forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 The Sandman - ultimate topic!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
429 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 07/09/2020 : 14:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
Jedinica je reprintana.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/12/2020 : 00:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
https://www.dccomics.com/graphic-novels/the-sandman-the-deluxe-edition-book-one

Novi reprint,novo ruho,ljudi kritiziraju etiketu na omotu,osjecaji podijeljeni,a sadrzaj isti. Sto ljudi sto cudi.
U zadnje vrijeme me pere ovo skupiti,imam jedini najbolji izbor na engleskom je box set,dok ona omnibus izdanja su samo prve tri buce dostupne.
https://www.dccomics.com/graphic-novels/the-sandman-1989/the-sandman-omnibus-vol-1

Box set mi zvoni na logiku,lakse lezi u rukama dok se cita. Maloprije citao "Dune" trilogiju pa sam skoro kilu dobio.


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2448 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 11/12/2020 : 06:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Ta tri omnibusa, tri buce, sakupljaju sve, to je to, nema vise...i dobar je izbor...

Mozda je najbolji izbor box set, jer ovde po meni crtez nije za neke velike formate, vise je u funkciji price.

Verovatno najbolje izdanje na svetu je absolute edition, a Fibrino je takodje tu negde, ovaj deluxe je mogao biti odlican da su stavili bolji papir, ovako nista...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/12/2020 : 11:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Ta tri omnibusa, tri buce, sakupljaju sve, to je to, nema vise...i dobar je izbor...

Mozda je najbolji izbor box set, jer ovde po meni crtez nije za neke velike formate, vise je u funkciji price.

Verovatno najbolje izdanje na svetu je absolute edition, a Fibrino je takodje tu negde, ovaj deluxe je mogao biti odlican da su stavili bolji papir, ovako nista...


Hvala na odgovoru i savjetu, nedavno je Ppatak stavio neku bucu,pa sam se opet zainteresirao za ovaj strip,ali postoje pet buca,a zadnja je "death".
Nisam za nice hrbate,ali za kolekciju i lagodnije citanje mi je box set naizgledniji.
Pozz

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2448 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 13/12/2020 : 17:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Aha nismo se razumeli, tih 5 buca sto spominjes, su absolute edition izdanja, ona su na a4, sa kutijom. Ja sam bucama nazivao omnibus izdanja, i imaju preko 1000 strana...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/12/2020 : 21:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Mani se deluxa, emireme.
Ili uzmi ABSOLUTE (ono kod mene, bolje pakovanje od deluxa, mrvicu visa cena), FIBRU (formatom i sadrzajem isto kao absolute, samo jeftinije i bez kutija) ili

https://www.amazon.com/Sandman-Box-Set-Neil-Gaiman/dp/1401294707?ref_=d6k_applink_bb_marketplace

Mekokoriceni tpb, pristojan kvalitet, 14 svesaka za po 16€, kutija pride.

Sa bilo koje od to troje, promasaja nema. Najlepse je Absolute, najisplativija je fibra, box set je najzgodniji za rukovanje.

Toplo preporucujem fibru

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 13/12/2020 21:39:53
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2448 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 13/12/2020 : 21:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Slozio bih se sa Patkom, sva tri su ok izbor...meni je trenutno najbolji Beli Put+Dw, Skrobonjin prevod maestralan, na par mesta u originalu teze sam pratio, a izdanja tehnicki odlicna, jedini problem sto je nedostupan treci trejd.

Imam dosta absolute izdanja, ali Sendmena nisam jurio u tom izdanju, sto se mene tice dovoljan u formatu trejda, za absolute mi crtez igra veliku ulogu...Zbog toga mi nisu za absolute ni Y, Trans ili Preacher npr...iako je veci format uglavnom plus....
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/12/2020 : 23:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Slozio bih se sa Patkom, sva tri su ok izbor...meni je trenutno najbolji Beli Put+Dw, Skrobonjin prevod maestralan, na par mesta u originalu teze sam pratio, a izdanja tehnicki odlicna, jedini problem sto je nedostupan treci trejd.

Imam dosta absolute izdanja, ali Sendmena nisam jurio u tom izdanju, sto se mene tice dovoljan u formatu trejda, za absolute mi crtez igra veliku ulogu...Zbog toga mi nisu za absolute ni Y, Trans ili Preacher npr...iako je veci format uglavnom plus....



