knjiznici i kao ajde, ajde da probam jos nesto od Millera prije nego ga prekrizim...
Posto mi je SF kao zanr najdrazi, ovaj strip mi je sjeo ''ko budali samar'', odlican je, crtez je malo slabiji i mislim da bi mu bio dovoljan i manji format ala Hitman/Bajke...
Vidi se ociti uzor Moebiusa u crtezu, ali ajmo bit iskreni...Miller mu nije ni blizu.
Ali prica je zato odlicna, a i crtez nije bas toliko los, na momente ima jako lijepih scena.
Ovaj strip bi bas jako volio vidit u obliku filma ili crtica (po mogucnosti anime)!

Ugl. mislim da ce ovaj strip u moju kolekciju, a sad moram procitat barem jos Sin City i 300 (gledao sam oba filma, i super su mi) ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 18/08/2017 10:33:51
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/08/2017 : 10:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sad procitaj mracnog viteza
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/08/2017 : 10:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

sad procitaj mracnog viteza



Mislis da opet prolazim tu agoniju (da budem malo zlocest )?
Ajd mogao bi, ali sam trenutno u fazi ''ko dijete u prodavaonici slatkisa'' kad udjem u knjiznicu jer ima tonu stripova koje bi zelio procitat pa ce se Vitez malo nacekat.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/08/2017 : 10:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by kasper

sad procitaj mracnog viteza



Mislis da opet prolazim tu agoniju (da budem malo zlocest )?
Ajd mogao bi, ali sam trenutno u fazi ''ko dijete u prodavaonici slatkisa'' kad udjem u knjiznicu jer ima tonu stripova koje bi zelio procitat pa ce se Vitez malo nacekat.



uzmi viteza i lagano. ne mora odmah
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 18/08/2017 : 10:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Agonija. I ja bi tako opisa pokušaj čitanja Mračnog viteza.
Ako ti se film Sin city svidija, sigurno će ti se svidit i strip. Možda i najbolja, odnosno najvjernije originalu napravljena ekranizacija nekoga stripa. Uz prvog Conana meni definitivno najdraža.
300 mi je je bezvezan, i strip i film.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/08/2017 : 12:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Sin City je puno bolji kao strip nego kao film. Onaj voiceover i recenice u filmu zvuce kao pubertetsko preseravanje. Bolje pasu u stripu jer atmosfera takva, stripovska, nadrealna.
Ronin je ok, trojčica. U svoje vrijeme mozda (za americki strip) revolucionaran, danas nista za past na guzicu.

Mracni vitez je strip kojeg planiran procitati vec jedno petnaestak godina, no iz nekog razloga sam ga tek sad zapoceo citati.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/08/2017 : 12:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
grad greha 3-7 su debilana, a taj 300 jos je gori
vitez je savrsen (bez tdksa), a ronin je lep uvod za to remek delo
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/08/2017 : 12:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
u jednom trenutku svoje karijere miler se jednostavno raspao
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 18/08/2017 : 12:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Sin City je puno bolji kao strip nego kao film.



Definitivno.

quote:
Originally posted by vukozec

Onaj voiceover i recenice u filmu zvuce kao pubertetsko preseravanje. Bolje pasu u stripu jer atmosfera takva, stripovska, nadrealna.




Meni se baš zbog te nadrealne atmosfere koja je prisutna i u filmu ekranizacija sviđa.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/08/2017 : 21:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sin City 1-4 je genijalan. Cistokrvni hard boiled noir, sjajan strip! Meni je i onaj kasniji broj sa kratkim pricama odlican. Jedino nisam mogao sebe da nateram da procitam 7. broj.

300 je vrlo dobar strip.
Ronin jos bolji, a Mracni vitez je genijalan. Odlican mi je i nastavak Strikes back iako sam u manjini.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/08/2017 : 21:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kad smo vec krenuli sa milerom, meni je odlicna (pa i vise od toga) algoritmova elektra

kakav je give mMe liberty, fale mi odlicni neSuperherojski mileri

Edited by - kasper on 18/08/2017 21:53:55
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 18/08/2017 : 22:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

u jednom trenutku svoje karijere miler se jednostavno raspao



Podpisujem.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/08/2017 : 22:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

kad smo vec krenuli sa milerom, meni je odlicna (pa i vise od toga) algoritmova elektra



Da, zaboravio sam to spomenuti i slazem se. Elektra mi je najbolje od Millera sto sam dosad procitao. Davno je to vec bilo, trebao bih ponoviti.

