forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Asterix - Bookglobe
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/11/2016 : 05:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
sva čast Macanu, čovjek je legenda ali prevod u Asterixu mu je za en drek...
kad dodaš iznakažena slova koja sa puno truda uspiješ dešifrirati, ovo izpade veče sranje...
veselio sam se Asterixa i uzimat ču ga i dalje ali sva stara izdanja u ovom regionu(Asterix-Talični) imala su odličan prevod(Izvori,Dečje novine...)
i normalan upis slova...i bila 50% bolja od ovih sada...
kad se doda da su i stare epizode bile kvalitetnije ovo sada je smor za čitanje....
možda se taj prevod sviđa klincima, onda je to ok...mene živcira i iritira jako...
Mali Gal zaslužio je bolje.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/11/2016 : 08:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ali su zato ovi novi slo Asterixi od Graffita odlično prevedeni, a što se upisa slova tiče..slično sranje kao kod BG...
neka kriva zavita slova..skoro nečitljivo..ko zna u kom grmu čuči zec, da ne upisuju normalna čitljiva slova.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7742 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 02/12/2016 : 09:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
kakav je prevod kod PZ (politikin zabavnik) asteriksa? kakav je kvalitet štampe i uveza?

i u kojem je periodu izlazila ova edicija?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 02/12/2016 : 10:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

kakav je prevod kod PZ (politikin zabavnik) asteriksa? kakav je kvalitet štampe i uveza?

i u kojem je periodu izlazila ova edicija?



Dobar. Naročito kod imena (Vikinga, Rimljana, etc).
Okej. Dušu dalo za koričenje.
'96.-'99.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7742 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 02/12/2016 : 10:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by I like girlz

kakav je prevod kod PZ (politikin zabavnik) asteriksa? kakav je kvalitet štampe i uveza?

i u kojem je periodu izlazila ova edicija?



Dobar. Naročito kod imena (Vikinga, Rimljana, etc).
Okej. Dušu dalo za koričenje.
'96.-'99.



hvala za info ;)

ima li kakve šanse da VČ započne s asteriksom? nekoć je vronski najavljivao...

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 02/12/2016 : 17:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by I like girlz

kakav je prevod kod PZ (politikin zabavnik) asteriksa? kakav je kvalitet štampe i uveza?

i u kojem je periodu izlazila ova edicija?



Dobar. Naročito kod imena (Vikinga, Rimljana, etc).
Okej. Dušu dalo za koričenje.
'96.-'99.



hvala za info ;)

ima li kakve šanse da VČ započne s asteriksom? nekoć je vronski najavljivao...



Nisam najavljivao samo sam govorio da je VČ tada imala namere da krene sa Asterixom ali su u međuvremenu odustali. Teško da će se ijedan srpski izdavač odlučiti za Asterixa jer su prava vrlo skupa a i Francuzi nisu izgleda baš nešto raspoloženi za saradnju sa Srbijom po pitanju galskog junaka...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7742 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 09/12/2016 : 08:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
apropo diskusije u vezi ova nova dva albuma, ni meni se ne sviđa font (ali bih se navikao), ali još manje mi se sviđaju izmjenjena imena aspirinixa, harmonixa (tamburixa), drmatorixa i gerijatrixa. pa ni oni nazivi rimskih logora. a neko je dobro primjetio i "napučenog".

ne znamo pozadinu fonta, ako je tako moralo biti onda okej, ali volio bih da se makar u budućnosti koriste stara imena, na koja smo svi navikli i koja su realno bolja i prikladnija.

i da, ubrzajte malo s albumima :)))

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/12/2016 : 22:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by VALTER

'Ruža i mač' i 'Pikti' na Interliberu!



hoće li ovo ići i na kioske?



U prodaji na Tisak kioscima.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/12/2016 : 11:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Jutros kupio.
Ne mogu izdržat doć doma pa ću ga pročitat na poslu.
Već samo otvaranje i prva stranica traže jedan "Pljas" dlanom po čelu.
Već san se upozna sa novokomponiranin imenima, ali Kozoderix, Samostalix, Faktorix....
Pljas po čelu.

