forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka specijal 19 - Neznalice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/07/2014 : 12:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Zima je, lijepo vrijeme, a dva lika s kapama na glavama i škarama u rukama podrezuju lozu. Jedan radi samouvjereno, drugi, suzdržaniji, promatra prvoga i pokušava shvatiti što "povezuje tog tipa s njegovom lozom" i čudi se "jedinstvenom spoju pojedinca i komada stijene na udaru vjetra". Prvi je vinar, drugi je autor stripa.

Godinu je dana Étienne Davodeau uživao u radostima rezidbe, okopavanja, bačvarstva, a i preispitujući se o biodinamici. Richard Leroy je zauzvrat čitao stripove koje je odabrao Étienne, susretao autore, odlazio na festivale, posjetio tiskaru, visio nad Étienneovim crtaćim stolom…

Étienne i Richard razmjenjuju svoja znanja i vještine, pokazuju mjesta koja njihov rad (umjetnički i vinogradarski) mogu dijeliti, a ona su brojnija nego što se na prvi pogled moglo zamisliti...

Orka Specijal 19 • Neznalice: Priča o međusobnoj inicijaciji • 272 stranica • C/B • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Étienne Davodeau • Crtež Étienne Davodeau • Prijevod Goran Marinić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 11.7.2014. • Cijena 100 Kn

Preview: http://www.fibra.hr/Download.asp?ID=142

Trouble will find me

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 11/07/2014 : 13:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Prve dvije stranice stripa su dovoljne da ovaj strip skoči na listi prioriteta

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 11/07/2014 : 13:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Meni je dovoljna vinova loza za kupovinu ...Bravo
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 11/07/2014 : 13:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Trsim se kupiti to čim prije, ne bi li se začokotalo na polici do vremena berbe.
Markose, koje vino preporučaš uz čitanje?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/07/2014 : 13:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ja preferiram pivo, crno ili pšenično, dok sam oko vina apsolutni neznalica. Oko loze nešto ipak malo znam. Moji imaju vinograd i kao dijete sam uvijek radio u njemu i to mi je bila uzasna gnjavaza. Jedne godine smo brat i ja trebali poviti lozu, a mi smo to odlučili riješiti puno jednostavnije - sve što je stršalo iznad žice, mi smo jednostavno odsjekli:) Ajme.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 11/07/2014 : 14:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče pive- to je to ;)
A što se tiče vinogradarstva- haha slična stvar je bila i u mom slučaju S time da ja ni danas ne znam baš s obrezivanjem i povezivanjem dok moj brat zna. Ili se pretvara da zna. Pa mu uspije!!

Anyways, onda stavljam tekuću preporuku nakon čitanja. Pa tko bude voljan...




Bok, kako si.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 11/07/2014 : 14:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pa i nije toliko komplicirano, samo treba logički razmišljat i malo poznavat lozu. Naravno, možeš sve pojednostaviti s ovim Markosovim rješenjem Doduše mi isto povijamo lozu a ne puštamo samo ove "špirune" s jednim okom kao na naslovnici.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 11/07/2014 : 17:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Izgleda odlicno.
Opcenito odlicna tura.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/07/2014 : 18:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Za razliku od Markosa, ja sam kao klinac svake godine uživao s djedom i u vinogradima u Donjem Polju i Rožicama, i poslije u pravljenju vina, od gaženja u karatelima do prodaje u njegovoj konobi dvaput godišnje.
I ne samo zbog toga, već znam da će mi ovo savršeno leći.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 11/07/2014 18:42:32
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 12/07/2014 : 08:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Jako lijep crtez i font, a i tema obecava!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 12/07/2014 : 19:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
A ja mislio vi neki Dalmatinci...a ovaj Markos postao pravi purger.Jos samo sto zna je da izdaje dobre stripove
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 12/07/2014 : 20:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
A i naziv stripa sve govori
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 22/08/2014 : 00:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
U ovo suludo vreme, ovaj strip me je smirio.
Mrzeo sam vinograd kao klinac i hladnoću po kojoj me je otac sa entuzijazmom terao da riljam meni tada ogromnih 7 ari.
Ali sada ideje teranja svega u ..., kupovina vinograda i beg iz "civilizacije" deluje veoma primamljivo i sve više verovatno.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 22/08/2014 : 19:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Hoce li biti nesto o pecarama?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/09/2014 : 10:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
http://www.jergovic.com/subotnja-matineja/etiennea-davodeaua-strip-i-vino/

Trouble will find me
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 29/09/2014 : 23:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Kao sto se desava da covek moze povrsno da uziva u vinu, na isti nacin mislim da moze i da dozivi ovaj strip... da, na prvu loptu Neznalice mogu da ponude jednu sasvim obicnu (neki bi rekli i kvazi-filozofsku) pricu o dve razlicite stvari (vino i strip) i njihovoj medjusobnoj vezi u smislu truda, stvaranja, kreacije, unosenja licnog sebe, nadahnuca..., ali kao i kod vina, kada mu se prepustis i dozvolis svojim culima da "slobodno" i potpuno uzivaju u njemu, osetis i ono sto se na prvi pogled/ukus mozda nije moglo osetiti..., a kod Neznalica ima prilicno toga cemu se mozes prepustiti i uzivati... jer eto "neznanje je sloboda"...

Meni, jedan sasvim opusten i simpatican strip, koji cu (bas zbog toga) sigurno dati/preporuciti i prijateljima da procitaju... nije pretenciozan, ne pretenduje na neko ne znam ni ja kakvo graficko/umetnicko remek delo... jedan sasvim obican strip, ali ako ga ukacis moze i da ti prija...

