forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Gledate li anime?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

ZagorXXL
New Member



Croatia
146 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 06/04/2014 : 10:51:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ZagorXXL a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Evo da vidim kolika animefila ima ovdje na forumu.
Vidim vas dosta sa avatarima i Dragon Ball-a/Z-a
Ja osobno gledam često i sviđa mi se.
Inače na HRT-u 3 ponedjeljak u 20 sati ima Nausikaja iz vjetrovite doline,remek djelo Hayaoa Myazakija i planiram pogledati jer nisam dosad,a čuo sam samo pohvale.

Choices:

Gledam i to cesto
Ponekad tu i tamo
Uopce ne gledam


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/04/2014 : 11:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Strip je bolji ali i film je dobar.Glazba isto.
http://www.youtube.com/watch?v=vJdQtnhKAtU
http://en.wikipedia.org/wiki/Nausica%C3%A4_of_the_Valley_of_the_Wind_(film)
http://www.imdb.com/title/tt0087544/
https://www.google.hr/search?q=nausica%C3%A4+of+the+valley+of+the+wind&espv=210&es_sm=122&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=-x1BU9ziDYbpywO3joLYCg&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1920&bih=955

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 06/04/2014 11:33:59
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/04/2014 : 11:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Gledam isključivo Miyazakija, sve što mi dođe pod ruku i pred oči.



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 06/04/2014 : 12:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Prije dvije godine gledao "evangelion" i dosadjivao se u skroz dva nastavka....
"Vexille" nesto bolji,"akira" tak-tak, ali "appleseed" je skroz cool SF....Malo zamaraju sa nekim scenama tugaljiih okica i depri, pa gubis nit i poantu filma....
Svidja mi se "noir" stil u filmovima tipa "blade runner", ali u animeu mi ne sjeda....
Uglavnom okay, ali ne pretjerano....ne pratim taj svijet vec godinama na movie portalima, osim ako nema tko prijedlog za pogledati?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/04/2014 : 12:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Berserk-novija verzija-tri filma do sada.
http://en.wikipedia.org/wiki/Berserk:_Golden_Age_Arc
http://www.youtube.com/watch?v=ZXjaTICqRf8

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ZagorXXL
New Member



Croatia
146 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 06/04/2014 : 13:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ZagorXXL a Private Message  Reply with Quote
Također sam fan Myazakija,pogledao sam većinu njegovih animea ali Nausikaju nisam pa jedva čekam ponedjeljak.
Moje preporuke bi bile Death Note, Code Geass i Attack on Titan(Shingeki no Kyojin),to su mi zasad TOP 3 animea i vjerujem da bi se svidjela većini jer su dizajni likova,animacija,karakterizacija i priča na visokoj razini kod sve trojice.
Od Berserka lagano čitam mangu,anime još nisam pogledao.

Edited by - ZagorXXL on 06/04/2014 13:53:03
Go to Top of Page

drablj
New Member

Serbia
233 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 06/04/2014 : 14:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send drablj a Private Message  Reply with Quote
pogledao sam oko 300 naslova. jedan naslov je sve sto je povezano (tipa dragon ball, dragon ball z, dragon ball gt, preko 20 ova i nekoliko filmova je sve jedan naslov). ne gledam na televizoru, iskljucivo na kompjuteru.
Go to Top of Page

ZagorXXL
New Member



Croatia
146 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 06/04/2014 : 14:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ZagorXXL a Private Message  Reply with Quote
Na TV-u se i nema što pogledati osim kad imaju na HRT-u ciklusi Myazakija,inače i ja sve gledam na kompu.
I velik sam fan DBZ-a on me 2011. i uvukao u svijet animea i otad ga obožavam a inače sam PS-u igrao Dragon Ball Z igre još od 2009.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 06/04/2014 : 21:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Evo taman sam počeo.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

