forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 35 - Lijepo putovanje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/11/2015 : 11:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
najbolji strip o toj zenskoj psihologiji je Paulina, sad kad pogledam najbolji strip u 2014. jes da se radi o devojcici, kasnije je tu starija. remek delo
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 12/11/2015 : 12:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Znaš da je merkam non stop. Pročitao sam je do pola i poželeo u kolekciji. Fantastično mi je delovalo. Uopšteno, jedan totalno nepoznat svet baleta o kojem nikada ništa u životu nisam čuo. Ne razlikuje se od sportske konkurencije, a bliskije je muzičkom svetu, koliko sam mogao da vidim. Nije donelo neke novine, koliko me je uvelo u jedan totalno nepoznati svet.

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/11/2015 : 13:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Villain
Nije donelo neke novine, koliko me je uvelo u jedan totalno nepoznati svet.



pa ne uvodi 'neke' novine jer ovo i nije strip koji to treba da radi, jednostavno unutrasnja borba balerine. lokot i kljuc uvodi novine
tu si i Oh, cure, odlican strip o neznijem polu

Edited by - kasper on 12/11/2015 13:06:29
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/11/2015 : 13:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
zapravo, novije kod Pauline svakako postoje, al su nevidljive na prvo oko. a i moras ih potraziti duboko u sebi, jelte
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 12/11/2015 : 17:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

zapravo, novije kod Pauline svakako postoje, al su nevidljive na prvo oko. a i moras ih potraziti duboko u sebi, jelte


Ajde bre vas dvojica prekinite da izigravate zene
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 09/12/2018 : 23:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Postoje tako neke teme i priče o kojima ne znam da je napisano puno, i razumem zašto je tako. Zidrou i Springer u Lijepom putovanju to rade tako uspešno da mi je zaista drago što sam pročitao ovaj strip, iako je tema i bolna i dirljiva i uznemirujuća. Ali mi je drago, kao da su autori izvukli neku lepotu iz života koji je zajeban, i treba ti ceo roman (ceo život) da je primetiš gde je. Strip me najviše asocira na Tri sene, iako je tamo drugi ugao, ali ko je čitao, zna da je tema bliska, u pitanju je najveća tragedija koja može da zadesi roditelja, i kako se u svemu tome snalaze i oni ali i drugi u familiji. Teške teme, dobar strip.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/04/2020 : 16:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Tek prosli mjesec procitao ovaj strip, i nije mi jasno, da su samo 2 stranice napisen do sada, cak ni 2 cjele stranice!

Opet onaj dobri stari Zidrou koji udara u zicu (neki od njegovih novijih kod mene nisu pali na toliko plodno tlo).
Za one koji nisu upoznati sa stripom i temom stripa, bolje da nista ne znaju prije citanja.
Ne bih tu nesto ektra dodavao, bolje ostaviti tisinu...

Pokusavam sada vec mjesec dana da "natjeram" bolju polovinu da krene sa ovim stripom, ali i dalje bez srece (nekako joj ne ponestaje drugih stvari). Kad mrzi "oblacice" i sve macho krimi ratne itd. teme u stripovima, ako ne djeluju realno, totalno je zavrsila sa stripovima, a na pocetku su joj se dopali Lavricevi stripovi i nesto tipa Gorazde, Svagdanja borba...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 26/11/2020 : 03:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Drugi Zidruov strip koji sam pročitao (prvi je veoma dobra Medvjeđa koža) i drugi Springerov takođe (prvi je solidni i vizuelno drugačiji Lucin pogreb).

Prvi utisak nakon čitanja su pomešana osećanja.

