forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorova južnoamerička odiseja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/06/2017 : 08:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Pa bio je i red da napravi nešto pristojno nakon prethodna 3 promašaja u nizu (Ponekad se vraćaju, Mumija s Anda i Žene ratnice).


Ne bih uopste epizodu "Ponekad se vracaju" ubrojao u JA odiseju, pravi pocetak je "Skiptar Tin-Hinane".
Sto se tice odiseje, mislim da je ok izvedena, malo je promasaja poput price "Sertao", koja je u najbolju ruku na nivou jednog prosjecnog Texa.
"Mumija s Anda" je scenaristicki gledano mozda i najbolja prica iz ove odiseje.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/06/2017 : 08:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Žene ratnice su u rangu kukaca ubojica, grozota. Sertao i Cayuni, užas, Skiptar isto razvikan, prije loš nego dobar.
Proročanstvo zasad najbolja priča.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/06/2017 : 09:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Zene ratnice su pomalo dosadne. procitao sam i krv u bahiji i svidjelo mi se, ali ne znam sta je dalje bilo u nastavku.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/07/2017 : 15:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nažalost Boselli nije uspio isporučiti zadovoljavajući završetak južnoameričke odiseje, njegova trodijelna Antarktika nije uspjela doseći razinu Izgubljenog svijeta i Žezla tin-hinan, šteta.
Po meni, Boselli se trebao ugledati na Burattinijev prolog "Ponekad se vraćaju", ta priča je uza sve svoje mane puno bolje odradila tematiku Atlantide te pitanja junaštva i predestinacije.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/07/2017 : 21:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Antarktik je filer. Neka glupa kombinacija Thing-a i Mountains of Madness. Evidentno je da se i sam Boselli pogubio u pisanju. Sama Atlantida kao poenta misije Dextera Grina je izostala, zajedno sa tim ključem saznanja, koji je trebao da bude kao odgovor - šta se desilo sa Atlantidom i njenom civilizacijom. Umesto toga, saznalo se samo da je Dexter bio zaposednut demonima i da je Rihter još u igri.

Rešenja kao što su Zagorove vizije, znanje zabranjenih jezika su smešna... čisto krpljenje i zbrzavanje epizode. Možda je Boselli imao neki veći plan po pitanju monstruma, ali i pored toga završnica, zbrzavanja, jako površno izvedeno.

S velikim dijelom ovoga se slažem.
Za Skiptar i Izgubljeni svijet ne.
Kad budu gotove recenzije napisat ću opširne komentare sad nemam neku veliku inspiraciju.
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1590 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 03/07/2017 : 17:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
skiptar top...boselli kao u najboljim danima

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 03/07/2017 : 20:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Vlladimire, ima li kod tebe i jedna prica ili crtez sa kojim si ti zadovoljan ;)
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/07/2017 : 21:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Vladimire, lako je biti negativa, daj stavi svojih top25. Tek tolko da vidimo da možeš biti i pozitiva. ;)


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46607&whichpage=14

Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 03/07/2017 : 21:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

Kako da ne! Ne baš po nekom redosledu, al'...