ZagorXXL
New Member



Croatia
146 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 07/04/2014 : 08:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ZagorXXL a Private Message  Reply with Quote
Neka,neka,lijepo.Što se gleda?
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 07/04/2014 : 11:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Naravno da se gleda često, ipak Japanci rade najbolju animaciju

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

ZagorXXL
New Member



Croatia
146 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 07/04/2014 : 12:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ZagorXXL a Private Message  Reply with Quote
Slažem se! Većina američke animacije izgleda kao karikatura,jedino što mi se svidjelo od amerikanaca je bio Avatar-The last airbander,vjerojatno zato što je izrađen pod velikim utjecajem animea.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 07/04/2014 : 16:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZagorXXL

Neka,neka,lijepo.Što se gleda?



Death Note.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 07/04/2014 : 17:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Trenutno me čeka:

Gunbuster - Part 1&2
Byousoku_5_cm
One Piece - The Giant Mechanical Soldier of Karakuri Castle.

Inače pogledao sam več:

Piano no Mori - Masayuki Kojima
She and Her Cat - Makoto Shinkai
Kite - Yasuomi Umetsu
Kiki's Delivery Service
Princess Mononoke
ghost in the shell 1+2
Nobita And The Wind Wizard Movie
Nausicaa Valley Of The Wind
Howl's Moving Castle
My Neighbour Totoro
Ponyo
Kirikou et la Sorciere
Jin Ro
Lupin III xxxxxxx
Karigurashi no Arrietty
Steamboy
Appleseed
Tokyo Godfathers
Tekkon Kinkreet
-------
a na disku me čeka (malo razbacano) da u sledečih par godina pogledam i:

Baccano!
11eyes
Avatar the last AirbenderBamboo_BladeCowboy Bebop
Dobrynya.Nikitich.I.Zmey.Gorynych
Elfen Lied
Gundam
Kyou Kara MaouLady Death
Last Exile
Neon Genesis Evangelion Remastered Eps + MoviesPeace Maker Kuroganesamurai chaplooStrike Witches
Wolf's Rain1Otrjad.avi
Aoi Bungaku
Ayakashi_Ayashi_Inferno
Evangelion
First_Squad
Golgo 13
HeartCatch
Katanagatari
Macross_Frontier
RAINBOW_Nisha_Rokubou_no_Shichinin
Seikon no Qwaser
Spice and Wolf
The_Sacred_Blacksmith_
Shingeki no Kyojin
Witch Hunter R
Zipang
Shigurui





Go to Top of Page

ZagorXXL
New Member



Croatia
146 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 07/04/2014 : 22:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ZagorXXL a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam pogledao Nausikaju i mogu reći da mi je to najdraži Myazakijev film do sada,svaka mu čast,legenda je.
Inače praktičan vam je myanimelist za preporuke i preglednost animea i mangi koje ste pročitali/pogledali ili koje planirate.
@Zagor12
Death Note mi je bio jedan od prvih animea,stvarno odličan,glazba i sve,samo kad se sjetim svega toga *nostalgija*
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 08/04/2014 : 08:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Od ovih me nekako bodu u oči Kirikou et la Sorciere koji je očito francuski i Dobrynya.Nikitich.I.Zmey.Gorynych koji je ruski, te, naravno, Avatar: the Last Airbender.

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

ZagorXXL
New Member



Croatia
146 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 08/04/2014 : 09:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ZagorXXL a Private Message  Reply with Quote
Avatar: the Last Airbender nije pravi anime,logično jer ga nisu pravili Japanci,ali je napravljen pod utjecajem animea.To je jedan od dražih crtića i uživao sam gledajući ga prije par godina sinkroniziranog na hrvatski na nickelodeonu.

Inače,kakve su vam misli na Nausikaju,sad kad sam pogledao film dođe mi da pročitam mangu pa ako ima itko neke preporuke da me malo uvede,npr. ima li razlika od filma i sl.
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 08/04/2014 : 09:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Kako to misliš "nije pravi anime"? Nije nikakav anime, nimalo
I, BTW, ne mogu vjerovati da si ga gledao na hrvatskoj sinkronizaciji. Sigurno si maloljetan.