Najviše mi se svideo odnos oca i ćerke. Inače onaj deo sa malom Leom u bolničkoj postelji i ocem doktorom je na sličan način već obrađen u mom omiljenom filmu ''Amelija Pulen'', koji takođe jako uspešno prikazuje odnos roditelja i deteta.
Otac sa motorom umesto srca, koga pokreće (po njegovu ćerku nezdrav) radni elan, otac koji nema vremena za svoju ćerku... Otac koji sluša šansonjera, otac koga miluju radnici mrtvačnice, otac koji čuva sve crteže svoje ćerke, otac koji brine o tome u šta se njegova ćerka pretvara, otac koji je na samrtnoj postelji shvatio... sve je to bio Hubert.

Odnos majke i ćerke mi je klimaviji. Majka je jedan hladan lik, i koliko god mi bilo teško da poverujem da majke (naročito one koje izgube dete na takav način!) mogu da budu takve, iskustvo ljudi koje znam mi je pokazalo da mogu. Logičnije je da majka bude isuviše protektivna prema Lei, nakon iskustva s Leom, ali ko zna šta se odvija u glavama ljudi... Dpnekle poput Elizabete u Senelićevim Očevima i ocima, i ovde je žena utehu u smrti deteta pronašla u drugom muškarcu. S tom razlikom što Elizabeta nije imala drugo dete, a ova ima.

Cela ta glavna pod-priča o njenom malom bratu je takođe dosta dobra, iako više puta natuknuta na početku stripa (prva strana tj. krupni kadar klinca u bazenu i spojlerčina na uvodnoj strani - kada majka kleči nad detetom). Ipak, onaj deo o majčinom abortusu sa dva fetusa deluje klimavo sa scenarističke strane, a psiholozi bi najbolje objasnili da li je dete od 7 godina sposobno da tako vešto isplanira i sprovede u delo svoje samoubistvo - tim pre što Leovo detinjstvo nije bilo tako teško kao Leino. Logičnije bi bilo da je u tinejdžerskom periodu pokušao da oduzme sebi život. Naravno, sve su ovo moja naklapanja, ali ne mogu da se ne pitam.

No sve mi je to dosta dobro prikazano.

Najveći 'problem' mi je odbojnost glavne junakinje Lee. Da, Zidrou ju je u početku namerno prikazao u lošem svetlu, kako bi do kraja stripa, kroz prikaze njenog nesrećnog detinjstva, stvorio obratni efekat i 'naterao' nas da je zgotivimo. Ali ja nisam uspeo. Neke scene njenog detinjstva i okolnosti su me jako potresle, i očigledno da je njen sponzorušasto-droljasti mentalitet posledica disfunkcionalnosti porodice, ali ja nju kao odraslu ne mogu da svarim. Sta cu kada volim Amelijaste devojke, ako me razumete.

Tipa ono nonšalantno opisivanje masturbiranja nakon očeve smrti, ili onaj moronski komentar kako je možda i bolje što je Leo umro mlad, jer bi možda izrastao u mediokriteta poput njenog polu-brata. Ili sarkastične opaske o njenoj tetki na sahrani.
Ume tako da me istera iz takta ponašanjem ili komentarima, ali verujem da je to Zidruu bio i cilj.

Međutim ko god da kaže (Zarmix) da je Zidrou pisao lik Lee iz svog muškog ugla, greši. Jer ovakve emocionalne ruine poput Lee zaista postoje i razmišljaju, ponašaju se baš tako, pa čak i gore.

Ne treba smetnuti sa uma da je Lea na kraju stripa (u poslednjem pogavlju) tek počela da zaista sazreva, i da je u ovoj međufazi (kada joj je umro otac) zapravo i dalje jedna nezrela glupačica koja je na putu da otkrije sebe. Smrt oca - i pojačano kontempliranje o prošlosti njene porodice - predstavlja okidač za njen duhovni razvoj.

Obrađene su i teme prijateljstva (njena prijateljica Lea), biseksualnosti (obe Lee), abortusa (obe Lee i majka), seksualne nasrtljivosti u maloletnom uzrastu (scena sa polubratom), a tu je i dete njene prijateljice Lee - koje nije slučajno tamnoputo...

