forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Obavezno cijepljenje
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 148

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 23/04/2017 : 19:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message
Oće suša i skakavci biti nakon prvog udara?

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/05/2017 : 10:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/05/2017 : 10:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 03/05/2017 : 09:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message
ja sam u djetinjstvu cijepljen. moje dijete se prestalo cijepiti. moj stav je da svatko mora moći odabrati da li će se cijepiti ili ne. nema ''silovanja''. po meni to zadire u osnovna ljudska prava
ja smatram da cijepivo može biti korisno. također smatram da je većina današnjih cjepiva totalno promašeno a pogotovo da se primjenjuje na pogrešan način i u pogrešno doba. imam u obitelji slučaj gdje je dijete rođeno savršeno zdravo, a nakon cijepljenja je biljka. znam masu roditelja koji su svjedočila žestokim reakcijama nakon cijepljenja svoje dijece. naravno o tome nećete nigdje pročitati.
i najbolje mi je od svega država te tjera na cijepljenje ali ako se nešto posljedično desi, svi peru ruke od toga. to ne može tako...i dok god bude tako moj stav će biti nepromjenjen.

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 03/05/2017 : 16:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
quote:
Originally posted by vknez

imam u obitelji slučaj gdje je dijete rođeno savršeno zdravo, a nakon cijepljenja je biljka.

Vidiš, ovo je problem, ovakvi zaključci. Jer od svih varijabli, sigurno je cijepljenje, nema što drugo biti.

Što se tiče "prava na izbor"...
U zemljama na koje se antivakseri obično pozivaju roditelji u visokom postoku odvode djecu na cijepljenje. Sad, hipotetski, da u Hrvatskoj ne živi toliko maloumnog naroda koje i dalje vjeruje u babaroge i ine budalaštine, pretpostavimo da bi procijepljenost bila i dalje visoka (>95%). Sve bi bilo super i sjajno.
No, realnost je sljedeća; godinu za godinom procijepljenost bi padala, a kada bi efekt herd immunitya pao ispod 70% - e, bilo bi veselo.
Sad mi reci, s obzirom da podržavaš pravo na izbor, da ne cijepiš dijete (i još 'n' vas ne cijepi dijete) i vrate se bolesti koje su fino bile pod kontrolom - jesi li spreman snositi posljedice za to?
A posljedica bi bilo jer koliko mi je poznato, kod nas je zdravstveni sistem prilično socijalan tako da, ako dođe do epidemija, povećali bi se troškovi sanacije, odnosno liječenja.

Dakle, jesi li u tom sistemu spreman biti odgovoran građanin ili si obični anarhist? Jer određena razina slobode donosi i odgovornosti.

Trljam ruke.

Edited by - Zlotvor on 03/05/2017 16:40:30
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 04/05/2017 : 09:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
http://www.healthnutnews.com/harvard-immunologist-unvaccinated-children-pose-zero-risk/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 04/05/2017 : 15:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message
quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by vknez

imam u obitelji slučaj gdje je dijete rođeno savršeno zdravo, a nakon cijepljenja je biljka.

Vidiš, ovo je problem, ovakvi zaključci. Jer od svih varijabli, sigurno je cijepljenje, nema što drugo biti.

Što se tiče "prava na izbor"...
U zemljama na koje se antivakseri obično pozivaju roditelji u visokom postoku odvode djecu na cijepljenje. Sad, hipotetski, da u Hrvatskoj ne živi toliko maloumnog naroda koje i dalje vjeruje u babaroge i ine budalaštine, pretpostavimo da bi procijepljenost bila i dalje visoka (>95%). Sve bi bilo super i sjajno.
No, realnost je sljedeća; godinu za godinom procijepljenost bi padala, a kada bi efekt herd immunitya pao ispod 70% - e, bilo bi veselo.
Sad mi reci, s obzirom da podržavaš pravo na izbor, da ne cijepiš dijete (i još 'n' vas ne cijepi dijete) i vrate se bolesti koje su fino bile pod kontrolom - jesi li spreman snositi posljedice za to?
A posljedica bi bilo jer koliko mi je poznato, kod nas je zdravstveni sistem prilično socijalan tako da, ako dođe do epidemija, povećali bi se troškovi sanacije, odnosno liječenja.

