forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 38 - Jastreb
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/10/2014 : 18:42:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
na prva dva dela malo su vece margine, malo mi cudno kako je ispalo ovako. takodje u ovakvim avanturistickim stripovima nedostaju mi mape, karte u samom stripu zarad lakseg snalazenja.

sto se tice samog stripa, sama radnja i likovi previse vuku na BD klasiku sto je zarila i palila 70tih. ocekivao sam tako nesto, al ne u ovolikoj meri.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/10/2014 : 19:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Crtač je promijenio format nakon dva albuma, nema se tu puno izbora. Zadržao sam margine lijevo i desno na istim vrijednostima za cijeli strip, a to onda znači da na prva dva albuma imamo veće margine dolje i gore!

Karte nisu bile uključene u francuski integral, ali da, možda sam ih trebao dodati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/10/2014 : 20:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Ovo izgleda ludilo, sad, jos samo da uspem naci vreme da ga
procitam
Bravo Fibra



jesi ti bio do Darkvuda danas oko 3, pola 4?


Na zalost nisam



Pitam posto sam ja tada bio do Darkvuda i bio je jedan covek koji se nakupovao silnih stripova, pa rekoh da nisi ti.
Go to Top of Page

krsta misic
Starting Member



Serbia
90 Posts

Member since 25/07/2007

Posted - 20/10/2014 : 21:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send krsta misic a Private Message  Reply with Quote
Bez ikakve sumnje na tragu klasicnom serijalu Barbe Rouge, nadam se da ce autor poziveti jos dugo i izbaciti makar jos ovoliko albuma. Veoma dobro zaista.

Sto se tice samog izdanja, prvi utisak je upravo izuzetan i sjajan koliko sam uspeo da pogledam. Svaka cast!

Mikula, cim Limar dovede one iz pekare, neka dodje ovamo...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 21/10/2014 : 07:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Ovo izgleda ludilo, sad, jos samo da uspem naci vreme da ga
procitam
Bravo Fibra



jesi ti bio do Darkvuda danas oko 3, pola 4?





Pitam posto sam ja tada bio do Darkvuda i bio je jedan covek koji se nakupovao silnih stripova, pa rekoh da nisi ti.


Sretnik Ja sam jos uvek "little boy"
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/10/2014 : 10:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
mislim da ovaj Jastreb treba da ima status Fibre za narod. kad god sam u DW ili Fordu, cujem komentare tipa ne uzimam Fibru jer me na zanima al ovo moram da imam i slicno...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/10/2014 : 10:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

mislim da ovaj Jastreb treba da ima status Fibre za narod. kad god sam u DW ili Fordu, cujem komentare tipa ne uzimam Fibru jer me na zanima al ovo moram da imam i slicno...


nisi mogao čuti mene, ali ko da si...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/10/2014 : 11:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

nisi mogao čuti mene, ali ko da si...



pusti me da pogadjam, ostatak Fibre su ti neke skrabotine, cica Glise i slicno ;)
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/10/2014 : 11:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by teller

nisi mogao čuti mene, ali ko da si...



pusti me da pogadjam, ostatak Fibre su ti neke skrabotine, cica Glise i slicno ;)


pa ja sam na tom forumu več pročitana knji...pardon strip...izgleda.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 22/10/2014 11:44:09
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/10/2014 : 16:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by kasper

mislim da ovaj Jastreb treba da ima status Fibre za narod. kad god sam u DW ili Fordu, cujem komentare tipa ne uzimam Fibru jer me na zanima al ovo moram da imam i slicno...


nisi mogao čuti mene, ali ko da si...


jesi li nabavio Aldebarana,Betelgeza,El Nino,Bilo jednom u Francuskoj,O boys,5 je savršen broj,Ubojicu i Gospodare ječma ?
Ovi stripovi ne mogu da ti se ne svide!Najozbiljnije!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/10/2014 : 17:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
@anto

Nemoj se truditi prijatelju. Ako bi na Markovim stripovima umjesto Fibra pisalo Bonelli, teller bi uzimao po 3 komada svakog.

Jack the Black.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 22/10/2014 : 19:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

@anto

Nemoj se truditi prijatelju. Ako bi na Markovim stripovima umjesto Fibra pisalo Bonelli, teller bi uzimao po 3 komada svakog.


Ex Kaspere, strpljenja,pusti da Teler odraste
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/11/2014 : 00:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Verujem da će Jastreb biti najveći Fibrin hit u Srbiji ove godine; i vidim i čujem da se sjajno prodaje!