Javin se na kraju.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25756 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/12/2016 : 12:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ti si veci mazohist od mene.:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/12/2016 : 12:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

apropo diskusije u vezi ova nova dva albuma, ni meni se ne sviđa font (ali bih se navikao), ali još manje mi se sviđaju izmjenjena imena aspirinixa, harmonixa (tamburixa), drmatorixa i gerijatrixa. pa ni oni nazivi rimskih logora. a neko je dobro primjetio i "napučenog".

ne znamo pozadinu fonta, ako je tako moralo biti onda okej, ali volio bih da se makar u budućnosti koriste stara imena, na koja smo svi navikli i koja su realno bolja i prikladnija.

i da, ubrzajte malo s albumima :)))


Font sam ja napravio od Uderzovog rukopisa i s njime sam upisivao albume koje sam ja radio, mislim 5 od 6 do sada objavljenih. Poslije je u novijim materijalima stigao njihov font, napravljen na isti način, od Uderzovog rukopisa, ali mislim da ga nismo koristili. Tj. ja sigurno nisam, Tally mozda je u ovom albumu kojeg je on dovršio. Inače, mene su gnjavili tjednima oko sitnica, nema šanse da bi dopustili da ide bilo kakav drugačiji font od Uderzovog, a vjerojatno nisu ni skužili da ovaj moj nije njihov, budući da izgleda poprilično vjerno originalu, jer bi tražili da ga promijenimo.

Mogu prihvatiti da se nekome ne sviđa (iako, što biste htjeli, onu pisaću mašinu iz AZ?) ali u nijednom izdanju Asterixa na svijetu nećete vidjeti drugačiji font za dijaloge.

Trouble will find me
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/12/2016 : 12:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by I like girlz

apropo diskusije u vezi ova nova dva albuma, ni meni se ne sviđa font (ali bih se navikao), ali još manje mi se sviđaju izmjenjena imena aspirinixa, harmonixa (tamburixa), drmatorixa i gerijatrixa. pa ni oni nazivi rimskih logora. a neko je dobro primjetio i "napučenog".

ne znamo pozadinu fonta, ako je tako moralo biti onda okej, ali volio bih da se makar u budućnosti koriste stara imena, na koja smo svi navikli i koja su realno bolja i prikladnija.

i da, ubrzajte malo s albumima :)))


Font sam ja napravio od Uderzovog rukopisa i s njime sam upisivao albume koje sam ja radio, mislim 5 od 6 do sada objavljenih. Poslije je u novijim materijalima stigao njihov font, napravljen na isti način, od Uderzovog rukopisa, ali mislim da ga nismo koristili. Tj. ja sigurno nisam, Tally mozda je u ovom albumu kojeg je on dovršio. Inače, mene su gnjavili tjednima oko sitnica, nema šanse da bi dopustili da ide bilo kakav drugačiji font od Uderzovog, a vjerojatno nisu ni skužili da ovaj moj nije njihov, budući da izgleda poprilično vjerno originalu, jer bi tražili da ga promijenimo.

Mogu prihvatiti da se nekome ne sviđa (iako, što biste htjeli, onu pisaću mašinu iz AZ?) ali u nijednom izdanju Asterixa na svijetu nećete vidjeti drugačiji font za dijaloge.



bolje pisaća iz AZ od tog sranja...ionako loše nove Asterixe uz dodatak glupih novih imena napravili ste nečitljivima...
prokleta navika menjat imena svemu živom...
Aspirin,harmonika,drmatori..baš ste maštoviti kako zjebati duhovita imena i zamenit jih glupim novotarijama....
Sramota, dobar strip ste uništili...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/12/2016 : 12:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Nakon Uderzovog masakriranja Asterixa, jedva san čeka vidit može li Ferri napravit nešto od čega se ljubiteljima Asterixa neće okrenit želudac.
I uspija je. Od ovoga se ne okreće želudac, ali zato ostavlja savršeno ravnodušnin.
48 stranica bez izmamljenog smješka.
Jedino šta je ostalo od staroga Asterixa je karikiranje poznatih osoba , pa ovde imamo Vincenta Casella u ulozi negativca. Lošeg, nerazrađenog i nezanimljivog negativca.
Kakve veze imaju škoti sa rokenrolom pa se to forsira kroz cilu epizodu?

