forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 MARKO PERKOVIC THOMPSON
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/06/2014 : 14:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
@ igor 12


Previše bi mi vremena oduzelo nabrajanje MPT-ovih pjesama u kojima se poziva na mržnju, netoleranciju itd., rijetko kad izravno ali neizravno i uvijeno itekako.
I kad formalno pjeva o plementim čuvstvima poput ljubhavi, vjere, domovine i ljubavi prema njoj, u tekstu i kontekstu uvijek odzvanjaju napadi na one druge ili barem vrijeđanja inorodaca, inovjeraca, onih koji nam mute vodu, koji nisu gena kamenih ni roda moga, koji na nekom raskrižju skreću lijevo, itd., itsl.
Kad se recimo udaje lipa Kaja, što bi kao trebala biti sasvim benigna pjesma o ljubavi, ona je "roda moga", a ne tamo neka pitaj Boga, apage satanas.
Kad pjeva o prijateljima, njih su prevalrili, oni više nisu ponosni, njih je vlast od 2000. do 2003. i ova od 2011. do danas izdala i razočarala, a sve bi bilo super da oni opet stanu na prvu crtu!
Na prvu crtu protiv koga, protiv ovih danas i onih s početka 2000-tih??
Ali što ja to tebi pričam, pa sve to i sam dobro znaš, ali vrdaš, okrećeš, petljaš i muljaš da bi crno pokušao prikazati bijelim a mračno svijetlim.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/06/2014 : 14:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Igore, ne provociraj i ne započinji prepirke jer ćeš biti udaljen s foruma.

Johnny i ostali - ne nasjedajte na takve priče. Najgore mi je kad moram udaljiti nekoga zato što se nije mogao suzdržati pa je napisao nešto što ne smije.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 30/06/2014 : 18:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
čekaj malo mladjo,čekaj,ako se neko osjeća isprovoiciran njegov problem,prepirke ne započinjem(ako ti pod prepirkom smatraš razmjenu mišljenja bez ikakvih vrijeđanja).osobno,mogao bi se i ja osjetit isprovociranim od nekih koju su nakrajnje prostački i primitivan način izvrijeđali jednog pjevača i njegove slušatelje nazvali najprimitivnijom vrstom.osvrni se na prijašnje komentare nekih.opet,osobno,thompsona ne slušam,ak naletim na neku njegovu pjesmu slušajući kazić neću promijenit stanicu,ima nekoliko meni dragih pjesama koje ću uvijek poslušat.što se tiče johnnyja,čovjek je na mjestu,on ima svoje mšljenje,ja svoje...i svaki od nas ih iznosi bez vrijeđanja i pljuvanja onog drugog.i moram ispravit johnnyja,pjesma prijatelji je iz 1998,album vjetar sa dinare..a< ne iz 2000 i ne znam koje ko što ti impliciraš a znamo dobro i ti i ja ko je bio na vlasti 1998 tako da ti po tome teorija ne drži vodu..e sad,ako je ovo za udaljavanje sa foruma,kriv sam

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11200 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 30/06/2014 : 19:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message
quote:
Originally posted by Elderane84

Slusati Tompsona = slusati Baju Malog Knindzu. Dno dna. Barem muzike ima dobre koliko hoces, dostupnije nego ikad, ali dzaba.



Pecat.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 30/06/2014 : 19:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message
e jbga sad - naterali ste me (kao redovnog slušaoca i velikog fana PF) da sad slušam tog nacija. ni jednu pesmu njegovu da danas nisam čuo a eto....uvek je prvi put. marš
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/06/2014 : 19:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Rahazlam kao prodaje folove da nije riječ o političkom topicu. Thompson je politika. Mogao je bit solidni estradnjak, odabrao je niske strasti.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/06/2014 : 23:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Thompson je čak i primarno politika, jer su mu pjesme prečesto plagijati i jer bez politike njega ovakvog ne bi ni bilo.
Odnosno bilo bi ga onakvog od prije 15-ak godina, kad je pjevao Grkinju i ubrzano gubio slušatelje.
A onda je skužio da je politika ono što ga dobro prodaje, politika koja se prelama kroz tematiziranje naroda, Boga, vjere, suboraca, gena, didovine, izdaje i prevare, u kombinaciji s anakronom ali znakovitom i efektnom ikonografijom koja je križanac Laibacha i žanra mača i magije.
Pastirski rock s mačevima, križevima i nacionalnim nabojem, to je za MPT-a dobitna kombinacija.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 01/07/2014 : 07:32:55  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
žao mi je što ću te razočarat,ali Markan nikada nije gubio slušatelje i gubio na popularnosti,štoviše,njegov uspjeh i popularnost samo su rasli proporcionalno izdavanjedm njegovih hitova,kako u Hrvatskoj tako i u dijaspori.nekoliko stotina tisuća slušatelja i simpatizera nije baš mala brojka da bi se nabacivao nekakvim etiketama o neslušanosti.pjesma Grkinja,uz pjesmu Bojna Čavoglave je najpopularnija i najizvođenija pjesma tokom devedesetih godina a tako i danas.mislim da nema čovjeka koji barrefren tih pjesama ne pozbaje i pjevuši...Pastirski rock s mačevima, križevima i nacionalnim nabojem, to je za MPT-a dobitna kombinacija(u ovome se slažemo da je to pun pogodak,svaka čast).svaki glazbenik ima svoj izričaj,tako i Thompson.na ljudima je da izaberu hoće li ga slušat ili ne,samo bez pljuvačine i najnižih prostačkih riječi od pojedinaca.ni ja ne slušam narodnjake i techno,pa mi na pamet ne pada isključivat slšatelje istih i nazivat ih pogrdnim imenima

