forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Swamp Thing
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4605 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 29/07/2019 : 21:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Betmen da, to je onaj o kome sam nspisao da je umisljeni seronja :D
Psa se ne secam :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6789 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/07/2019 : 22:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Pas strada.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1580 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 30/07/2019 : 01:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Betmen da, to je onaj o kome sam nspisao da je umisljeni seronja :D
Psa se ne secam :)


+1

Pas se pojavljuje u prvoj knjizi koja je rasprodana, zato se ne sećaš.

Mek Koj nema alternativu

Edited by - Jozzinelli on 30/07/2019 01:17:55
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 01/08/2019 : 23:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Pas strada.



Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 17/10/2019 : 15:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
https://www.cnn.com/2019/10/17/europe/france-new-organism-zoo-intl-scli-scn-hnk/index.html
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6910 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/03/2020 : 18:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Napokon sam krenuo sa čitanjem ovog serijala (preciznije, Mooreovog rada na njemu) i nakon prve dvije knjige moram reći da sam jako zadovoljan. Imajući u vidu da je u pitanju Moore, pretpostavljao sam da to ne može biti loše, ali s obzirom na svoju neoduševljenost superherojima bio sam skeptičan. Mogu s veseljem konstatirati da je skepsa bila neopravdana. Istina, Swamp Thing mi (zasad) nije u rangu remek-djela kao što su Watchmen, V for Vendetta ili From Hell, ali nije ni daleko od njih. Ono čega sam se najviše bojao bio je crtež, koji mi se na temelju površnog prelistavanja činio kao nešto potpuno izvan moje zone interesa, ali sam se pošteno prevario! (slično kao kod V) Sam crtež i nije toliko impresivan, ali kadriranja i način slaganja tabli su većim dijelom jako dobri, a na trenutke i više nego odlični! Sudeći po nekim komentarima koje sam ovdje pročitao, naredne knjige bi mogle biti još i bolje i iznimno im se veselim.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7752 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/03/2020 : 19:23:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Napokon sam krenuo sa čitanjem ovog serijala (preciznije, Mooreovog rada na njemu) i nakon prve dvije knjige moram reći da sam jako zadovoljan. Imajući u vidu da je u pitanju Moore, pretpostavljao sam da to ne može biti loše, ali s obzirom na svoju neoduševljenost superherojima bio sam skeptičan. Mogu s veseljem konstatirati da je skepsa bila neopravdana. Istina, Swamp Thing mi (zasad) nije u rangu remek-djela kao što su Watchmen, V for Vendetta ili From Hell, ali nije ni daleko od njih. Ono čega sam se najviše bojao bio je crtež, koji mi se na temelju površnog prelistavanja činio kao nešto potpuno izvan moje zone interesa, ali sam se pošteno prevario! (slično kao kod V) Sam crtež i nije toliko impresivan, ali kadriranja i način slaganja tabli su većim dijelom jako dobri, a na trenutke i više nego odlični! Sudeći po nekim komentarima koje sam ovdje pročitao, naredne knjige bi mogle biti još i bolje i iznimno im se veselim.



Meni je to mozda i najdrazi strip opcenito. Najbolji Moore sigurno.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/03/2020 : 18:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Shaner

Napokon sam krenuo sa čitanjem ovog serijala (preciznije, Mooreovog rada na njemu) i nakon prve dvije knjige moram reći da sam jako zadovoljan. Imajući u vidu da je u pitanju Moore, pretpostavljao sam da to ne može biti loše, ali s obzirom na svoju neoduševljenost superherojima bio sam skeptičan. Mogu s veseljem konstatirati da je skepsa bila neopravdana. Istina, Swamp Thing mi (zasad) nije u rangu remek-djela kao što su Watchmen, V for Vendetta ili From Hell, ali nije ni daleko od njih. Ono čega sam se najviše bojao bio je crtež, koji mi se na temelju površnog prelistavanja činio kao nešto potpuno izvan moje zone interesa, ali sam se pošteno prevario! (slično kao kod V) Sam crtež i nije toliko impresivan, ali kadriranja i način slaganja tabli su većim dijelom jako dobri, a na trenutke i više nego odlični! Sudeći po nekim komentarima koje sam ovdje pročitao, naredne knjige bi mogle biti još i bolje i iznimno im se veselim.