Strip je klasičan avanturistički strip, na tragu BD klasika 70-ih i 80-ih,pre svega Riđobradog;kako pričom tako i crtežom.Vidi se ogroman uticaj Šarlijea,što bih okarakterisao kao veliki plus, jer nije u pitanju nikakvo puko kopiranje,sa obzirom da je Pelerin dao i svoj pečat ovm stripu.I scenario i crtež su detaljno osmišljeni,razrađeni i realizovani, i ne dopuštaju da im se nađe ijedna krupnija zamerka.Plus što drže pažnju u svakom trenutku.
Prvi i polovina drugog albuma su mi slabiji od ostatka serijala.Dodatak mi se svideo, i super mi je što je ubačen u integral.
SPOJLER
Jedino imam zamerku,a to je bio slučaj i kod Šarlijeovih stripova (a nadao sam se da će tu Pelerin prevazići učitelja, i dati jedan savremeni pečat stripu),je prečesto spašavanje života u zadnjem trenutku.I još par stvari, kao što su kad Jastreb nakon havarije sa Pomonom pokraj obala Gvajane, prvo naleti na velikog prijatelja iz detinjstva;ili kako se razrešila njegova veza sa Merion (što se jasno naslućivalo mnogo pre scene razlaza).Izgleda,da se ne može pobeći od nekih klišea u ovakvom tipu stripa.No,ništa od ovog što sam nabrojao nije mi mnogo uticalo na kvarenje užitka čitanja.
Sa druge strane,sam kraj je odličan,jer da su ostali zajedno Jan i zgodna plemkinja,to bio baš truo završetak.
KRAJ SPOJLERA
Jastreb me nije "gađao u žicu" kao Bilo jednom u Francuskoj,ali svakako je reč o odličnom stripu,jednom od boljih u 2014-oj godini, vrednog i čitanja i kolekcije.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/12/2014 10:34:05
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/11/2014 : 13:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Sada samo treba biti strpljiv i dočekati da Pellerin završi drugi ciklus.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 01/12/2014 : 23:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Simpaticna avantura, sasvim citljivo i onako za razonodu... meni licno mozda malo previse razvuceno i sa nekim delovima/segmentima koji vise doprinose nekom razvodnjavanju glavne price nego sto uticu na poboljsanje njenog kvaliteta... no, ne mari to previse... Jastreb se da onako opusteno procitati i moze sasvim dobro da zabavi...

Solidan zaplet, vremenski i tematski prica dobro uklopljena u smislu gde i kada se radnja desava... pirati, brodovi, prekookenska putesestvija, avantura, potraga za blagom, ubistva, intrige, borba za pravdu, cast i ugled, romanse, prijateljstva, iskupljenja, osveta, itd... sve zajedno, dobar materijal za jedan relax strip... sto Jastreb i jeste...
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 15/12/2014 : 17:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Ovo nije cjelovita priča? Vidi san na zadnjoj strani najavu za sedmi album... koliko bi još albuma tribalo biti?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/12/2014 : 18:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
zar novi album mora značiti da priča nije gotova?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 16/12/2014 : 20:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Ne znan, na brzinu san prolista u knjižnici.
To kad se godinama čeka na nove nastavke (albume) me nekako odvlači od čitanja i/ili kupovine. :S

Edited by - mpavin on 16/12/2014 20:48:57
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/12/2014 : 21:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ajde onda jednostavno kad ne razumiš;
Jastreb Integral od Fibre je cjelovita priča i možeš ga čitati odmah i ne moraš čekati godine da bi ga pročitao.
Novi albumi su nova priča i kad bude gotova ići će novi integral.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 07/02/2015 : 18:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
odličan strip. vrhunski precizan, detaljan crtež i odlična priča.

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 08/02/2015 : 12:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
I posebno je zadovoljstvo čitati ceo ciklus plus dodatni album u cugu u ovakvom integralu. Hvala, Marko :).
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 27/02/2015 : 00:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Ljepo,tečno,čitko...nije mi čak ni trenutka bilo dosadno...no...glavni lik u stripu zvani Jastreb izgleda ko jebeni golobradi izdepilirani transvestit,totalno neuvjerljivo za jednog vođu gusara s titulom viteza...u ovom cijelom integralu jedino na 250-toj strani ima naznaka da čovjeku raste brada i da je muško...
Da,kao što rekoh...priča se ljepo razvija,nema nekakvih propusta,a meni jedino nije bilo jasno kako je sobarica gospođice Karmellec bila živa kod dolaska u Ameriku kada su je odmah u startu ubili,pa sam izgubio 10-tak minuta da istražim tu misteriju listajući integral naprijed natrag i na kraju sam ustvrdio da misterija ne postoji,već sam jednostavno promješao i zamjenio djelove priče Long John Silvera kojeg sam nedavno čitao s pričom Jastreba;)
Zadnji dio/album ovog integrala je totalno neuvjerljiv,poput završetka neke sapunice(markiz se kaje na samrti, onaj jednoruki bratić traži osvetu iznenadnim pojavljivanjem na plaži, Jastreb iznenada uljeće i spašava stvar...)
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 27/02/2015 : 07:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Vidim da su dojmovi o ovome stripu dvojaki, jedni ga hvale drugi ga kude ... uzimao sam ga nekoliko puta u ruke pripremajući se za čitanje ali odustajao
U mom slučaju jedino sam ga prelistao i stekao dojam da je crtež nekako... sterilan da kažem pravi dojam
Volim jako gusarski žanr i Long John Silvera sam gutao sa guštom kako sam odavna prestao sa čitanjem Riđobradoga jer mi je ispadao totalno predvidljiv
Ne znam, bit će da je bolje da pričekam neko vrijeme jer sam si nabio neka nerealna očekivanja od stripa, morat ću ga uzeti tek tako kao zabavicu i avanturicu i ništa iznad, čini se....

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 27/02/2015 : 12:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Simpatičan strip i to je sve.Za relaksaciju ako se nema šta bolje.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 07/06/2015 : 22:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Jastreb je solidan strip na tragu klasicnog francuskog stripa iz osamdesetih ali nazalost nista vise od toga.Crtez je lijep ali kao sta je boddhisatva napisao poprilicno streilan.Vise puta me je zasmetalo i lose kadriranje,pogotovo u akcijskim scenama,imam osjecaj da je autoru bilo vaznije da kadar bude lijepo nacrtan nego svrsihodan.Uglavnom strip se brzo cita i jos brze zaboravi.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000