forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Što vam se danas dogodilo?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 125

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
262 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 04/05/2018 : 23:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message  Reply with Quote
[KOKO U HRTU] Danas u sklopu terenske nastave turistički posjetili HRT headquarterse na Prisavlju. Gotovo svi tamo unutra imaju škembe. Ali prije toga, lijepe su to ogromne zgrade na ogromnom zemljištu, ko Pentagon, čovjek bi pomislio da se, sa tim ogromnim satelitima na livadama, ovdje produciraju snimanje slijetanja vanzemaljaca, a ne zapravo sadržaj za paralizirane umirovljenike (u Hrvatskoj već od srednjih tridesetih) – to jest ono kada se obiteljski humori o odnosima selo/grad, Dalmatinci/Zagreb, koje autistične kućanice prepričavaju na jutarnjim kavicama dok im se djeca igraju u parkiću, izdignu na razinu TV serija koje traju ko multi-generacijske telenovele.

Posjetili smo studio gdje se snima emisija Peti Dan. Bilo su tamo onaj Bugaro-Makedonac „iz građanske obitelji“ i Aleksandar Musić i oni su isto bili sa škembama, potonji me sve više podsjeća na živozidaša Ivana Pervana. Prvi nam je rekao da super što smo s filozofskog i da slobodno upišemo njegove kolegije na antropologiji. Ja pitam znaju li se pitanja unaprijed (Nisam zapravo imao muda za to, tj. kasno sam se sjetio). Ja zatim predložim da odemo gledati kako Mariji Selak stavljaju tri kile šminke na lice, moj prijedlog je odbijen (nisam zapravo imao muda za to). Nažalost tamo nije bio Nino Raspudić, kažem nažalost jer je jedna od današnjih tema emisije „Udvaranje ženama u doba političke korektnosti“ (Mislim da bi se neke nacionalno osvještenije generacije historiografa počele dirati ako bi njega čuli kako uživo priča o tome). Zašto bi itko htio slušati dvometraškog hercegovačkog ultrakatoličkog ultranacionalista kako implicitno daje savjete o „barenju pićaka“ (kako to njegovi zemljaci u metropoli kažu) mi zaista nije jasno.

Ali pitate ste vi, kakve to sve veze ima sa poviješću? Ali nakon današnjeg dana meni više nije važno kakve veze išta ima sa ičime? Nakon toga posjetili smo arhive HRTa sa urednikom TV Kalendara. Rekao nam je da je nedavno napravljen diplomski rad na temu „Povijest TV šrpica“. Kakve to veze ima sa poviješću? Što uopće znači povijest? Što uopće nije povijest? Povijest je fluidna, sve je i ništa, češće ništa. Samo staviš riječ povijest u neku sintagmu i nadodaš bilo što što se nekada moglo dogoditi. Zato je ta disciplina pogodna za znanstvenu legitimaciju nacionalista jer možeš preko nje samo uopćeno pričati neke fraze na temelju polu-anegdota i onda na kraju se pozoveš na svoju domovinu i eto ti znanstvenog zaključka. To je istinski magloviti postmodernizam, desničarsko oruđe, a ne kako postmodernizam ocrnjuje heroj djevaca Jordan B Peterson, kanadska youtube teen zvijezda u tijelu 50godišnjeg sveučilišnog profesora, nešto kao Miroslav Lazanski.

Kažu da je Tv kalendar, kao svakodnevna deseto minutna emisija o povijesti jedinstvena u svijetu, koliko sam skužio to je trebao biti kompliment. Tema mojeg diplomskog rada bit će „Povijest komentara Nine Raspudića o muško-ženskim odnosima u emisiji Peti Dan“.

puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/05/2018 : 15:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nevjerojatno zvuči podatak da sam danas počeo koristiti godišnji odmor za 2017., ravno godinu dana nakon prošlog (a i tada je u pitanju bio stari zaostatak).
Dobra stvar u svemu tome je da sam u zadnjih nekoliko mjeseci imao skoro sve praznike; Dan mrtvih, oba dana Božića, Novu godinu, oba dana Uskrsa i Praznik rada što se ipak ponešto osjeti na plaći.
Loša stvar je što će godišnji isteći negdje oko početka nogometnog prvenstva, a kako ne znam koje radno mjesto će me zapasti nakon povratka (sa ili bez televizora) pitanje koliko ga budem pratio.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/05/2018 : 10:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Meni ostalo jos samo 8 dana godisnjeg za 2017 za iskoristiti do 30. 6. 2018. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/05/2018 : 11:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Odem u prodavnicu jutros, kad tamo masa ljudi. Svaki je put tako pred praznik, kao da će smak svijeta. Nakon stajanja na kasi nekih petnaestak minuta, napokon dođem na red i platim to što sam uzeo. Taman pođem napolje kada ugazim u nešto, skoro se okliznem. Pogledam, kada ono bila jagoda pored kase na podu, sva se razmeckala po mojoj patici. Na momenat me uhvati blam, vidim da ljudi gledaju, pogledam u momka koji radi na kasi i primijetim podsmijeh na njegovom licu. U sekundi mi proključa krv, zamalo ga nisam tresnuo po glavi kesama koje sam držao u rukama. Srećom, smirio sam se, podigao nogu i obrisao je od dasku koja stoji na njegovoj kasi. On se zaledio, gleda me nijemo, ja mu se osmijehnem i poželim mu još jednom lijep dan. Moram priznati da je bio dobar osjećaj. Šupak je to zaslužio.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/05/2018 : 13:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ah, vidi stvarno (gledam na kalendar), sutra je praznik u D i A - a kakav praznik je to? Izgleda i u CH.

Drukcija, dobra prica. ;D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 09/05/2018 : 13:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Nevjerojatno zvuči podatak da sam danas počeo koristiti godišnji odmor za 2017., ravno godinu dana nakon prošlog (a i tada je u pitanju bio stari zaostatak).
Dobra stvar u svemu tome je da sam u zadnjih nekoliko mjeseci imao skoro sve praznike; Dan mrtvih, oba dana Božića, Novu godinu, oba dana Uskrsa i Praznik rada što se ipak ponešto osjeti na plaći.
Loša stvar je što će godišnji isteći negdje oko početka nogometnog prvenstva, a kako ne znam koje radno mjesto će me zapasti nakon povratka (sa ili bez televizora) pitanje koliko ga budem pratio.



Zato lobiraj kod svojih da uvedu televizore po vagonima...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/05/2018 : 13:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by DODSFERD

Nevjerojatno zvuči podatak da sam danas počeo koristiti godišnji odmor za 2017., ravno godinu dana nakon prošlog (a i tada je u pitanju bio stari zaostatak).
Dobra stvar u svemu tome je da sam u zadnjih nekoliko mjeseci imao skoro sve praznike; Dan mrtvih, oba dana Božića, Novu godinu, oba dana Uskrsa i Praznik rada što se ipak ponešto osjeti na plaći.
Loša stvar je što će godišnji isteći negdje oko početka nogometnog prvenstva, a kako ne znam koje radno mjesto će me zapasti nakon povratka (sa ili bez televizora) pitanje koliko ga budem pratio.



Zato lobiraj kod svojih da uvedu televizore po vagonima...




Neljudski uvjeti
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 09/05/2018 : 13:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Odem u prodavnicu jutros, kad tamo masa ljudi. Svaki je put tako pred praznik, kao da će smak svijeta. Nakon stajanja na kasi nekih petnaestak minuta, napokon dođem na red i platim to što sam uzeo. Taman pođem napolje kada ugazim u nešto, skoro se okliznem. Pogledam, kada ono bila jagoda pored kase na podu, sva se razmeckala po mojoj patici. Na momenat me uhvati blam, vidim da ljudi gledaju, pogledam u momka koji radi na kasi i primijetim podsmijeh na njegovom licu. U sekundi mi proključa krv, zamalo ga nisam tresnuo po glavi kesama koje sam držao u rukama. Srećom, smirio sam se, podigao nogu i obrisao je od dasku koja stoji na njegovoj kasi. On se zaledio, gleda me nijemo, ja mu se osmijehnem i poželim mu još jednom lijep dan. Moram priznati da je bio dobar osjećaj. Šupak je to zaslužio.