Meni je to mozda i najdrazi strip opcenito. Najbolji Moore sigurno.



U potpunosti se slazem s Tontom!
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 31/03/2020 : 18:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Imam srbsko izdanje u pet knjiga i vrlo sam bio zadovoljan sa pročitanim.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6910 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 31/03/2020 : 21:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i naredne dvije knjige. I dalje sam zadovoljan s tim da mi je četvrta knjiga ipak nešto slabija. Mnoštvo superheroja, vragova i čega sve ne i cijela ta epika, nisu po mom guštu, iako mi se sviđa kako Moore privodi bitku kraju.

Nevjerojatno je koliki utjecaj je ovo imalo na Gaimanovog Sandmana (barem prvu knjigu). Mislim, čitao sam već o tome, ali tek čitajući oba stripa dobiva se potpuna slika.

Ništa, ostale su još peta i šesta knjiga, i kraj Mooreovog Swampija. Veselim se, ali isto tako već sad znam da će mi faliti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7752 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/03/2020 : 21:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Zadnja knjiga je najbolja. Ako zbog ničeg drugog onda zbog remek djela "Loving the Alien".

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/03/2020 : 22:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pa sad...
meni je najslabija.
Mislim na DW petu knjigu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10041 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 31/03/2020 : 23:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Preko Swampyja i Vendette sam upoznao Moorea. Nezaboravni trenutci.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6910 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/04/2020 : 17:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nakon što sam pročitao i zadnje dvije knjige, prvi dojam je da kako se Mooreov run bliži kraju, tako pada. Svjestan sam da je to dobrim dijelom zbog meni neočekivanih promjena u znanstveno-fantastičnom pravcu, koje mi nisu odgovarale kao ranije epizode, a među kojima se ipak kriju jako interesantni uradci (već puno puta spominjani My Blue Heaven i Loving the Alien), pa ćemo vidjeti kakav dojam će ostaviti buduća čitanja. A njih će sigurno biti, jer je u pitanju tematski iznimno zanimljiv i bogat i crtački raskošan serijal, kojeg tek trebam doživjeti u papirnatom izdanju, a zanima me i što je Macan napravio s tekstom.

P.S.
Da li je Mooreov run na Swamp Thing-u ikad izašao u absolute formatu? Rekao bih da tijekom serijala ima puno momenata koji ga čine vrijednim toga.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/04/2020 : 20:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Nakon što sam pročitao i zadnje dvije knjige, prvi dojam je da kako se Mooreov run bliži kraju, tako pada. Svjestan sam da je to dobrim dijelom zbog meni neočekivanih promjena u znanstveno-fantastičnom pravcu, koje mi nisu odgovarale kao ranije epizode, a među kojima se ipak kriju jako interesantni uradci (već puno puta spominjani My Blue Heaven i Loving the Alien), pa ćemo vidjeti kakav dojam će ostaviti buduća čitanja. A njih će sigurno biti, jer je u pitanju tematski iznimno zanimljiv i bogat i crtački raskošan serijal, kojeg tek trebam doživjeti u papirnatom izdanju, a zanima me i što je Macan napravio s tekstom.

P.S.
Da li je Mooreov run na Swamp Thing-u ikad izašao u absolute formatu? Rekao bih da tijekom serijala ima puno momenata koji ga čine vrijednim toga.





Izasao je u Absolut formatu sa novim kolorom i vidim da ljudi vecinski nisu zadovoljni kako izgleda taj novi kolor, dosta je ubio crtez i atmosferu koji je maestralno uspostavio stari crtez.

Evo ti kako izgleda Absolut izdanje u ovom videu i ovaj jutjuber komentarise isto tu promenu boja, po mom misljenju jako los potez DCa.


