forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorova južnoamerička odiseja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/03/2017 : 13:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
e procitaj ovu zadnju vc epizodu.

pa da je vrhunac monike, sta znam, mislim da nije. tu je skoro radio isto trodelnu epizodu, steta sto se nije posvetio samo ovoj epizodi.

e sad ledene planine
ceo strip se namesta neka sabalasna atmosfera i u tome su uspeli. neobican zagor, dosta lici na drugog kaina i delu gde je potraga. za sada i dalje bez ocene, ceka se zavrsnica
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/03/2017 : 13:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor
Čovjek iz Gvajane je prva pilotova priča koja me baš oduševila. Ona njegova zajebancija sa gospođicom Anouk mi je bila odlična. Diso samo diže dojam.



skoro sam je citao, odlicna epizoda
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/04/2017 : 11:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
zavrsih i JA sagu. ovaj zadnji nastavak, kljuc saznanja, moglo je to i bolje, ovo je izlgeda boseli nazvrljao tek da saga kao ima neki kraj. u nekim trenutcima je scenario (nepobedive spuzve sa zubima) i smesan. ima i napetih delova, kraj je predvidiv i glup. jbg, idemo dalje
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 13/04/2017 : 15:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Saga mi je kaka do Izgubljenog svijeta. Onda počinje nagli uzlet, sad evo došao do Ognjene zemlje, za dalje vidjet cemo
Inače batalio sam Ludens sad uzimam veselog, ne da mi se više čitati kako drugi komentarišu unaprijed Hem Vč piči dalje od Lu, hem Lu i u BiH kaska za Hrvatskom dva broja, neču više da čekammm

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/04/2017 : 15:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
i na kraju, buretu treba dati otkaz a boselija skinuti sa zagora.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/04/2017 : 16:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

i na kraju, buretu treba dati otkaz a boselija skinuti sa zagora.




I ko nam ostaje onda? Rauch?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/04/2017 : 17:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by kasper

i na kraju, buretu treba dati otkaz a boselija skinuti sa zagora.




I ko nam ostaje onda? Rauch?



nek boneli kupi nekog novog
Go to Top of Page

Magic Wind
New Member



Serbia
263 Posts

Member since 25/07/2008

Posted - 13/04/2017 : 22:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Magic Wind a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i ja ovu završnu priču i to jedva. Dokle više sa tom Atlantidom na Boneli način... Dosadno, pre svega, puno nekih klišea, bezveznih dijaloga i kadrova... Ma koliko se (možda) trudili Bozeli i Dela Monika, nema ni trunke neizvesnosti, kraj i više nego predvidiv. Baš se pitam kako (ovakav) Zagor uopšte opstaje u Italiji.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/04/2017 : 10:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
kod bozelia i inače nema neke neizvjesnosti i napetosti. To mu je najveca mana.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/04/2017 : 17:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Neki dan citam one "srazove" i spomenu Zagor rijec "Mastodonti"!?
Gdje ju je on cuo kad niti znanstvenici nisu tako skoro spominjali niti neki istrazivaci u serijalu.
Al' dobro, covjek svasta prosao, svasta cuo, pa mu na vrh jezika doslo. A i bolje to nego kvadripod.
Rubini dobar, ali nije za neki projekt u jednu knjigu, jer je dio duzeg serijala i avanture u nastavcima. Ovo se odnosi na moguce izdanje ove price u EC od D.J.-a.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 14/04/2017 : 17:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem


Rubini dobar, ali nije za neki projekt u jednu knjigu, jer je dio duzeg serijala i avanture u nastavcima. Ovo se odnosi na moguce izdanje ove price u EC od D.J.-a.


Haha! Srce prevaldava razum, ali stvarno mislim da nema nikakvog problema za citanjeg ovog stripa posebno.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 14/04/2017 : 17:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Inace steta sto je Boselli podbacio u zavrsnici JA sage, u toj zadnjoj prici na Antarktiku. Sjecam se da su to spominjali i nasi "Talijani" kad je to izaslo u Italiji pred vec dosta vremena. No to mu je i bio zadnji rad na Zagoru...