-Mister No - Alien (i priča i crtež)
-Zagor - Nestali istraživač (i priča i crtež)
- Black Sad 1-3 (i priča i crtež)
- Feathers (priča)
- Terry Dodson: Muse (crtež, priča đene-đene)
- Mister No ide u rat (i priča i crtež)
- Mister No-.Rio Negro (i priča i crtež)
- Zagor - Sveti Breg (priča)
- EKho 1-4 (i priča i crtež)
- Jazz Maynard 1-5 (i priča i crtež) - čeka se šestica
-Vetar u vrbaku (i priča i crtež)
- Dylan Dog - S druge strane smrti (i priča i crtež)
- Mister No - Zlato (i priča i crtež)
- Jolly Roger (tri komata koja sam pročita) (i priča i crtež)
- Zagor-Američka Odiseja (i priča i crtež)
- Tale of Sand (po priči Džima Hensona) (i priča i crtež)
- Ken Games 1-3 (i priča i crtež)
- Black Jack 1-4 (i priča i crtež)
- Cliff Burton 8 i 9 (i priča i crtež)
- Canari 1,2-šteta što je Melja preminuo i nije završio serijal (i priča i crtež)
- Khaal (crtež)
- The Keepers of the Maser 1-6 (ostali albumi i ne baš) (i priča i crtež)
- Ratnici sa Akbara (sve) (i priča i crtež)
- Expedicija, od Frusina (i priča i crtež)
- Arn, od Žan Klod Gala (i priča i crtež)
- Družina od Vješala (sve) (i priča i crtež)
- Marini: Ganci, Škorpija, Pustinjska Zvezda (i priča i crtež)
- Mali Kevin, od pokojnog Coyota (crtež, humor je malo lascivan za moj ukus zbog dece kao jednih od glavnih protagonista)
- Asgard 1,2 (i priča i crtež)

itd.itd.


Aj super :)

A koja je ovo sema Cliff Burton? To on ima strip serijal posvecen njemu ili nesto drugo?
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 03/07/2017 : 22:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
A dobro san se zajeba, ali procitat cu ga prvom prilikom hahahah.
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 05/07/2017 : 15:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Kad smo se neki dan dotaknuli završnice odiseje, nadam se da je ta priča barem u rangu sa "Carstvom Songhaya", te da ono ljigavo stvorenje/čuvar ima veću od cameo uloge.
Dosada su mi kraken i veliki crv bili dobri "boss fightovi" pa se nadam da će tako biti i sa ovime.
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 05/07/2017 : 19:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by Duke Zill

Kad smo se neki dan dotaknuli završnice odiseje, nadam se da je ta priča barem u rangu sa "Carstvom Songhaya", te da ono ljigavo stvorenje/čuvar ima veću od cameo uloge.
Dosada su mi kraken i veliki crv bili dobri "boss fightovi" pa se nadam da će tako biti i sa ovime.



ima više ljigavih stvorenja, više čuvara... ali i dosta kerova. znači dosta kameoa.
ovde su ljigava stvorenja bila spremna za fajt, ali zagor, stari poliglota im je sasuo koju, oni se uzentali, malo pale čarke, pa ko će prvi da potegne sekiru, bris, ljigavci se prokuražili, al tu Zagor, po običaju, pobegne, jer je shvatio da su ljigavci zajebana fela sa iq jedne madone... i onda je saznao o saznanju... to neću ti otkrivam šta je bilo, iako se pisalo u prethodnim postovima.



Znači trebam očekivati dinamičnu epizodu sa puno bježanja
Nemam problema za Atlantidom i Zagorovim poznavanjem svih živih, mrtvih i izmišljenih jezika, tako da se nadam dobroj priči.
Hvala ti!

Edited by - Duke Zill on 05/07/2017 19:36:53
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 05/07/2017 : 23:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Antarktik je jako loš. Ni nalik Krakenu, niti Carstvu Songaja. Ni crtežom, a još manje pričom, potpuno podbacivanje Boselija. Nepretenciozna priča Gospodar ostrva, koja je takođe dio JA sage, regionalno gledano, bolja je 100 puta, iako je pisana eto onako, da se ima šta pročitati. Sa ide slabunjavi Mortimer, koji nikako da nadmaši svoja prva 2 pojavljivanja, sreća pa je nakon njega epizoda u zatvoru, koja je, po meni, fenomenalna na svim frontovima.
Zaključak: Od JA sage ostade Skiptar Tin - Hinan, Izgubljeni svijet i Mumija sa Anda. Budući da je samo prva pomenuta bitna za neku širu sliku JA sage, možemo se svi složiti da je ista totalno razočarenje i nepotreban izlet scenarista u ovu avanturu. Naravno, uvijek se nadam boljim danima, ali ne znam šta da mislim... :(

