forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Snoopy/Peanuts
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/08/2014 : 11:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Ima li ovdje još koji ljubitelj ovoga stripa. Ima samo 3-4 topica na ovu temu i svi su arhivirani. Bookglobe je nekoć bio izdavao Snoopy magazin, ali to je propalo nakon desetak brojeva nažalost.

Meni je strip super, miljama bolji od mnogih drugih američkih geg-novinskih stripova (kao što su Calvin i Hobbes ili Dennis the Menace). Jako mi se sviđa taj jednostavni humor, pokoje zrnce šaljive mudrosti i sveopća dražesnost koja izvire iz Schulzovih crteža. Nedavno sam našao 5-6 starih Bookglobeovih brojeva na prašnjavoj ladici, strip mi je bolji sada nego kada sam ga prvi put čitao.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 23/08/2014 : 14:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najboljih dnevnih humoristicnih stripova svih vremena
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 23/08/2014 : 16:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Garfield i Peanutsi su najbolji novinski stripovi svih vremena. Imam kompletne Peanutse negdje na hard disku, a to Bookglobeovo izdanje se ugasilo čini mi se nakon 9. broja.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/08/2014 : 16:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
The strip is the most popular and influential in the history of the comic strip, with 17,897 strips published in all, making it "arguably the longest story ever told by one human being". At its peak, Peanuts ran in over 2,600 newspapers, with a readership of 355 million in 75 countries, and was translated into 21 languages. It helped to cement the four-panel gag strip as the standard in the United States, and together with its merchandise earned Schulz more than $1 billion. Reprints of the strip are still syndicated and run in almost every U.S. newspaper.

Zanimljivo...

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 23/08/2014 : 17:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Ono što sam ja imao prilike da čitam, veoma je duhovito.
No, Kalvin i Hobs smatram za najdraži američki novinski strip (sa Rokijem, najduhovitiji posle 20. godine).
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 23/08/2014 : 18:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi krasno ovo imati

Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 23/08/2014 : 21:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Peanuts su super, ali što se tiče životne mudrosti meni su to C&H nedodirljivi.
Također, od "novinaša" jako volin Adamsova Dilberta.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/08/2014 : 23:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mac

Bilo bi krasno ovo imati





Imam u boxovima po 2 !

Schultz je bio genijalac.

Naknadno su se odlučili (Fantagraphics) objaviti samo nedjeljne table u boji (preporučujem ako se netko ne može ili ne želi odlučiti na komplet).

Preporučujem i slične stripove i kolekcije:
Calvin and Hobbes
Garfield
Hägar the Horrible (zasad samo od Titana bez nedjeljnih tabli)
Beetle Bailey
B.C.
Wizard of ID.

Od ostalih sličnih geg stripova još volim i preporučjem:
Redeye
Tumbleweeds
Crock
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 24/08/2014 : 08:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mac

Bilo bi krasno ovo imati





Je li ovo kompletna edicija? Jer čini se da završava na Peanutsima početkom osamdesetih, a strip se inače ugasio 2000.

Baš nešto gledam kako je Bookglobe izdanje loše prevedeno - na svakoj stranici bar tri tipfelera i pravopisne greške. Mogli su se malo bolje potrudit, kod Garfielda toga nije bilo.

@Peyo - Hagar the Horrible mi je odličan strip, ali dugo ga nisam čitao (je li to uopće bilo objavljivano kod nas?). C&H i B.C. mi nikada nisu legli.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 24/08/2014 : 08:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Mac

Bilo bi krasno ovo imati





Imam u boxovima po 2 !

Schultz je bio genijalac.

Naknadno su se odlučili (Fantagraphics) objaviti samo nedjeljne table u boji (preporučujem ako se netko ne može ili ne želi odlučiti na komplet).

Preporučujem i slične stripove i kolekcije:
Calvin and Hobbes
Garfield
Hägar the Horrible (zasad samo od Titana bez nedjeljnih tabli)
Beetle Bailey
B.C.
Wizard of ID.

Od ostalih sličnih geg stripova još volim i preporučjem:
Redeye
Tumbleweeds
Crock



Lucky you Opti - Hogara je objavljivao Beli Put i nekadašnji Biser Strip

Edited by - Mac on 24/08/2014 08:56:17
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/08/2014 : 11:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Snupi je odlican strip, vrlo simpatican! Ali od novinskih stripova mi je najomiljeniji Hogar Strasni, on me uvek nasmeje! Odmah iza njega su mi Garfild i Kalvin i Hobs.


@opti Hogar strasni ti izlazi redovno jedanput nedeljno u Politikinom Zabavniku i u Stripoteci. Takodje je i izdavacka kuca Beli put objavila tri knjige sa stripovima o Hogaru.
https://delfi.rs/knjige/649_najbolje_od_mene_hogar_strasni_knjiga_delfi_knjizare.html
http://delfi.rs/knjige/39579_hogar_strasni_2_-_helga_ljubavi_knjiga_delfi_knjizare.html








Ja imam prvu knjigu i to mi je jedan od najdrazih stripova u kolekciji. Uskoro cu da nabavim i preostala dva.

Edited by - going going on 24/08/2014 11:26:45
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 24/08/2014 : 11:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Dobro, ali nemojmo sad previše offtopičariti jer mi se ne da preimenovljavat topic u "Hogar Strašni".

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 24/08/2014 : 12:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mac

Bilo bi krasno ovo imati




Odličan strip.
Imam drugu i treću knjigu

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 24/08/2014 : 12:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/08/2014 : 13:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

quote:
Originally posted by Mac

Bilo bi krasno ovo imati





Je li ovo kompletna edicija? Jer čini se da završava na Peanutsima početkom osamdesetih, a strip se inače ugasio 2000.


Nije kompletna. U međuvremenu su izašle još četiri knjige, a uskoro će izaći još jedna. Time će biti pokriveni svi stripovi do 1994. godine.

http://www.fantagraphics.com/browse-shop/the-complete-peanuts-1985-1986-vol-18--4.html

http://www.fantagraphics.com/browse-shop/the-complete-peanuts-1987-1988-vol-19--5.html

http://www.fantagraphics.com/browse-shop/the-complete-peanuts-1989-1990-vol-20--5.html

http://www.fantagraphics.com/browse-shop/the-complete-peanuts-1991-1992-vol-21--6.html

http://www.fantagraphics.com/browse-shop/the-complete-peanuts-1993-1994-vol-22--6.html

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/08/2014 : 13:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85





Zgodan vodič.

Mada navoditi da je Snoopy vjeran pas Charlie Browna nije baš točno.

Snoopyja sa Charliem veže njegov želudac, a koliko mu je vjeran pokazuje i to što se često ne može ni sjetiti njegova imena pa ga naziva okrugloglavim dječakom koji mu donosi hranu.

Doduše Snoopy vremenom postaje lik mnogo veći od psa sa brojnim mijenama (od Crvenog baruna do Joea Coola, raznim world famous inkarnacijama i dr.).

Meni su dragi i dugometražni crtići s ovim likovima.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000