Note 1: Ko nije skapirao paralelu izmedju licnog dozivljaja/ukusa, vrhunskog vina i Mebijusa... neka cita ponovo...
Note 2: Za sam ugodjaj u stripu, svakako da nije neophodno neko preterano predznanje o vinu i stripu, ali je mozda donekle i pozeljno, uzivanje je ipak vece ako su coveku bliske obe stvari...
Note 3: Anto, nikada neces moci da kazes da si procitao celokupni Trondheimov opus ako ne procitas ovaj strip... jedna strana ce ti uvek faliti i to nece biti to...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/09/2014 : 23:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stbojan


Note 3: Anto, nikada neces moci da kazes da si procitao celokupni Trondheimov opus ako ne procitas ovaj strip... jedna strana ce ti uvek faliti i to nece biti to...


primljeno k znanju!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/10/2014 : 22:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dobre su Neznalice, poučne baš kako bi i trebale biti. Kako je ovu priču ispričao stripaš mislim da je više namijenjena ljudima koji su upoznati s stripom nego nekome tko poput Richarda o stripu zna jako malo. Slažem se s stbojanom da strip daje najbolji efekt ako je čitatelj upoznat barem s djelomično sa stripom, vinogradarstvom i vinom.
Pokušat ću dat ovaj strip nekim ljudima pa da vidim kakva će biti njihova reakcija, možda griješim o namjeni ovoga stripa.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 20/10/2014 : 19:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Lijepo je kada od stripa dobiješ točno onoliko koliko i očekuješ. Neznalice su potpuno ispunile moja očekivanja. Pa čak i nešto više budući da nisam očekivao i insajderski prikaz stripovske industrije i pripadajućeg mu ljudstva.
Dokumentarističko ergo poučno djelo koje je autor ispričao na vrlo frendovski način bez suvišnog kompliciranja. Čitatelj je tihi˝treći čovjek˝. Barem sam se ja tako osjećao.
A ne fali niti humora.
Majkemi.
Etienne je skroz kul lik.

I za kraj, pio sam neki ziheraški low class Caubernet Sauvignion iz 2012. Sjelo je sve taman. Ipak, ak će netko ovih dana čitati ovaj strip nek proba s nekom Malvazijom jer mislim da bi i to moglo bit ok.
Pa nebud' lijen nek javi ovdje.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/12/2014 : 11:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO

Edited by - kasper on 25/12/2014 11:46:17
Go to Top of Page

gombi
New Member



Slovenia
234 Posts

Member since 27/07/2010

Posted - 03/01/2015 : 22:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send gombi a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalno, preporučujem
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 17/01/2015 : 18:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO SJAJNO


da ne pišem previše
ali ovo je zaista SJAJNO

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 17/01/2015 : 21:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
I ja mogu ponoviti, SJAJNO :-)

Volim kad uzmem strip u ruke bez ikakvih očekivanja, a onda me uhvati i ne mogu stati. Uživao sam u svakoj stranici.
Stripovi koji se spominju su nam uglavnom poznati, Davodeau kao da je koristio Fibrin katalog za odabir Richardove stripovske lektire.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/01/2015 : 22:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Znaci, zelite reci, da cak i kad ne volim niti ne pijem vino, ovo ce mi biti sjajan strip? Pa dobro onda ... marked.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 18/01/2015 : 00:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

I ja mogu ponoviti, SJAJNO :-)

Volim kad uzmem strip u ruke bez ikakvih očekivanja, a onda me uhvati i ne mogu stati. Uživao sam u svakoj stranici.
Stripovi koji se spominju su nam uglavnom poznati, Davodeau kao da je koristio Fibrin katalog za odabir Richardove stripovske lektire.


da, ali u onom popisu na kraju popijeno / pročitano se vidi da ima fibra još toga za objavit
a vidi se i da čuvari nisu pročitani

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/01/2015 : 21:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

U ovo suludo vreme, ovaj strip me je smirio.



quote:
Originally posted by stbojan

Meni, jedan sasvim opusten i simpatican strip,... nije pretenciozan, ne pretenduje na neko ne znam ni ja kakvo graficko/umetnicko remek delo... jedan sasvim obican strip, ali ako ga ukacis moze i da ti prija...



Neznalice je strip o jednogodišnjem (a i nešto dužem) druženju jednog strip autora i jednog vinogradara, kroz koje svako od njih saznaje o profesiji onog drugog;Neznalice je strip o radu,pre svega vinogradarskom,poučan i smirijući.Smirujući verovatno jer rad,posebno onaj u prirodi,pa još kreativan na neki način,smiruje i opušta u ovo ludo vreme kada svi živimo dvesta na sat.
Ima tu dosta toga i za naučiti;puno je i dijaloga,možda i kvazi-filozofskih,ali meni su baš prijali.

A posebnu draž daju i prikazi strip izdavaštva,festivala,detalja iz života pojedinih autora koji su nam poznati iz domaćih izdanja.
Da ne pominjem Trondhajmovo gostovanje i izlaganje teorije o kljunu.

Etjenov crtež,isto kao i sama priča,je jako prijatan i opuštajući.Jedan od boljih na koje sam naišao u poslednje vreme.

Od stripova koji su nabrojani na kraju stripa (koje je Ričard,vinogradar, pročitao tokom tih godinu dana druženja),a kojih nema u domaćim izdanjima,voleo bih da vidim Lupus,Frederika Pitersa i Aproximativement,Luisa Trondhajma.

I svidelo mi se kad je Ričard, na Etjenovo pitanje kako mu se dopada Mebijus,rekao "nije dobro."

8/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.8 seconds. Snitz Forums 2000