forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Što vam se danas dogodilo?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 125

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 14/11/2014 : 22:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Nista posebno danas, koliko me naslov ove teme vuče da bi bilo najbolje otvoriti temu naslova - Što vam se (danas) dogodilo u Hrvatskoj, te bi na njoj mogli također pisati svakodnevna otkrića ili ti bisere, probleme, na koje nailazimo ili koje putem otkrivamo, i troše naše vrijeme i energiju na iznalaženje rješenja kojeg - nema.
Teško je opisati i u par rečenica sažeti sliku općeg stanja, odn. razine znanja i razmišljanja onih koji nam državu vode i propisuju, potpisuju zakone, rješenja, pravilnike .. ali cu pokušati.
Sastavni dio školovanja i uspomena su izleti ili višednevne ekskurzije na koje se odlazilo, nikako drugačije, već u pratnji razrednika. Glavni problemi su bili odabir odredišta, cijena, i kojekakve ostale sporedne stvari.
Na večerašnjoj sjednici Vijeća roditelja, većinu vremena proveli smo
u raspravi kako pronaći rješenje da se, zbog novog pravilnika, kojeg je potpisao ministar Jovanović, uopće na tim ekskurzijama, kao putnici, pojave i nastavnici. Jer..
Kako je znano, u cijeni putovanja djece, koja se plaćala agencijama, bila su sredstva kojima se plaćao put i razrednicima.
Po novom, zbog izdavanja računa, to tako više ne može, jer nije ispravno i problem je u knjiženju i fiskalizaciji.
Sredstva za plaćanje putovanja razrednicima, po tom pravilniku, mora osigurati Županija, ne sama škola.
Županija za tu stavku u proračunu nema predviđenih sredstava, i ne postoji ta opcija, navodi direktor u izvještaju.
Škola ne može platiti, tako ne može izdati putni nalog.
Ravnatelj ne može i ne smije potpisati putni nalog, niti da je put plaćen kao donacija, jer škola ne smije primati uplate za tako nešto, sve mora biti, naravno, vezano i knjiženo, za potpisano.
Vijeće ravnatelja uputilo je pismo ministarstvu da se pravilnik stavi van snage. Odgovora nema. Ravnatelji uputili pismo s upitom da li bi zahtjev Vijeća roditelja svih škola promijenio nešto, da se ovo raspetlja. Odgovora nema. Razrednici - slijepi putnici?

Svu maštovitost smo dalje upregnuli i na koncu sastanka zaključili - rješenja nema. Pravilnik je donešen, ali nitko nije sagledao posljedice i u njemu ponudio rješenje.

Eto, ukratko.
Pjeva Bebek - Začarani krug, pjevamo i mi.




~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 14/11/2014 22:01:34
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 14/11/2014 : 22:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Ajme, jesam danas, ko nikad, ispala malo šašava.
Prolazim ispred škole i kako mi sin imao nastavu popodne, pogledam kroz prozor s rešetkama u suterenu jer znam da u tom prostoru ponekad ima nastavu. I doista mi se posrećilo, ugledam ga, taman u grupici od njih četvero pored prozora, ali ne vidim cijelu učionicu i sva radosna se razmašem i mašu oni meni..ja njima..dok nisam shvatila da mi daju znakove da prestanem i odem jer imaju nastavu. Majke mi mislila sam da je mali odmor jer je bilo puno dvorište i da čekaju da počne sat.. Još sam im veeeliku pusu samo rukom, zrakom poslala i smijući se udaljila..Baš me briga, neće mene profa opomenuti jer ne pazim na satu..a jesam bezobjazna

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 14/11/2014 22:31:58
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/11/2014 : 22:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Evo upravo vidim da mi je face konto zakljucan, razlog je taj jer je neko prijavio da Zagor-Te-Nay nije moje pravo ime. Sada mi traze licnu da potvrdim da sam ja u stvari Zagor, onda ce otkljucati konto.

S obzirom da su samo ljudi sa ovog foruma znali za taj profil, jasno je da je taj smrad clan ovog foruma.
Vidi nesto, fukaro, pretpostavljam da ti je ovaj trenutak uljepsao dan/mjesec/godinu, jer kako ono kazu: "Zlo se zlom hrani!"
S jedne strane drago mi je da si napokon docekao nesto fino u svom jadnom zivotu, ja sam jedan od onih koji rado usrecuju druge.
No ipak ostaje cinjenica da si ti i danas ista pickica kao sto si bio i juce.


