forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 STRIP REVIJA Večernjeg lista br. 9 ***
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 20/05/2014 : 23:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote

U nedjelju,25. svibnja(maja) 2014 na svim kioscima u Hrvatskoj izlazi novi broj Strip revije Večernjeg lista,broj 9.U paketu sa Večernjakom...samo 9,90 kn!!!!!!!!!


www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica







Edited by - Lastan on 21/05/2014 01:24:54

Kauboj
New Member

100 Posts

Member since 29/12/2012

Posted - 20/05/2014 : 23:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Kauboj a Private Message  Reply with Quote
Pa to je Milan Trenc na naslovnici! :)
Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 21/05/2014 : 00:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kauboj

Pa to je Milan Trenc na naslovnici! :)



Točan odgovor!!

Vaš prijerak je besplatan

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page

Kauboj
New Member

100 Posts

Member since 29/12/2012

Posted - 21/05/2014 : 09:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kauboj a Private Message  Reply with Quote
:) hvala Lastane!. Na kiosku ili kod tebe ga preuzmem?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/05/2014 : 10:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica je vrh

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 21/05/2014 : 13:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Hajde da se malo i Trenca nauživamo! Bože, kada se samo sjetim tih njegovih početaka u Poletu (ili Studentskom listu? Više se ni sam ne sjećam.), druga polovica 80-ih!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4987 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 22/05/2014 : 08:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
podsjeća na staru Stripoteku...
izvrsno - čestitke redakciji ¸¸



ZLATNI KLASIK 4 uskoro na kioscima SUPER Klasik 30 na kioscima ME-81 na kioscima (tko želi)

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 23/05/2014 : 23:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
***Napomena;

U nedjeljnom izdanju (25.5 2014) Strip revije VEČERNJEG LISTA možete saznati popis autora i nazive stripova koji će biti objavljeni u albumu DOMOVINSKI RAT U STRIPU!

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 24/05/2014 : 13:48:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
kakva je situacija s "Lady S", kad se ona vraća na stranice revije?

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Manabo
New Member



259 Posts

Member since 28/08/2013

Posted - 25/05/2014 : 12:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Manabo a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kako drugima, ali u mojem primjerku Strip revije je očito u tiskari pobjeglo više crne. Dobar broj stranica je zamusan (točnije zamusaniji nego u prošlim brojevima). To je posebno vidljivo kod Janitora, a strana 55 je kritično loše odštampana.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 25/05/2014 : 16:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
Epizoda Milana Trenca “Morocco” je izvrsna..kratka, simpatična i duhovita. Svaka pohvala za uvrštavanje ovog stripa u današnji broj revije!

Šteta stvarno kaj su neke stranice loše odštampane pa su slova mutna (:

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Kauboj
New Member

100 Posts

Member since 29/12/2012

Posted - 25/05/2014 : 18:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kauboj a Private Message  Reply with Quote
Kod mene jako dobar otisak. Striprevija mi odlicna. Trenc, super , Janitor odlican strip. Posebno mi dobar tekst o Vatikanu i zanimljiv Arsen Dedic u rubrici 'Zasto volim strip'. :) :)
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 25/05/2014 : 20:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
U ovom broju objavljeni su sljedeći stripovi:

Peanuts
autor: Charles Schulz



MOROCCO
autor: Milan Trenc



James Bond: U TAJNOJ SLUŽBI NJENOG VELIČANSTVA
autori: Henry Gammidge i John McLusky



Žene u bijelom: PSIHOZA
autori: Raoul Cauvin i Philippe Bercovici



Janitor: ANĐEO MALTE
autori: Yves Sente i Francois Boucq



Pero Skitnica
autor: Chuck D. Russell

Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 25/05/2014 : 21:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manabo

Ne znam kako drugima, ali u mojem primjerku Strip revije je očito u tiskari pobjeglo više crne. Dobar broj stranica je zamusan (točnije zamusaniji nego u prošlim brojevima). To je posebno vidljivo kod Janitora, a strana 55 je kritično loše odštampana.



