forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Obavezno cijepljenje
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 148

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/03/2014 : 23:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
Evropske zemlje u kojima VAKCINACIJA NIJE OBAVEZNA:
Nemacka, Italija, Holandija, Luksemburg, Velika Britanija, Danska, Irska, Grcka, Spanija, Portugalija, Austrija, Finska, Svedska, Norveska, Kipar, Estonija, Latvija, Litvanija, Svajcarska.

Evropske zemlje u kojima je VAKCINACIJA OBAVEZNA:
Srbija, Makedonija, BiH, Crna Gora, Hrvatska, Slovenija, Bugarska, Ceska, Slovacka, Madjarska, Poljska, Rumunija.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 31/03/2014 : 23:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
Mislim da će svaki normalan roditelj proučiti čime mu se dijete cijepi.
Ja osobno jesam za svako obavezno cjepljenje...znam da postoje nagađanja o tome da cjepivo za mumps (u kombinaciji je sa cjepivom protiv ospica i rubeole) može izazvati neke opasne nuspojave,ali ljudi moji,pa morate biti svjesni da je još veći rizik da vam dijete dobije koju od ovih bolesti. Ja sam kao dijete prebolio mumps (iliti zaušnjake) i vjerujte mi da se dan danas sjećam tih bolova...urlao sam jer sam mislio da će mi glava eksplodirati,a moja majka mi je tek prošle godine igrajuči se sa svojom unučicom (mojom slikom i prilikom;) rekla kako joj je pred tih 30-tak godina pedijatrica rekla kako u većini slučajeva muška djeca koja prebole mumps ne mogu imati potomke...ali eto,na kraju je ipak sve ok.


Za razliku od ovih obaveznih cjepiva protiv kojih nemam ništa postoje i ona dodatna cjepiva koje vam nude i na koja vas nagovaraju pedijatri - ta cjepiva se plačaju (kod nas u HR 500kn po jednoj dozi cjepljenja),a radi se o cjepivima za rota virus,streptokok i pneumokok i ostalo...odobrena su od zdravstva u mnogim državama,a zanimljivo da u stvari nikada nisu do kraja istražena. Farmaceutske industrije,proizvođači cjepiva financijskim inekcijama sponzoriraju zdravstvo (čak i doktore pojedinačno),doktori nagovaraju roditelje da daju novac, roditelji ga daju, jer što nebi kada se radi o njihovom djetetu,a cjepivu uopće nije dokazano da služi svojoj svrsi...
U prilog tome: gledao sam nedavno na slovenskoj televiziji jednog magistra mikrobiologije koji je pričao o tome da ga je razočaralo slovensko zdravstvo koje je odobrilo korištenje jednog od ovih dodatnih cjepiva pošto je isti tvrdio da cjepivo u svom sastavu ima nečega što bi djetetu tek nakon 10-tak godina moglo prouzročiti jača oštečenja mozga,a znate kamo to dalje vodi...
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 31/03/2014 : 23:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message
Ja sam roditelj (prvenstveno) a i doktor koji radi u farmaceutskoj industriji te cijepio sam svoje dijete i ni u jednom trenutku nisam razmisljao da ga ne cijepim. Naravno pri cijepljenju uvijek postoji odredjena doza rizika (vrlo,vrlo,vrlo mala) al opet postoji no puuuno veci je rizik ne cijepiti dijete. Teorije zavjera farmaceutskih firmi su na razini pricanja bajki. Pa ljudi pogledajte kolike bolesti su iskorjenjene, koliko je produzen zivot bas zbog suradnje lijecnika i farmaceuta. Naravno svi zele zaraditi, u bilo kojoj struci radili farmaceutskoj, lijecnickoj, odvjetnickoj pa cak i svecenickoj (recite tko radi nesto, proizvodi nesto a da ne zeli profit) ali govoriti da farmaceutske firme proizvode bolesti i namjerno truju nasu djecu radi profita je po meni apsolutno smijesno.

Edited by - Dermentor on 31/03/2014 23:50:12
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/04/2014 : 00:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Obavezno cijepljenje, apsolutno!
Svakako, uz podrobno informiranje, oprez i bez suvišnih pizdarija.
Kao što zna svako dijete, cijepljenjem se u organizmu stvaraju antitijela za borbu protiv virusa i bolesti, a valja biti oprezan kod možebitnih alergija ili nekih drugih potencijalno štetnih reakcija.
Ideja da bi roditelji odlučivali što njihovoj djeci treba a što ne je potpuno neprihvatljiva, jer vodi na teren U ime obitelji i sličnih sektaških udruga.
Po toj bi logici roditelji imali pravo odlučivati o tome treba li njihovoj djeci škola ili ne. Možda su nekima dovoljni Biblija i vjeronauk, a ne nekakva znanost i obrazovanost.



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/04/2014 : 00:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Upravo to sam htio napisati - što je slijedeće? "Moje dijete ne treba ići u školu, ja ću mu doma govoriti sve što treba znati." Ili "Moje dijete će raditi već sa 12 godina, valjda ja znam da li može trpati cement u mješalicu ili ne." Ili ovaj primjer sa prošle strane sa jehovinim svjedocima i transplatacijom krvi što je stvaran slučaj koji je, ako se dobro sjećam, ipak završio pozitivno?Ne, ne može se pod krinkom slobodnog odgoja djeteta dopustiti da se radi sve i svašta.

