forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 34 - Naša majka rat
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 11/01/2015 : 10:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Mater mu, što je tmurna atmosfera, osječaju se vlažni podrumi i blatnjavi rovovi i kisle čarape i mokra kragna koja te reže u vrat i blato koje ti vuče čizme s nogu i tvrdi prsti koji stežu mrzlu puškine cjev...

Besmislenost rata, političke igrice, nična vrednost ljudskog života...sve to imaš u Tardiju, ali ovaku ljepljivu, zagušljivu, mračnu, morbidnu atmosferu, svake tolko presečenom eksplozijom čustva ili bombom, nisam osječao mnogo puta (From Hell, Se7en...). Fuj. Danas nema sexa.

Kad umireš na barikadi ne pjevaš. Sereš u gače.

Markos - kapu dole za ovaj izbor.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 13/01/2015 : 14:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
tjedan dana posle čitanja Naše majke nisam se mogao natjerati više na čitanje ni jednog stripa ili kamoli knjige, tako mi je sve zakiselilo da svaka čast

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 13/01/2015 : 17:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

tjedan dana posle čitanja Naše majke nisam se mogao natjerati više na čitanje ni jednog stripa ili kamoli knjige, tako mi je sve zakiselilo da svaka čast

je...fuj prasica
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/01/2015 : 19:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Strip me na prvu nije privukao, u poplavi drugih stripova, možda lošijih ali meni zanimljivijih, sam kupnju ovog stripa lagano preskočio sve dok me nisu Kris i Markos "nagovorili" na promociji u Puli. I nisu me prevarili, ovo je jedan odličan strip. Da sam slušao sebe ne bih skroz pogriješio ali bih se uskratio za jedno dobro čitanje.
Za mene osobno malo predugačak ali objektivno je Kris obavio vrhunski posao. Prikazao je sveobuhvatnost rata smisleno i neusiljeno da mu se možeš samo diviti. Kao još jedan plus bih dodao i rečenice, događaji i emocije koji se svako malo pojavljuju i koji se urezuju u pamćenje. I, naravno, Maëlov crtež.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/01/2015 : 22:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
http://www.matica.hr/vijenac/545/Rasko%C5%A1na%20ratna%20drama/

Trouble will find me
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 28/01/2015 : 22:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Kad čitam ovo:......dok su naslovne stranice pojedinih epizoda posve razvidna rekonstrukcija glasovite slike Sloboda vodi narod (1830) Eugena Delacroixa.....sjetim se svih 4 naslovnica koje prikazuju propast civilizacije ovaj slobode/bratstva/jednakosti.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/01/2015 : 23:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip mi nije ušao u proračun, ali baš me zanima. Doći će jednom sigurno na red. Sad se skupljaju pare za nadolazeće transiće...:P

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 23/06/2015 : 19:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Kris je jako pametan scenarist.Mnogi su dosad sta kroz knjizevnost,sta kroz film,sta kroz strip prikazali strahote rata.Nevazno jeli to prvi svjetski rat,drugi ili vijetnamski,svaki je taj rat ima dovoljno uzasa za prikazat.Ali ono gdje je Kris pokaza svoju genijalnost je sta je u sve te strahote prvog svjetskog rata ukomponira kriminalisticku pricu.Pricu koja nije nesto revolucionarna ni posebno orginalna ali je dovoljno zanimljiva da vuce citatelja na citanje.A onda kroz tu kriminalisticku pricu Kris prenosi sve strahote rata.A sve to prati Maelov genijalan crtez.I kad se sve to zbroji dobijemo remek djelo.Izdanje perfektno kao i obicno kad je Fibra u pitanju.Steta jedino sta nema kratkih biografija autora.Zasluzili su.
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 10/08/2015 : 15:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
ne sviđa mi se crtež i priča je ok

7/10

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 11/10/2015 : 19:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Jedva sam pročitao ovaj strip. Ne zato što je loš nego zato što je užasno potresan, opsežan i teži nego što to na prvu izgleda.
Na djelovima me razbacana dramaturška koncepcija malo previše zbunla, a i teško pamtim ta francuska imena no ovo je ipak stripčina.
Ne znam ako sam ikada vidio teži i atmosferičniji crtež i bolje napisane dijaloge.
Uostalom, trolodtroje je sve rekao.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 12/10/2015 : 21:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
10 od 10!
neki od gornjih komentara su toliko dobro napisani da nemam što dodati.
vrh od stripa.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/12/2015 : 19:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Naša majka rat

Oguglah nekako na taj njihov "veliki rat" i sa pravom ocekivah unakazene pastele stopljene sa sivilom i blatom beznada ozivljene tek ponekom anegdotom sarkazma.
Oguglah nekako na nepravednost,ocaj i bijedu u reziji velikih bitaka i snove ocajnika tek pred neki metak ili exploziju, kada se boje stope sa sivilom.
Iznenadih se utoliko vrhunskoj krimi prici i dinamici stripa koji nas poteze iz krajnosti u krajnost, pa opet ostavlja tu notu gladi koja nas tjera sa stranice na stranicu.
Istkano , prozeto te voluminozno djelo na koje se ne hvata paucina i sasvim zasluzeno i nuzno vrijedno drugog citanja.
Naša majka rat je na trenutke gotovo poeticna i topla uprkos tematici i dinamici, a to je dakako odraz samo dobrih stripova.