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 01/07/2014 : 13:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
Marko Perković se u estradne vode upustio početkom 90-ih i to s pjesmom "Čavoglave" koja je odgovarala vremenu u kojem je nastala i u tom vremenu je trebala i ostati jer rat je prošlost...nikad se ne ponovilo.
Nadalje,Thomson je u duši rocker ili možda čak i havy metalac, pa je tako u njegovoj glazbi vidljivo da su ideje i melodije posuduđene od svjetskih rock i havy metal bendova iz sedamdesetih i osamdesetih godina (sa pravom svatko kaže da su to plagijati,ali samo ne znam zašto se tome ljudi čude kad znamo da smo svi odrasli na plagijatima Azre,Prljavaca, Crvene Jabuke,Bajage i svih ostalih izvođača s ovih prostora),samo što je to Thomson iskoristio na dosta "blag način",pa je i onima koji ne vole dotičnu glazbu postao prihvatljiviji,uspjeh mu je bio velik, a uspon na glazbenoj sceni munjevit.
Thomson je u vremenu do 2006.godine uradio neke od najboljih hrvatskih pjesama...među zadnjima koje mi se sviđaju su: "Moj dida i ja" i "Neka nitko ne dira u moj mali dio svemira",a većina onog što je nastalo nakon toga je silovanje glazbenog ukusa forsiranjem raznoraznih političkih crtica...
Thomson i dan danas ničim ne pokazuje da je neki tamo ustaša ili nacist kako ga neki nazivaju, ne postoje njegove pjesme koje ičim veličaju bilo kakav nacizam, no pošto ga mediji učestalo dovode u vezu sa istim, dolazi do raznoraznih pitanja koja mu bivaju postavljana i na koja Thomson nikada nije izravno odgovorio,t.j. ponaša se poput zadnje seljačine (ne)vješto izbjegavajući odgovore...
...a što se tiče ovog uzimanja novaca za nepjevanje,te neplačanja poreza državi o kojoj pjeva s toliko ljubavi, e to ga čini licemjerom prve klase, no kod nas u Hrvatskoj je to očito normalno da cjelokupna estrada mlati pare,a državu se vara gdje se god stigne.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 01/07/2014 : 13:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
A koliko je samo licemjera na ovom forumu!!?
Vjerovatno nema Hrvata koji kad tad na nekoj svadbi,fešti ili sličnom nije pjevao Thomsonove pjesme,a u ovom topicu vidim da ima možda i 90% onih koji tvrde da im se Thomson gadi, da je njegova glazba dno dna...tako da vas mogu smatrati licemjerem kao i Thosona samog...nema tu razlike.
Ne znam jel bi se neki Srbin rekao za Riblju Čorbu da je dno dna...svi znamo kakve je pjesme Bora Čorba pjevao za vrijeme rata (o pljačkanju Zagreba,klanju...itd)
Ja sam između ostalog odrastao i na pjesmama Riblje Čorbe, i dan danas ću rado poslušati neke od njih...zaboli me ona stvar što Bora Čorba mrzi Hrvate...dobar rock ostaje dobar i to nije razlog da ga ne poslušam zato jer je čovek idiot.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 01/07/2014 : 13:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
quote:
Originally posted by wolf

Neusporedivo bolje pjesme od kojekakvih Rozgi, Severina i sličnog šunda. Pjesme koje imaju dušu.


Severina i Rozgva me barem jednom tjedno natjeraju da prebacim radio stanicu u autu...glazbeni neukus koji tjera na povračanje!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 01/07/2014 : 13:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
quote:
Originally posted by Tonto

Pjesme čiji tekstovi imaju za cilj buđenje najnižih strasti kod najprimitivnije vrste ljudi. Glazba je tu sporedna i uz to plagijtorski bezdušna izdrkotina. Ratno glazbeni profiter najgore vrste, u normalnim zemljama zabranjen, a kod nas naravno slavljen.


