forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka sp. 20 - Spomenar mog oca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/01/2019 : 00:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Izrazito ugodno iznenađenje. Inače su mi mange malo spore i prerazvučene ali ovde mi lagani ritam odlično odgovara.
Ovaj strip mi je sličan Makaronima od Zabusa i Campija, odnosno i ovde imamo priču o "lošem i odsutnom" ocu samo šta za razliku od Makarona kod kojih dobijemo samo jednu stranu priče, ovde dobijemo i drugu. Ko zna, da smo dobili didinu stranu priče u Makaronima možda dida ne bi izgleda ka neko ko je protraćija život(copyrirht supermark).

Odlično 9/10

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/01/2019 : 19:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
U prethodnom komentaru je sve rečeno (doduše nisam čitao Makarone).

Taniguchija sam upoznao preko Vrha bogova, usprkos razvučenoj radnji u sredini, to mi je stripčina. Iz nekog razloga sam oklijevao nabaviti ostale stripove, a onda je došlo Daleko susjedstvo i otada sam znao da je samo pitanje vremena za Spomenar. Danas, nakon što su mi se malo ovlažile oči na kraju, definitivno mi je broj 1.

Da mi je netko rekao da ću uživati u stripu o nekom japanskom frizeru i njegovoj obitelji.. Sve mi je odgovaralo, od laganog tempa, do crteža, jedino bi me malo povremeno zbunjivao raspored oblačića, jednostavno imam taj feler da oči svrnem na gornji oblačić.

Edited by - Kerempir on 17/01/2019 20:01:53
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/09/2020 : 16:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Strašno lijep strip.

Taniguchi uspijeva postići da za vrijeme čitanja konstantno preispitujem svoje postupke i način na koji se odnosim prema roditeljima. U nekim sam scenama jako puno prepoznao samog sebe i mislim da je ovo djelo u čijim se određenim dijelovima svatko od nas donekle može prepoznati. Tematski je ovo dosta slično Dalekom Susjedstvu, odnosno oba preispituju slične teme; odnosi s roditeljima i obitelji, stvari i događaji iz prošlosti čiju važnost nismo znali prepoznati kao djeca, a u odrasloj dobi se mislimo kako smo mogli postupiti drugačije. Sasvim mi je nebitno u kolikoj je mjeri ova priča autobiografska (tj. u epilogu saznajemo da je samo djelomično istinita), jer bila izmišljena ili ne, prenosi jasnu poruku koja baš prodire sve do srca.

Crtež standardno prelijep. Taniguchi uvijek uspijeva dočarati atmosferu Japanskih gradića na jedan umirujući, sanjiv način.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/09/2020 : 10:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ceo život imaš jedno mišljenje o tati, da bi na kraju saznao istinu o mami

Strip koji izaziva emocije kao retko koji drugi, jako je tužno kada nas član porodice napusti, a nismo imali prilike da ih vidimo bar još jednom, poslednji put
Menjaju se ljudi, menjaju se njihovi stavovi i ambicije, ali neke stvari uvek ostaju iste - tvoja porodica i tvoje rodno mesto će uvek u svom srcu imati mesto za tebe

Loše je biti sebičan u životu, ne postoji dovoljno dobar izgovor da objasni zašto češće ne posećujemo ljude koji nas vole
Bolje je videti ih danas, jer sutra može biti prekasno
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 28/01/2021 : 12:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Nevjerojatno je zarazan ovaj Taniguchi. Još jedna prelijepa priča u kojoj se mnogi mogu prepoznati i koja je sad aktualnija više nego ikad. Motiv otuđenosti, sebičnosti i bježanja od vlastitih duhova prošlosti baš se može preslikati u današnji svijet.

Nevjerojatna lakoća pripovijedanja koja te toliko uvuče u priču da strip ne možeš ispustiti iz ruke. Duboke emocije koje pršte sa svih strana i dopiru do dubina duša čitatelja. Uostalom, sve ovo je već rečeno u većini komentara.

Nisam mislio nabavljati Vrh bogova, ali nakon svih ovih njegovih djela definitivno se na proljeće naručuje box.

9.4/10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/01/2021 : 16:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
još kad provališ Tezuku pa pojuriš Adolfa i ostalo što je od njega rasprodato

i onda šlag na tortu - navlaka na Trondhajma i atak na Markosa za ubrzavanjem Tvrđi,novim Zekanima i Ralfom!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000