Dakle, jesi li u tom sistemu spreman biti odgovoran građanin ili si obični anarhist? Jer određena razina slobode donosi i odgovornosti.




ja spreman nositi odgovornost? ja već nosim na sebi odgovornost. odgovornost za svoje dijete. i kakav jebeni anarhist. I još mi je manje jasno čega se jebeno boje cijepljeni ljudi? ako ste cijepljeni čega se bojite?
i ne spominji mi naš divni sustav. ja u njega natprosječno uplaćujem i praktički ga ni ne koristim (imam nula dana bolovanja)...a kad ga trebaš onda čekaš mjesecima, a tada ti više ni ne treba...
također nisam malouman. moj iq je 140+
zašto zagovornici cijepljenja imaju potrebu etiketiranja ljudi kontra uvjerenja.
ja nisam vjernik ali ne smatram da su vjernici maloumni ili nešto drugo. općenito kod nas je kultura tolerancije nula
također ja ne promoviram necijepljenje, ja ne govorim drugima nemojte se cijepiti, nemojte dijete cijepiti, ja samo tražim pravo na izbor

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez

Edited by - vknez on 04/05/2017 15:28:57
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 04/05/2017 : 15:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by vknez

quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by vknez

imam u obitelji slučaj gdje je dijete rođeno savršeno zdravo, a nakon cijepljenja je biljka.

Vidiš, ovo je problem, ovakvi zaključci. Jer od svih varijabli, sigurno je cijepljenje, nema što drugo biti.

Što se tiče "prava na izbor"...
U zemljama na koje se antivakseri obično pozivaju roditelji u visokom postoku odvode djecu na cijepljenje. Sad, hipotetski, da u Hrvatskoj ne živi toliko maloumnog naroda koje i dalje vjeruje u babaroge i ine budalaštine, pretpostavimo da bi procijepljenost bila i dalje visoka (>95%). Sve bi bilo super i sjajno.
No, realnost je sljedeća; godinu za godinom procijepljenost bi padala, a kada bi efekt herd immunitya pao ispod 70% - e, bilo bi veselo.
Sad mi reci, s obzirom da podržavaš pravo na izbor, da ne cijepiš dijete (i još 'n' vas ne cijepi dijete) i vrate se bolesti koje su fino bile pod kontrolom - jesi li spreman snositi posljedice za to?
A posljedica bi bilo jer koliko mi je poznato, kod nas je zdravstveni sistem prilično socijalan tako da, ako dođe do epidemija, povećali bi se troškovi sanacije, odnosno liječenja.

Dakle, jesi li u tom sistemu spreman biti odgovoran građanin ili si obični anarhist? Jer određena razina slobode donosi i odgovornosti.




ja spreman nositi odgovornost? ja već nosim na sebi odgovornost. odgovornost za svoje dijete. i kakav jebeni anarhist. I još mi je manje jasno čega se jebeno boje cijepljeni ljudi? ako ste cijepljeni čega se bojite?


Zato što postoji nešto što se zove kolektivni imunitet.
Postoje i oni koji se iz nekih specifičnih problema ne mogu cjepiti, tako da se moraju pouzdati u nas koji se možemo cjepiti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 04/05/2017 15:43:46
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 04/05/2017 : 15:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message
svatko dijete čim se rodi mu šibnu cijepiva. možda ima nekih specifičnih problema pa se ne bi trebalo cijepiti. misliš da se netko s time zamara?

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 04/05/2017 : 16:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Da.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 04/05/2017 : 19:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Ne znam čemu ovakva eksplozivna i agresivna reakcija budući da niti jedan dio mog posta nije uvredljiv, pogotov ne prema tebi.
No, krenimo.
quote:
Originally posted by vknez

ja spreman nositi odgovornost? ja već nosim na sebi odgovornost.
odgovornost za svoje dijete
Pošteno.
S tim da, cijepljenje kao jedna od civilizacijskih tekovina spada u tu odgovornost.

quote:
Originally posted by vknez

i kakav jebeni anarhist. I još mi je manje jasno čega se jebeno boje cijepljeni ljudi? ako ste cijepljeni čega se bojite?


