forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Obavezno cijepljenje
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 148

MarxH
New Member

Croatia
143 Posts

Member since 09/12/2011

Posted - 31/03/2014 : 18:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send MarxH a Private Message
Vjerujem da ste svi upoznati sa novim zakonom o obaveznom cijepljenju djece.
Slijedi moje mišljenje o tom problemu. Iako medicinska struka ne želi to priznati sve je više očito kako ti pripravci koji se nazivaju cjepivima , koja su bogata živom , olovom , ostalim teškim metalima , mrtvim stanicama i sličnim divotama uz svoje djelovanje kao nuspojavu izazivaju i autizam uz ostale poremećaje.
Zakon kojim je cijepljenje obavezno je diskriminantan , isključiv , protuuvstavan i potpuno nedemokratski. Po mom slobodnom poimanju demokracije država bi morala omogučiti svakome da se cijepi , ali onome tko to želi , a ne obavezno i isključivo svi.
Ja ne dam da u moje dijete uđu ti otrovi. Nažalost , već u rodilištu je dijete primilo bez našeg znanja i pristanka jedno od tih cjepiva. Na moje zgražanje kako su se usudili to napraviti bez znanja roditelja medicinska sestra mi je flegmatično odgovorila da se do sad nitko nije bunio (a znam više parova koji su odbili) i da je to normalno i za dobro mog dijeteta.
Dobro za dijete? Nije bilo ni dan da je došlo na svijet i več je dobilo porciju teških metala , kemije i ostalih gadosti.

Da rezimiram. Te tvari koje medicinska struka zove cjepivo ja neću dozvoliti da uđu u moje malo zlato. I pod cijenu kazni i javne osude.

Moja baba ne da nikad nije bila cijepljena , nego nikad nije bila ni u bolnici na vađenju krvi , a doživjela je skoro devedeset. I prevalila oba rata.

Eto.

Želim čuti vaša mišljenja otom problemu.

Ocean tuge je beskrajan i dubok. Okreni se oko sebe i naci ceš obalu...

izivko
Advanced Member



Germany
11583 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/03/2014 : 18:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Slažem se, roditelji bi trebali biti ti koji odlučuju a ne država.

E sad, moje dijete je primilo sva cjepiva i zdravo je ko čelik.

Have mercy
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 31/03/2014 : 18:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
Tvoja baba je trebala da igra tombolu, možda bi bila milioner.

Odakle ti ove informacije o olovu i sl?
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 31/03/2014 : 19:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Dobro da je netko progovorio o tome :)
Za moje dijete je kasno, vec je primio sve i svasta..
No, sad zelim reci da sam nedavno slusala razgovor jedne medicinske sestre, tocnije, prisluskivala jer mi je bila zanimljiva tema o cjepivima za koje ona kaze da to sto se danas daje djeci nisu nasa cjepiva vec uvozna i sve se rase iz svih podneblja cijepe istim cjepivom, i kako to uopce moze biti dobro, zakljucuje na kraju ona... Pojavili su se, tocnije vratile neke stare, iskorijenjene bolesti, kaze ona, o svom poslu, i prica o sugi...
( vani sam, ukljucim se jos na tu temu kad dodjem doma..)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 31/03/2014 : 19:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
Mogu misliti koliko je medicinska sestra stručna u analizama :)
Kakve veze šuga ima sa vakcinacijom/cijepljenjem?

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/03/2014 : 19:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Dakako da bi trebali odlučiti roditelji i ne samo o cjepljenju već i drugim stvarima.
Dražava se mješa u sve i svašta a ne bu trebala niti joj je itko dao mandat za to.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 31/03/2014 : 19:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Naravno sam ZA sva propisana cijepljenja, ali sa odredenom rezervom slijepog vjerovanja..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 31/03/2014 : 19:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
U medicini postoji lekarska etika. U prevodu, imaš infekciju/oboljenje koje ne želiš da lečiš. U redu. Potpiši izjavu da si odbio medicinsku pomoć i doviđenja. Ako ti se nešto desi - bio si upoznat sa posledicama i pored toga nisi hteo pomoć.