A gdje ti živiš (ili si živio) kada mlatiš ovakve gluposti?
Zašto bi ljudi koji slušaju Thompsona bili najprimitivnija vrsta ljudi???
Kakvu glazbu ti slušaš? Severinu i Rozgvu?
Plagijat je relevantan pojam i u današnje vrijeme je sveprisutan u glazbi,filmu,stripu...pitanje je samo tko može napraviti bolji?
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 01/07/2014 : 13:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Što se tiče plagijata naša glazbena scena ih je puna pa se tako ni Thompson ne istiće posebno po tome.
Što se tiče poreza,ni tu se on nešto bitno ne razlikuje od ostalih naših glazbenika a ni privrednika.svi će zamračiti ako mogu.
S tim da kod njega grublje zvuči jer je kao on iber domoljub.
Što se tiče politike,ima onih koji ga obožavaju,onih koji ga mrze i onih ravnodušnih(ja).A on te razlike vješto koristi da bi zaradio više novaca a tu mu i idu na ruku i razne kvazi udruge koje ga sotoniziraju inapadaju a automatski je stime privlačniji suprotnom taboru.
Pjesme koje imaju dušu-tj.ona pjesma koja te dirne,potakne na osjećaje.Mogu biti pjesme svih žanrova:Ljubavne,zavičajne,domoljubne...


Jaki je na ovom topicu dao najrealnije izjave...ne znam zašto je baniran?
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 01/07/2014 : 13:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Što se tiče Thomsonove glazbe, smatram da je ona dno dna.
Sjećam se kao klinac, kad su se pojavile Čavoglave, stari je skoro pao sa kreveta od smijeha."Vidi ovog krezubog kak se krevelji, ahahahaha." :D:D Ali ja sam uz starog odrastao na Simonu i Garfunkleu, Creedensima, Eaglesima, Led Zepellinu, Pro artama...I danas ih slušam naravno, makar su osamdesete ipak prioritet A ova seljačija je samo dokaz da je glazba otišla kvragu

Inače, ovdje možete komentirati isključivo glazbu.

Manite se politike.


Eh...jedan moderator,pa daje ovako smješne izjave,a "sam sebi skačeš u usta"..
Kao prvo, i masa ljudi vidi da je Thompsonova glazba u velikoj mjeri plagijat raznoraznih rock sastava iz sedamdesetih i osamdesetih godina jer je taj Marko Perković vjerovatno kao i tvoj otac i ti odrastao na kvalitetnom rocku i havy metalu,a između ostalog i na većini ovih sastava koje si ti naveo...pa kako onda njegova glazba koju je u velikoj mjeri izkopirao iz onoga na čemu si i ti odrastao može biti dno dna?
Prilično licemjerna izjava,zar ne? ;)

Edited by - Oki on 01/07/2014 13:51:47
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/07/2014 : 13:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Njegova glazba je dno dna.
ja nikada, ali nikada nisam volio ni jednu njegovu stvar.
To je vrhunac loše glazbe.
Ako ti ne možeš prihvatiti da netko ne voli Thompsona - tvoja stvar.
Kao osoba koja ima više od 1500 ploča (a o terabajtima mjuze d ne govorim) i kao osoba kojoj u najranijim sjećanjima ostaje slika kako sjedi pored starog dok mu on pušta Eaglese Creedense i Every Brotherse - da, ja smatram da je Thompsonova glazba dno dna.

Ali opet - ja nikada nisam odrastao na narodnjacima i sličnim...vrstama glazbe.
A najveća većina onih koji ga vole jesu.

I opet ste počeli o politici. a rekao sam da ne.
I što sad?
da te udaljim sa foruma?
Topic ide pod ključ jer očito ne možete bez politike na ovom topicu.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/07/2014 : 13:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by wolf

Neusporedivo bolje pjesme od kojekakvih Rozgi, Severina i sličnog šunda. Pjesme koje imaju dušu.


Severina i Rozgva me barem jednom tjedno natjeraju da prebacim radio stanicu u autu...glazbeni neukus koji tjera na povračanje!



a po čemu su njih 2 neukusne a tompson nije?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 01/07/2014 : 14:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
Čudan mi je ovaj forum...obično većina slijedi izjavu nekih od "vođa",a onih 5% koji znaju imati drugačije mišljenje t.j. svoje JA bivaju zajedničkim snagama ušutkani ili banirani...ne dozvolja se ni poštena razmjena mišljenja.
Mislim da je u velikoj mjeri neumjesno onoga koji sluša Thomsonovu glazbu nazivati "najprimitivnijom vrstom ljudi" i pritom ostati nekažnjen,a nekoga tko počne spominjati kontra razloge u raspravi izbaciti sa foruma...
Ovdje se raspravlja o glazbi,istina politiku treba izbjegavati u širokom luku,ali i vrijeđanje velike mase ljudi je nedopustivo!!! Žišku?
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000