Ja ti preporucujem Darkvudovo izdanje ono je u originalnom americkom formatu, crtez na prednjim koricama je uokviren nekim materijalom koji podseca na mahovinu pri dodiru, odlicni tekstualni dodaci Vladimira Tadica Djoleta (koje treba citati posle citanja stripa iako su u samom izdanju pre stripa) plus u Darkvudovoj prvoj knjizi se nalazi ceo Len Vinov i Rajtsonov (tandem koji je stvorio Swamp thinga) run, u kom se po prvi put upoznajemo sa ,,prvom verzijom" Stvorenja, Abigejl Krej, Arkanusom Krejnom, Metom, prvi susret Betmena i Stvorenja itd. Jako zanimljiv run iako dosta u fazonu pulpa, ali sa par odlicnih epizoda i raskosnim Rajtsonovim crtezom!

Inace, jako mi je drago da ti se svideo Alan Murov run, meni je ovo omiljeni superherojski(koliko Stvorenje uopste moze da se nazove superherojskim) strip i najdrazi Murov rad. Dve omiljene epizode su mi Budjenje proleca i ona epizoda kad Stvorenje ide u pakao po Abigejl mislim da se zove Ljubav i smrt.
Iako je Murov run u potpunosti zaokruzen bas bih voleo da vidim i ostale autore koji su posle Mura radili na Stvorenju, pogotovo Rik Veitcha i Granta Morrisona.


Evo i tri sjana video eseja o Murovom Stvorenju koje je napravio odlican jutjub strip kriticar Mat Draper




Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1580 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 05/04/2020 : 19:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
u kom se po prvi put upoznajemo sa ,,prvom verzijom" Stvorenja, Abigejl Krej, Arkanusom Krejnom, Metom, prvi susret Betmena i Stvorenja itd.


Goinže, odakle vadiš ova imena?!


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1580 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 05/04/2020 : 19:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Istina, Swamp Thing mi (zasad) nije u rangu remek-djela kao što su Watchmen, V for Vendetta ili From Hell, ali nije ni daleko od njih.


Daj, Shaneru, pored tolikih stripova kojima daješ samo 6 i 7, baš su ti Watchmen remek-delo?!
Za Vendetu i Pakao se slažem da jesu. Ali i Swamp Thing. Dobro, makar nekoliko vrhunskih epizoda.
Problem je što nije kompletan Murov trk na istom nivou, ali zbog tih nekoliko vrhunaca serijala,
plus zbog same tematike, likova, postavke priče, pa i nostalgije, Močvarko mi je svakako ispred Nadzirača.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6910 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/04/2020 : 20:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
@going

Ovaj novi kolor je stvarno kriminalan, kao i kutija. Šteta jer se izdanje čini bogato dodatcima. Znam za Darkwoodovo izdanje i stvarno su im super te korice, ali ipak ću uzeti Fibrino jer mi je dostupnije i jezično bliže. Youtube recenzije bilo čega stvarno nisu nešto što mi odgovara, ali ova tri videa su čak ok.

Puno hvala na linkovima i informacijama!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6910 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/04/2020 : 20:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Shaner

Istina, Swamp Thing mi (zasad) nije u rangu remek-djela kao što su Watchmen, V for Vendetta ili From Hell, ali nije ni daleko od njih.


Daj, Shaneru, pored tolikih stripova kojima daješ samo 6 i 7, baš su ti Watchmen remek-delo?!
Za Vendetu i Pakao se slažem da jesu. Ali i Swamp Thing. Dobro, makar nekoliko vrhunskih epizoda.
Problem je što nije kompletan Murov trk na istom nivou, ali zbog tih nekoliko vrhunaca serijala,
plus zbog same tematike, likova, postavke priče, pa i nostalgije, Močvarko mi je svakako ispred Nadzirača.


S ovim boldanim se slažem, kao i s tim da ima nekoliko vrhunskih epizoda. Što se Watchmen-a tiče, priznat ću da je prošlo dosta vremena od kad sam ga čitao, kao i da sam tada bio blaži u ocjenjivanju, ali ga planiram ponoviti nekad ove godine pa ćemo vidjeti kako se nosi sa strožim kriterijima.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6910 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/04/2020 : 00:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Naletio na Daredevilovoj temi na Mhejlov jako lijep osvrt na Swampya.

quote:
Originally posted by Mhejl

Swampyja lično nikada nisam mogao da svarim, zbog više razloga: često prenaglašene ekološke note, stila naracije američkih stripova, naročito malo starijih, koji me zna vrlo zamarati, lošeg kolora i averzije prema superherojskim "dimenzijama priče" (citius, altius, fortius - samo što više šareniša, protivnika i sukoba, po svaku cijenu). I ti uticaji se djelimično provlače i kroz Murov run, koliko god on bio sjajan pisac: teško je transformisati svaki djelić ranije tradicije lika u inovativnost talasa britanskih scenarista.