Pretpostavljam da je slična situacija i sa vakcinacijom.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 31/03/2014 : 19:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

Mogu misliti koliko je medicinska sestra stručna u analizama :)
Kakve veze šuga ima sa vakcinacijom/cijepljenjem?





Pa suga je ekstra dodatak izvjestaju mog prisluskivanja..
Ne, strucna je tvoja i moja baba. Medicinska sestra je nebitna sa svojim misljenjem.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 31/03/2014 : 19:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie


Pa suga je ekstra dodatak izvjestaju mog prisluskivanja..
Ne, strucna je tvoja i moja baba. Medicinska sestra je nebitna sa svojim misljenjem.



Nije stručna ni tvoja ni moja baba (osim ako nisu lekari).
Medicinsko osoblje nisu lekari, ni farmaceuti, te ne znaju sigurno.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/03/2014 : 19:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Cijepivo treba biti obavezno zato da djeca budu zaštićena na prikladan način a da se spriječi da roditelji koji nemaju pojma o medicini, vjeruju nekakvim neistinama na internetu i još imaju nevjerojatnu dozu paranoje koju neznanje i vjerovanje u sve i svašta samo podiže na višu razinu,ne spriječe cijepljenje i time svome djetetu samo naškode.

Da, država se treba baviti time, baš zbog ovakvih "pročitao sam negdje da tu ima metala" stavova.

Svašta.



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 31/03/2014 : 19:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by Just_Charlie


Pa suga je ekstra dodatak izvjestaju mog prisluskivanja..
Ne, strucna je tvoja i moja baba. Medicinska sestra je nebitna sa svojim misljenjem.



Nije stručna ni tvoja ni moja baba (osim ako nisu lekari).
Medicinsko osoblje nisu lekari, ni farmaceuti, te ne znaju sigurno.



Upropastio si mi dobar trac oko kojeg smo mogli rrazviti spiku i zamisliti se koliko je to doista tocno, i ako je, koliko je stetno, ili stagod..univerzalno cjepivo za sve rase.. pa ima tu logike. A ti tako :(
A zasto si se osjetio pozvanim da napadnes taj moj post?
Koga zastupas?

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/03/2014 : 19:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Inače, baš sam nedavno pričao sa ministrom zdravlja RH o toj temi - čovjek je ugledni liječnik i, osim što tvrdi da je sa cijepivom sve u redu, i sam kaže da se ne može načuditi da neki ljudi i dalje vjeruju u gluposti koje se govore o toj temi.

Ljudi, cjepite djecu, to im može samo pomoći.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 31/03/2014 : 20:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie
Upropastio si mi dobar trac oko kojeg smo mogli rrazviti spiku i zamisliti se koliko je to doista tocno, i ako je, koliko je stetno, ili stagod..univerzalno cjepivo za sve rase.. pa ima tu logike. A ti tako :(
A zasto si se osjetio pozvanim da napadnes taj moj post?
Koga zastupas?



Hm... Nisam te napao :)
Pa nema veze to sa rasom. Samo sa imunitetom i (ne)srećom da ne naletiš na nešto do toga.

Ne osećam se pozvanim za tvoj odgovor, samo pišem da medicinskom nestručnom osoblju ne treba verovati
(inače su medicinske sestre sklone nagađanjima, ali one/i ne poznaju materiju kao lekari)
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 31/03/2014 : 20:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
ja sam protiv tih cijepljenja
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 31/03/2014 : 20:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Cijepite djecu..nemojte biti toliko sebicni i glupi da zamijenite ideologiju i egzistenciju..nemojte mijesati kruske i jabuke..budite strpljivi .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/03/2014 : 20:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Inače, baš sam nedavno pričao sa ministrom zdravlja RH o toj temi - čovjek je ugledni liječnik i, osim što tvrdi da je sa cijepivom sve u redu, i sam kaže da se ne može načuditi da neki ljudi i dalje vjeruju u gluposti koje se govore o toj temi.

Ljudi, cjepite djecu, to im može samo pomoći.


