forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Darkwood izdaje Siročad (SBE Orfani)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/08/2016 : 19:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Oko "zavisi kog Bonelija"...

Ne zavisi. Ima na ovim prostorima nekog kolor Bonelija koji ide u tiražu iznad 500, a košta ispod 8€? Prvo znači da se prodaje premalo, drugo da košta previše.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.

Edited by - Djole on 10/08/2016 19:28:37
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 10/08/2016 : 20:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Oki
Prvi i drugi broj me nakon drugog čitanja također nisu dojmili, ali kada sam nastavio čitati preostala četiri broja, priča je postala sve bolja i napetija, pa me je Siročad na kraju toliko oduševila da sam stripove na kraju povukao iz prodaje i sve ovo vrijeme čekam nastavke...


Znači i to ću morati da ti vučem za Interliber.


Slobodno za mene nabavi ovih zadnjih 6 brojeva i to tvrdih korica iliti HC, pa da više ne vodim brigu o tome kako da ih nabavim;)
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 10/08/2016 : 20:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
...inače, toliko toga iz Siročadi me podsjeća na neke hit video igre iz prošlosti...eksperimenti na ljudima koji od njih rade neke "nemesise" kao iz Resident evila, naslovnice za "Laži i kuršumi" , "Srca nad ponorom" i "Rokenrol" - kao da je Solid Snake na njima?
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 11/08/2016 : 09:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da će DW ipak ići dalje s ovim, predobar je strip.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 11/08/2016 : 09:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Siročad su me prijatno iznenadili, pročitao sam prvih šest epizoda i sad čekam da polako prikupim i ovih drugih šest pa da kompletiram utisak. Bilo bi lepo da se radi i druga sezona...

Edited by - vronski 3 on 11/08/2016 09:53:16
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/08/2016 : 10:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
lepo je ovo, svih 12 sirocadi. lepo u svakom pogledu
ako bude dalje, bude. ako ne fala lepo i na ovome
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 11/08/2016 : 19:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Ja sam bio razočaran poslije prvih 6 brojeva i nimalo mi nije bilo jasno kako je ovaj strip bio najpopularniji u Italiji, čini mi se 2013. godine. Nadam se da će ovih preostalih šest brojeva opravdati taj epitet. Pa da se zasluži i druga sezona...

HOKA-HEY
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 11/08/2016 : 21:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip. Moderan. Mislim da teško pada old school čika bonelli snobovima kojima je najveće tehnološko dostignuće u detinjstvu bio telefon sa brojevima na okretanje.

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/08/2016 : 22:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
meni nije ništa posebno;a ne vidim sebe u old school ...
ali bi možda ovih 6 novih brojeva popravili utisak.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 12/08/2016 : 10:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

meni nije ništa posebno;a ne vidim sebe u old school ...




This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/08/2016 : 12:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Nije izdala Fibra pa....
A da su "samo dobri stripovi" padale bi 10-ke ko iz suba....
Strip je odlican, ako to klinci ne citaju onda nema nade i uzalud jos nesto izdati.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/08/2016 : 13:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
telleru, čitaš Siročad?

Ne mora se strip svidjeti svima, ima i on svojih nedostataka - nije savršen. Skidam kapu svakom tko je izgurao do šestog broja, koga je zanimalo što se događa/desilo s likovima i kamo vodi priča. Ali, ako nakon onakvog završetka šestog broja niste navučeni za dalje teško da će vam ostatak popravit dojam. Ostatak je luda trka prema neimenovnom kraju koja se spiralno pojačava iz broja u broj gdje sadašnjost gotovo potpuno zauzima prostor prošlosti (mada ima i tamo dobrih momenata, poput otvaranje broja 9). Naravno, možda je baš to ono vam nedostajalo u prvom djelu. A drugo, Cavenago i njegov rad na broju 11 sam zaslužuje da date šansu ovom stripu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 12/08/2016 : 13:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Nisam uopšte bonelijevac osim Dragonero i koji Tex ali Siroćad su me zapalila na puno. Ako te do broja 3 nije uvatio, neče ni brojevi 4-6 a kamoli 7-12. Super stripčina i jedva čekam novu turu pa ču opet od početka. I to več 3 put. Strip zaslužuje višekratno čitanje svakako.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/08/2016 : 13:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Nisam uopšte bonelijevac osim Dragonero i koji Tex ali Siroćad su me zapalila na puno. Ako te do broja 3 nije uvatio, neče ni brojevi 4-6 a kamoli 7-12. Super stripčina i jedva čekam novu turu pa ču opet od početka. I to več 3 put. Strip zaslužuje višekratno čitanje svakako.