A ipak, malo koji strip sam tako oštro zapamtio. Neke epizode su uistinu nevjerovatne, prelijepe, poetične, i samo radi njih, Swamp Thingu treba priznati status ekscentričnog klasika. Ja lično preferiram drugi godišnji specijal - možda će se poznavaoci sjetiti, radi se o fantazmagoričnom putovanju kroz zagrobni život, tačnije Pakao, veličanstvenom i sveobuhvatnom, uklopljenom u evoluciju lika Aleksa Holanda, kome Mur polako otkriva djeliće istina i transformiše ga u nad-ljudskog zastupnika njegovih ideala. Iako su rane epizode dosta slabije od kasnije zahuktale faze serijala, i dalje imamo maestralni povratak ludog-starca-kome-sam-zaboravio-ime, ranijeg nemezisa, liniju priče koja je orijetnisana ka čisto horor-struji naracije, tada čuvenu po svojoj ekplicitnosti i slamanju Comic Codea. Sjajan psihološki horor, koji se, za žanr, vrlo nekonvencionalno razriješuje i još jednom potvrđuje originalnost i nepredvidljivost Swampyjeve funkcije u svijetu superheroja (od koga će se sve više distancirati, postajući jedinstven tip heroja, ili, bolje rečeno, tek na sve spremni zastupnik jedne forme života), te dubinu transformacije kroz koju je prošao od patetične gomile travuljina, kakav bješe pod palicom ranijih pisaca.

Ima još toga, naravno - događaja čije se posljedice provlače kroz kontinuitet "Sendmena", "Helblejzera" i "Lucifera", te koji su direktno ili indirektno podarili dobru narativnu i presedansku osnovu za ove nadahute nasljednike - ali i manjih, ličnih priča koje oslikavaju tu, ne-epsku, još uvijek duboko ljudsku, stranu Čudovišta iz močvare. A njegovu ljudskost održava i krijepi odnos sa Abigejl Arkejn (mislim da sam pomiješao imena, no šta mari), možda i jedan od najtoplijih i najljepših u stripu. Da, Mur je ovdje možda izgradio i najtopliji odnos likova, pored Noćne Sove i njegove ljubavnice iz "Nadzirača", u čitavom opusu, nalazeći da je odnos "ljepotice i zvjeri" savršena postavka emocinalnog života protagonste, makar i pomalo klišeiziran oblik kojim struje iznenađujuće stvarne emocije, moćni motivacioni pokretači, koji radnjama i riječima likova daju dublji smisao i veću potresnost od todašnjih "ideološko-pravedničkih" mainstream superherojskih tabačina.

Horor koji prelazi dugačak put od treša pedesetih do dubljeg užasa duše, stara ljubavna priča koja vaskrsava u pomalo bizarnom, ali dirljivom obliku, izlaganje filozofskih ideja, čvrstog odbijanja i ismijevanja antropocentrizma, te krutih dogmi, beskrajna orgija mašte koja otkriva nove horizonte, i nove, i nove, iznova šireći već kolosalne dimenzije priče... i ekološka sapunica, da. Uh... Ipak volim "Swamp Thing" - zanemarite izjavu iz prvog pasusa.




http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25840 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/04/2020 : 15:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/04/2020 : 20:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki





Odlican video.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25840 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/04/2020 : 21:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Odlican video.



Ne samo ovaj već svi njegovi su mi zanimljivi,smiješni i informativni.
Pretplatite se na njegov kanal.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6789 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/04/2020 : 22:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Odavno ga pratim.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1580 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 30/04/2020 : 03:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Kako going "elegantno" kulira moju primedbu za pogrešno navedena imena...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000