"Ljudi mrze one koji u njima bude osjećaj niže vrijednosti." ~ Lord Chesterfield



Koja glupost, pa ja znam žensku koja je pod imenom Čarls Bukovski
Neko te sj***l. Probaj da pored imena Zagor...dodaš svojew pravo ime koje bi onda pisalo u zagradi) možda upali

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 14/11/2014 : 23:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Nista posebno danas, koliko me naslov ove teme vuče da bi bilo najbolje otvoriti temu naslova - Što vam se (danas) dogodilo u Hrvatskoj, te bi na njoj mogli također pisati svakodnevna otkrića ili ti bisere, probleme, na koje nailazimo ili koje putem otkrivamo, i troše naše vrijeme i energiju na iznalaženje rješenja kojeg - nema.
Teško je opisati i u par rečenica sažeti sliku općeg stanja, odn. razine znanja i razmišljanja onih koji nam državu vode i propisuju, potpisuju zakone, rješenja, pravilnike .. ali cu pokušati.
Sastavni dio školovanja i uspomena su izleti ili višednevne ekskurzije na koje se odlazilo, nikako drugačije, već u pratnji razrednika. Glavni problemi su bili odabir odredišta, cijena, i kojekakve ostale sporedne stvari.
Na večerašnjoj sjednici Vijeća roditelja, većinu vremena proveli smo
u raspravi kako pronaći rješenje da se, zbog novog pravilnika, kojeg je potpisao ministar Jovanović, uopće na tim ekskurzijama, kao putnici, pojave i nastavnici. Jer..
Kako je znano, u cijeni putovanja djece, koja se plaćala agencijama, bila su sredstva kojima se plaćao put i razrednicima.
Po novom, zbog izdavanja računa, to tako više ne može, jer nije ispravno i problem je u knjiženju i fiskalizaciji.
Sredstva za plaćanje putovanja razrednicima, po tom pravilniku, mora osigurati Županija, ne sama škola.
Županija za tu stavku u proračunu nema predviđenih sredstava, i ne postoji ta opcija, navodi direktor u izvještaju.
Škola ne može platiti, tako ne može izdati putni nalog.
Ravnatelj ne može i ne smije potpisati putni nalog, niti da je put plaćen kao donacija, jer škola ne smije primati uplate za tako nešto, sve mora biti, naravno, vezano i knjiženo, za potpisano.
Vijeće ravnatelja uputilo je pismo ministarstvu da se pravilnik stavi van snage. Odgovora nema. Ravnatelji uputili pismo s upitom da li bi zahtjev Vijeća roditelja svih škola promijenio nešto, da se ovo raspetlja. Odgovora nema. Razrednici - slijepi putnici?

Svu maštovitost smo dalje upregnuli i na koncu sastanka zaključili - rješenja nema. Pravilnik je donešen, ali nitko nije sagledao posljedice i u njemu ponudio rješenje.

Eto, ukratko.
Pjeva Bebek - Začarani krug, pjevamo i mi.







Ja sam danas pročitao ovaj čarlitin post...

Wtf?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/11/2014 : 23:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

Ja sam danas pročitao ovaj čarlitin post...


Bravo!





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 14/11/2014 : 23:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Sejtani!

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 15/11/2014 : 00:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Desilo mi se da cijelu večer ne mogu otvoriti Jutarnji.
Zna li mi netko reći zašto?

edit: Pa proradilo malo prije.

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 15/11/2014 00:29:58
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 15/11/2014 : 10:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Desilo mi se da cijelu večer ne mogu otvoriti Jutarnji.
Zna li mi netko reći zašto?

edit: Pa proradilo malo prije.



odvoji žvaku na drugoj stranici

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/11/2014 : 10:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Jeo sam burek (s mesom) i baš je bio dobar. Usput i jogurt. A dok sam jeo, čitao Troja knjiga 3 od David Gammell-a . Super knjige - preporuka svima.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/11/2014 : 11:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
burek s meson i jogurt.
kombinacija

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 15/11/2014 : 11:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

burek s meson i jogurt.
kombinacija



Blasfemija!Svetogrdje!Na lomatchu!ISIL u napad!
Burek je burek i to samo s mesom!
Sve ostale varijante ne postoje,kjafiri ih izmislise...
Jedan je burek...