Zaboravija si napomenuti da je GMO hrana dobra i zdrava za djecu.
Nekad se cjepilo samo za neke stvari i koristilo je.
Danas je cjepljenje posao koji donosi miljarde dolara i onda se izmišljaju kojekakva cjepiva protiv svega i svačega.
Mogu babe biti neuke ali ima i lijep broj liječnika koji ne žele cjepiti svoju djecu sa svime što im se potura.Jesu li i oni neuki?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/03/2014 : 20:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Hajmo postaviti ovako pitanje - da li smatraš da bi netko dao obavezno cijepiti djecu, dakle nekoliko stotina tisuća mališana, građana, živih ljudi, da je to štetno i da se tako oni truju? da li bi netko dao obavezno cijepiti djecu, citiram "cjepivima , koja su bogata živom , olovom , ostalim teškim metalima , mrtvim stanicama i sličnim divotama uz svoje djelovanje kao nuspojavu izazivaju i autizam uz ostale poremećaje."
dakle, da li bi netko dao odluku da se cijepi dijete a da postoji mogućnost da se dobije autizam? Ma daj...
To je ljudska paranoja pojačana istim takvim ljudima koji pišu po netu. Nešto slično sa onim cemtrails - mislim ljudi vjeruju da iz aviona izlazi otrov i da ih truje. Yeah, right.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 31/03/2014 : 20:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
Ja sam naravno da se pita struka i da struka odlučuje ko u svakoj normalnoj zemlji. Nažalost danas je došlo do toga da ljudi opravdano ne vjeruju ni u struku ni u sustav ni u zakone. Znači treba prvo težiti vraćanje povjerenja, a nakon toga neće ni dolaziti do pitanja cijepljenje: da ili ne.
Djelomično vezano za ovo povjerenje jutros sam čuo jednu vijest iz područja u koje se ne razumijem od jedne zaposlenice Konzuma pa bih samo prenjeo jednu informaciju. Uglavnom radi se o povrću iz Konzuma. Jedan od poslovođa naručuje veću količinu povrća sa konzumovih farmi i dobija informaciju da mu još uvijek ne mogu isporučiti povrće jer treba proći 10 dana od prskanja da se raščiste otrovi kojim je povrće prskano. I magarac onda kaže da to njega ne zanima i da mu smjesta šalju povrće. I tako na policama Konzuma sada stoji otrovno povrće, a kurac će itko snositi odgovornost za ovo, a ni inspekcija nikad u povijesti koliko ja znam nije kaznila niti jedan trgovački lanac, a varaju nas i truju svakodnevno. I tko onda može sa sigurnošću garantirati da su cjepiva koja nam serviraju 100% ispravna?

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/03/2014 : 20:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Hajmo postaviti ovako pitanje - da li smatraš da bi netko dao obavezno cijepiti djecu, dakle nekoliko stotina tisuća mališana, građana, živih ljudi, da je to štetno i da se tako oni truju? da li bi netko dao obavezno cijepiti djecu, citiram "cjepivima , koja su bogata živom , olovom , ostalim teškim metalima , mrtvim stanicama i sličnim divotama uz svoje djelovanje kao nuspojavu izazivaju i autizam uz ostale poremećaje."
dakle, da li bi netko dao odluku da se cijepi dijete a da postoji mogućnost da se dobije autizam? Ma daj...
To je ljudska paranoja pojačana istim takvim ljudima koji pišu po netu. Nešto slično sa onim cemtrails - mislim ljudi vjeruju da iz aviona izlazi otrov i da ih truje. Yeah, right.