Država je tu regulator.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/04/2014 : 00:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
koliko puta sam cuo od ljudi da su najgore gripe imali one sezone kada su primali cjepivo....
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/04/2014 : 00:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Cijepivo treba biti obavezno zato da djeca budu zaštićena na prikladan način a da se spriječi da roditelji koji nemaju pojma o medicini, vjeruju nekakvim neistinama na internetu i još imaju nevjerojatnu dozu paranoje koju neznanje i vjerovanje u sve i svašta samo podiže na višu razinu,ne spriječe cijepljenje i time svome djetetu samo naškode.

Da, država se treba baviti time, baš zbog ovakvih "pročitao sam negdje da tu ima metala" stavova.

Svašta.




+100

Jedina istina!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/04/2014 : 00:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

koliko puta sam cuo od ljudi da su najgore gripe imali one sezone kada su primali cjepivo....



najbolje je ukinit zdravstvo i zaposlit vračeve jelda?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/04/2014 : 00:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Upravo to sam htio napisati - što je slijedeće? "Moje dijete ne treba ići u školu, ja ću mu doma govoriti sve što treba znati." Ili "Moje dijete će raditi već sa 12 godina, valjda ja znam da li može trpati cement u mješalicu ili ne." Ili ovaj primjer sa prošle strane sa jehovinim svjedocima i transplatacijom krvi što je stvaran slučaj koji je, ako se dobro sjećam, ipak završio pozitivno?Ne, ne može se pod krinkom slobodnog odgoja djeteta dopustiti da se radi sve i svašta.

Država je tu regulator.



može odbit transfuziju krvi ako ima 18+. ja neman ništa protiv.

zarazne bolesti su ipak nešto drugo,to niti je za zajebanciju niti za raspravu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 01/04/2014 00:43:08
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/04/2014 : 00:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Da, ukinut znanost jer na "ljudi-gušteri.com" piše da u cijepivima ima divodikovog monoksida...

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/04/2014 : 00:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Da, ukinut znanost jer na "ljudi-gušteri.com" piše da u cijepivima ima divodikovog monoksida...






Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/04/2014 : 00:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
http://hr.rbth.com/science/2014/01/29/kako_su_ruska_i_sovjetska_cjepiva_spasila_svijet_25129.html

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/04/2014 : 00:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
jedan od najboljih ex yu filmova :
http://youtu.be/KrD50k_8BE4

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/04/2014 : 00:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by nagor

Da, ukinut znanost jer na "ljudi-gušteri.com" piše da u cijepivima ima divodikovog monoksida...









Još kad ljudi skuže da je divodikov monoksid običan H2O, dakle voda... nema razloga za brigu...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/04/2014 : 00:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
navodno su ljudi gušteri samo žrtveni jarci a sve konce drže ljudi gusjenice

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/04/2014 : 01:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Mene kao sci-fi geeka vrijeđa taj koncept guštera. Kud baš gušteri... to je toliko zemaljski... pa izvanzemljci će vjerojatno prije izgledati ko neke gusjenice nego kao zemaljski gušteri...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/04/2014 : 01:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/Mass-Effect-Franchise-Made-Aliens-Human-Like-to-Save-Money-2.png

Ovaj u sredini je pravi izvanzemaljac... a ne ovi sa strane... :)
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 01/04/2014 : 01:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
http://www.4dportal.com/hr/otkrica-bez-objasnjenja/2127-hrvatski-doktori-cjepiva-nisu-zavjera-a-sve-iscjelitelje-treba-odvest-u-remetinec

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/04/2014 : 01:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Mene kao sci-fi geeka vrijeđa taj koncept guštera. Kud baš gušteri... to je toliko zemaljski... pa izvanzemljci će vjerojatno prije izgledati ko neke gusjenice nego kao zemaljski gušteri...



pssst! to od mene nisi čuja

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 01/04/2014 : 01:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by nagor

Mene kao sci-fi geeka vrijeđa taj koncept guštera. Kud baš gušteri... to je toliko zemaljski... pa izvanzemljci će vjerojatno prije izgledati ko neke gusjenice nego kao zemaljski gušteri...



pssst! to od mene nisi čuja




Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/04/2014 : 09:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message
Opa, koliko čvrstih mišljenja i vjere u razumnu vlast. A na pozicijama krkani sa kupljenom diplomom. :))
Ne vjerujem da se u cjepiva stavljaju sva ova sranja nabrojana u prvom postu ali u učinkovitost cjepiva zadnjih godina se itekako može posumnjati.
I ovo što je supermark rekao, eto- moja susjeda je prije par godina dobila gadnu gripu iako se cijepila na vrijeme. I sad neka ovi sa snažnim pro-mišljenjem objasne tu pojavu kad su već toliko sigurni. Loše cjepivo? ''Svako tijelo je priča za sebe''? Jahvina odmazda?
A i nadčovjekanto stavio popis za zamisliti se. Makar mislim da nije u potpunosti točan.

quote:
Originally posted by mladjo

Upravo to sam htio napisati - što je slijedeće? "Moje dijete ne treba ići u školu, ja ću mu doma govoriti sve što treba znati."


