forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka sp. 20 - Spomenar mog oca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/07/2014 : 12:14:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Kad mu umre otac kojeg nije vidio godinama, Yoichi prisustvuje njegovom sprovodu s osjećajem emotivne distance. Otac mu je gotovo nepoznat čovjek, prema njemu nikad nije osjećao veliku privrženost i smatrao ga je prosječnom i tmurnom osobom. Preko zamagljenih sjećanja, priča očevih vršnjaka i fotografija, naš će protagonist slagati sve složeniju sliku svog oca koja će baciti sasvim novo svjetlo na njegov odnos s njim i sa svojom majkom.

Orka Specijal 20 • Spomenar mog oca • 280 stranica • C/B • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jiro Taniguchi • Crtež Jiro Taniguchi • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 11.7.2014. • Cijena 120 Kn

Preview: http://www.fibra.hr/Download.asp?ID=143

Trouble will find me

wer
New Member



113 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 11/07/2014 : 12:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wer a Private Message  Reply with Quote
jedva čekam da se pridruži mom Šetaču i Dalekom susjedstvu.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 11/07/2014 : 12:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Taniguchija nikad dosta! Šteta se čita s lijeva na desno :/

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 11/07/2014 : 13:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Bravo, kupljeno
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 11/07/2014 : 13:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Napokon! Kupljeno sljedećeg 5ka.

quote:
Originally posted by Deers

Taniguchija nikad dosta! Šteta se čita s lijeva na desno :/


Meni to baš odgovara. Lakše se prebacim na desno-lijevo nego vratim natrag na "normalno". Stalno mi oči bježe

Bok, kako si.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 11/07/2014 : 16:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Naklon do poda.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/07/2014 : 18:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Slijeva nadesno, kod Taniguchija nikad tijesno!
Dapače, čudesna je prostranost njegova umjetničkog, a vjerujem i osobnog svijeta.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/07/2014 : 14:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Daleko susedstvo je fenomenalan strip. Šetača sam pročitao privju i nije mi se nešto svideo. Ovo opet deluje da bi moglo da bude sjajno.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/07/2014 : 15:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

Daleko susedstvo je fenomenalan strip. Šetača sam pročitao privju i nije mi se nešto svideo. Ovo opet deluje da bi moglo da bude sjajno.


I jeste dobro, nije bas kalibar Dalekog susjedstva, ali je dobar strip.
Vecina vas sada poznaje Taniguchija, pa znate otprilike sta mozete da ocekujete.
Od Taniguchija izdvojio bih jos ovaj strip, po mom misljenju kvalitetno odmah uz Daleko susjedstvo:

Pretpostavljam da ce prije ili kasnije izaci u izdanju Fibre.



Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/07/2014 : 15:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

Daleko susedstvo je fenomenalan strip. Šetača sam pročitao privju i nije mi se nešto svideo. Ovo opet deluje da bi moglo da bude sjajno.



Jel se i Daleko susedstvo cita sa leve na desno?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/07/2014 : 16:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Da.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 18/07/2014 : 13:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo, Fibra je kao nekakva stripovska inačica Criterion Collectiona. Oni se samo bave Kurosawom, a Fibra Taniguchijem :D
Dosad su mi se svidjela sva dosad objavljena Taniguchijeva djela, hoće li izaći još nešto njegovo?

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/07/2014 : 13:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
zašto nisi preveja :" spomenar mog čače"?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 18/07/2014 : 14:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Zanimljivo, Fibra je kao nekakva stripovska inačica Criterion Collectiona. Oni se samo bave Kurosawom, a Fibra Taniguchijem :D
Dosad su mi se svidjela sva dosad objavljena Taniguchijeva djela, hoće li izaći još nešto njegovo?



