forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorova južnoamerička odiseja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/09/2017 : 06:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
JA saga je sasvim ok, samo smo je toliko izcekivali,hvalili,strepili kad ce...da smo od zelje izgorjeli...
Neki je dizali u nebesa pa smo ocekivali savrsenstvo...a bez Nollite to nije ni blizu tome...
Meni je najbolja tek pred kraj a najgora prica mangantinijevi kajuni..,prokleti bili...
Ostalo za procitat, ajo zanemarim nostalgiju zanimljivija od aktualnih epizoda u extra serijalu....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/09/2017 : 12:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kajuni su još dobri kada ih usporediš sa onim smećem o ženama ratnicama, najgora priča sage a ima ih još koje nisu daleko od nje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 04/09/2017 : 15:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Izgubljeni svijet možda čak je najbolje što se može izvući iz epizode te vrste, ali i dalje me ne oduševljava, ne razumijem potrebu za tom epizodom kako god okreneš. Ni za prethodnom.

Što se Ognjene zemlje tiče, možda me samo Prisco mami, ali čini mi se kao početak dobre priče. A i napokon dočekan susret s Dexterom je imao učinka na mene.

E kad smo kod toga...

quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by tinton

Bio bih zadovoljan da JA SAGA bude jednakog kvaliteta.


Nemoj imati tako niska očekivanja... Jeste Rihter OK, ali JA saga je mnogo bolja. Neću da spojlujem, vidićeš i sam.



Nisam vidio.
Imao sam i previsoka očekivanja. JAS mi je debelo ispod Richtera. Afriku ne treba ni spominjati.






Meni je ipak bolja od Rihtera. I mogu ti reci da sam ja konacno razocaran tek citanjem Antarktika. Jer uz fenomenalnu Skiptar Tin Hinan, Izgubljeni svijet cija ja svaka tabla za okačiti na zid i odličnu Budatinijevu "Mumiju sa Anda" već JA šije Rihtera koji ima jednu solidnu priču, a to je ona završna na Islandu. Šteta za ostatak JA sage koji definitivno nije na nivou. Čitao sam Igorov hvalospjev za priču VelikiTalas (bješe u Čileu) , ali ja sam to jedva pročitao. Neiskorišćen čak i Darvin za filozofiranje na nekom dječijem nivou, mada sam samo jednom čitao, nekad zna i trenutno raspoloženje da utiče, zato nikad ne vjerujem jednom čitanju...
Ali ajde, sve i nekako, ali Antarktik... Kad bude recenzija, daću niske ocjene definitivno u komentaru, ne što je priča nešto loša ekstremno, jer nije, ali ipak je to kulminacija priče koja se proteže faktički još od drugog Kaina i priče o Tin Hinan skiptru. Odvedeš Zagora na kraj svijeta, mogućnosti su beskrajne i Boseli dade ćorak obični :(
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 04/09/2017 : 15:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Juznoamericka odiseja bila bi verovatno dobra da je ziv Sergio Bonelli koji je i sam proputovao i upoznao istoriju J.Americe.
A ovo sto su potpisali scenaristi kao neku sagu nema veze s vezom..
Ne svidja mi se skoro nista,o crtacima nemam reci..Nula osim pojedinih poput Della Monice,Rubinia,i jos ponekih.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 05/09/2017 : 00:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
To je nešto s čim se nikako ne mogu složiti. Crtež je većinom dobar, u nekim epizodama i fantastičan. Rubini, Prisco i Della Monica po 2 epizode, za avangardnije fanove Laurenti i Bisi, a za old school ekipu imaš i Ferija i kombinaciju Sedioli/Verni, a Di Vittovi i Mangiantini se mogu istrpiti.
Stvarno ne vidim problem sa crtežom, nikako.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/09/2017 : 08:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
koliko god prigovarali crtaćima...oni nisu Zagorov problem...
Problem je drugdje...nedostatak dobrih inovativnih scenarista..ali ima nade.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 05/09/2017 : 10:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Elderane sta ti se toliko svidjelo u Mumiji sa Anda?? Toliko hvalospjeva o njoj, a epizoda cisti prosjek. Finale JA sage mi je duplo bolje od prethodni epizoda. Izdvojio bi jos Rubinijev Izgubljeni svijet prvenstveno zbog crteza.
Ostale epizode nisu vrijedne spomena, od losi do ispodprosjecni.
I vjecito pitanje koje postavljam sam sebi. Odakle Zagoru pare da ide sa kontinenta na kontinent, da jede i spava po salunima, da kupuje zalihe, garant je clan neke vladajuce partije Zagor do juga Amerike, a Pisonja i Zuga ni na more.. pih, kakva nepravda

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 05/09/2017 : 10:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Ni meni nisu jasni hvalospjevi o Mumiji sa Anda... Epizoda je ok, ali toliko dobra nije.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/09/2017 : 11:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni je bila teško razočaranje zbog svih onih gluposti u drugom dijelu.
Jedino onaj Barranco zanimljiv lik, ostalo nije vrijedno spomena.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 05/09/2017 : 20:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Eh, ajde gledacu da je veceras svakako ponovo procitam, pa se javljam na svjeze citanje. Sjecam se da mi je bila odlicna, dok sam se od Mari Lavo nenormalno smorio i popizdio na Buratinija sto je upropastio pricu cija su mi prva 2 pojavljivanja top 5 Zagora :)
A Antarktik mi je svjez, gerilac, ono mi je mozda najlosija zavrsnica bilo cega sto sam ikad citao, a da sam se nadao da ce biti bar solidno.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/09/2017 : 20:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
valja mumija, uz skiptar jedina dobra epizoda ja sage. ostalo sve svira kurcu, nesto manje nesto vise nesto najvise
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/09/2017 : 20:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Ni meni nisu jasni hvalospjevi o Mumiji sa Anda... Epizoda je ok, ali toliko dobra nije.



