forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tim i Dasti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

DRAŽEN
New Member

171 Posts

Member since 06/12/2015

Posted - 19/07/2020 : 12:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DRAŽEN a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi super kad bi to bilo u slijedeće dvije godine.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 19/07/2020 : 14:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lifesence

quote:
Originally posted by roby05

Nisam uopce zadovoljan,ovo je je...e u zdrav mozak.
Ovo Bernard triba uzet i odradit kako triba.


Kad kažeš: Bernard kako triba, misliš savršeni prevod, iznimna lektura istog, bez brljavljlenja bilo koje vrste, ili samo: jeftinije kiosk izdanje?


Da bude savrseno,brzo i jednostavno!!!
No,kad smo vec opet tu...meni cak ne smeta toliko sto je ovo prominilo papir,sto je skuplje,mada je HC,iako mi to ne ide toliko skupa...samo mi smetaju dvi bitne stvari,a to su ritam izlazenja i minjanje originalnih korica.
Kao sto sam rekao,da bude jednostavno savrseno izdanje,kao sto ga je izdao i IF.Cak je ovo tribalo bit i lipse,jer je IF cilu ediciju izdao skupa,tako da Decaka imaju otpocetka sa brojem 55 midlim,a ovdi je 1.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 20/07/2020 : 12:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by lifesence

quote:
Originally posted by roby05

Nisam uopce zadovoljan,ovo je je...e u zdrav mozak.
Ovo Bernard triba uzet i odradit kako triba.


Kad kažeš: Bernard kako triba, misliš savršeni prevod, iznimna lektura istog, bez brljavljlenja bilo koje vrste, ili samo: jeftinije kiosk izdanje?


Da bude savrseno,brzo i jednostavno!!!
No,kad smo vec opet tu...meni cak ne smeta toliko sto je ovo prominilo papir,sto je skuplje,mada je HC,iako mi to ne ide toliko skupa...samo mi smetaju dvi bitne stvari,a to su ritam izlazenja i minjanje originalnih korica.
Kao sto sam rekao,da bude jednostavno savrseno izdanje,kao sto ga je izdao i IF.Cak je ovo tribalo bit i lipse,jer je IF cilu ediciju izdao skupa,tako da Decaka imaju otpocetka sa brojem 55 midlim,a ovdi je 1.



Ova ti je dobra. IF i svršenstvo su pojmovi koi nikako ne idu zaejdno

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 22/07/2020 : 10:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by lifesence

quote:
Originally posted by roby05

Nisam uopce zadovoljan,ovo je je...e u zdrav mozak.
Ovo Bernard triba uzet i odradit kako triba.


Kad kažeš: Bernard kako triba, misliš savršeni prevod, iznimna lektura istog, bez brljavljlenja bilo koje vrste, ili samo: jeftinije kiosk izdanje?


Da bude savrseno,brzo i jednostavno!!!
No,kad smo vec opet tu...meni cak ne smeta toliko sto je ovo prominilo papir,sto je skuplje,mada je HC,iako mi to ne ide toliko skupa...samo mi smetaju dvi bitne stvari,a to su ritam izlazenja i minjanje originalnih korica.
Kao sto sam rekao,da bude jednostavno savrseno izdanje,kao sto ga je izdao i IF.Cak je ovo tribalo bit i lipse,jer je IF cilu ediciju izdao skupa,tako da Decaka imaju otpocetka sa brojem 55 midlim,a ovdi je 1.



Ova ti je dobra. IF i svršenstvo su pojmovi koi nikako ne idu zaejdno


Vidi,nijedno izdanje IF nije savrseno,mislio sam na savrseno ka sto su oni izdali,ako je vec Forma preuzela/kupila...to i takvo izdanje.Vrlo dobro znas na sto se misli.Valjda ne triba crtat.Na ovim prostorima je jedino AF Klasik i Ken LL/Fibra izdan savrseno.Svaka epizoda za sebe,sve naslovnice...
To sto se nekome ne svidja prevod,prelom,boja hrbta...je vec druga stvar.
Isto tako,moramo biti svjesni,bez obzira na sve da "moramo" uzimati ono sto se nudi,to je tako.
Zalosno je da izdavaci u Srbiji lutaju bezveze i kompliciraju jednostavne stvari.
Jedno pitanje jos...da li ti kupujes Zagora,bilo koje izdanje?

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/07/2020 : 13:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
If izdanja su sasvim ok..šta je falilo Pričama sa divljeg Zapada recimo?
ili Belli i Broncu?
ili šta fali Bleku, Marku i Mikiju?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 22/07/2020 : 14:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

If izdanja su sasvim ok..šta je falilo Pričama sa divljeg Zapada recimo?
ili Belli i Broncu?
ili šta fali Bleku, Marku i Mikiju?


