forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka sp. 20 - Spomenar mog oca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 05/09/2014 : 10:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Nije valjda tako malo ljudi čitalo ovaj strip?
Ili se ljudima ne da pisati utiske?

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/09/2014 : 18:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Posle čitanja Spomenara samo mogu reći:
Markose, kad će novi Taniguči???

Ovo je jedan od najemotivnijih stripova koje sam čitao.Zadnja dva poglavlja sam čitao sa bojazni da mi neko ne uđe u sobu jer su mi oči bile pune suza, pa bih teško objasnio nekome od ukućana da je to zbog samog stripa.A da budem iskren, suze su mi i potekle na zadnjim stranicama.Šta više reći.A kada sam pročitao epilog bilo mi je savršeno jasno zašto je autor uneo toliko emocija u ovo delo.
Predivan strip o porodici,ljubavi,otuđenosti,rodnom kraju - ovaj strip nema genijalnu ideju kao Udaljeno susedstvo, ali realizacija je besprekorna.

Od mene čista desetka za Spomenar i jedan od pretendenata za najbolji strip godine.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/09/2014 : 14:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
jako, jako lijepo
taniguchi je od onih autora za koje više ne razmišljam da li da čitam, ne čitam, kupim, ne kupim, ...

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 29/09/2014 : 23:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Jak i emocijama izuzetno nabijen strip... porodica, osecanja, odnosi, zatvorenost, komunikacija, pitanja i odgovori i pitanja bez odgovora, gubitak, kajanje, shvatanje i prihvatanje... ne znam da li postoji neko ko bi makar na trenutak ostao ravnodusan tokom citanja ovog stripa, a da se mozda licno nije nasao involviran u nekim od ovih tema... Tanguchi je ovo stvarno maestralno izveo... svaka cast...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/09/2014 : 08:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Nije valjda tako malo ljudi čitalo ovaj strip?
Ili se ljudima ne da pisati utiske?

Ja sam ga nedavno narucio,pa cu se sigurno javiti sa utiscima kada ga procitam.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/09/2014 : 09:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pustio suzu...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 30/09/2014 : 09:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ja sam pustio suzu...



Ne znam jesam li je doslovno pustio, ali da sam bio na rubu, jesam.

Odličan strip, čak me je više pogodio nego Daleko susjedstvo jer ima univerzalniju temu, lakše se u njemu pronaći.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/09/2014 : 22:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip, dosta emotivan iako mi nije djelovao tako na početku, usprkos temi. Na kraju me gotovo i rastužio...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 20/10/2014 : 10:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Najbolji Taniguči do sad.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 21/10/2014 : 07:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Najbolji Taniguči do sad.


Najemotivniji sigurno, najbolji definitivno nije.
Jedan je Vrg Bogova
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 06/12/2014 : 17:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Odlično, odlično, odlično,....
Jedva čekam pročitat Daleko susjestvo.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/12/2014 : 17:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

Odlično, odlično, odlično,....
Jedva čekam pročitat Daleko susjestvo.


a najtoplije ti preporučujem i Adolfa i Bosonogog Gena.
Sve nenadjebive stvari!Pogotovu Adolf!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 06/12/2014 17:10:56
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 06/12/2014 : 17:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by split85

Odlično, odlično, odlično,....
Jedva čekam pročitat Daleko susjestvo.


a najtoplije ti preporučujem i Adolfa i Bosonogog Gena.
Sve nenadjebive stvari!Pogotovu Adolf!


Adolfa iman, Ali prvo ide Daleko susjestvo, najvjerojatnije sutra.
A iman namjeru kroz iduču godinu nabavit Vrh bogova i Bosonogi Gen.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985

Edited by - split85 on 06/12/2014 18:04:05
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 09/12/2014 : 11:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Divan strip

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 05/07/2015 : 18:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Uh.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/07/2015 : 14:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Samo dalje s Taniguchijem! :-)
Go to Top of Page

Residents
New Member



Serbia
138 Posts

Member since 15/02/2015

Posted - 12/07/2015 : 12:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Residents a Private Message  Reply with Quote
Prelep strip. Prica spora, na granici da vas uspava i natera da odlozite strip sa strane i pocnete da citate nesto brze. Ali sve vreme prica lagano klizi, i ne dozvoljava vam da je odlozite ili zadremate. Kako se blizi kraj sve brze se cita i sa nestrpljenjem se ocekuje donja korica.Ne znam kakvi su ostali Tanigucijevi stripovi, ali ovi sto je Fibra objavila su vise nego dobri, i ako su upola ovoliko dobri, onda samo napred sa ovim umetnikom.
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 10/08/2015 : 15:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
4/5