Da, priča je sasvim korektna s odličnim crtežem, ali fali mi neki jači začin da bi to bilo top. Nadao sam se da će se neka kasnije priča efektno nadovezati na tu Machu Picchu priču, ali Žene ratnice su razočarale. Nije bila toliko loša ta fora sa ženskim atlantiđankama, ali jebiga kad se Bure nije usudio na kraju. Ispalo da te žene žive u tim tehno ruševinama i nemaju pojma ni o čemu.



Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 05/09/2017 : 22:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Mozda si od antartika previse ocekivao. Ja nisam pa sam se ugodno iznenadio.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/09/2017 : 23:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Od Antartika smo svi previše očekivali. I u biti Antartik je odličan na početku, jako dobar u sredini, loš na kraju. U biti najveći problem Antartika je da uopće nema kraja odnosno epiloga. Oke, znao sam da neće biti neke teške spoznaje pri Ključu spoznaje, ali gorak okus je ostavilo to što nakon toliko stranica potjere za Greenom nismo dobili konačan normalan epilog između te dvojice. Zagor je lovio Greena, a ne Ključ spoznaje, tako da ako Boselli nije već mogao dati odgovor na "spoznaju", morao je barem dati rješenje između te dvojice.

Antartik je trodijelna epizoda. Moglo je to barem na 3 i pol ili 4 epizoda. Užasno mi fali taj epilog. Priča sa otokom lisica nije to.

Edited by - nagor on 05/09/2017 23:24:10
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 07/09/2017 : 18:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Od ovoga što sam dosad čitao epizoda sa potresom u Čileu je scenaristički najjača, crtački Rubini definitivno. "Ognjena zemlja" ima potencijal biti najbolji scenarij, dok Rubinija neće nitko nadmašiti.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/12/2017 : 05:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Meni je saga sve bolja,kako se blizi kraju...zadnji brojevi vrhunski..jos cu pozalit povratak kuci...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/12/2017 : 08:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Antarktika zasad dobra, vidjet ćemo kako će se rasplesti...

Nakon povratka čekam Monstruma iz Philadelphije i sjajnog Russoa! Jel on nacrtao još što??
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 21/12/2017 : 08:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Nakon povratka čekam Monstruma iz Philadelphije i sjajnog Russoa! Jel on nacrtao još što??

Ne, ali ima još jednu priču u pripremi s time da je on ustvari Dampyrov crtač pa ne znam koliko na njega u budućnosti možemo računati.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/12/2017 : 22:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Nakon povratka čekam Monstruma iz Philadelphije i sjajnog Russoa! Jel on nacrtao još što??

Ne, ali ima još jednu priču u pripremi s time da je on ustvari Dampyrov crtač pa ne znam koliko na njega u budućnosti možemo računati.



Kad god dođe, dobro dođe
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 30/12/2017 : 01:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam danas zadnju epizodu JA sage i nije mi baš jasno razočaranje ovom pričom (NE cjelokupnom sagom, nego samo ovom zadnjom Bosellijevom pričom iz JA sage)

Stoji kako nije odlična i kako je pri kraju zbrzana, ali je definitivno vrlo dobra. Ako ništa drugo, bolja je od Trona Bogova/finala Richter sage. Heck, bolja je i od polovice priča iz JA sage. Ali ozbiljno, vi koji ste razočarani ovom pričom, čime vas je točno ova priča razočarala?
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 30/12/2017 : 14:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
meni je dobra...zadovoljan sam i uzivao sam citajuci
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 30/12/2017 : 14:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da se neke ljude tj. njihov subjektivni dojam uzima za globalan dojam foruma,a dosta ih je palo pod taj utjecaj,između ostalih i sam sam bio pod tim utjecajem.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 05/03/2018 : 00:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Najnovija recenzija jedne od priča južnoameričke odiseje

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-261-263-pod-juznim-nebom/2124/
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/01/2019 : 09:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ove priče poslje te odiseje su bolje definitivno...
a baš dno su mi oni Kajuni sa Mangantinijem...bože

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 16/01/2019 : 15:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Da se javi i neko kome ta priča nije loša, tj - ja.
Nije vrh vrhova, prvenstveno zbog crteža, ali za nešto iznad proseka - da.
Meni bolja od Žena ratnica, Zelenog labirinta, Sudnjeg dana i Vremena Sudbine.

(od ovih mi je Vreme Sudbine solidno scenaristički, ali je Sediolijev crtež pološ)

Dakle - donji deo tabele:
- U kraljevstvu Kajuna
- Vreme Sudbine
- Sudnji dan
- Zeleni labirint
- Žene ratnice
Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000