Ima nekih vulgarnosti (vizuelnih i tekstualnih) koje su mi bile over the top (u stilu shock naracije svojstvene nekim američkim strip autorima), a koje je Anto takođe uočio.
Za strip koji je jako emocionalan, ima možda i previše shock elemenata za moj ukus. Ali kako je naracija iz ugla nafurane Lee, donekle je logično da će i naracija biti 'nafurana'.

Da ne bude da tražim dlake u stripu, moram reći da je scenario odličan. Zarmix je rekao kako je u stripu nabacano sve i svašta, i iako se donekle slažem - raspon ozbiljnih tema kojih se dotiče je podugačak!, mišljenja sam da je sve to jako vešto spojeno, scenario prosto teče, svaka strana donosi novi delić puzle zvane ''Lein život'' i Zidrou je zaista majstor da na malo strana (54) puno kaže a da to ne samo ima glavu i rep, već i pogodi čitaoca.






Edited by - Jocko on 26/11/2020 04:39:05
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/12/2020 : 02:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Jako dobar strip, odlicna naracija, odlican crtez, vidno emotivna i potresna prica, ali mene su zaobisle emocije, sto mi je donekle i drago. Da me nije potresao strip.
Poslednja stranica je odlicna. Decji crtezi stvarno jesu jako vazni koliko god to odraslima delovalo banalno ili nebitno.

8,5/10

Sada sam procitao Jockovu analizu, jako dobra. S prvim delom se u potpunosti slazem, o onom delu gde analizira sam lik Lee se i ne slazem toliko.
A vidim da su jos nekima zasmetale neke vulgarne scene (anto) ne znam sta je ovde tacno vulgarno i over the top. Nista nije eksplicitno prikazano zarad samog prikazivanja nego je sve u svrsi i zarad price.

Edited by - going going on 25/12/2020 02:42:37
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/01/2021 : 19:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Pročitah maloprije. Ovako na prvu 8/10 .

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 24/10/2021 : 00:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ajmo jedan tanani albumčić večeras... taman toliko vrimena imam.
Ne gledajući naslov odaberem strip prema debljini i dolaskom u kuću ispostavi se da sam ga već pročitao no ne sićan se sadržaja a neda mi se spuštat u prizemlje po drugi... I onda se začudim kako se ne sićan sadržaja jer je strip odličan. Jedna mučna priča ali ipak sa malo svitla u daljini. Crtački sjajno prati zahtjeve scenariste i lagano klizi otkrivajući dijelove slagalice.
Lipo.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1228 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 18/11/2021 : 20:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Nije me baš nešto dirnulo, ali shvaćam premisu te sam makar osjetio da me prožima neki optimizam na kraju. Nema previše patetike, ali opet si ne mogu baš zamisliti lika poput nje jer mi nije nimalo uvjerljiva ta "samostalna promiskutetna cura s daddy issues" karta u ovom slučaju. Nije mi se sviđalo to forsiranje zamjenjivanja s njenim bratom, nimalo uvjerljivo već čudno i ne uklapa se, detalj samo za pojačavanje patetike jel. Crtež jako dobar i tjera priču u vedrijem tonu nego što je to Zidrou zamislio, što je dobra stvar. Sveukupno neuvjerljivo, ali eto bar je relativno zanimljivo i zrači mi nekim optimizmom na kraju.

6/10

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 04/11/2023 : 18:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Nezgodan strip za nekog tko je doktor i ima odraslu kćer.

Ima ponešto pretjerivanja sa vulgarnošću tamo gdje nije prmjereno/prirodno, plus mi je čudna majka ( ne znam tko bi se tako ponasao prema kćeri jedinici) ali generalno - strip mi se jako svidio. Ima par emotivnih scena. Da nakon svega cura očisti i sredi bazen i tako okrene novi list, svaka joj čast.
Crtež lošnjikav.


Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000