Pa nije valda taj momak postavio tu nagaznu jagodu. :)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/05/2018 : 13:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by DODSFERD

Nevjerojatno zvuči podatak da sam danas počeo koristiti godišnji odmor za 2017., ravno godinu dana nakon prošlog (a i tada je u pitanju bio stari zaostatak).
Dobra stvar u svemu tome je da sam u zadnjih nekoliko mjeseci imao skoro sve praznike; Dan mrtvih, oba dana Božića, Novu godinu, oba dana Uskrsa i Praznik rada što se ipak ponešto osjeti na plaći.
Loša stvar je što će godišnji isteći negdje oko početka nogometnog prvenstva, a kako ne znam koje radno mjesto će me zapasti nakon povratka (sa ili bez televizora) pitanje koliko ga budem pratio.



Zato lobiraj kod svojih da uvedu televizore po vagonima...


Kakva korist od toga kada sam ja stacioniran u divljini gdje vidiš samo životinje i osjetiš komarce.
A što se tiče uvjeta, ne vjerujem da ima puno radnih mjesta gdje si mjesecima prisiljen biti bez vode i korištenja WC-a, a drva za ogrijev dobiješ tek u 1. mjesecu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 09/05/2018 13:42:30
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 09/05/2018 : 17:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
napuhala mi se baterija u mobu. odem u servis, lik mi počne nabrajat što sve treba popravit i da mi mora to popravit jer imaju takvu politiku iako ja želim samo bateriju. nabraja komponente koje nisu više pod garancijom. izađe oko 800kn (napukla kamerica, neke gluposti koje nisam ni primjetio). odem na drugo mjesto, zamjene mi bateriju za 260kn u roku pola sata. i to je to.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2940 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 10/05/2018 : 20:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Andrey

[KOKO U HRTU] Danas u sklopu terenske nastave turistički posjetili HRT headquarterse na Prisavlju. Gotovo svi tamo unutra imaju škembe. Ali prije toga, lijepe su to ogromne zgrade na ogromnom zemljištu, ko Pentagon, čovjek bi pomislio da se, sa tim ogromnim satelitima na livadama, ovdje produciraju snimanje slijetanja vanzemaljaca, a ne zapravo sadržaj za paralizirane umirovljenike (u Hrvatskoj već od srednjih tridesetih) – to jest ono kada se obiteljski humori o odnosima selo/grad, Dalmatinci/Zagreb, koje autistične kućanice prepričavaju na jutarnjim kavicama dok im se djeca igraju u parkiću, izdignu na razinu TV serija koje traju ko multi-generacijske telenovele.

Posjetili smo studio gdje se snima emisija Peti Dan. Bilo su tamo onaj Bugaro-Makedonac „iz građanske obitelji“ i Aleksandar Musić i oni su isto bili sa škembama, potonji me sve više podsjeća na živozidaša Ivana Pervana. Prvi nam je rekao da super što smo s filozofskog i da slobodno upišemo njegove kolegije na antropologiji. Ja pitam znaju li se pitanja unaprijed (Nisam zapravo imao muda za to, tj. kasno sam se sjetio). Ja zatim predložim da odemo gledati kako Mariji Selak stavljaju tri kile šminke na lice, moj prijedlog je odbijen (nisam zapravo imao muda za to). Nažalost tamo nije bio Nino Raspudić, kažem nažalost jer je jedna od današnjih tema emisije „Udvaranje ženama u doba političke korektnosti“ (Mislim da bi se neke nacionalno osvještenije generacije historiografa počele dirati ako bi njega čuli kako uživo priča o tome). Zašto bi itko htio slušati dvometraškog hercegovačkog ultrakatoličkog ultranacionalista kako implicitno daje savjete o „barenju pićaka“ (kako to njegovi zemljaci u metropoli kažu) mi zaista nije jasno.

Ali pitate ste vi, kakve to sve veze ima sa poviješću? Ali nakon današnjeg dana meni više nije važno kakve veze išta ima sa ičime? Nakon toga posjetili smo arhive HRTa sa urednikom TV Kalendara. Rekao nam je da je nedavno napravljen diplomski rad na temu „Povijest TV šrpica“. Kakve to veze ima sa poviješću? Što uopće znači povijest? Što uopće nije povijest? Povijest je fluidna, sve je i ništa, češće ništa. Samo staviš riječ povijest u neku sintagmu i nadodaš bilo što što se nekada moglo dogoditi. Zato je ta disciplina pogodna za znanstvenu legitimaciju nacionalista jer možeš preko nje samo uopćeno pričati neke fraze na temelju polu-anegdota i onda na kraju se pozoveš na svoju domovinu i eto ti znanstvenog zaključka. To je istinski magloviti postmodernizam, desničarsko oruđe, a ne kako postmodernizam ocrnjuje heroj djevaca Jordan B Peterson, kanadska youtube teen zvijezda u tijelu 50godišnjeg sveučilišnog profesora, nešto kao Miroslav Lazanski.

