forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorova južnoamerička odiseja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/04/2014 : 10:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Meni su ove najzanimljivije:


Boselli/Rubini – Žezlo Tin-Hinana
Paolucci/Perniola/Mangiantini - Aligator Bayou
Mignacco/Della Monica - Krv u Bahiji
Boselli/Bisi - Sertao


Iako, u biti sve željno isčekujem.


Meni je jedno od najugodnijih iznenađenja bila ta priča Paoluccia/Perniole. Priča i scenarij su zanimljivi i dobro napravljeni, Mangiantini je solidan, jako dobar u crtanju okoliša, naravno likovi malo štekaju, ali sve u svemu jako dobro.

Ono što je zanimljivo jest da je to trebao biti običan Maksi, ali Prisco je probio rokove sa svojom pričom pa su ovu ubacili da mu daju dovoljno vremena i izvrsno se uklopila.

Edited by - solar on 14/04/2014 10:08:12
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/04/2014 : 10:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Meni je Mangiantini vrlo dobar i u crtanju likova, malo pomladi Zagora, ali ostalo mi je sasvim dobro. Recimo u Orlovima sa sjevera koji su me kao priča jako razočarali on je bio dobar.

Ako je trebao biti maxi, još bolje, u njemu su najače priče. :)

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/04/2014 : 10:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Meni stize za par dana Ognjena zemlja kompletna, a ovo ostalo sam procitao i izvanredno je u globalu.



uh, ovo je Prisko odvalio kako je nacrtao . moguce da ovo bude sam vrh JA sage
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 14/04/2014 : 10:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

I meni je jako žao što je Rubini otišao, jer gledajući po par tabli iz "Izgubljenog svijeta" tako modernog i kvalitetnog crtača Zagor nikad nije imao. I što je najgore od svega, iz priče u priču sve je bolji, tako da se zaista primjeti razlika između Kaina3 i te posljednje priče koju je nacrtao.


Apsolutno! Ni ja jos nisam vidio cijelu tu epizodu s dinosaurusuima osim onih par tabli, ali ako je bolji crtez od Skiptar Tin-Hinan onda je to najbolje nacrtan Zagi ikad. Inace meni je Skiptar Tin-Hinan definitivno jedna od najboljih Bosellijevih, i opcenito Zagorovih prica ikad.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/04/2014 : 10:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
a jel taj Rubini definitivno presao, nesto ga nisam video u najavama za Texa
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/04/2014 : 10:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Jest, potvrđeno od strane Bosellija i Burattinija, nažalost.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/04/2014 : 10:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Jest, potvrđeno od strane Bosellija i Burattinija, nažalost.



dobro, al dok ne nacrta nesto konkretno jos ima tracak nade...
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 14/04/2014 : 10:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by solar

I meni je jako žao što je Rubini otišao, jer gledajući po par tabli iz "Izgubljenog svijeta" tako modernog i kvalitetnog crtača Zagor nikad nije imao. I što je najgore od svega, iz priče u priču sve je bolji, tako da se zaista primjeti razlika između Kaina3 i te posljednje priče koju je nacrtao.


Apsolutno! Ni ja jos nisam vidio cijelu tu epizodu s dinosaurusuima osim onih par tabli, ali ako je bolji crtez od Skiptar Tin-Hinan onda je to najbolje nacrtan Zagi ikad. Inace meni je Skiptar Tin-Hinan definitivno jedna od najboljih Bosellijevih, i opcenito Zagorovih prica ikad.


D.J. veruj meni pošto ja imam celokupnu epizodu. Crtež maestralan.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/04/2014 : 10:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ah, evo topica u kojem ću morati da se grizem za jezik oliti za prste... :D

edit: kada dođemo do Izgubljenog sveta oplakivaćete Rubinija. Crtež bolesno maestralan. Priča iznenađujuće dobra