Pa eto,nekome smeta ovo,nekome ono,svak ima i pravo na to,ali onda jednostavno uzmes ili ne uzmes i to je to.IF ima svoj koncept i rade tako kako rade.Meni ono u cjelosti pase,ali bi bija sretniji da svaki broj SR izadje pod svojim rednim originalnim brojem i svojom naslovnicom,ali ne moze tako,moze ovako i idemo dalje.Vrime ide,godine stizu,bolje imati u nekom obliku nego u nikakvom,ako nas jos drzi.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/07/2020 : 14:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by teller

If izdanja su sasvim ok..šta je falilo Pričama sa divljeg Zapada recimo?
ili Belli i Broncu?
ili šta fali Bleku, Marku i Mikiju?


Pa eto,nekome smeta ovo,nekome ono,svak ima i pravo na to,ali onda jednostavno uzmes ili ne uzmes i to je to.IF ima svoj koncept i rade tako kako rade.Meni ono u cjelosti pase,ali bi bija sretniji da svaki broj SR izadje pod svojim rednim originalnim brojem i svojom naslovnicom,ali ne moze tako,moze ovako i idemo dalje.Vrime ide,godine stizu,bolje imati u nekom obliku nego u nikakvom,ako nas jos drzi.


Istina, većina nas je prošla 40, a neki kao teller i 50 godina (), pa više ne možemo biti izbirljivi. Daj što daš, a dobro je dok čovjek još ikako može i dok ga drži.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 22/07/2020 : 23:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by lifesence

quote:
Originally posted by roby05

Nisam uopce zadovoljan,ovo je je...e u zdrav mozak.
Ovo Bernard triba uzet i odradit kako triba.


Kad kažeš: Bernard kako triba, misliš savršeni prevod, iznimna lektura istog, bez brljavljlenja bilo koje vrste, ili samo: jeftinije kiosk izdanje?


Da bude savrseno,brzo i jednostavno!!!
No,kad smo vec opet tu...meni cak ne smeta toliko sto je ovo prominilo papir,sto je skuplje,mada je HC,iako mi to ne ide toliko skupa...samo mi smetaju dvi bitne stvari,a to su ritam izlazenja i minjanje originalnih korica.
Kao sto sam rekao,da bude jednostavno savrseno izdanje,kao sto ga je izdao i IF.Cak je ovo tribalo bit i lipse,jer je IF cilu ediciju izdao skupa,tako da Decaka imaju otpocetka sa brojem 55 midlim,a ovdi je 1.



Ova ti je dobra. IF i svršenstvo su pojmovi koi nikako ne idu zaejdno


Vidi,nijedno izdanje IF nije savrseno,mislio sam na savrseno ka sto su oni izdali,ako je vec Forma preuzela/kupila...to i takvo izdanje.Vrlo dobro znas na sto se misli.Valjda ne triba crtat.Na ovim prostorima je jedino AF Klasik i Ken LL/Fibra izdan savrseno.Svaka epizoda za sebe,sve naslovnice...
To sto se nekome ne svidja prevod,prelom,boja hrbta...je vec druga stvar.
Isto tako,moramo biti svjesni,bez obzira na sve da "moramo" uzimati ono sto se nudi,to je tako.
Zalosno je da izdavaci u Srbiji lutaju bezveze i kompliciraju jednostavne stvari.
Jedno pitanje jos...da li ti kupujes Zagora,bilo koje izdanje?




Da. VČ. Mada se polako umaram od ovih novih nebuloza koje nam Bure kao urednik plasira.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 22/07/2020 23:38:20
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 08/04/2021 : 03:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
U prodaji.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 08/04/2021 : 05:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bravo.. i konačno..
Ovo je Bignotti ili su to naši svrljali po naslovnici? .. Dobra je u svakom slučaju..
Ah, sad vidjeh.. Mikica je to.
Ako je več moralo, bar dobra zamenska naslovnica.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 08/04/2021 05:14:55
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 09/12/2021 : 23:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Knjiga 17 izašla...
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 10/12/2021 : 09:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
naslovnica je nasa,nije originalna
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 10/12/2021 : 11:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

naslovnica je nasa,nije originalna


Original talijanska je naslovna..za brojeve 15 i 16 su bile domaće naslovnice..
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 10/12/2021 : 12:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

naslovnica je nasa,nije originalna


Bit ce nasa,kad je kupimo.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 10/12/2021 : 18:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/03/2022 : 15:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Đ.Boneli,Binjoti,Tiči&A.Breća:Dečak sa divljeg zapada,knjiga 17,epizode #33,34 (Forma B)

Tim i Dasti mi je,kao verujem i svima ostalima,bio jedan od manje bitnih junaka,ali opet korektan.Nisam ga čitao baš,baš dugo,pa nedavno kada mi je došao u ruke,reših da obnovim staro gradivo.A na odluku je itekako uticalo to što videh u impresumu da pored Binjotija na crtežu učestvuju Tiči i veliki Alberto Breča.Takođe,nisam znao da je tata Boneli potpisivao priču na ovom serijalu.