Točno, i u mojem primjerku je crna boja razmazana po više stranica, pa bi molio Lastana da malo utječe na tiskaru. Inače, sve ostalo u redu. Što reći? Strip revija je svijetla točka na našem strip-izdavačkom nebu.
Go to Top of Page

Manabo
New Member



259 Posts

Member since 28/08/2013

Posted - 25/05/2014 : 23:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Manabo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by Manabo

Ne znam kako drugima, ali u mojem primjerku Strip revije je očito u tiskari pobjeglo više crne. Dobar broj stranica je zamusan (točnije zamusaniji nego u prošlim brojevima). To je posebno vidljivo kod Janitora, a strana 55 je kritično loše odštampana.



Točno, i u mojem primjerku je crna boja razmazana po više stranica, pa bi molio Lastana da malo utječe na tiskaru. Inače, sve ostalo u redu. Što reći? Strip revija je svijetla točka na našem strip-izdavačkom nebu.



Apsolutno se slažem. Ovo je bila dobronamjerna kritika. Imam sve brojeve koji su izašli do sada, a reviju ću pratiti i dalje bez obzira na ovu malu grešku.
Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 26/05/2014 : 15:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
Ukoliko netko ima zaista primjerak sa lošijim otiskom,možete ga zamjenit u striparnici Lastan.Naletio sam i ja na nekoliko "zamusanih" primjeraka...pretpostavljam da je to zbog nečišćenja valjka kod ovakvog načina štampe.Vidjet ćemo koliko je moguće utjecat da je takvih primjeraka što manje.

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 26/05/2014 : 16:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lastan

Ukoliko netko ima zaista primjerak sa lošijim otiskom,možete ga zamjenit u striparnici Lastan.Naletio sam i ja na nekoliko "zamusanih" primjeraka...pretpostavljam da je to zbog nečišćenja valjka kod ovakvog načina štampe.Vidjet ćemo koliko je moguće utjecat da je takvih primjeraka što manje.



Ajde ako se može, jer meni iz Broda baš nije zgodno zamijeniti svoj primjerak ;)

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 28/05/2014 : 14:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam jučer ovaj posljednji izašli, deveti broj Strip revije, koja, polako, utvrđuje svoj siguran koncept. Lijepo je prisjetiti se redizajniranog Trencovog Morrocco-a, koji je dobar i simpatičan strip, obzirom da je stvaran na počecima Trencove, danas svjetske karijere. S današnjeg stanovišta, osobito mlađim čitateljima, čini se malo nategnuta i prožvakana tema otvaranja vrata pakla, jer su se u međuvremenu, nagledali otvaranja raznih vrata svemira i slično, stoga je važno strip shvatiti u vremenu u kojem je izvorno nastao, kad je u prvotnoj verziji objavljivan 1987. u Studentskom listu. Isto tako, danas razvikani hramovi Petre u Jordanu, lako su prepoznati u Trencovoj "dislokaciji" u Atlas gorje, u Maroku. Svojim jednostavnim, linearnim stilom markantne linije, na izuzetno vješt način, autor, osobito, prezentira atmosferu ulica i života na njima, a likovi su mu malo zaobljeniji, za razliku od čisto uglastih, sa samih početaka njegova crtačkog opusa. Istančanim promatranjem detalja, moguće je vidjeti, u pojedinim siluetama i likovima, male lucidne natruhe kubizma, koji u Trenca nije slučajan. Svakako, atmosferi je pridonio i retro kolorit, tako da izdanje sliči na uratke francusko-belgijske škole iz 60-ih i 70-ih godina, što je u duhu cjelokupne atmosfere stripa. Jednostavno, užitak je, po tko zna koji put, čitati ovaj strip i referirati se na njegove blago karikaturalne likove, koji ne mogu istrgnuti Trencov izričaj iz "ozbiljnog" stripa, jer svojom figurativnom proporcionalnošću, daju ozbiljan dignitet akcijskom stripu, ujedinjen sa šarmom ironije i suptilne karikiranosti likova, kroz fizionomije njihovih lica (nigdje nećete naći disproporcionalne likove velikih trbušina i kratkih nogica, tu je Trenc postojan). Još jednom, bravo profesore Trenc!