I jos kad smo kod Millera: Spirit - film koji je Miller rezirao po stripu Willa Esneira - mi je bio bolji od reputacije koju je stekao.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 18/08/2017 : 23:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Sin City prvi deo je filmcina
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/08/2017 : 00:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

kad smo vec krenuli sa milerom, meni je odlicna (pa i vise od toga) algoritmova elektra

kakav je give mMe liberty, fale mi odlicni neSuperherojski mileri



Give Me Liberty mi je kada sam ga čitao prije 20-ak godina bio odličan. Pomalo provokativna priča i odlični Gibbons.

Čini mi se da su neki njegovi dijelovi i danas aktualni.

Kasniji nastavci mi nisu bili dobri.

https://www.goodreads.com/book/show/59961.Give_Me_Liberty
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 19/08/2017 : 09:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by kasper

kad smo vec krenuli sa milerom, meni je odlicna (pa i vise od toga) algoritmova elektra



Da, zaboravio sam to spomenuti i slazem se. Elektra mi je najbolje od Millera sto sam dosad procitao. Davno je to vec bilo, trebao bih ponoviti.

I jos kad smo kod Millera: Spirit - film koji je Miller rezirao po stripu Willa Esneira - mi je bio bolji od reputacije koju je stekao.



Slazem se s vama za Elektru, a film cu pogledati danas.
Ovaj Ronin mi nikako nije sjeo, nisam ga cak niti dovrsila, sto mi se inace sa stripovima ne događa.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/08/2017 : 09:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva


, a film cu pogledati danas.



Samo nemoj bas previse ocekivati: Nisam rekao da je film odlican, samo da nije toliko los koliko se smatra :)

Definitivno ima svojih mana, na momente je dosadan i osjeti se redateljski amaterizam, no jos uvijek je visoko stiliziran, i to u Millerovom stilu ali kljucni elementi Eisnerovog stripa su tu: Noir, tihi humor, femme fatales. Noir atmosfera je dobro pogođena, humor tako tako, a zene su najbolja stvar u filmu (kao i u stripu).

Edited by - vukozec on 19/08/2017 09:26:57
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 19/08/2017 : 09:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Ma bez brige, pozorno sam procitala tvoju pocetnu formulaciju i obecajem da necu ocekivati previse :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/08/2017 : 09:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Grad greha 1 do 4 je remek delo;jako dobri su i 5 do 7,ali ni je to ta klasa.
Sin City I je filmčina.
Povratak mračnog viteza još jedno remek delo;nastavak me je razočarao,ali svakako ću mu dati još jednu šansu.
300 i strip i film su maksimalno ložački,u pozitivnom smislu;oboje mogu da konzumiram u velikim količinama.

ontopik:
Ronina još nisam čitao - ali mi je definitivno žao što nije u formatu (i ceni) B5 amera.
sad kad ga je Diskać ishajpovao,poguraću ga na šoping-plan listi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/08/2017 10:33:14
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/08/2017 : 11:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
za ronina i tdkr je samo veliki format, ovi drugi ameri i ne moraju/ne treba tako
anto, kaf su citao grad greha 3, pre 10 godina?

Edited by - kasper on 19/08/2017 11:31:23
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 19/08/2017 : 14:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Meni je Ronin najdraži Millerov strip.
Definitivno zaslužuje veći format.
Priča je savršena, u stilu Philipa K. Dicka.

Edited by - JAH WOBBLE on 19/08/2017 14:50:57
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 19/08/2017 : 15:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Mene su baš iznenadile poprilično mlake reakcije na ovaj strip. I priča i crtež sjajni, ispričan malo nekonvencionalno, ali na kraju je sve jasno.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.91 seconds. Snitz Forums 2000