BP/DW idealan da nije te trojke. Skrobonja je rasturio, kao i uvek, a rukovanje u kakvoj god hoces pozi.

Ali format trejda je daleko od idealnog, ako mene pitas. Imam nemacki deluxe i on je formatom taman u bocu kakav treba za citalacki uzitak.
Tu malo sebi protivrecim jer emiremu preporucujem absolute ili fibru, ali ja Sendmena toliko obožavam da ga imam u sva tri formata, sva tri u razlicitim jezicima pa se tu malo kod zene vadim ;) Absolute je bombonica strahopostovanja vredna. Kutije, kozni reljefni uvez, Mekinove ilustracije na naslovnicama, prelepe rikne sa srebrnim natpisima, sjajni dodaci, format da potones u njega.
Fibra dostojna zamena toga. Nema kutiju, korice nisu kozne i reljefne, ali je zato naslovna od ivica do ivica, papir jaci, stampa i uvez sjajni i, najbitnije, jezicki i cenovno emiremu najblizi. I da, definitivno izgledaju strava.

Box set preporucujem samo ako bi se emirem ipak bacio na trejd format sa solidnom stampom.

Deluxe nikako. Ovi moji nemacki imaju Mekina na koricama pa su za pod naravno. Ova modernija svrljotina mi ubija atmosferu stripa unutra. Mora bre da bude jeziva strana bajke, ne ovo mesecina ko dukat zut

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 13/12/2020 23:54:28
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/12/2020 : 00:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni su trejdovi bezveze jer je na nekim mjestima ispremiješan redoslijed originalnih sveski. Jednostavno ne podnosim takve gluposti.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/12/2020 : 08:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Meni su trejdovi bezveze jer je na nekim mjestima ispremiješan redoslijed originalnih sveski. Jednostavno ne podnosim takve gluposti.


Tnx boys,ali ovo sa izmijesanim redoslijedom😮!?
Morat cu jos vagati… ali brijem box set,vazniji mi sadrzaj od uveza.🧐
I vele da se prelude ne cita odmah nego na kraju kad se sa tim uvodom zaokruzi cjelina i onda se sve kockice posloze. Znaci pocinje se sa "Doll's House".

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/12/2020 : 08:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ima i onaj silver edition,valjda je tu isto sve obuhvaceno,ali gadan je za naci.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 14/12/2020 : 10:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Ja imam one prve 4 knjige od Fibre i meni su odlične.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2448 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 14/12/2020 : 12:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
To sa izmesanim redosledom epizoda, je preterano. Kada serijal starta, desi se da ne moze stici isti crtac, pa pjedine filer epizode crta neko drugi. Kasnije kada izlaze kolekcije u vidu trejdova, sakupljenih sveski, gledaju da celine budu zajedno, sto ima smisla naravno. Ne treba preterivati.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/12/2020 : 12:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni smeta, kako u Sandmanu, tako i u Robinsonovom Starmanu i Snyderovom Batmanu... Sve su se te "filler" epizode, kako ih zoveš, mogle ubaciti bez ikakvih problema tamo gdje im je mjesto, kao npr. u absolute izdanju Sandmana ili u Starman omnibusima.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2448 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 14/12/2020 : 21:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Meni ne smeta, ali ok, razumem te.

Bas sam se zbog tvojih osvrta radovao najavljenom Starman compendiumu, nakon povlacenja najave za Starman omnibus, ali izgleda opet nista...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/12/2020 : 23:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Kako ništa? Starman compendium je još uvijek aktualan koliko ja znam.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2448 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 15/12/2020 : 06:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Super onda, mozda je do mene...na listi za nabavku je...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/12/2020 : 04:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by Paka01

Meni su trejdovi bezveze jer je na nekim mjestima ispremiješan redoslijed originalnih sveski. Jednostavno ne podnosim takve gluposti.


Tnx boys,ali ovo sa izmijesanim redoslijedom😮!?
Morat cu jos vagati… ali brijem box set,vazniji mi sadrzaj od uveza.🧐
I vele da se prelude ne cita odmah nego na kraju kad se sa tim uvodom zaokruzi cjelina i onda se sve kockice posloze. Znaci pocinje se sa "Doll's House".