Kažu da je Tv kalendar, kao svakodnevna deseto minutna emisija o povijesti jedinstvena u svijetu, koliko sam skužio to je trebao biti kompliment. Tema mojeg diplomskog rada bit će „Povijest komentara Nine Raspudića o muško-ženskim odnosima u emisiji Peti Dan“.



Oćel javnost, u tom radu, napokon doznat razloge desnih skretanja bivše drugarce Selak?

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/05/2018 : 09:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Onako uljuljanog u blagodati godišnjeg odmora jutros me probudio telefonski poziv. Zove šef i pita mogu li danas ikako doći odraditi noćnu smjenu, ako slučajno nisam imao ništa u planu.
I još napominje da bi ti prekovremeni sati bili plaćeni (naravno, opet po duploj tarifi). Inače se oni ne plaćaju već izbijaju slobodnim turama, ali ovo je hitan slučaj i tada važe neka druga pravila (kako je lijepo imati razumne ljude unutar firme).
Čekajte malo, ovaj mjesec već imam 12 sati praznika i sada još toliko prekovremenih, pa tko će stići potrošiti sve te novce kada jednom dođu u ruke.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 24/05/2018 : 13:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Danas sam se (na dvije minute) upoznao s legendom Dubravkom Matakovićem. Naime, Matica hrvatska organizirala je Matakovićevu izložbu povodom dana općine Čitluk (što mi je bio totalni wtf, u pozitivnom smislu) i danas sam ga spazio samog na kavi pa (suprotno svim mojim navikama) mu prišao da ga pozdravim i da se upoznamo, ali je show ukrao moj mali koji je Dubravku pokazao svoje čiča-gliše i rekao da idući put i njegove crteže izloži :) Uglavnom, Mataković mi djeluje kao skroz pristupačna i pozitivna osoba.

Slika s izložbe:


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/07/2018 : 22:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Što se to događa da masovno umiru ljudi koji nisu tako stari (50-60 godina).
Nema tjedan dana kako je u mome mjestu pokopan čovjek od 56 god. a večeras otišla žena još mlađa od njega. Iznenada joj pozlilo, ubrzo došla hitna, ali joj više nisu mogli pomoći, bilo je mučno gledati tu agoniju jer se dogodilo odmah meni preko ulice.
To je 5. smrtni slučaj ove godine što je puno za malo mjesto koje nema ni 150 stanovnika, a tek dvije osobe su bile u dubokoj starosti.
Život je baš kratak, a sve mi se čini da se ljudi na razne načine trude kako bi bio još kraći.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 09/07/2018 : 13:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
da im nisi pustao Fade to black i slicno
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 09/07/2018 : 16:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Što se to događa da masovno umiru ljudi koji nisu tako stari (50-60 godina).
Nema tjedan dana kako je u mome mjestu pokopan čovjek od 56 god. a večeras otišla žena još mlađa od njega. Iznenada joj pozlilo, ubrzo došla hitna, ali joj više nisu mogli pomoći, bilo je mučno gledati tu agoniju jer se dogodilo odmah meni preko ulice.
To je 5. smrtni slučaj ove godine što je puno za malo mjesto koje nema ni 150 stanovnika, a tek dvije osobe su bile u dubokoj starosti.
Život je baš kratak, a sve mi se čini da se ljudi na razne načine trude kako bi bio još kraći.


