forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Tvrđa -99 i -98
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/10/2014 : 14:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


"I tako, nemaš ništa. Došao si u grad praznih ruku i čizama punih govana i očekuješ da ću te primiti raširenih ruku. Kao da je meni itko ikad pomogao!"
"Užasno se stidim, striče moj."

Tvrđa -99 • Noćna košulja • 48 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Lewis Trondheim • Joann Sfar • Crtež Christophe Blain • Prijevod Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 30.9.2014. • Cijena 80 Kn



"Budi bez brige, vjerna Hortenzijo, ako se borim, to je za istinu, dobro i ljepotu, kako bi zbog primjera mojih vrlina ovaj grad počeo lakše disati ..."
"Viteštvo, Hortenzijo."

Tvrđa -98 • Košulja protiv košulje • 48 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Lewis Trondheim • Joann Sfar • Crtež Christophe Blain • Prijevod Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 30.9.2014. • Cijena 80 Kn

Trouble will find me

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/10/2014 : 15:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A gde je Anto??




:D


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/10/2014 : 15:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
OK, riješeno.
Nego...
Kad će nove Tvrđe?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/10/2014 : 15:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
lelele
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 01/10/2014 : 15:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Antu je biće ko i mene šlag strefio :)

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 01/10/2014 : 17:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Tvrđe. E, tako.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/10/2014 : 17:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
uf, ova kronologija mi izaziva glavobolje :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/10/2014 : 19:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
"svrš"

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/10/2014 : 19:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


A gde je Anto??


ma nije me šlog strefio, nego sam pokosio travu u dvorištu,razvezao klince (rođendan,odbojka),ubeđivao ženu da mi isprži palačinke,očistio kosilicu,kupio hleb i kupus, još malo ubeđivao ženu za palačinke.

Treba sad dočekati novi uvoz - zadnji je bio pre 6 dana.

edit:jako mi je drago videti staru ekipu forumaša (Nesvrstanog,Sen Džija,Nostroma,Ernija,Džonija (Kasper se ne računa)) opet na okupu!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/10/2014 23:04:38
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/10/2014 : 21:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Jeeeee, nove Tvrđeeeeee!!!!

Trondheima nikad dosta!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 01/10/2014 : 23:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

OK, riješeno.
Nego...
Kad će nove Tvrđe?



Lijepo rečeno
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/10/2014 : 23:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pročitah ove dve nove Tvrđe, a potom i preostale četiri (prošlo je ipak dosta vremena od kada sam iz zadnjih put čitao,a ovo je bila idealna prilika da obnovim gradivo).

Da mnogo ne dužim - Tvrđa mi je vrhumski strip serijal,jedan od najboljih francuskih a i svetskih stripova ,a sad kad sam pročitao i prve dve priče iz trećeg glavnog podserijala, utisci su još i bolji.

Neću sad postaviti pitanje "kad će nove Tvrđe",mada bih to žarko želeo, nego ću se osvrnuti na poražavajući podatak - tiraž ova dva broja je smanjen sa 500 na 300 primeraka;što jasno govori zašto ovako retko izlaze,a hvala Bogu da još i izlaze.I to sa nesmanjenom cenom.

Ovde bih se osvrnuo na ono što je Đole više puta spomenuo na DW forumu glede prodaje Darkvudovih stripova - "najbolje se prodaje ono što ljudi već poznaju"; tako, da nije to samo kod ljubitelja Bonelija da daju prednost Zagoru nad Kasidijem,Grejstormom,Julijom,...,već i ljubitelji amera pre nabavljaju Srebrnog letača ili Konana od Lokota i ključa ili nečeg novog i nikad viđenog, odnosno frankofili daju prednost (recimo) novom (i totalno prosečnom) Asteriksu u odnosu na sjajne nove stvari kao što je Tvrđa,Linkoln,...
I dok god imamo takvo razmišljenje kod većeg dela čitalalaca, prodaja sjajnih,ali manje poznatih naslova biće ovakva kakva jeste.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/10/2014 23:39:13
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 27/10/2014 : 16:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
kad smo vec kod toga kada ce novi Lincoln?:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/11/2014 : 09:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
prilicno, prilicno zabavan strip. fali mi ti novi humoristicki BD stripovi, sa novim likovima, idejama, scenom, svime. sto kaze ant, a ja nastavljam, ovde prolaze izlizani stripovi i fore, a tvrdja na 300. ovde se definitivno isplati sibati mrtvog konja, jezivo.
no, nadam se da ce nas biti makar 300 za ovo i da cemo uskoro videti nastavke svega ovoga
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 01/12/2014 : 23:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Definitivno serijal koji ne treba propustiti...