I na više načina, kad izađe svih 12 brojeva možeš napokon čitati priču kronološki

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/08/2016 : 15:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

telleru, čitaš Siročad?



mic po mic, dogurace on i do fibre iako se opire
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/08/2016 : 15:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Nisam uopšte bonelijevac osim Dragonero i koji Tex ali Siroćad su me zapalila na puno.



a never nathan?

Edited by - kasper on 12/08/2016 15:46:47
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 12/08/2016 : 20:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
yes yes. hvala Kasper. NN mi je ono standardno siguran ko kec, pa ne treba posebno pominjati. al zaboravio sam. ssss :o)
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 13/08/2016 : 17:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Ajd sad, šalu na stranu. Kao što sam pisao na dw forumu i ovde ću. Siročići su kao neki "omaž" ako tako mogu da kažem, gejmerima i tom svetu.
Najbolje mogu da ga približim trenutnom serijom "stranger things". Sve ima, i uživanje je gledati je. Ali ako tražite neki dublji smisao, nešto neviđeno i "mozganje", može doći do teškog razočarenja. Draž je u nekim drugim stvarima.
Kako su se siročići razvili, to je već sada pitanje na koje i ja željno iščekujem da dobijem odgovor. Iako vidim bar kod talijana da ima uzlaznu putanju.

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost

Edited by - Villain on 13/08/2016 17:41:53
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/08/2016 : 20:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam shvatio ovo je u prodaji, zar nitko ne komentira? Ako ne želite drugima spoilat radnju možete komentirat na orignalnom topicu...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 23/08/2016 : 19:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam u cugu svih 12 epizoda. Opći dojam je da nije baš vrh, ali nije ni loše. Serijal ima svojih momenata, ali tu i tamo i loših strana. Npr. nisu svi crtači ujednačene kvalitete, malo narativnih "zapinjanja", šablonskih rješenja i sl. Sve u svemu, kako rekoh, nije loše.Vjerovatno će se, nakon zagrijavanja, stvari posložiti u drugoj sezoni.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/08/2016 : 16:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Hmmm, druga sezona je priča za sebe. Druge su dvojbe i drugi su problemi odrastanja, možda malo ljudskiji....

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 01/12/2016 : 12:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Pročitano i posljednjih 6 knjiga prve sezone;)
Ma koliko se god u trenucima nekih epizoda činilo da je ovo isprazno puškaranje, mlačenje i proljevanje krvi...na našu sreću, Siročad to ipak nije.
Siročad je jedna velika kritika kapitalizmu i nepravdi koju kapitalizam donosi.
Siročad nam govori o tome kako je lako svijetu nametnuti izmišljeni rat.
Siročad nam govori o tome što znači biti vojnik, te kako beznačajan može biti ljudski život.
Na kraju....u ratu ne pobjeđuju vojnici, u ratu ne pobjeđuje ljubav...u ratu preživljavaju samo ratnici, ali pobjednika u ratu nema.

Meni je ovo u konačnici iznadprosječan Bonelli i od mene ide 10, 10, 9, 10. za ovaj serijal, mada nešto slabiji crtež u nekim epizodama ne umanjuje doživljaj. Šteta jedino što se zbog mnogo akcijskih scena Siročad vrlo brzo čita.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 01/12/2016 : 14:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
kritika kapitalizmu kroz strip u boji iz kuce koja je - kapitalisticka. apsurd.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 25/01/2017 : 18:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Da li Darkwood planira da nastavi objavljivanje Siročadi?
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 26/06/2017 : 21:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Došli napokon na red za čitanje i preostali brojevi Siročadi, iako su uzeti odmah po izlasku. Ali shvatio sam da je već prilično vremena prošlo otkad sam čitao prvih 6 brojeva i da moram da se podsetim nekih detalja kako bih nesmetano slistio finale.

I mogu reći da mi je pozitivan utisak za prvih 6 brojeva još jači kada se oni pročitaju u cugu. Ovo su stripovi koji se brzo čitaju i, ako se pravi pauza između pojedinačnih brojeva, stiče se utisak da se malo toga desi u jednom broju. Ali nije baš tako i bolja slika se stekne kada se jedan za drugim prate. Vrlo uspešno Rekioni nadograđuje i razvija priču. Česta upotreba "punch lines" uz slike armagedona mi je veoma upečatljiva.

Sada mogu da se posvetim i drugoj polovini serijala.
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000