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/04/2017 : 21:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ionako ovaj topik preskacem zbog spojlanja, sad sam vec stigao skoro pred kraj.
I nisam nesto odusevljen, cista razonoda da brze prodje dan.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 14/04/2017 : 23:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Inace steta sto je Boselli podbacio u zavrsnici JA sage, u toj zadnjoj prici na Antarktiku. Sjecam se da su to spominjali i nasi "Talijani" kad je to izaslo u Italiji pred vec dosta vremena. No to mu je i bio zadnji rad na Zagoru...



Srećom,zadnji.
S obzirom na to što je prikazao i bolje da je tako.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 14/05/2017 : 14:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote


Lagani spojleri ispod:

http://edition.cnn.com/2010/OPINION/03/01/vanwyhe.quake.chile.darwin/

quote:
Combining his own observations with those of many local people, Darwin attempted to reconstruct the event and to understand why it had occurred. He found that three volcanoes had erupted along the Chilean coast at about the same time as the earthquake.

Not only did he collect widespread evidence of the uplift of the coast during the earthquake, but traveling inland and into the mountains, he discovered a series of remains of marine shells -- proof that the shifting that had recently uplifted the coast by a small amount had occurred over and over in the recent geological past.




quote:
This firsthand appreciation of an ever-changing surface of the Earth, over endless eons of time, was one of the major influences leading Darwin to ask how it was that living things changed in order to adapt to an ever-changing world.

His answer was, of course, evolution, or that new species are the genealogical descendants of earlier ones, adapted according to natural selection to the environment and each other.


Pročitao Sudnji dan. Sama priča nije desetka, ali je zato desetka motiv koji je ovdje Bure provlači kroz priču o potresu u Concepcionu u Čileu. Ionako jako potresno područje doživjelo je novi jaki potres 20. 2. 1835. u 11:30 sati. Bure je namjerno izostavio godinu u stripu, ali ostali detalji su manje više tu. Posebno zanimljiva je činjenica, da je posljedice potresa uživo vidio Charles Darwin koji je upotrijebio ta saznanja za utvrđivanje činjenice o evoluciji života na Zemlji.



Tu dolazimo do glavnog motiva priče. Spor neukih fanatičnih religioznih fanatika fratra Thomasa na jednoj strani i staloženi činjenični racio Darwina i Zagora na drugoj strani. Da, čak je i Zagor izbacio par filozofskih ovdje: »Možda jesmo slaba i smrtna stvorenja, ali smo rođeni s instinktom za borbu protiv sudbine.« Vjerski fanatizam protiv racia. Jak kontrast u ono vrijeme, na žalost aktualan još i u ovo naše vrijeme (pogotovo u USA).

Crtež Sedioli&Verni nije loš, ali nije to crtež za najjače priče. Dosta krut i nelepršav crtež. Do samog potresa crtež »drži vodu«, ali sam potres i tsunami bi ozbiljniji crtač prikazao puno bolje.

Jedna od onih naizgled prosjek priča koje iznad prosjeka drže stvarni događaji (potres iz 1835e i Darwin) i povratak stare znane igračke družine.

Edited by - nagor on 14/05/2017 14:04:27
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 15/05/2017 : 08:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
Nije slučajno što je Darvin u ovoj epizodi...
Očigledno je u tom periodu, kad je bio mlađan zanstvenik, počeo da razmišlja da je čovek nastao od majmuna. Jer, pogledajte obrve svih ovih likova... svi imaju obrve ko majmuni.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/05/2017 : 09:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ta epizoda u Čileu mi je do sada najbolja u JA sagi. Nisam pročitao sudnji dan, ali ove prve dvije epizode su odlične. Imamo sukob crkve sa svjetovnom vlasti, neistomišljenike unutar crkve (malo vjerojatno u stvarnosti, ali je dobro došlo za priču), sukob evolucionizma i kreacionizma, prirodnu nepogodu koja je prizakana prilično uvjerljivo i puno povijesnih činjenica. Imaš osjećaj nakon čitanja da možeš nešto i naučiti iz stripa. jedino bi iz priče izbacio onu kazališnu skupinu. Prije toga sam čitao izgubljeni svijet i sraz titana. Prvi dio je dobar, ali sraz titana je predvidljiv. BIlo je za očekivati da će se oni praljudi na kraju svi pomiriti, kako to inače biva kod bozelia. Još se tu na toj visoravni odnekud nađe i henri samers, pa onda na kraju još i glupost s onim pticama s čijim krilima su oni sletili s visoravni. Šteta, jer je prvi dio baš obećavao.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 31/05/2017 : 23:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