Nakon keca i dvojke, imao sam u pocetku neki utisak da mi je epizoda Groblje zmajeva nesto slabija, ali je taj utisak vise bio prouzrokovan odusevljenjem likovima i avanturama Herberta i Marvina i vrlo brzo je prosao kada sam krenuo sa epizodom Vaucansonski vulkan te se privikao i na nove (takodje sjajno osmisljene) likove... U tom smislu Nocna kosulja i Kosulja protiv kosulje su sa moje strane docekane sasvim "spremno" te je uzivanje bilo totalno... treba napomenuti i da se u ove dve epizode jasno vidi/oseca prisustvo Kristofa Blaina, posebno nakon procitanog Isaka...

Sve u svemu, genijalan serijal koji uz brilijantan scenario nudi i izuzetan humor koji jednostavno treba doziveti/procitati jer se drugacije ne moze docarati... sve to zacinjeno sa neverovatno dobro osmisljenim likovima i nadasve fantasticnim crtezom... nema sta, ludo i zabavno, apsolutna preporuka...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/12/2014 : 20:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalan serijal. Koji likovi i koje pustolovine.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 26/01/2015 : 11:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Tvrđa - Košulja noćna i Košulja kontra Košulje

"Boli glava od ove kronologije, izludit ću tražeć smisao neki početka i kraja..." započne mi frend kad smo započeli priče o Tvrđama. "A možda je i čar u tome da kronologije načisto nema, nije ni bitna, ne idu po redu, vremena nema...." tvrdim mu ja. Kod ove dvije padnu mi na pamet i vražja posla, pakleni plan, teorija zavjere. Ideja je izdati Tvrđe po nekom slijedu koji mi sad pokušavamo dokućiti, a onda nas na kraju zeznuti time da ih počnemo čitati od početka. I biće nam jednako vrsne, arhivsko vino za gurmane.
Čar tvrđi je osim u uvrnutom humoru i u njenoj totalnoj nepredvidljivosti. Romantični vitez pingvin posvećen borbi za pravdu zaljubljen u plaćenu ubojicu koja vratove sijeće jednako lako kao što ja listam stranice Tvrđe. Naravno sa dodatkom da vitez mora biti šlampav, naivan i šeprtljav. Mitska bića i neka novosmišljena za potrebe serijala sve savršeno uklopljeno u cjelinu, sa stalnim pitanjem da li te cjeline ima kao potrebe. U tome i leži zamka čitanja Tvrđa - treba se odmaknuti od traženja potrebe za cjelinom inače se gubi njen čar i šarm čitanja. Pokušaj spajanja Tvrđa u cjelinu je ništa drugo nego igra u koju su autori uvukli i nas ćitatelje Tvrđe.
Svatko će sagledavati u sadržaju svakog albuma Tvrđe nešto sasvim drugačije od nekoga drugoga, bajke za odrasle, duhovitost, uvrnute avanture i nevjerojatna karakterizacija likova ... ali ja ih sada sagledavam i kao beskonačnost ljudske mašte a koja je proporcionalna veličini nemjerljivog svemira. Tvrđa nekako u svima nama različitima objedinjuje naša različita poimanja naših fantasy/tičnih svijeta mašte, ona je neko polazište gdje smo svedeni pod isti nazivnik jer otkrivamo da ima i toliko tu domena o kojima nismo promaštali...
Dodajmo u to kao začin i specifičan humor, univerzum likova, nepredvidivost radnje i za to stvoren tim posebnim crtežom efektan svijet, likovi i sredina. To je formula 2 + 2 = mašta je beskonačna c2
Zato sam i uvjerenja da su autori lagali kada su počeli spominjati da će Tvrđe završiti na tom i tom broju. Nemoguće, dokle god se budu oko toga tako dobro zabavljali i stalno propitkivali granice vlastite mašte ....


10/10

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 27/01/2015 : 18:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
I treći podserijal je izvanredan.
Malo navikavanje na crtež i nakon toga uživanje u avanturama Noćne košulje i njegovih čudnih prijatelja i neprijatelja. Izuzetno duhovito i pametno.

Nisam obratio pažnju na tiraž prije Antovog posta. Žalosno za najbolji serijal koji trenutno izlazi.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/01/2015 : 18:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
meni je ovaj serijal ponajbolji
Blan mi je odlican, al odlican, on preteze u mojoj oceni. njegov Pirat Isak mi je jedan od boljih stripova 2013, a jedva cekam Fibrin Quai d'Orsay

nadam se da je prodaja Tvrdja malo zivnula u poslednje vreme
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/01/2015 : 23:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Evo i nekih komentara sa Darkvudovog foruma:
by Nemanjapunk:
-Tvrdja-

-99; -98; 101; 102; 1; 2

Fantasticno! U neku ruku sam imao ovakva ocekivanja,ali ovaj nivo ludorija i humora kao i vrlo jake avanturisticke atmosfere ipak je doprineo prevazilazenju istih.