Da.I gore stvari se rade djeci.Ubijanje i tjeranje na ubijanje,silovanja,krađa organa,izgladnjivanje ...i sve u ime njega-novca.
Zašto misliti da su neke multinacpitajbogačije kompanije čovječnije?
Profit is the name of the game.
Ne trebaju ti nikakve teorije zavjere dovoljno se osvrnit oko sebe i vidit da je kapitalistima profit svetinja makar išao nauštrb općeg dobra.Što je zdravlje djece naspram toga?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/03/2014 : 21:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Govorio sam o našoj zemlji za koju smatram da je ipak, bar što se toga tiče, dovoljno civilizirana da ne radi takve stvari djeci.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 31/03/2014 : 21:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by Just_Charlie
Upropastio si mi dobar trac oko kojeg smo mogli rrazviti spiku i zamisliti se koliko je to doista tocno, i ako je, koliko je stetno, ili stagod..univerzalno cjepivo za sve rase.. pa ima tu logike. A ti tako :(
A zasto si se osjetio pozvanim da napadnes taj moj post?
Koga zastupas?



Hm... Nisam te napao :)
Pa nema veze to sa rasom. Samo sa imunitetom i (ne)srećom da ne naletiš na nešto do toga.

Ne osećam se pozvanim za tvoj odgovor, samo pišem da medicinskom nestručnom osoblju ne treba verovati
(inače su medicinske sestre sklone nagađanjima, ali one/i ne poznaju materiju kao lekari)



Pa htjela sam doista cuti ovdje vasa misljenja o tome jer se dosta o tome govori i pise.

http://www.jutarnji.hr/sve-veci-broj-roditelja-odbija-cijepiti-dijete--ne-zelimo-da-o-zdravlju-nase-djece-odlucuje-drzava-/1158598/

Ja nisam protiv cijepljenja jer doista nisam strucna da se igram zdravljem svog djeteta ako znam da su cijepljenjem upravo iskorijenjene mnoge smrtonosne bolesti. Onda neki vrag ima pozitivnog u tome, a moguce nuspojave su kao i kod svakog drugog lijeka. Na toliko mnogo ljudi, ne moze bas 100% biti bez posljedica za sve..
Jako vjerujem u medicinu i lijekove kad zatrebaju, to je za mene jedino "cudo iz Međugorja" u koje vjerujem.
No ipak, danas je sve biznis i lova i koliko se vise moze biti siguran da je bas sve sto nam se servira, doista na dobrobit covjecanstva.
Samo to sam htjela reci.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 31/03/2014 : 21:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Mi smo preživjeli cijepljeneje. Cijepili smo se.
Danas na žalost niko nikom ništa više ne vjeruje. Možda previše informacija.
Odlučite se sami.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 31/03/2014 21:10:09
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
379 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 31/03/2014 : 21:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message
Ovo ostavimo odluku roditeljima je najgore od svega, neki ljudi ne zasluzuju djecu, trebalo bi im oduzeti.

Koja ono vjera ne dozvoljava transfuziju krvi,Jehovini svjedoci!? Pa roditelji dopuste da im djeca umru, a najjednostavnija transfuzija im moze spasiti zivot.

Razmislite koliko zaraznih bolesti vise nema jer postoji cjepivo i obavezno cijepljenje(moj djed bi puno kvalitetnije proveo svoj zivot da je tada postojalo obavezno cijepljenje).

Isto tako ne bjezim od cinjenice da je farmacija danas ogroman biznis, te bas zato treba dopustiti struci da odredi kako i sto( na stranu to sto se pola drzave kljuka antibioticima za svaku pizdariju, analgeticima, sredstvima za smirenje itd.)

Takoder kad govore o postocima nuspojava, pa kazu 0,00001%, jako mala vjerojatnost, medjutim kad se desi bas vasem djetetu jbs postotke.

Puno je tu ZA i Protiv medjutim moje osbno misljenje je da razlozi ZA znatno premasuju one protiv.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/03/2014 : 22:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
jea,baš je krasno šta sve više roditelja odbija cijepit dicu .
to je baš krasno.
a kad izbije epidemija nekog sranja šta onda?
oče li ti isti roditelji snosit troškove suzbijanja?
oče li preuzet krivičnu odgovornost za dicu koju zaraze njihova dica mutiranom inačicom nekog virusa?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 31/03/2014 22:40:48
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/03/2014 : 23:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Kako se rasprava zaoštrila i svatko tjera svoj stav pa je teško biti pametan ali... sva sreća da nemam djece

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 148 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000