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

oscar
Starting Member



Serbia
48 Posts

Member since 15/04/2016

Posted - 16/05/2016 : 14:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send oscar a Private Message  Reply with Quote
Progutao sam Spomenar moga oca tokom jednog popodneva i mogu reci da je meni odlican! U stripu se polako gradi lik Yoichija i kako mi otkrivamo njegov karakter, tako i on sam iduci ka kraju stripu spoznaje nesto vise o sebi i svom ocu. Emotivna prica, koja daje divan prikaz zivota jedne porodice u Japanu. Taniguchi crtezom sjajno izrazava emocije likova ali i grad, ulice i enterijere sa dosta detalja. Kroz ovaj strip upoznajemo i japansku kulturu, nacin zivota i razmisljanja kroz tok vremena od oko 40ak godina. Nakon sto sam zatvorio poslednju stranicu mogu reci da sam veoma uzivao i da ce ovo biti jedan od stripova koje cu pamtiti.

Vidjao sam fantasticne Tanigucijeve akvarele Venecije i Pariza i voleo bih da procitam i neki njegov strip u koloru, cini mi se da bi to bilo jos jedan dodatan plus na inace fenomenalne Tanigucijeve price.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/05/2016 : 19:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

And oscar for best avatar goes to ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 15/08/2016 : 21:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Ima li ovi Jiro Taniguchi dicu? Kako jadan zivot sina jedinca.
Tip je u biti napravija strip da sam sebe posere, tj. Smislija je scenario zasto covik da NE dodje kuci kroz obiteljske traume. Kljucna ric je SMISLIJA. Jel sam osobno nema taj razlog pa je kroz neki igrokaz htio pokazat i rec da je japanski klise koji cini japan jedan od demografski mrtvih naroda opterecenih radnom etikom i rusenja obiteljskih vrijednosti di su roditelji i starci svetinja...sam priznaje da je ima najnormalnije djetinjstvo itd, samo jednostavno nije tija ic doma...lola dosa doma nakon 15 god i to jer je u kyotu ima neki stripovski posa. U biti jedan obican radoholicar koji pise bajke i koji ne zasluzuje ni jednu suzu da neko prolije. Draze bi mi bilo da je napisa SVOJU pricu...al bi bila bez duse...sterilna...ide ovako...rodio se u malom gradu...otisa studirat u veliki grad...dodje svaki 15 godina kad mu se neko uda il umre...totalni kreten.
inace, strip je bombona, preporuka, nategnuti 8 od 10.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 15/08/2016 21:52:47
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/08/2016 : 22:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Zagor-te-nay,
rasturas sa ovim recenzijama u zadnje vrijeme
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 15/08/2016 : 22:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Uffff,ima bi puno vise toga prokomentirat al ne stignem, mozda jednom jedan veliki fajl, samo moj osvrt, cili opus fibre, fali mi jos 10 % da procitan sve...ono osvrt zakletog Zagorovca...Markos ce bit zadovoljan, dizem prasinu, zna on da je to dobro.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/09/2016 : 20:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Iznimno rijetko se desi da me neko djelo dovede do suza, no ovome je to uspjelo i više puta. Taniguchijeva izuzetno topla obiteljska priča o odrastanju, odnosu s roditeljima, međugeneracijskom (ne)razumijevanju te tome kako sve navedeno funkcionira kada nastupe vanredne okolnosti, pa i još mnogočemu, pravo je malo remek-djelo. Pišem "malo" jer je autorova naracija smirena, a priča jednostavna. Nema tu nikakvih grandioznih trenutaka i prenaglašenih emocija, ovo nije strip "veći od života", on je velik upravo koliko i život i baš zato je toliko snažan. Taniguchi se i ovdje još jednom pokazuje kao melankolični majstor profinjenog crteža i dubokih emocija koji nas tjera da se prisjećamo i preispitujemo sve dok ne dođemo do onog najdubljeg, najskrivenijeg i najiskrenijeg što krijemo u sebi. Hvala mu na tome.

9/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 02/10/2016 : 12:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Nije mi sjeo ovaj strip.
Izuzetno mi je zamoran i uspavljujuć, nekako prerazvučena priča u kojoj mi je jedino pozitivno to što se osjeti neki dašak prošlosti koji nam itekako dočarava težinu preživljavanja u određenom vremenskom razdoblju.

5,6,8,8.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000