Da krenemo nekakvim redom - Likovi su svi,bez izuzetka, sjajno napisani i slobono bih to mogao da istaknem kao jednu od vodecih kvaliteta ovog stripa. Ni jedan od njih nije suvisan,svaki je na svoj nacin dopadljiv i osobeno nenormalan,i povrh svega genijalno ilustrovan. Ne znam sta me ceka u "nastavku" Tvrdje,ali ocekujem jos dosta zabave.

Druga stvar koja zavredjuje posebnu pohvalu je crtez- Zaista je genijalan u svojoj jednostavnosti,koloritu,atmosferi i nakaradnosti i stvara savrsenu simbiozu sa avanturistickim duhom samog stripa,koji ima zajednickih tacaka sa video igrama koje je radio legendarni Ron Gilbert (Monkey Island serijal, Deathspank), a koje sam ja licno obozavao. ;D

Koncept prica podeljenih po razdobljima mi je takodje vrlo zanimljiv, i baca me u iscekivanje da vidim na koji nacin je doslo do stvaranja Tvrdje, o avanturama Herberta i Marvina, na koji je nacin Herbert postao to sto jeste, ko je Crveni Marvin itd.

Humor u samom stripu je,reklo bi se,specifican. I mada obiluje forama i doskocicama, kvalitet njegovog humora se ogleda u konstantno uvrnuto-veseloj atmosferi,cak i dok lete udovi i prsti krv, pa necete skidati osmeh ni jednog momenta sa lica,a imacete i priliku da se glasno smejete na par mesta. Macan je uradio jako dobar posao sa prevodom, bar imam takav utisak.

Na kraju,ostaje mi utisak da je ovo jedan izuzetan serijal (za sad) koji krije jos dosta potencijala a da li je on iskoriscen,videcu kad procitam preostali 20+ albuma. Istakao bih da sto se mene tice nema neku slabu tacku ili manu i da je pravo uzivanje citati ga,te da mi je drago sto sam oskrnavio svoj mesecima skrpljeni budzet za sajam i kupio ovo malo stripovsko blago.

I zahvaljujem Antoanu sto me je prijateljski posavetovao da pazarim Trondhajma,uveren da ce mi se dopasti.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 27/01/2015 23:42:27
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 28/01/2015 : 09:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

meni je ovaj serijal ponajbolji
Blan mi je odlican, al odlican, on preteze u mojoj oceni. njegov Pirat Isak mi je jedan od boljih stripova 2013, a jedva cekam Fibrin Quai d'Orsay

nadam se da je prodaja Tvrdja malo zivnula u poslednje vreme



je, nakon čitanja Košulja potrčah nabaviti i Isaka, znam i da se neću razočarati ;o)

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/01/2015 : 11:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by kasper

meni je ovaj serijal ponajbolji
Blan mi je odlican, al odlican, on preteze u mojoj oceni. njegov Pirat Isak mi je jedan od boljih stripova 2013, a jedva cekam Fibrin Quai d'Orsay

nadam se da je prodaja Tvrdja malo zivnula u poslednje vreme



je, nakon čitanja Košulja potrčah nabaviti i Isaka, znam i da se neću razočarati ;o)


ali samo da te upozorim da strip ima vrlo,vrlo otvoren kraj.Ili je bolje da kažem da ga uopšte i nema.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/01/2015 : 11:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by kasper

meni je ovaj serijal ponajbolji
Blan mi je odlican, al odlican, on preteze u mojoj oceni. njegov Pirat Isak mi je jedan od boljih stripova 2013, a jedva cekam Fibrin Quai d'Orsay

nadam se da je prodaja Tvrdja malo zivnula u poslednje vreme



je, nakon čitanja Košulja potrčah nabaviti i Isaka, znam i da se neću razočarati ;o)



Meni je Isak katastrofa.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/01/2015 : 12:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ma bre, navali na Pirata i uzivaj
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/10/2019 : 19:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Napokon pročitah i ova dva albuma i ispada da mi je ovo najbolji podserijal. Nema smisla da ulazim u detalje kad već svi sve znaju. Osim jedne stvari. Kad će nove Tvrđe?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/10/2019 : 21:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Napokon pročitah i ova dva albuma i ispada da mi je ovo najbolji podserijal. Nema smisla da ulazim u detalje kad već svi sve znaju. Osim jedne stvari. Kad će nove Tvrđe?


https://www.fibra.hr/katalog/edicije/batman/53/

ili
quote:
Originally posted by Markos


Kad Darko prevede! Dogodine, uz malo sreće.


mcn šljaQa
Preuzeti prijevodi:
Achille Talon integral 1-3

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000