Wtf?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/11/2014 : 11:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote

bagi spavaču stari

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/11/2014 : 12:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Meni je burek sa sirom odlican.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 15/11/2014 : 15:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 15/11/2014 : 15:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
http://punkufer.dnevnik.hr/clanak/razbili-smo-mit-burek-nije-iskljucivo-s-mesom---358810.html

I videti u "Vujakliji" - burek.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 15/11/2014 : 16:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by Just_Charlie

Nista posebno danas, koliko me naslov ove teme vuče da bi bilo najbolje otvoriti temu naslova - Što vam se (danas) dogodilo u Hrvatskoj, te bi na njoj mogli također pisati svakodnevna otkrića ili ti bisere, probleme, na koje nailazimo ili koje putem otkrivamo, i troše naše vrijeme i energiju na iznalaženje rješenja kojeg - nema.
Teško je opisati i u par rečenica sažeti sliku općeg stanja, odn. razine znanja i razmišljanja onih koji nam državu vode i propisuju, potpisuju zakone, rješenja, pravilnike .. ali cu pokušati.
Sastavni dio školovanja i uspomena su izleti ili višednevne ekskurzije na koje se odlazilo, nikako drugačije, već u pratnji razrednika. Glavni problemi su bili odabir odredišta, cijena, i kojekakve ostale sporedne stvari.
Na večerašnjoj sjednici Vijeća roditelja, većinu vremena proveli smo
u raspravi kako pronaći rješenje da se, zbog novog pravilnika, kojeg je potpisao ministar Jovanović, uopće na tim ekskurzijama, kao putnici, pojave i nastavnici. Jer..
Kako je znano, u cijeni putovanja djece, koja se plaćala agencijama, bila su sredstva kojima se plaćao put i razrednicima.
Po novom, zbog izdavanja računa, to tako više ne može, jer nije ispravno i problem je u knjiženju i fiskalizaciji.
Sredstva za plaćanje putovanja razrednicima, po tom pravilniku, mora osigurati Županija, ne sama škola.
Županija za tu stavku u proračunu nema predviđenih sredstava, i ne postoji ta opcija, navodi direktor u izvještaju.
Škola ne može platiti, tako ne može izdati putni nalog.
Ravnatelj ne može i ne smije potpisati putni nalog, niti da je put plaćen kao donacija, jer škola ne smije primati uplate za tako nešto, sve mora biti, naravno, vezano i knjiženo, za potpisano.
Vijeće ravnatelja uputilo je pismo ministarstvu da se pravilnik stavi van snage. Odgovora nema. Ravnatelji uputili pismo s upitom da li bi zahtjev Vijeća roditelja svih škola promijenio nešto, da se ovo raspetlja. Odgovora nema. Razrednici - slijepi putnici?

Svu maštovitost smo dalje upregnuli i na koncu sastanka zaključili - rješenja nema. Pravilnik je donešen, ali nitko nije sagledao posljedice i u njemu ponudio rješenje.

Eto, ukratko.
Pjeva Bebek - Začarani krug, pjevamo i mi.







Ja sam danas pročitao ovaj čarlitin post...




If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 15/11/2014 : 19:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Ja sinoć gledo Justin Bibera na MTV, kada sam ga vidio nisam mogao da zaspim od straha kakav je, ja zato utjeram svog šarplaninca u kuću i zaspa ko tele ja... Dobro je imati kurjaka u kući...
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 15/11/2014 : 19:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Ja sinoć gledo Justin Bibera na MTV, kada sam ga vidio nisam mogao da zaspim od straha kakav je, ja zato utjeram svog šarplaninca u kuću i zaspa ko tele ja... Dobro je imati kurjaka u kući...



To "ko" ti je nepotrebno...

Wtf?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/11/2014 : 19:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by lwood

burek s meson i jogurt.
kombinacija



Blasfemija!Svetogrdje!Na lomatchu!ISIL u napad!
Burek je burek i to samo s mesom!
Sve ostale varijante ne postoje,kjafiri ih izmislise...
Jedan je burek...


Ma jasno, svaki bosanac to zna burek je burek, ostalo je sirnica, zeljanica, jajača ...

Have mercy
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/11/2014 : 19:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84




Ne to, to su bureci sa sirom. Meni je onaj burek punjen sirom odličan. mmmm Burek s mesom mu nije ni do koljena.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/11/2014 : 19:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

http://punkufer.dnevnik.hr/clanak/razbili-smo-mit-burek-nije-iskljucivo-s-mesom---358810.html





Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/11/2014 : 19:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by lwood

burek s meson i jogurt.
kombinacija



Blasfemija!Svetogrdje!Na lomatchu!ISIL u napad!
Burek je burek i to samo s mesom!
Sve ostale varijante ne postoje,kjafiri ih izmislise...
Jedan je burek...


Ma jasno, svaki bosanac to zna burek je burek, ostalo je sirnica, zeljanica, jajača ...




Čovječe, sirnica? Pa dobro da nisi napisao krafna sa sirom.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 15/11/2014 : 19:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Tintone,mlad si pa ću ti oprostiti...

Wtf?
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 15/11/2014 : 19:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
Sve su pite pitice, a burek je pitac.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/11/2014 : 19:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

Tintone,mlad si pa ću ti oprostiti...




Ok, za oprost te častim burekom. Sa sirom naravno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 125 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000