ovo je i meni vise puta palo na pamet.oboje objavljuju klasike,značajna djela ili nesto sto je redefiniralo žanr, ali uvijek se tu nadje i neki gem naravno.sve to u kvalitetnom pakovanju često popraćeno kojekakvim dodacima.bravo za oboje
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 18/07/2014 : 15:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Zanimljivo, Fibra je kao nekakva stripovska inačica Criterion Collectiona. Oni se samo bave Kurosawom, a Fibra Taniguchijem :D
Dosad su mi se svidjela sva dosad objavljena Taniguchijeva djela, hoće li izaći još nešto njegovo?



s tim da Taniguchija treba više povezivati sa Ozuom i Mizoguchijem, ane Kurosawom, po stilu i tematici. Jel ima netko da je upoznat s radom ovih filamša i ovog stripaša?
Obično imamo one koji poznaju ili radove filmaša ili stripaša, a zanimljivo bi bilo povući paralele između oba, Mizoguchija i Taniguchija. Ne znam jel rommel čital Taniguchija da povuče paralele!?

Inače svakak preporuka filmova Mizoguchija i Ozua za one kojima se sviđaju stripovi Taniguchija.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 18/07/2014 15:42:32
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 18/07/2014 : 15:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Ne uspoređujem Taniguchija s Kurosawom nego zastupljenost radova oba autora u edicijama obje firme.

Što se tiče usporedbi s filmašima, mislim da nema smisla Taniguchija povezati sa stilom isključivo ovog ili isključivo onog redatelja.
Tako recimo Vrh bogova je definitivno kurosawski u stilu - povezan s prirodom, s ponešto akcije i ubitačno dug. Možda čak i podsjeća na njegov film "Dersu Uzala", valjda zbog poveznice s planinama, ne znam.

Daleko susjedstvo i Šetač, a po naslovnici sudeći, ponajviše Spomenar mog oca, su svi ozuovski. Bez previše ili uopće akcije, s glavnim fokusom na obiteljske odnose, s minimalističkom radnjom (osim Susjedstva).

Zanimljivo je da su mi Šetač i Susjedstvo fantastični stripovi, a Vrh bogova mi je prosječan. Isto tako mi je većina Kurosawinih filmova prosjek (osim remek-djela tipa Rashomon, Na dnu, Skrivena utvrda, Ikiru itd. i sranja tipa Dodes'ka-den), a Ozuovi filmovi mi se puno više sviđaju, bar ovi malobrojni koje sam gledao. Miješanje dinamičnih i statičnih scena mi nije nešto naročito odrađeno ni kod Kurosawe ni Vrha bogova, zato su mi bolji Ozuovi filmovi/Taniguchijevi ostali dosad objavljeni stripovi, gdje unaprijed znaš što ćeš dobiti u smislu stila i hoće li djelo biti zanimljivo ili ne.

Od Mizoguchija sam gledao samo Saikaku ichidai onna, onda jednom kad je bio na HRT-u 3, i taj film mi je bio poprilično dosadan, i ništa drugo njegovo nisam pogledao tako da nemam pojma o Mizoguchiju.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 18/07/2014 : 16:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Htio sam još reći da su Susjedstvo i Šetač (vjerojatno i Spomenar) slični Ozuovom opusu jedino tematikom. Ozuov stil sporog vođenja radnje i snimanja posve statičnom kamerom ("tatami-mat kadrovi"), najslavnije u njegovoj Noriko trilogiji, nezgrapno bi se prenijelo na stranice stripa.
Ozu je volio kalupiti svoje kadrove prema strogo određenim geometrijskim oblicima - i otuda proizlazi njegov poznati smisao za mizanscenu (pogotovo na način kako izgledaju sve njegove scene koje se nalaze unutar kuća/stanova - svaki element u pozadini lijepo poredan i egzistira kao nekakav pravokutni, zasebni dio cjeline: http://screenaddict.files.wordpress.com/2010/02/ts-1.jpg) gdje su likovi skroz obuhvaćeni unutar kadra.
Nema šanse da bi tako nešto funkcioniralo u nekom stripu, vjerojatno bi bilo previše monotono za čitati.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 18/07/2014 : 16:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
zanimljivo, šteta kaj nisi upoznat s Mizoguchijem više (z moje perspektive). Naime, Ozu mi ne leži a Taniguchija nisam čital baš iz razloga kaj mi najviše vuče na njegov stil. S druge strane me najviše i zanima poveznica s Mizoguchijem kojeg dobro znam. Kaj se tiče Kurosawe, kak i sma veliš, nije on takav filmaš osim možda pjedinog naslova (ima mnoštvo različitih stilova pa bi bilo čudno da baš nijedan nije u tom fazonu), ali veseli me ova poveznica Vrha bogova s Dersom Uzalom jer mi je Dersu jedan najboljih Kurosawinih filmova. Tak da izgleda da mi je poznato onda koji Tanaguchijev strip prvi uzeti u ruke!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 18/07/2014 : 16:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti
Nema šanse da bi tako nešto funkcioniralo u nekom stripu, vjerojatno bi bilo previše monotono za čitati.