Čita se najnormalnije, font je najmanji problem ovoga Asterixa.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 20/12/2016 12:41:11
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/12/2016 : 13:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ti si veci mazohist od mene.:)



Ima i većih.
Ultramazohisti su oni koji kupe Ružu i mač.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 20/12/2016 : 20:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ja sam kupio ne znajući da je tako loš.
Inače mi je Asterix i sin jedan od najboljih tako da stvarno nisam očekivao da Uderzo može toliko pasti.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/12/2016 : 09:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Ja sam kupio ne znajući da je tako loš.
Inače mi je Asterix i sin jedan od najboljih tako da stvarno nisam očekivao da Uderzo može toliko pasti.



Jesi li čita ostale kad ti je Asterix i sin najbolji?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/12/2016 : 09:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Nakon prespavane noći i slegnutih dojmova, moran prominit mišljenje.
Asterix kod Pikta ne ostavlja ravnodušnin, ovo je da izvinete sranje.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7742 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 21/12/2016 : 10:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by I like girlz

apropo diskusije u vezi ova nova dva albuma, ni meni se ne sviđa font (ali bih se navikao), ali još manje mi se sviđaju izmjenjena imena aspirinixa, harmonixa (tamburixa), drmatorixa i gerijatrixa. pa ni oni nazivi rimskih logora. a neko je dobro primjetio i "napučenog".

ne znamo pozadinu fonta, ako je tako moralo biti onda okej, ali volio bih da se makar u budućnosti koriste stara imena, na koja smo svi navikli i koja su realno bolja i prikladnija.

i da, ubrzajte malo s albumima :)))


Font sam ja napravio od Uderzovog rukopisa i s njime sam upisivao albume koje sam ja radio, mislim 5 od 6 do sada objavljenih. Poslije je u novijim materijalima stigao njihov font, napravljen na isti način, od Uderzovog rukopisa, ali mislim da ga nismo koristili. Tj. ja sigurno nisam, Tally mozda je u ovom albumu kojeg je on dovršio. Inače, mene su gnjavili tjednima oko sitnica, nema šanse da bi dopustili da ide bilo kakav drugačiji font od Uderzovog, a vjerojatno nisu ni skužili da ovaj moj nije njihov, budući da izgleda poprilično vjerno originalu, jer bi tražili da ga promijenimo.

Mogu prihvatiti da se nekome ne sviđa (iako, što biste htjeli, onu pisaću mašinu iz AZ?) ali u nijednom izdanju Asterixa na svijetu nećete vidjeti drugačiji font za dijaloge.




ja sam u neku ruku i pretpostavljao da ima neka caka, da tako francuzi možda šalju ili traže.

kao što sam i napisao, nije mi toliki problem font, naviknuti ćemo se svi, ipak je to asterix.

ali jedino što će teže ići za privikavanje su ona nepotrebno izmjenjena imena. nadam se da će se to makar korigovati kada krenu albumi od prvog broja .

i za kraj, da ponovim - ubrzajte asterixa

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7742 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 21/12/2016 : 10:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Nakon Uderzovog masakriranja Asterixa, jedva san čeka vidit može li Ferri napravit nešto od čega se ljubiteljima Asterixa neće okrenit želudac.
I uspija je. Od ovoga se ne okreće želudac, ali zato ostavlja savršeno ravnodušnin.
48 stranica bez izmamljenog smješka.
Jedino šta je ostalo od staroga Asterixa je karikiranje poznatih osoba , pa ovde imamo Vincenta Casella u ulozi negativca. Lošeg, nerazrađenog i nezanimljivog negativca.
Kakve veze imaju škoti sa rokenrolom pa se to forsira kroz cilu epizodu?