P.S. Vidim da se po forumu Sertao loše kotira, ali meni je to simpatična priča, sve u svemu. Ništa posebno, ali mi nije bila dosadna. Budući da sam je rezervisao za recenziju prije 100 godina, sad ću obnoviti gradivo dok još imam slobodnog vremena malo :)

Edited by - Elderane84 on 05/07/2017 23:26:20
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 21/07/2017 : 08:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nisam imao pojma da bi se ljudima toliko mogla svidjeti ova priča:

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-258-261-sudnji-dan/2038/


Isto tako mislim da kad budu napisane sve recenzije i kad se skupi dovoljno komentara da će pokazati kako je cijela odiseja prilično dobra jer na forumu su najglasniji oni sa najnegativnijim stavovima pa čini da je sve bezveze.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 21/07/2017 : 15:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Nisam imao pojma da bi se ljudima toliko mogla svidjeti ova priča:

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-258-261-sudnji-dan/2038/


Isto tako mislim da kad budu napisane sve recenzije i kad se skupi dovoljno komentara da će pokazati kako je cijela odiseja prilično dobra jer na forumu su najglasniji oni sa najnegativnijim stavovima pa čini da je sve bezveze.



Moguće da se ljudi "boje" dati ocjene ispod 6 tj. možda je skala u glavama neuniformna od 1 - 10. Npr. ja dajem ispod 6 samo za totalnu katastrofu ... :D U svakom slučaju JA saga nije dobra koliko bi trebala biti, ali nije ni katastrofa, čak štaviše nekoliko priča su dosta dobre (Skiptar, Mumija s Anda, Izgubljeni svijet, ovaj zadnji više atmosferom i crtežom nego ičim drugim). Mislim da smo svi očekivali nivo Sjevernoameričke sage (Nestali istraživač pa nadalje ... ), ali izgleda je je nešto takvo teško ponovljivo ... Valjda će tu evropsku sagu isplanirati maksimalno dobro bez nekih filler priča, bezveze mi je kad se u sagi desi priča koja se komotno može staviti u Darkwood (iako se sve može staviti u Darkwood :D). Bonelli treba uvidjeti da je Zagor održiv serijal i uložiti ozbiljnije snage u njega ...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/09/2017 : 21:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Pročitao napokon Sertao.
Kako je ovo moglo doći iz Bosellijevih ruku, meni nije jasno. Ali još manje mi nije jasno kako nije, nakon što je pročitao što je napisao, scenarij bacio u smeće. Potpuno neinteresantno, obično, nepotrebno. Izgleda kao nešto što bi napisali Nolitta, Burattini, Mignacco ili netko sličan. Ovom epizodom se i spustio na razinu navedenih autora. Veliko razočarenje.
Pročitao i Izgubljeni svijet. To je nešto bolje, ali ne dovoljno, a pogotovo ne na Bosellijevoj razini. Nema tu puno stvari koje već nismo vidjeli u Američkoj odiseji, Ukletoj zemlji i Pećinskim ljudima. Iako se, naravno, radi o boljoj epizodi od navedenih, crtački da i ne govorimo. Rubini stvarno jest fantastičan, potpuno je zasjenio Bisija iz prethodnog broja i Della Monicu iz pretprethodnoga. Jedino mu, kako se čini, trenutno konkurira Prisco.
Ispada da su naredne dvije epizode (Burattnijeva, pa Mignaccova) nešto bolje od Bosellijevih. Nije to ništa posebno, ali barem mogu reći da u obje epizode ima interesantnih momenata. Zapravo je pojavljivanje Charlesa Darwina možda i najzanimljivije što smo dosad vidjeli u JA sagi. Početak Ognjene zemlje obećava i ovasj tandem (Bure-Prisco) bi se mogao pokazati udarnim u ovom periodu serijala.

Možda zadnje dvije epizode nešto poprave, ali ukupno JA saga nije nimalo opravdala moja očekivanja. Svaka čast ljudima koji su tvrdili da je ovo bolje od Afrike. Ako Europa bude na ovoj razini, bolje da je i ne bude.

