forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Diskusija o redatelju: Federico Fellini
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 09/09/2014 : 02:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Iskreno nemam blage veze zašto je Tokijska priča tako cijenjena. Od tri Ozua koje sam gledao, taj mi je najlošiji.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 09/09/2014 : 18:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
Ako velim da mi je po svojim filmovima ispred jedinstvenog Kurosawe (Akire, mislim ne onog mlađeg). Pogledal sve filmove koje navodite i jedan je bolji od drugog. Stvarno impresivna niska filmova!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/09/2014 : 19:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Tokjska priča je ono kad se djeca odreknu roditelja tojest nemaju vremena za njih kad oni dođu u posjet???

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 09/09/2014 : 19:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Da, to je to. Makar, dosta Ozuovih filmova je jako slično po tematici pa ih nije teško pomiješati. Kasno proljeće i Rano ljeto imaju skoro pa istu radnju (ti slični naslovi većine njegovih filmova također doprinose zbunjoli).

@dosada: meni je Kurosawa ipak bolji od Kobayashija, ali elaborirat ću malo tek kad postavim Kurosawu za nositelja topica.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/09/2014 : 19:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, svi ovi redatelji zaslužuju vlastite teme, kako bi se o njima stalno i iznova raspravljalo.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 09/09/2014 : 19:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Onda bi podforum bio malo prenatrpan. Mislim, evo samo u Japanu 20.st. ima dosta fantastičnih redatelja (Shindo, obje Kurosawe, Kinoshita, Obayashi, Kobayashi, Teshigahara, Naruse, itd. itb.), a da ne brojim još europske, američke i sl.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 09/09/2014 20:00:58
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 09/09/2014 : 20:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Evo kratkih mišljenja o tri Kobayashija koja sam pogledao:

Seppuku/Harakiri: ovaj film mi je bio super-dosadan. Mislim, način na koji je prepričana radnja automatski dosadi onima kojima ona i nije tako zanimljiva. Rebellion je imao identični pacing, ali tamo su i likovi bili zanimljiviji. U Harakiriju mi je malo toga bilo interesantno, a za inat takvima poput mene se cijeli film svodi na brbljanje u ogromnoj prostoriji. :))
Zanimljiv je simbolizam u ovom filmu - Kobayashi dodatno pojačava svoje kritike prema bushido-kodeksu tako što ubacuje onaj ogromni oklop nekog pretka kojemu se likovi klanjaju. Dakle, raskošan izvana a iznutra prazan. Ovakav motiv se javlja još gdjegod u ovom filmu.

Samurai Rebellion: film koji također kritizira tadašnji društveni ustroj, ali ovaj mi je puno zanimljiviji, i još ktome ima bolju glazbu, vizualna rješenja i trikove kamerom. Zadnjih pola sata je apsolutno fantastično i jako upečatljivo.

Kwaidan: prva priča je dobra, ali kraj mi je malo nejasan. Druga mi je fenomenalna, zaslužuje i više od deset, impresionističke boje, gluma, priča, ma apsolutno sve u ovoj priči mi je genijalno. Treća priča ima finu radnju ali traje prepredugo. Četvrta mi je možda i najlošija - radnja je prosječna a montaža je užasna. Ipak, ovo mi je najbolji Kobayashijev film samo zbog druge priče.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 11/09/2014 : 14:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Idemo dalje - opet je riječ o jednom od značajnijih - Federico Fellini
- najpoznatiji talijanski režiser i jedan od najutjecajnijih uopće (više mi se ne da pisati ove uvode jer ionako se bekgraund produži u komentarima :)).

Poznatiji filmovi:

La strada (1954)



Le notti di Cabiria (1957)



La dolce vita (1960)



8 1/2 (1963)



Giulietta degli spiriti (1965)



Amarcord (1973)



--


Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 11/09/2014 14:19:21
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 25/10/2014 : 15:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Evo kratkih mišljenja o tri Kobayashija koja sam pogledao:

Seppuku/Harakiri: ovaj film mi je bio super-dosadan. Mislim, način na koji je prepričana radnja automatski dosadi onima kojima ona i nije tako zanimljiva. Rebellion je imao identični pacing, ali tamo su i likovi bili zanimljiviji. U Harakiriju mi je malo toga bilo interesantno, a za inat takvima poput mene se cijeli film svodi na brbljanje u ogromnoj prostoriji. :))
Zanimljiv je simbolizam u ovom filmu - Kobayashi dodatno pojačava svoje kritike prema bushido-kodeksu tako što ubacuje onaj ogromni oklop nekog pretka kojemu se likovi klanjaju. Dakle, raskošan izvana a iznutra prazan. Ovakav motiv se javlja još gdjegod u ovom filmu.




Ovaj topic je već mrtav pa ne znam ima li smisla nadovezati se na ovaj post ali neka. Nedavno sam pogledao Harakiri po drugi put i sad mi je puno, puno bolji. Uvidio sam njegovu genijalnost i sad mi je jedan od omiljenih filmova. Dakle, svima masivna preporuka za Harakiri. Film je još bolji ako se usporedi s mlakim Miikeovim remakeom iz 2011.

Našao sam vremena za pogledati desterosatni The Human Condition/Ningen no joken/Ljudsko stanje. O ovoj trilogiji se može pričati satima, a meni se ne da puno pisati. Uglavnom, prva dva filma su zanimljiva (drugi je čak inspirirao Full Metal Jacket), ali treći je nešto zaista nenadjebivo i definitivno najmoćniji antiratni film za kojega znam.
Tatsuya Nakadai je jako potcijenjen glumac, raznolikost njegovih uloga je tolika da u mi u svakom filmu izgleda skroz drugačije, a Kaji u Ljudskom stanju je jedna od njegovih najboljih uloga.
Opet, velika preporuka.

Evo jednog zgodnog intervjua s Kobayashijem:

http://csac.buffalo.edu/harakiri.pdf

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000