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 14/04/2014 10:56:32
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 14/04/2014 : 11:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Vjerujem vam, vjerujem! Cak i Di Clemente s UBC Fumettija nije mogao biti skroman s ocijenama kakav obicno zna biti! A vec odavno placem za Rubinijem. No polazem nade u Prisca, Bisija i starog pouzdanog asa Della Monicu.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/04/2014 : 11:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Mene je najviše strah za Prisca, zasad je siguran, počeo je crtati novu priču poslije 600-tog broja. Ipak, Boselli je izjavio da će napraviti nastavak "Hurona" jedino ako mu Prisco bude crtač, što znači da mu je ovaj "zapeo za oko".
Ponavljam, zasad je sve u redu ali...
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 14/04/2014 : 11:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Po onim novim Priscovim tablama koje si stavio nekako mislim da imas opravdan strah jer na njima Prisco ima fantasticno kadriranje, a po stilu malo vuce i na Rubinija. Odlican spoj preciznog/klinickog (kao Della Monica i Bisi) i leprsavog crteza (Pesce). Della Monica je vec crtao Texa pa ga valjda nece copnuti. No uzivajmo dok ih sve imamo.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 14/04/2014 : 11:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Držim u rukama poslednji italijanski broj Zagora. Prisco. Meni u nekim momentima je delovalo kao da Dell Momika crta. Kao da su se ta dva crtača fino uštimovali. Svako ima svoj originalan stil a uklapaju se fantastično.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 14/04/2014 : 13:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Meni je jako zanimljivo i pojavljivanje osoblja iz Baze DRUGD(J)E

Pravo osvezenje za Zagorov serijal i odlična nadgradnja istog

Tako da kada Solar već daje instrukcije oko onoga što bi tebalo pročitati kako bi se lakše pratila JUZNOAMERIČKA SAGA, ja eto dodajem kao predlog za čitanje i prvih osam svezaka Libellusovog serijala Priče iz Baze Drugdje, koje daju detaljna objašnjenja od nastanka DRUGDJE pa nadalje...

Solar nadam se da si ovo štivo apsolvirao ?

Edited by - Timber Bil on 14/04/2014 13:34:20
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/04/2014 : 13:51:34  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Predlazem da zbog lepe vecine ljudstva ne odemo predaleko sa komentarima o " epizodama koje ce tek da nam dodju"...ustvari da ih uopste ne spominjemo. Spisak autora ljudi mogu da vide na solarovom topicu "neobjavljene table" ako hoce da vide sta ih ceka, a ovde svaka informacija,pa i ona tipa "Rubini rastura", je potenxijalni spoiler, najava kvaliteta i nametanje previsokih ocekivanja.

Neznanje u pracenju serijala je blazenstvo. Dajmo im priliku da uzivaju kako smo i mi pre par meseci.

Ogranicimo se na komentarisanje aktuelnih prica i prenosenja najava i reklama kao sto su kaisevi koje je solar preneo sa stranice veseljaka

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 14/04/2014 13:59:17
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/04/2014 : 13:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Načelno se slažem. Na prvu stranicu sam stavio popis priča (bez tabli), mislim da je to ok, s obzirom da je većina ljudi upoznata sa crtačima i scenaristima.

Edited by - solar on 14/04/2014 13:58:22
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 14/04/2014 : 13:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Treba staviti ovu temu u sticky dok ne prodje JA saga. :)
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/04/2014 : 14:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nema potrebe...na nama je da drzimo temu aktivnom dok treba biti aktivna. Ako diskusija splasne izmedju dva broja nikom nista

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/04/2014 : 14:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Pitanje: recka za skiptar tin-hinan koju sam napisao pre otprilike godinu... Da li da je menjam i ubacim analizu radnje kada prica bude aktuelna kod nas ili da je ostavim (sturom) kakva jeste?

Inace, solar ovo zna, ali i da vas obavestim: recenzije za sve avanture do "mosta nad ambisom" su spremne i cekaju da se price pojave na kioske da bi ih objavio.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/04/2014 : 14:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Pitanje: recka za skiptar tin-hinan koju sam napisao pre otprilike godinu... Da li da je menjam i ubacim analizu radnje kada prica bude aktuelna kod nas ili da je ostavim (sturom) kakva jeste?


Ako imaš volje i vremena obavezno je nadopuni sa analizom radnje. Te recenzije će se čitati godinama kasnije pa će biti čudna ako se ne nadopuni.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/04/2014 : 15:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Odgovor na prvo pitanje DA.
Odgovor na drugo pitanje NE.




























Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/04/2014 : 16:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Opet duplanje postova...;-)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/04/2014 : 17:32:07  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
VČ #81 - "Ponekad se vraćaju"

Edited by - solar on 12/05/2016 15:43:52
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/04/2014 : 20:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Demonske mi trbušine... opet te ptice.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 14/04/2014 : 21:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Lipo se prisititi price nulte godine koju je Burattini napisa,i jedva cekam JA mada ovo sve sto pisete nista mi nije jasno buduci da nisam fan VČ i nemam njihove epizode tako da mi preostaje cekati Ludens da se uvjerim u kvalitet sage

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000