Gle, da ovdje pojedinih zakona nema, vjeruj mi kako bi u vrlo kratkom vremenu izbio kaos (a i ovako je, dobrim dijelom).
Vidiš, ovo podcrtano ti pokazuje koliko se ne razumiješ u materiju; virusi, bakterije i bilo kakva strana tijela mogu ući u cijepljeni organizam, jednako kao i necijepljeni. Poanta je brzina imunosne reakcije. Cijepljenjem tijelo stvara antitijela koja prepoznaju antigen dovoljno brzo tako ne dođe do inkubacije.
Primjer: navijač Hajduka uđe sa šalom Livorna u prostorije KN Dinama u Zvonimirovoj. Ovi ne prepoznaju oznake i dok su se snašli, ovaj im je stukao dobar dio inventara. Prebili su ga poslije.
A da uđe sa šalom Hajduka... Brzina reakcije ti je valjda jasna.
(vantemno: mogu isteoretizirati masu situacija s ovim, ali poanta ti je valjda jasna)
Također, tinton ti je objasnio još jedan razlog zašto je kolektivni imunitet važan.

quote:
Originally posted by vknez

ne spominji mi naš divni sustav. ja u njega natprosječno uplaćujem i praktički ga ni ne koristim (imam nula dana bolovanja)...a kad ga trebaš onda čekaš mjesecima, a tada ti više ni ne treba...

Sustav sam spomenuo radi čiste zloporabe i neodgovornosti ovdašnjih ljudi.
Ostalo nije tema (ono, mogu te potapšat i reći Super, bravo što si zdrav i ne koristiš bolovanje, ali ne vidim razloga).

quote:
Originally posted by vknez

također nisam malouman. moj iq je 140+
zašto zagovornici cijepljenja imaju potrebu etiketiranja ljudi kontra uvjerenja.

Podcrtano: opet nije tema, a kao što sam napisao na početku - ne vidim razloga zašto se osjećaš prozvanim pošto nije bilo adresirano tebi.
Ne postoje "zagovornici cijepljenja", već zagovornici zdravog razuma. Jer u medijima se puno manje čuju ti koje zoveš zagovornicima cijepljenja naspram antivaksera (koji su poprilično bučni, dođe ti da se zapitaš tko je "financiran").
Unatoč tvome IQ-u (koji je respektabilan, da se razumijemo), možeš biti neinformiran o dosta stvari. Cijepljenje je, kao što se vidjelo iz gornje dijela posta, jedan od tih dijelova.
To nije uvreda, niti sramota. Samo, nije mi jasno da uz taj IQ nisi u stanju vidjeti što govori struka, već se loviš na populističke spike o "tisućama oštećene djece" koju svakodnevno antivakseri panično šire što nema veze s istinom.

quote:
Originally posted by vknez

ja nisam vjernik ali ne smatram da su vjernici maloumni ili nešto drugo.
Nevezano, ne smatram ni ja, no to nije tema.

quote:
Originally posted by vknez

općenito kod nas je kultura tolerancije nula
također ja ne promoviram necijepljenje, ja ne govorim drugima nemojte se cijepiti, nemojte dijete cijepiti, ja samo tražim pravo na izbor

Što se tiče kulture tolerancije... Ona je dobra, da se razumijemo.
No, ajde ti prosječnom Mići objasni osnovne stvari kad on sebi utuvi da je nešto tako kako on misli. Jer naš junak Mićo će sutra tražiti drugu matematiku za dijete, kemiju, drugu fiziku... Ove društvene ne treba ni spominjati (zamišljam rasprave oko povijesti i vjeronauka ). Niz možeš nastaviti i sam.

Gle, dobar dio roditelja nema pojma što je za njihovo dijete dobro (nažalost). Ne kažem da si ti jedan od njih niti tvrdim da si glup ni išta slično (i da, strah je uvijek opravdan), no u ovom slučaju ljudi previše vjeruju "alternativnim činjenicama" umjesto činjenicama i struci.