Janitor me sve više oduševljava, iako je u tisku (nadam se, ne baš i u originalu) malo previše zagasito koloriran, često puta težak za čitanje. Izuzetna tema opravdava pomalo statičan pripovjedački karakter stripa (sa previše teksta u oblačićima), ali, očigledno je to sve u funkciji napete i intrigantne priče. Čekajmo uzbudljivi nastavak.

James Bond je klasična veličina i vrijednost novinskog stripa, oštrog crtačkog McLusky-jevog izraza, koji su prakticirali i Holdaway i, osobito, Horak, kao svojevrstan zaštitni znak ovog serijala, svakako, u ograničenjima novinskog tiska i uredničkih smjernica. Pristojno klasično djelo crtača, savršenog poznavanja anatomije, osobito u pokretu, što je odlika crtača koji su zanat pekli kao ilustratori.

"Mali" stripovi, osvježenje koncepciji udarnih naslova, kao i tekstualni prilog, uvijek u funkciji stripa. Strip revija Večernjeg lista - nova svježina u retro-ruhu! Srdačan pozdrav.
Go to Top of Page

Kauboj
New Member

100 Posts

Member since 29/12/2012

Posted - 03/06/2014 : 22:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Kauboj a Private Message  Reply with Quote
Veceras je stvarno bilo ljepo u najboljem muzeju stripa u Europi, onom u Bruxellesu slusati kako se prica o Stripreviji Vecernjeg lista. Medju orginal tablama na izlozbi se nalazi i Striprevija koja je istaknuta kao pozitivan primjer posvjecivanju paznje stripu u novinskom izdavastvu. Cestitam Mladenu Novakovicu, glavnom uredniku Striprevije VL koji je veceras takodjer bio u Bruxellesu. Naravno svega ovog ne bi bilo i bez Ratka, Ante i ljudi iz Vecernjeg lista. Svaka cast decki. Svaka cast Vecernjem listu. Bas sam ponosan!
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 04/06/2014 : 11:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
zašto nema talijančića i peke?
Go to Top of Page

Kauboj
New Member

100 Posts

Member since 29/12/2012

Posted - 30/06/2014 : 00:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Kauboj a Private Message  Reply with Quote
Je li netko kupio Stripreviju broj 10? Kakvi su utisci?
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 30/06/2014 : 01:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
dobro je l' to neka epidemija, i u stripu i u postovima, da deklinirate strana imena s crticama na kraju????
kanite se toga, ljudi. nije samo posve pogrešno nego i grozno izgleda.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18395 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/06/2014 : 07:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Revija je odlicna,hoce je biti na kioscima u paketima naljeto?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 30/06/2014 : 14:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

dobro je l' to neka epidemija, i u stripu i u postovima, da deklinirate strana imena s crticama na kraju????
kanite se toga, ljudi. nije samo posve pogrešno nego i grozno izgleda.




Početne riječi, u rečenici na početku teksta, ili u novoj rečenici, iza točke koja označava kraj prethodne rečenice, pišu se velikim prvim slovom. Kako si ti, u slučaju sve tri rečenice svojega posta, pogriješio upravo u tom pravilu pisanja, a profesionalac si, koji obožava ispravljati druge, pokušaj razumjeti da i ostali članovi ovog foruma pišu pogrešno, često puta bez osobne redakture teksta, ne zbog toga što su "nepismeni", već iz razloga ležernog pristupa raspravi, kojoj je zadnja bitna stvar "izbrušeni" pravopis, što naravno, ne znači da je uputno pisati bilo kako. Usput, suprotni veznici (nego) su odijeljeni od prethodnog dijela rečenice zarezom. Srdačan pozdrav!!!

Edited by - mogorovic on 30/06/2014 14:12:12
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000