forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Nedirka 1 - Djevica iz bordela
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/04/2014 : 20:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Pariz, 30-ih godina. Dvije sestre, Agata i Blanche, žive život punim plućima. No tu je bezbrižnost preko noći uzdrmala Agatina smrt. Očajna, Blanche misli samo na jedno: zalazeći na najneobičnija mjesta, mora pronaći sestrinog ubojicu...

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prvih 18 stranica (PDF, 6Mb).

Gospođica Nedirka 1 • Djevica iz bordela • 100 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Hubert • Crtež Kerascoët • Prijevod Ema Pongrašić • Lektura i redaktura Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 30.4.2014. • Cijena 130 Kn

Trouble will find me

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 29/04/2014 : 22:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
U Njemackoj su izasla ova cetri broja -

1.


2.


3.


4.



Bas danas sam, na e.bay'u naletio na prvi i drugi broj. Pa sam malo provjerio,da vidim koliko toga ima itd. . Serija se vodi, kao jos ide dalje. Na BD stranici pise ,da su sva cetri broja izgurana od 2006 do 2009 . T.j. vec cetri i po godine,nema pomaka naprijed. Sad hoce li dalje i kakve su to dugogodisnje kreativne pauze,ne znam.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 29/04/2014 : 22:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Svjetlija Fibrina naslovnica mi je efektnija od njemačke.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/04/2014 : 23:51:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
kad su se na tamnijoj izgubili svi detalji
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/04/2014 : 08:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa Njemacka naslovnica je par trenutaka kasnije, kad se sunce spustilo. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 30/04/2014 : 10:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pa Njemacka naslovnica je par trenutaka kasnije, kad se sunce spustilo. :D






Kako???
Pa u njih je strip izaša prije nego u nas.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/04/2014 : 12:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A dobro, onda je nasa dan kasnije pa je sunce vise od njihovog. :D


Koji offtopicar sam ja. :S



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 23/09/2014 : 15:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi se za sada svidja. Vidjet cemo kad i kako (ako) ce ici dalje.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 12/10/2014 : 09:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ovo je prilično dobro. Na momente je malo šokantno zbog scena nasilja (Tarantinostyle) koji u ovakvom crtić crtežu djeluju bizarno i uznemirujuće. Pretpostavljam da su autori na to ciljali i bogami pogodili u sridu.
Tu i tamo je eventualno trebalo mrvicu produbiti odnos između likova, ipak ove (ma)dame imaju potencijal za to
S druge strane, možda imam takav osjećaj zbog navike na kompleksniju karakterizaciju likova pa netreba moju zamjerku izeti zdravo za gotovo.
Ipak, radnja se fino razvija, glavnina ne fali i crtež je odličan. Zadovoljan sam pročitanim.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/10/2014 : 10:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jesu li ova dva albuma nekakav ciklus ili je svaki za sebe ili je svaki za sebe ali imaju veze jedan sa drugim ili ni u ove dve epizode nije kraj?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 12/10/2014 : 11:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Jedan ciklus iliti kako se to kaže "diptih" :)

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/10/2014 : 11:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
fala Vuče

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 06/10/2015 : 21:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message  Reply with Quote
ovo je bilo idealno za opičiti na naslovnu - for mature readers, ili nešto tipa +18

ne vidim tuttine slike iz drugog posta
jeli ima nastavak i ide li fibra u daljnje objavljivanje serijala?
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 06/10/2015 : 21:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message  Reply with Quote
eto vidim di piše Nedirka (1!)
dakle bit će 2
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/01/2016 : 20:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip! Danas pročitao i ugodno se iznenadio.
Što strip dalje odmiče to je zanimljiviji
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 08/02/2016 : 15:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Nisam imao previše simpatija prema Ljepoti tame, prvom Kerascoetovom stripu (Kerascoët je zapravo zajednički pseudonim za dvoje autora - Marie Pommepuy i Sébastiena Cosseta. Hvala, Mr.Bushido) kojeg je objavila Fibra. Premda dopadljiva i osebujna crteža, kao da se, u suradnji sa scenaristom Fabienom Vehlmannom (Pet bagdadskih pripovjedača) šokantnom/bizarnom bajkom u stilu Davida Lyncha prikrivajući nedostatak inspiracije, htio dodvoriti preseratorskoj kvaziintelektualnoj publici.

Gospođica iz bordela se zahvaljujući (donekle) napetoj priči, nakon dva albuma, za sada drži prolazno.

Edited by - zarmix on 12/02/2016 13:42:32
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/01/2017 : 20:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Gospođica Nedirka je serijal od 4 albuma,koji će se verujem na toj brojci i zaustaviti (išlo je u periodu 2006. do 2009.).Nažalost.Ovo kažem na osnovu prve dve priče.
Djevica iz bordela je inače diptih,objavljen pre skoro tri godine.Scenarista je Hubert (Lepotica (Fibra)),a crtači Kerascoet (Ljepota tame (Fibra)).
Prvo bih rekao da mi je, kad sad dobro razmislim,prosto neverovatno da sam ovoliko dugo čekao sa kupovinom,sa obzirom da se iz aviona vidi da je ovo nešto baš po mom ukusu.U Lepotici mi je Hubert bio sjajan,kao i crtački stil Meri i Sebastijena u Lepoti tame.