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 08/02/2016 : 22:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Pročitao, i...
Nakako dok sam savladavao ljudsku tragediju i brisao blato, podsjetilo me da nešto tako mračno može samo Wagner uglazbiti.
Savršeno mi se uklopio uz čitanje ovog stripa.
https://www.youtube.com/watch?v=N0PpTPvbr-4

čista desetka

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 05/07/2018 : 19:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Težak mi je bio ovaj strip. Kad sam ga krenuo citati nisam mogao stati ali na kraju ta mučna atmosfera rata mi je bila previše. Da se razumijemo, strip je zbilja kvalitetno urađen, vidi se da se ozbiljno pristupilo priči, ali taj realistični pristup me na kraju nekako iscrpio. Bi mi netko tko se bolje kuži mogao reci kojom je tehnikom strip radjen, bojan, to je akvarel ili ? Bilo mi je zanimljivo gledati i uspoređivati one dodatke na kraju kako se nanosi boja i dobiva oštrina. Unaprijed sorry ako ne koristim bas strucne izraze oko crteža, nisam tu doma. Milslim da je bas zahtjevno bilo nacrtati ga i super je ispalo na kraju.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 01/11/2020 : 18:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Jedva sam pročitao ovaj strip. Ne zato što je loš nego zato što je užasno potresan, opsežan i teži nego što to na prvu izgleda.
Na djelovima me razbacana dramaturška koncepcija malo previše zbunla, a i teško pamtim ta francuska imena no ovo je ipak stripčina.
Ne znam ako sam ikada vidio teži i atmosferičniji crtež i bolje napisane dijaloge.
Uostalom, trolodtroje je sve rekao.



Pod dojmom sam i najpametnije mi je da kopiram ovaj komentar, koji se najviše podudara s mojim osobnim dojmom ovog stripa. Baš stripčina!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 01/11/2020 18:54:41
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/11/2020 : 19:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo jedna od upečatljivijih Fibri koje sam pročitao. Možda me se sama radnja oko istraživanja ubojstava nije toliko dojmila, koliko mi je fenomenalan bio prikaz sveukupnog štimunga i atmosfere tog vremena, kako u gradovima, tako i u rovovima. Autori baš vrhunski prenose duh tih godina... Neću nikad zaboravit onaj osjećaj kad sam došao do zadnjeg kadra i pročitao posljednju rečenicu, "rat, to smo mi". Naježio sam se kao rijetko kada prije toga, a ta rečenica mi se urezala u pamćenje. Svako toliko je se sjetim, kad god čitam nešto vezano za ratove.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/11/2020 : 19:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Meni jedna od najboljih Fibri, stripčina, odavno u kolekciji.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 01/11/2020 : 19:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je ovo najtrazenija Fibra medju rasprodatim...bilo bi lepo videti reprint, dobar materijal za knjiznice takodje...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/11/2020 : 20:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
medj najboljim kolorkama, bila i ostala
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/11/2020 : 08:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Meni jedna od najboljih Fibri, stripčina, odavno u kolekciji.


+1

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/11/2020 : 09:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Moram reći da na prvo čitanje baš i nisam upao u ovo univerzalno oduševljenje koje vlada na topicu (daleko od toga da mi je strip bio loš). Imam ga doma pa ću se potruditi pročitati ga još jednom.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/11/2020 : 09:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
NMR sam pročitao bez da sam prije čitao privju a i bez ikakvih očekivanja pa sam mislio da je to još jedean bezvezni strip o prvom svjetskom ratu kao što su bili zaredali u tom trenutku pusti meni loši Tardijevi stripovi.I ostao PAF.Odličan strip!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/11/2020 : 09:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Tardi je surov, suh i brutalan, težak za čitanje. Ali možda baš zato dobro prenosi mučninu, uzaludnost i nemilosrdni očaj rata, naročito te velike klaonice kakva je bila WW1.

Iz te tematike preporučam filmove J'accuse Abela Gancea i naročito Kubrickov Paths of Glory.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/11/2020 : 09:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Iz te tematike preporučam i naročito Kubrickov Paths of Glory.


Gleda nekidan na poslu nakon pusto godina.
Odličan film.
Uvatilo me pa pogleda 5-6 starijih filmova

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/11/2020 : 09:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Najbolji (anti)ratni film svih vremena.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000