koliko i za gledati

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 18/07/2014 : 17:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Meni su Ozuovi filmovi zanimljivi, katkad i zabavni (mora da nešto nije u redu sa mnom ), ali mogli bismo otvoriti temu na Film&tTV podforumu jer tu smo zašli malo u off.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 19/07/2014 : 21:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
lol, kako je to strašan problem, čitanje sa leva na desno... potrebno je jedno 2 lista za privikavanje. Spontana stvar sa stilom...

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 20/07/2014 : 14:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Imam problem s Taniguchijem. A to je taj da se prebrzo pročita. :)
To je to nekakvo smirujuće istočnjačko pripovjedanje koje na nas zapadnjake djeluje jednako smirujuće koliko i rasplamsava znatiželju. Ista stvar kao i s Dalekim susjedstvom- ne događa se nikakva akcija, nikakvi dramatični zapleti a opet ovaj strip na možeš drugačije nego pročitati u šusu.
Sjajna priča o sukobu osjećaja dužnosti i časti, vremenu koje je uzalud bačeno kao šaka pijeska u vjetar i naše programske greške zbog koje često zaboravljamo da je život prolazan i da one koje voliš nekad nemaš vremena upoznati onoliko koliko bi to kasnije želio. A nedostatak komunikacije i općenito složeni ljudski odnosi mogu nanjeti duboke brazde (i grbe) na čovjekovoj duši.

Ujak Daisuke je zato tu da povremeno razblaži ozbiljan ton ovog stripa i sjetu kojom je ovo djelo impregnirano. Kao recimo Čiko u Zagoru (šalim se)

Ukratko kome se svidjelo Daleko susjedstvo- svidjet će mu se i ovo.

Općenito: Taniguchi car!
I ostale titule.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/08/2014 : 21:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Pročitao tokom vikenda. Sjajan strip! Ako bih Dalekom susedstvu dao ocenu 10, onda bih ovom 9, samo zato što susedstvo ima bolju ideju. Inače su oba stripa odlična. Nadam se da će biti još ovakvih stripova.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 20/08/2014 : 09:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Stric u stripu je veća faca od oca.
Prekrasan strip.
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 20/08/2014 : 09:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Nije u vezi (samo) ovog stripa, nego kako se u Hrvatskoj pišu imena
koja nisu na latinici? Kod nas u Sloveniji postoji gramatičko pravilo
da se sva nelatinična imena, arabska, kineska, japanska, ćirilična itd
pišu fonetski. Znači Čangkajšek umesto Chang Kai-shek, Kim il Džong
umesto Kim il Jong, Fjodor Mihajlovič Dostojevski umesto Fyodor
Mikhailovich Dostoyevskiy itd. Postoji li neko takvo pravilo i
kod vas u Hrvatskoj ili uvek upotrebljavate englesku transkripciju?

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 20/08/2014 : 11:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Postoji li neko takvo pravilo i
kod vas u Hrvatskoj ili uvek upotrebljavate englesku transkripciju?

Postoji, osim u slučajevima kad izvorni narod zahtijeva englesku transkripciju radi globalne ujednačenosti.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000