Sestre Agata i Blanš su mlade devojke koje rade kao spremačice u Parizu 30-ih.Agata je puna života,i svako se veče provodi,što nije drago njenoj sestri Blanš,krutoj i konzervativnoj.Ali kada je na njene oči ubiju sestru (Agatu),ona kreće u osvetu.Trag je vodi u ekskluzivni bordel,gde je zapošljavaju kao atrakciju - devica,koja čestvuje u seksualnim igrama,pri čemu niko ne sme da je takne.Blanš stiče prijateljice u javnoj kući,ali i smrtne neprijatelje.
Štivo za +18.Dosta nasilja i seksa,serijski ubica i detektivska atmosfera - što se mene tiče,pun pogodak.
5/5

uz pretpostavku da će mali broj ljudi deliti moje mišljenje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/01/2017 : 21:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
krajem 2015. je objavljen i integral sa sva četiri broja.
http://www.bedetheque.com/BD-Miss-pas-touche-INT-258384.html
Velika šteta što nije ranije.
Ne verujem da ovo izdanje puca od prodaje,pa sam umereni pesimista oko izlaska drugog diptiha.
Ali se ipak nadam da nas markos neće ostaviti na cedilu za preostala dva nastavka.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/01/2017 21:01:15
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/01/2017 : 22:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Doći će na red.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/01/2017 : 23:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Doći će na red.



Ovo mi je iznimno drago cuti. Nedirka mi je jedno od najdrazih Fibrinih izdanja, vec dugo mi stoji prakticki gotova recenzija na kompjuteru dovrsim ju ovih dana. Jedva cekam nastavak.

P.S.
Anto, drago mi je da smo se jednom i nas dvojica u potpunosti slozili.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/01/2017 : 23:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Jako dobar strip i fino sam se zabavio čitajući ga.

Jedino mi se ne sviđa kako je završio ali šta ćeš?

Have mercy
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 21/01/2017 : 18:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Kupujem sve od dua Kerascoet.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/01/2017 : 22:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Doći će na red.


Sjajno!

quote:
Originally posted by Shaner


Ovo mi je iznimno drago cuti. Nedirka mi je jedno od najdrazih Fibrinih izdanja, vec dugo mi stoji prakticki gotova recenzija na kompjuteru dovrsim ju ovih dana. Jedva cekam nastavak.

P.S.
Anto, drago mi je da smo se jednom i nas dvojica u potpunosti slozili.


I meni je iznimno drago čuti da je tebi ovo jedno od najdražih Fibrinih izdanja;i da smo se napokon u potpunosti složili
I jedva čekam recenziju!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/01/2017 22:17:48
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 27/01/2017 : 13:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix

Nisam imao previše simpatija prema Ljepoti tame, prvom Kerascoetovom stripu (Kerascoët je zapravo zajednički pseudonim za dvoje autora - Marie Pommepuy i Sébastiena Cosseta. Hvala, Mr.Bushido) kojeg je objavila Fibra. Premda dopadljiva i osebujna crteža, kao da se, u suradnji sa scenaristom Fabienom Vehlmannom (Pet bagdadskih pripovjedača) šokantnom/bizarnom bajkom u stilu Davida Lyncha prikrivajući nedostatak inspiracije, htio dodvoriti preseratorskoj kvaziintelektualnoj publici.

Gospođica iz bordela se zahvaljujući (donekle) napetoj priči, nakon dva albuma, za sada drži prolazno.



Evo i ja zahvaljivam Bushidu, spasiba, nešto novo naučeno.
Mozda mi je "prolazno" malo prestrogo, baš mi je zabavna i uzbudljiva bila Nedirka. Slozit ću se s Cromwellom da fali malo mesa na karakterizaciji likova, ali mozda će se to još iskristalizirati do kraja (zasad mi se Josephine svidjela/svidio).
Za boldano: sva je publika takva, samo neki to bolje skrivaju od drugih :)

EDIT: A sad vidim i da se anto i Shaner, poslovični međusobni polemičari oko ocjena - slozili oko Nedirke. Prvo Saga, sad ovo...ovaj svijet stvarno ide u čudnovatim smjerovima. Ili je anto slomio Shanera svojim eklektičnim ukusom?

Edited by - Mrkva on 27/01/2017 13:44:09
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/01/2017 : 15:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
za Sagu smo se saglasili da ima tu neku žensku psihologiju;što nikako nije mana stripu.
sa druge strane Hubert se bavi (po mom mišljenju) pričama koji su prilično "muške",pa tvoja ocena nije nimalo prestroga,već sasvim očekivana.

A kad zarmix već pomenu Ljepotu tame,baš bih voleo Mrkva da čujem i tvoje mišljenje o ovom sjajnom stripu.A veruj mi da prezirem stripove koji kao su pisani u kvaziintelektualnom stilu - ovaj to definitivno nije.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 27/01/2017 15:46:28
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/01/2017 : 18:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

za Sagu smo se saglasili da ima tu neku žensku psihologiju;što nikako nije mana stripu.
sa druge strane Hubert se bavi (po mom mišljenju) pričama koji su prilično "muške",pa tvoja ocena nije nimalo prestroga,već sasvim očekivana.

A kad zarmix već pomenu Ljepotu tame,baš bih voleo Mrkva da čujem i tvoje mišljenje o ovom sjajnom stripu.A veruj mi da prezirem stripove koji kao su pisani u kvaziintelektualnom stilu - ovaj to definitivno nije.



Eto, sad ispada da se slažemo i oko Ljepote tame. Najbolje da ja prestanem pisati i pustim da Anto to radi i u moje ime. Javim se samo ponekad da ga ispravim kad zastrani.

P.S.
Recenzija za Nedirku je na kompjuteru koji trenutno nije u funkciji, pa će proći neko vrijeme dok dođem do nje, ali svi vi koji ju čekate (dakle Anto), ne očajavajte, stići će.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000