Trljam ruke.
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 04/05/2017 : 22:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message
slažemo se da se ne slažemo
nema smisla raspravljati
ja ću uvijek zagovarati slobodu izbora pojedinca koja direktno ne ugrožava druge

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 04/05/2017 : 22:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
quote:
Originally posted by vknez


ja ću uvijek zagovarati slobodu izbora pojedinca koja direktno ne ugrožava druge

Ja isto.
Međutim, necijepljenje direktno ugrožava druge. Temeljna razlika.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/05/2017 : 22:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
vknez,

budući da se spominje pravo roditelja na odlučivanje o svojoj djeci... zagovaraš li pravo roditelja, Jehovinih svjedoka, da za svoje dijete odbiju transfuziju krvi. Imaju li ti roditelji pravo odlučivati o svojoj djeci, nikoga drugoga direktno ne ugrožavaju... jedino njihovo dijete će umrijeti zbog toga nitko drugi. ;)
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 05/05/2017 : 11:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message
mješaš lončiće. jedno je kad ti je direktno ugrožen život, a drugo je kad si zdrav i ideš poduzimati mjere koje te mogu zaštiti od potencijalne opasnosti s malom vjerovatnosti da se trajno razboliš
stvar je u tome da država ne može zahtjevati nešto od pojedinca a ako nešto ode po zlu prati ruke od toga
također nitko te nema pravo prisilno izlagati lječničkim zahvatima suprotno tvojoj volji

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/10/2017 : 18:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
http://net.hr/danas/hrvatska/djevojcica-oboljela-nakon-cijepljenja-ocajna-majka-kad-dode-do-nuspojava-nitko-ne-preuzima-odgovornost/
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 12/10/2017 : 18:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message
Ne znam od čega sam, ali nikad se ne cijepim, a ne sjećam se kad sam bio makar prehlađen. Za gripu ni ne znam. Ni krajnike nisam vadio. Meni cjepivo ne treba.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 12/10/2017 : 19:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by wolf

Ne znam od čega sam, ali nikad se ne cijepim, a ne sjećam se kad sam bio makar prehlađen. Za gripu ni ne znam. Ni krajnike nisam vadio. Meni cjepivo ne treba.



Za to moraš biti zahvalan ostatku populacije koji je cijepljen.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/10/2017 : 20:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Još jedan kutak!

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 12/10/2017 : 20:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
A šta san ti ja reka? ;)
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 12/10/2017 : 21:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Još jedan kutak!



Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 12/10/2017 : 21:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by wolf

Ne znam od čega sam, ali nikad se ne cijepim, a ne sjećam se kad sam bio makar prehlađen. Za gripu ni ne znam. Ni krajnike nisam vadio. Meni cjepivo ne treba.



Za to moraš biti zahvalan ostatku populacije koji je cijepljen.



Gluposti. Bio sam blizu više ljudi koje je pogodila gripa.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/10/2017 : 22:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by tinton

Još jedan kutak!






Nevezano za tebe.
Sve ok.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/10/2017 : 09:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by wolf

Ne znam od čega sam, ali nikad se ne cijepim, a ne sjećam se kad sam bio makar prehlađen. Za gripu ni ne znam. Ni krajnike nisam vadio. Meni cjepivo ne treba.



Ja sam primio sva propisana cjepiva i nisam se razbolio već 15 godina, a imam dvoje male djece koja svakih par mjeseci pokupe neku virozu.

A inače, cijepljenje protiv gripe se preporučuje starijim ljudima i ljudima sa slabijim imunitetom, tako da ako nisi u skupini 60+ i
ne obolijevaš često, i ne trebaš se cijepiti.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 13/10/2017 : 12:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
quote:
Originally posted by wolf

Gluposti. Bio sam blizu više ljudi koje je pogodila gripa.

Gripa je u cijeloj priči nebitna.
Polio, hepatits B, tetanus... Primio si ih u osnovnoj, srednoj školi i vojsci.

Trljam ruke.
Go to Top of Page
Page: of 148 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000