Na prvi pogled mi je upalo u oči da je kvalitet izdanja upitnog kvaliteta,na skoro svim frontovima,u smislu šta se dobija za soma i dvesta kinti;recimo,za tu lovu su morale biti obe kolorne naslovnnice unutar stripa.Ono što mi se najviše ne sviđa,ali to verujem nije do Forme B,je što knjiga ne obuhvata kompletne priče,već imam završetak prethodne,i to na nekoliko stranica,jednu kompletnu,i drugu nezavršenu,uz mogućnost da i njoj fali jako mali broj stranica za kompletiranje.Prilično pederski potez,bilo da je italijanski,bilo od našeg izdavača.

Blago odmetnika (u LMS Dabrova jazbina) je klasična vestern priča sa potragom za skrivenim opljačkanim blagom,a i druga, Tajanstveni izvori (Ranč u plamenu u LMS),je kliše sa lokalnim moćnikom koji želi da se dokopa ostalih rančeva,ali ovaj put ne zbog širenja posla,već iz drugog razloga.

Kakogod,matori Boneli,kao i njegov sin Nolita,ima dara za pripovedanje,i čitamo sasvim korektan oldskul storiju;što se tiče crtača,Tičija sam jedva prepoznao u prvoj epizodi knjige,a Breću nikako u drigoj.Ali dobro,dobri su crteži nema pogovora.Na koncu svega,sviđa mi se ovaj Dasti i Tim,sasvim čitljivo štivo.

Blago odmetnika 3.5/5 /Tajanstveni izvori 4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 06/03/2022 : 15:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Na cobissu forma B najavila 18.broj. I onda je ostao 1 ili 2?
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6563 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 06/03/2022 : 16:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Vjerujem Zlatanu:

quote:
Originally posted by zlatan bihac

21 knjiga je izdana u if edizioni, tako da bi i forma b trebala doći do broja 21 pa da se kompletira serijal.


loading...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 08/03/2022 : 14:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

Na cobissu forma B najavila 18.broj. I onda je ostao 1 ili 2?


Izašla je knjiga 18, ali s pogrešnom naslovnom. Ne znam čemu ovo miješanje.

Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 08/03/2022 : 18:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by ivan_micic

Na cobissu forma B najavila 18.broj. I onda je ostao 1 ili 2?


Izašla je knjiga 18, ali s pogrešnom naslovnom. Ne znam čemu ovo miješanje.




Da,upravo pogledao...steta,ovo mi je gore nego ona dva sa domacim naslovnicama...nema smisla,ali eto...

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 26/10/2022 : 16:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Vidim na fb da su izašle knjige 19 i 20, i rekoše da je gotov serijal, ali fali još jedan broj... Koliko vidim da su nešto mjenjali oko redoslijeda priča, nekih priča izgleda nema u domaćem izdanju ili nisu navedene u naslovu.!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 26/10/2022 : 17:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Gdje si to vidio? Taj broj 21 su bile neke kratke priče, jedino da su ih ubacili u ta dva broja.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 26/10/2022 : 20:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Ima na fb profilu vlasnika forme b, kao i objava da su ove dvije knjige nešto deblje od ostalih 18,i da na osnovu toga bi trebalo da imaju i neke kratke priče, ali ne znam da li su sve tu, kao i priča na rubu pustinje, koja nije izašla u collana rodeo..
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 26/10/2022 : 20:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Da, vidim da spominju da postoje još neke kratke priče koje nisu objavljene.
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2040 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 26/10/2022 : 20:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Ja imam neke informacije.
Prvo što se tiče naslovnica je to da Forma B nije mogla dobiti italijanske naslovnice jer ih italijani nisu imali. Zbog toga je Mikica nacrtao nove naslovnice.
Drugo je da fale neke kratke priče koje nisu izdali. Čak su mene pitali da ih potražim na internetu ali ih nisam našao. Nemam pojma ni koliko ih ima. Ako neko može da nađe italijanske skenove onda bi ih vjerovatno Forma B mogla izdati. Razlog što nisu izdali te kratke priče je zato što vjerovatno italijani nemaju te materijale.
Treče je da su u zadnjoj knjizi 2 specijala koja nisu dio redovne serije i kojih nema u spisku Morskog. Na naslovnici piše da ima epizoda Đavolje ostrvo ali ne znam da li ima i epizoda Bitka na ranču. Trebalo bi da je u knjizi.
Četvro je to da je ostala samo još epizoda iz seijala jedno doba jedna priča koju če Forma B možda izdati.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google

Edited by - nikotin on 26/10/2022 20:59:16
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000