Ja kada uzmem sliku iz prvog osnovne, već su šest muških i jedna ženska pod zemljom (1976 i 1977.godišta)...moždani, srčani i strujni udari u većini, jedan “nestanak” jetre i jedan od metka iz M48, a da ne spominjem masu ljudi s kojima sam radio, a nema ih već odavno.
Na kraju samo mogu biti sretan što sam preživio raznorazne gluposti u kojima se nisam trebao naći u životu...nekoliko prometnih nesreća, raznoraznih padova sa bicikla u punoj brzini, nesmotrenih skokova u more sa stijena visokih preko 10 metara i autostopiranje pune cisterne benzina za vrijeme najjačeg granatiranja Karlovca u 90-ima, a ni dan danas mi nije jasno kuda je taj frajer vozio u trenutku kada ni psa ni mačke nisi mogao vidjeti na cesti, a kamoli neki auto...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/07/2018 : 19:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
smrt je bliza no kravata

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/07/2018 : 21:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Još malo neugodnih stvari, kada krene ne zna stati.
Već neko vrijeme osjećam nekakav čudan smrad kada hodam svojim dvorištem, ali sam mislio da dolazi iz susjedovog jer kod njega ima nabacanih svakakvih stvari.
Danas nakon dužeg vremena otišao na tavan i imao što vidjeti; u samom kutu leži nečiji krepani mačak u raspadnutom stanju. S obzirom na pakleni smrad i ono što je ostalo od njega sigurno je barem 2 tjedna već tamo.
Mamicu mu jebem smrdljivu, nije mogao otići skončati kod svoga gazde nego je došao meni.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 09/07/2018 : 23:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
I meni danas neugodna stvar. Uđem u trgovinu gdje idem pa bar dvaput tjedno na pauzi na poslu po sendvič i dok mi ova prodavačica okrenuta tamo za spravu gdje renda salamu i sir priprema naručeno ja vidim neku milfaru bočno, desno od sebe bira dugo margarine, jaja, jogurte i/ili što već. Guza onako srednja ali crvene hlače, ne znam ocrtavaju li se ili se meni čini gaćice, predugo to dvojim. Izvadim brzo mobitel iz džepa pa rekoh da uslikam i u uredu ću procijeniti. Osvrnem se, sve ok, smirim ruku, zoomiram i uslikam je, vratim mobitel u džep kad tamo ova završila sendvič, ispružila ga prema meni i samo me gleda. Propao u zemlju uzmem sendvič, ne znam ni jesam li rekao "Hvala" i brzim korakom prema kasi. Što je dalje bilo možemo samo pretpostaviti. Da li je ta stalna posjetiteljica, hoće li joj reći i slično... samo jedno se zna: što sam tu kupovao, kupovao.
Inače, nije da sam amater u takvim slikanjima ali za sve ima prvi put, prvi kiks.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 09/07/2018 23:37:54
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/07/2018 : 01:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
kao i u slučaju telera
kolega slike...slike kolega

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/07/2018 : 20:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Prije dva vikenda sam se trebao vracati sa mora, a posto su moja i klinac jos ostali, uzeo sam autobus u Porecu. Pitam onu za salterom kada ide autobus u subotu, a kaze da samo oni koji su napisani vani (a to je tek oko pola cetiri poslijepodne, za mene prekasno). Ja joj kazem da znam da idu i ujutro i prijepodne, ona kao nista ne zna o tome, nek pitam tamo u sljedecoj kucici kod Crnje. Cudno si mislim, valjda bi trebala znati sta ide kroz kolodvor kad je na informacijama, a ne da sam trazim na netu. Uglavnom, ide i neka druga firma, neki Srbi Črnja Tours (Kras, jel znas kolege?), ali izgleda da su konkurencija ili sta ti ja znam. Isao sam rano u pola sedam, a voznja bi trajala cjela 4 sata... isli smo kroz Trst (), pa sam jos malo vidio i to nase nekadasnje selo.

No, na granici pravi cirkus. Ispred nas 2 slovenska autobusa. Carinik sam mahne, dok mi svi izlazimo i svako u kucicu - soferi su vec rekli, da ce biti tako. Imali smo i nekog crnca pa cekamo li ga cekamo vani ispred kucice. Sofer kaze da je jedan put kada su vozili djecu (hr autobus), dosao gore nas carinik i sva djeca je trebala izaci dole sa putovnicama u rukama. Ajmene, koliko znam (a radim u vrticu), uvijek se ima popis osoba, i samo to provjere (uglavnom). Kazu ovi da je sada tako vec godinu-dvije. Zajebavanje nasih na granici. Jedan put su soferi trebali sve kofere otvarati. Ne znam, da li zbog Sengena, nekih direktiva iz EU ili se samo nasima dize povremeno.