NE ZABOGA!

Redom ide:
1. Preludes & Nocturnes
2. Doll's house
3. Dream country
4. Season of mists
5. Game of you
6. Fables & Reflections
7. Brief lives
8. Worlds End
9. Kindly ones
10. Wake
...

a UVERTIRU (Overture) citas poslednju

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/12/2020 : 17:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by Paka01

Meni su trejdovi bezveze jer je na nekim mjestima ispremiješan redoslijed originalnih sveski. Jednostavno ne podnosim takve gluposti.


Tnx boys,ali ovo sa izmijesanim redoslijedom😮!?
Morat cu jos vagati… ali brijem box set,vazniji mi sadrzaj od uveza.🧐
I vele da se prelude ne cita odmah nego na kraju kad se sa tim uvodom zaokruzi cjelina i onda se sve kockice posloze. Znaci pocinje se sa "Doll's House".



NE ZABOGA!

Redom ide:
1. Preludes & Nocturnes
2. Doll's house
3. Dream country
4. Season of mists
5. Game of you
6. Fables & Reflections
7. Brief lives
8. Worlds End
9. Kindly ones
10. Wake
...

a UVERTIRU (Overture) citas poslednju


😗
Upsi, tako mi je kad citam komentare na youtubeu. Sto ljudi,sto misljenja. Tnx Patak!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 07/01/2021 : 18:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Imam jedno pitanje koje nije vezano za Sendmena, ali se tiče velikog Nila Gejmana: nabasao sam na The Neil Gaiman Library, vidim uskoro izlazi treći. Kako vam se čini, vredi li to uzimati? Vidim prvi trenutno uopšte nije na popustu pa košta 50e za svega 250 stranica (što mi je puno), dok drugi košta svega 30e za nekih 350tak stranica što mi je već korektnije. Zanimaju me konkretno utisci o tim sakupljenim pričama, meni sve deluju jako interesantno, ali bih voleo da ih čitam na papiru ako su i vaši utisci mahom pozitivni.

Inače odlučio sam se od marta meseca da kupim Fibrinog Sendmena, i da tako krenem sa sakupljanjem, a par BP trejdova da prodam. Nadam se da se neće dotle nešto rasprodati...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/01/2021 : 23:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Kod fibre ima bar 200-tinjak vise u odnosu na box set koji sam snimao jedno vrijeme.
U igri su dodaci o razvoju stripa i skice autora.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/02/2021 : 20:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Originalne fizičke kompozicije elemenata koje je Dave McKean koristio za prve dvije sveske Sandmana.
Obožavam njegove radove, baš obožavam.




Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/05/2021 : 21:51:34  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
The Sandman : The Deluxe Edition Book One

35€, naizgledniji za kupiti,ima dvojka,a trojka na ljeto dolazi.
Ne nudi se nista bolje,Fibra skuplja iako je plus malo veci format. Forumasi su vec savjetovali fibra ili omnibus,ali ovo je dostupnije.




"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/05/2021 : 21:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Da, ali najavljena je i četvrta knjiga koja opet ne skuplja sve do kraja. Četvrta ide do broja 69, tako da ti na kraju ostaje i peta knjiga sa zadnjih 6 brojeva. Vjerojatno će tu ubaciti još štagod, možda Endless Nights ili Overture. Ukoliko te zanima samo glavni serijal mislim da je Fibra ipak najbolji izbor (još pogotovo kad su na kakvom popustu).

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/05/2021 : 22:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Da, ali najavljena je i četvrta knjiga koja opet ne skuplja sve do kraja. Četvrta ide do broja 69, tako da ti na kraju ostaje i peta knjiga sa zadnjih 6 brojeva. Vjerojatno će tu ubaciti još štagod, možda Endless Nights ili Overture. Ukoliko te zanima samo glavni serijal mislim da je Fibra ipak najbolji izbor (još pogotovo kad su na kakvom popustu).


Hvala. Patak je pisao da ipak Overture se cita na kraju.
Nadam se da ce kompletirati sve,jer ne bi imalo smisla prema citaocima i kolekcionarima.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000