ta epizoda u Čileu mi je do sada najbolja u JA sagi. Nisam pročitao sudnji dan, ali ove prve dvije epizode su odlične. Imamo sukob crkve sa svjetovnom vlasti, neistomišljenike unutar crkve (malo vjerojatno u stvarnosti, ali je dobro došlo za priču), sukob evolucionizma i kreacionizma, prirodnu nepogodu koja je prizakana prilično uvjerljivo i puno povijesnih činjenica. Imaš osjećaj nakon čitanja da možeš nešto i naučiti iz stripa. jedino bi iz priče izbacio onu kazališnu skupinu. Prije toga sam čitao izgubljeni svijet i sraz titana. Prvi dio je dobar, ali sraz titana je predvidljiv. BIlo je za očekivati da će se oni praljudi na kraju svi pomiriti, kako to inače biva kod bozelia. Još se tu na toj visoravni odnekud nađe i henri samers, pa onda na kraju još i glupost s onim pticama s čijim krilima su oni sletili s visoravni. Šteta, jer je prvi dio baš obećavao.



Neće te razočarati ni "Sudnji dan", stvarno odlična Buretova priča!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/06/2017 : 15:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pa bio je i red da napravi nešto pristojno nakon prethodna 3 promašaja u nizu (Ponekad se vraćaju, Mumija s Anda i Žene ratnice).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 02/06/2017 : 17:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
Sad kad su svi brojevi JA-sage kod kuce zapoceo sam napokon i citanje. Ima neki poseban smek kad znam da Zagora ceka duga odiseja. Komentari ce stici malo pomalo.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/06/2017 : 20:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Pa bio je i red da napravi nešto pristojno nakon prethodna 3 promašaja u nizu (Ponekad se vraćaju, Mumija s Anda i Žene ratnice).



Meni je Mumija s Anda ok.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/06/2017 : 22:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I meni je bila ok dok nisu došli kod one babe koju je Zagor prepoznao iz stogodišnje vizije.
Nakon toga priča drastično pada, pun kurac filozofiranja, objašnjavanja, petljanja oko Atlantide, a na kraju fijasko sa kćerima Viracoche gdje je ponuđena jedna velika glupost i ode u propast epizoda koja je imala potencijala.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/06/2017 : 00:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
I meni
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by DODSFERD

Pa bio je i red da napravi nešto pristojno nakon prethodna 3 promašaja u nizu (Ponekad se vraćaju, Mumija s Anda i Žene ratnice).



Meni je Mumija s Anda ok.

Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/06/2017 : 00:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Razumijem te
quote:
Originally posted by DODSFERD

I meni je bila ok dok nisu došli kod one babe koju je Zagor prepoznao iz stogodišnje vizije.
Nakon toga priča drastično pada, pun kurac filozofiranja, objašnjavanja, petljanja oko Atlantide, a na kraju fijasko sa kćerima Viracoche gdje je ponuđena jedna velika glupost i ode u propast epizoda koja je imala potencijala.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/06/2017 : 03:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Mumija s Anda je jedna od uspesnijih Burattinijevih prica, lepo ispripovedana, dinamicno sa pravom razmerom desavanja i akcije, uz Burattinijev fin pokusaj produbljivanja mitologije Atlantide. Moze se raspravljati da li je to pravi put za razvijanje price o Atlantidi ili ne (jer sticem utisak da je Bosseli imao nesto mnogo grandioznije i drugacije u vidu i planu, ali ne znam zasto to nije i sproveo u delo, steta). Sve to propraceno uz sjajan crtez Priscoa!
Ja sam stigao do Sertaoa i za sada mi je Mumija sa Anda najbolja prica Juznoamericke sage.
Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000