Jos sam cuo sofere kako razgovaraju gdje u Trstu ih je skinuo radar, odnosno kolegu kojeg nije bilo ovdje, a valjda je imao skoro stotku tamo gdje ima 50 ili tako nesto, pa sada kako sa sefom i da ce sam morat platit kaznu, a i sam si je kriv kaze ovaj koji se tada vracao iz Trsta.

Dobro da je Kras sam sebi sef.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 14/07/2018 : 17:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
cuo iza sebe dete koje kaze kevi Hocu superheroes!
ona rece Evo ti!
a ono Batman!

Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 20/07/2018 : 04:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ok, znači ovo je nevjerojatno. film alien (1979) sam gledao nekoliko puta ali uvijek na tv-u. i često je bio u nekom kasnom terminu i uvijek sam zaspao ili sam prespavao velik dio filma. nakon puno godina odlučih danas popodne, pošto sam na godišnjem, pogledati ponovo taj film. nakon pola sata zaspao sam ko mala beba i probudio se oko 17h.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/08/2018 : 15:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Na poslu cesto objavljam obavijesti/pozive za slobodna radna mjesta, i tako trenutno imamo prosto mjesto kuharskog pomocnika na neodređeno vrijeme. I pored hrpe uloga javi se jedna zena iz Velike Kladuse, ono vidjela je poziv na Zavodu za zaposljavanje Slovenije i javlja se, pri cemu i napise da zivi u Velikoj Kladusi. Sad, da li ce se voziti u Ljubljanu svaki dan ili da joj trazimo i stan. Obicno ljudi napisu da imaju mogucnost dobiti smjestaj u Ljubljani ako su bas daleko, ali ovdje treba i radna dozvola.


Aha, procitao sam da Slovenci sa 1. 7. (vec ove godine ili sljedece?) ukidaju radne dozvole za Hrvate, znaci Hrvati ce se moci bez problema zaposliti u Sloveniji (zdravstvo, gostinstvo...), mada sumnjam da ce biti nekog navala. Ipak su im Njemacka, Svajcarska, Austrija samo jos par 100 km dalje za puno bolju platu. A i (ne)znanje jezika im je isto. Koliko znam su uslovi dosta rigorozni kod nas, jedino mozda u gospodarstvu.



Edit: A danas, na drugi oglas za "pomocni vzgojitelja", to bi valjda trebalo biti nesto poput pomocnik odgajatelja/nastavnika u vrticu, se javila jedna iz Bugojna koja je pohađala Univerzitet Dzemal Bijedic u Mostaru, po zanimanju je nastavnik predskolskog odgoja i ima 6 mjeseci radnog iskustva. Pise da ne govori slovensk jezik ali se nada da ce ga savladati ako joj damo priliku da se dokaze. Valjda bi se i ova "vozila iz BiH" u Ljubljanu na posao, ili da joj nađemo stan, naravno poslije sto joj sredimo radnu vizu, posto ju ne pominje. Ok, razumijem da nema posla u BiH, ali valjda za taj profil ima dovoljno ljudi u Slo pa se nece nitko bakcati sa radnim vizama za strance, pri cemu jos ne govore jezik. Valjda je to osnova, pogotovo za rad sa predskolskom djecom (kao i skolskom, normalno).

Lakse je doktorima ili glazbenicima, pogotovo onima koji su specificni, a zna se da tog profila fali. Tako sam sredio radnu vizu za jednog Beograđana kada sam radio u muzickoj skoli, jer perkusionista/bubnjara profesora bas i nema previse. Svi su vec zaposljeni za puno radno vrijeme u orkestrima, filhamorniji ili u operi i baletu, pa se najcesce javljaju samo za 1/5 posao (znaci za 20% je moguce dodatno zaposljavanje negdje drugdje pored 100% u prvoj ustanovi, to je povlastica pedagoga), ali to nije dovoljno za glazbene skole. Ovaj nas je bio i veoma uspjesan, djeca su ga voljela i osvajala su prve nagrade na natjecanjima.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 10/08/2018 09:13:16
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/08/2018 : 21:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
uvjeria se da je uz gomilu državnih firmi i porezna također u žešćem q.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 125 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000