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 03/09/2017 : 21:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Hvala. Da pobrišem post ondje?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/09/2017 : 21:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Kako god hoćeš.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 03/09/2017 : 21:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Kakvo crno bolje od Afrike... :( S tim da je meni izgubljeni svijet ipak odličan, a Ognjena zemlja je obični filler, čak mi nije jasno ni zašto ti obećava.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 03/09/2017 : 22:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Izgubljeni svijet možda čak je najbolje što se može izvući iz epizode te vrste, ali i dalje me ne oduševljava, ne razumijem potrebu za tom epizodom kako god okreneš. Ni za prethodnom.

Što se Ognjene zemlje tiče, možda me samo Prisco mami, ali čini mi se kao početak dobre priče. A i napokon dočekan susret s Dexterom je imao učinka na mene.

E kad smo kod toga...

quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by tinton

Bio bih zadovoljan da JA SAGA bude jednakog kvaliteta.


Nemoj imati tako niska očekivanja... Jeste Rihter OK, ali JA saga je mnogo bolja. Neću da spojlujem, vidićeš i sam.



Nisam vidio.
Imao sam i previsoka očekivanja. JAS mi je debelo ispod Richtera. Afriku ne treba ni spominjati.



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 03/09/2017 : 22:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Meni je Afrika fenomenalna, a vi kako hocete. Zagor je odlicno uklopljen u taj svijet, vjerujem bolje nego u Juznu Ameriku.

To ne možeš znati prije nego što pročitaš priče, tj. čujemo se za tri godine.


Čujemo li se?
Dobro sam predvidio.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/09/2017 : 22:52:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Meni Afrika nikad nije bila neko čudo, volio bi i jednu i drugu odiseju ponovo pročitati.
Južnoamerička ima neke dobre priče ali kao cjelina se ne drži baš dobro. Afrika ima prednost što je kratka i Boselli je tada sve držao pod kontrolom premda je i kod njega prisutan pad u odnosu na sjevernoameričku odiseju.
Kad se malo slegne prašina i kad sve recenzije i većina komentara budu na sajtu vidjet ćemo kako kotira među fanovima, rano je još.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/09/2017 : 23:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sertao je toliki smor od epizode da evo od kad je izasla u VCovom izdanju nisam uspeo da se nateram da je procitam do kraja, procitao sam prvu svesku jednom i nikako da nastavim na drugu. Moram se nekako naterati i da konacno dodjem do Izgubljenog sveta i ove trece trecine sage za koju se nadam da ce biti bolja od druge trecine a pogotovo od prve trecine sage koja je bila uzasna.


Afrika je za Juznuameriku suvo zlato. A i inace mi se Africka saga visoko kotira, Burattinijevo Blago Zana Lafita i Bosselijevi Povratak Kaina i Carstvo Songhaja su odlicne epizode i dostojni nastavci Severnoamericke odiseje.
Tajna Sumera je korak u nazad u odnosu na prethodno nabrojane price, ali zato Poslednja Tula vadi prosek, dok Skiptar Tin Hinan opet ide korak u nazad.
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 03/09/2017 : 23:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Slazem se da je JA saga zesce njesra, ali mi je sama zavrsnica nekako ok ( valjda mi je drago sto se zavrsila ). Izdvojio bi epizodu gospodar ostrva koju je nacrtao Maestro, i mogu reci da sam uzivao u svakoj stranici.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 04/09/2017 : 02:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gerilac1

Slazem se da je JA saga zesce njesra, ali mi je sama zavrsnica nekako ok ( valjda mi je drago sto se zavrsila ). Izdvojio bi epizodu gospodar ostrva koju je nacrtao Maestro, i mogu reci da sam uzivao u svakoj stranici.


Slazem se o Gospodaru ostrva,lipa i pitka prica,a tek ta tmurna atmosfera,Ferri maestralan

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000