Zašto ne? Smatraš da je naše školstvo kvalitetno izvedeno?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/04/2014 : 09:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Izvedeno je na zalost kvalitetnije nego sto bi ga izveo roditelj.


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/04/2014 : 10:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Risar_69

http://www.4dportal.com/hr/otkrica-bez-objasnjenja/2127-hrvatski-doktori-cjepiva-nisu-zavjera-a-sve-iscjelitelje-treba-odvest-u-remetinec



procitala sam cijeli tekst i u njemu se nalazi sva "mudrost" na tu temu. I time bi se trebalo baviti strucnjaci a ne roditelji laici.

"U politici cijepljenja treba voditi računa o pitanjima gdje, kako, kada, koga i čime cijepiti", rekao je dr. Smoljanović. "Svaka država treba voditi svoju nacionalnu politiku cijepljenja prateći epidemiološko stanje razvoja bolesti u vlastitoj zemlji i svom bližem okruženju. Primjerice, velike boginje su već iskorijenjene, a slično je i s dječjom paralizom, no ne posvuda. Kada bi imali potvrdu da u BiH više nema divljih sojeva, mogli bi prestati i s tim cijepljenjem", rekao je dr. Smoljanović.

"No to što za neke bolesti cijepljenje više nije neophodno, te to što za druge poput tuberkuloze, nije ključno, već su važniji kvalitetni uvjeti života, ne znači da je ono loše ili da ga treba ukinuti. Vakcinacija je primjerice puno pomogla u suzbijanju ili iskorjenjivanju dječjih bolesti. Ona je dobra, no treba paziti da se imunološki nezreli dječji organizam ne napada odjednom s previše antigena. Također ne treba neselektivno cijepiti stanovništvo protiv gripe, već samo rizične skupine, jer je dobro da nacija razvije imunitet prirodnim prokuženjem. Ja ne robujem ni lažnim autoritetima, niti kapitalu, no s druge strane nikako nisam ni pobornik radikalnih otpora cijepljenju", objasnio je dr. Smoljanović.

Dr. Poljak: "Mi živimo u diktaturi cijepljenja!"

Glavni urednik Liječničkih novina dr. sc. Željko Poljak (85), profesor na MEF-u u Zagrebu u mirovini kaže da je objavljivanjem članka Lidije Gajski htio potaknuti raspravu o pitanju treba li cijepljenje biti obavezno.

"Cijepljenje se previše kuje u zvijezde, a ništa se ne govori protiv", rekao je dr. Poljak i dodao: "Treba čuti i drugu stranu. Evo vam moje osobne priče. Moja supruga je viša medicinska sestra. Kada je moja kći imala četiri godine, odlučio sam da je neću cijepiti cjepivima koja u tijelo ulaze neprirodnim putem (primjerice iglom). Ja nisam laik u ovom području. Osnovao sam postdiplomski studij alergologije i kliničke imunologije na MEF-u i imam neko znanje o tome. No kada sam otišao na put, moja supruga ju je ipak cijepila. Kći mi je završila u bolnici zbog encefalitisa koji izazivaju neka cjepiva. Dakle, moj glavni prigovor je protiv činjenice da je kod nas cijepljenje obavezno. Zašto u većini demokratskih zemalja, primjerice skandinavskim, Švicarskoj i Njemačkoj nije obavezno? To ne znači da mislim da od cjepiva nema koristi. Međutim, kod nas se, čim se stvori neko novo cjepivo, ono proglašava obaveznim. Mi smo na neki način u diktaturi.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/04/2014 : 19:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Cromwell

Opa, koliko čvrstih mišljenja i vjere u razumnu vlast. A na pozicijama krkani sa kupljenom diplomom. :))
Ne vjerujem da se u cjepiva stavljaju sva ova sranja nabrojana u prvom postu ali u učinkovitost cjepiva zadnjih godina se itekako može posumnjati.
I ovo što je supermark rekao, eto- moja susjeda je prije par godina dobila gadnu gripu iako se cijepila na vrijeme. I sad neka ovi sa snažnim pro-mišljenjem objasne tu pojavu kad su već toliko sigurni. Loše cjepivo? ''Svako tijelo je priča za sebe''? Jahvina odmazda?
A i nadčovjekanto stavio popis za zamisliti se. Makar mislim da nije u potpunosti točan.

quote:
Originally posted by mladjo

Upravo to sam htio napisati - što je slijedeće? "Moje dijete ne treba ići u školu, ja ću mu doma govoriti sve što treba znati."


Zašto ne? Smatraš da je naše školstvo kvalitetno izvedeno?



usput ovo je topic o obaveznim cjepivima.koliko ja znan tu ne spada cjepivo za gripu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/04/2014 : 19:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
97% svicaraca cijepe svoju djecu..onih 3% su Collateral Damage ..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 148 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000