Što se Naushikae tiče - gledao i čitao, ali se ne sjećam baš stripa. Znam samo da mi je animacija ostala u puno boljem sjećanju.

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

ZagorXXL
New Member



Croatia
146 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 08/04/2014 : 09:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ZagorXXL a Private Message  Reply with Quote
Sad ću 16 xD
Ali hrv. sinkronizacija Avatara je odlična.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/04/2014 : 13:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZagorXXL
Inače,kakve su vam misli na Nausikaju,sad kad sam pogledao film dođe mi da pročitam mangu pa ako ima itko neke preporuke da me malo uvede,npr. ima li razlika od filma i sl.


Dosta opširnija i nema te tko šta uvoditi-čitaj!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 08/04/2014 : 14:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

Od ovih me nekako bodu u oči Kirikou et la Sorciere koji je očito francuski i Dobrynya.Nikitich.I.Zmey.Gorynych koji je ruski, te, naravno, Avatar: the Last Airbender.


Nadam se da neče probiti naočale...ovih par.
Ne, nisu anime, nego animirani filmovi. Ali su mi na disku za pogledat u istoj kategoriji. Kirikou in čarovnica ni anime, ravno tako tudi DN in zmaj G. I naravno Avatar: The Last Airbender. Mada mi stil animacije veoma sliči animi.
Go to Top of Page

ZagorXXL
New Member



Croatia
146 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 11/05/2014 : 13:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ZagorXXL a Private Message  Reply with Quote
Znači ima nas na forumu što gledamo anime,nije loše.
Btw. što gledate?
Ja volim komedije i ove ozbiljnije,ne znam kako bi ih opisao drukčije, npr. Death Note i Code Geass.
Attack on Titan je isto odličan,mangu pratim od 2012. i mogu reći da je anime bolji.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 07/03/2017 : 21:17:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/03/2017 : 07:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Za taj Kabanere sam cuo da je dobar anime, si gledao (imam ga na HDD-u, ali se nema vremena :( )?
Evo ja trenutno gledam Planetes nakon sto sam procitao mangu koja je jako dobra.
Anime je mrvu slabiji i malo su ispremjesali radnju, ali je u biti to to.
Trenutno sam na 16-oj epizodi (od naravno 26).

A sto se tice toga sto tocno gledam; pa gledam sve sto mi se svidi, nemam predrasuda kao ni sa stripovima, muzikom, igrama, filmovima.
Znam da je ovo klisej, ali daleko naj naj anime mi je Cowboy Bebop (tu su jos NG Evangelion, GITS...), a sto se tice anime filmova tu mi je Ninja Scroll koji preporucam svima koji nevole anime, i jos mi niko dosada nije rekao da mu je los ili bezveze. Naravno, bilo sto od Ghiblia je odlicno (osim Ponyo koji nisam mogao pogledat kolko mi je bio naporan). Od dobrih komedija bi izdvojio Golden Boy i Oruchuban Ebichu (ovaj mi je bas vrh ). Zao mi je sto nikako da naprave neki dobar Berserk, tj onaj prvi od 25 epizoda je odlican, ali je kraj nedorecen (mangu nisam citao, trazio, ali nisam nasao neke omnibuse ili nes slicno isplativo).

DBZ, Naruto, FMA, One Piece, Bleach i sl sam probao gledat i neide (imam filing da bi mi se vise svidjeli da sam teenager), Hentai me ne zanima ni pod razno, isto probao, i moram rec da me fascinira ta prebolesna masta, ali ne hvala.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 08/03/2017 07:38:20
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 08/03/2017 : 14:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
gledao sam
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/03/2017 : 09:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo odgledao i ja, u 2 dana :D
Odlican je, sad sam jos vise napaljen na Attack on Titan posto je od iste ekipe, ili djelomicno iste...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000