Čita se najnormalnije, font je najmanji problem ovoga Asterixa.



potpisujem sve napisano.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 21/12/2016 : 15:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Jesi li čita ostale kad ti je Asterix i sin najbolji?


Naravno! Ne znam ako sam čitao baš sve što je izašlo do devedesete ali dvadesetak AZ sam imao + dijelovi iz Stripoteke. A stripoteka sam se načitao u životu više nego bonellija.
Btw rekoh jedan od najboljih, uz npr Legionara, Zlatni srp, Vrač pogađač i Švicu koje sam pročitao bezbroj puta.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/12/2016 : 16:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Jesi li čita ostale kad ti je Asterix i sin najbolji?


Naravno! Ne znam ako sam čitao baš sve što je izašlo do devedesete ali dvadesetak AZ sam imao + dijelovi iz Stripoteke. A stripoteka sam se načitao u životu više nego bonellija.
Btw rekoh jedan od najboljih, uz npr Legionara, Zlatni srp, Vrač pogađač i Švicu koje sam pročitao bezbroj puta.



Legionari i Švicarska su i meni među najboljima. Al meni tih najboljih ima 10-15.
Prvo mjesto-Korzika
Drugo mjesto-Legionari,Švicarska,Britanija,Normani,Borba starješina,Španjolska,Lovorov vijenac,Kleopatra,Belgija,Grad bogova.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 21/12/2016 : 16:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Helvećani, Korzika, Normani, Zavadi pa vladaj (Naš prijatelj Čarlamijus), Lovorov venac, Hispanija, Kleopatra, Goti, Britanci
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 21/12/2016 : 17:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li bih se mogao odlučiti koji album je najbolji, ali Korzika je i kod mene pri vrhu. Fora s "brbljivom" ženom je jedna od legendarnih.

Edited by - Ernie Pike on 21/12/2016 17:15:05
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/12/2016 : 17:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Ne znam da li bih se mogao odlučiti koji album je najbolji, ali Korzika je i kod mene pri vrhu. Fora s "brbljivom" ženom je jedna od legendarnih.



Cila epizoda je dragulj.
Od samoga početka i "vojnih vježbi" pa frke kad rimljani skuže da će ih Gali duplo pribit kad vide da imaju zarobljenika, pa kad pokušaju oslobodit zarobljenika a ovaj neće pobić prije dremke, pa "padni mi na grudi", pa gusari i korzikanski sir, pa kažnjenički vod na KOrzici, pa traženje po makiji, pa upozorenje Obeliksu da se "ne ponaša" i da je bezobrazan prema Kopljaniksovoj sestri, pa još milijun fora sve do one zadnje tuče kad starci komentiraju mlade kako danas mlate i ko je kome ujak, stric, rođak, i ko je za koga oženjen, ko je kome sestra, i ko su in ćaća i mater.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 21/12/2016 17:30:44
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 21/12/2016 : 18:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Švicarska s nebrojenim sjajnim forama, Korzika, Španjolska, Kleopatra (aaaaahhhh, kakav nos...), Borba starješina, Olimpijada, Grad bogova (s drvećem koje svake noći ponovo naraste), Štit iz Overnje, Zavadi pa vladaj, Belgijanci...

Odlični su mi i Sve za umjetnost (ponuda je skočila preko potražnje pa opet pala, tako nekako) i Rimski druid s plemenima u pustinji koji ih napadaju strelicama, pa se i deva skriva s njima dvojicom.

A nisu mi mrske ni Velika oklada ni Cezarov poklon. Naprotiv, odlične priče.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 21/12/2016 22:53:44
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000