forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Što vam se danas dogodilo?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 125

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 16/11/2019 : 18:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

lwoode - Predajem maglu i sviram kurcu Salu na stranu, drustvenim znanostima se bavim.

dexters - Izgubio si okladu. Nema tu kod mene privatnih fakulteta, sve su drzavni. I da stvar bude bolja, predavanja nisu obavezna. U sta smo se ono kladili?


Budući da si dobio okladu moraš glasati za škoru Ili priznaj da su filozofski i slični fakulteti isto kao i privatna ekonomija
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 17/11/2019 : 07:51:08  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Filozofi su humanisti, ja sam drustvenjak A sto se glasanja tice, sto je to skoro?!?

Ja ti ne glasam na hr izborima vec desetak godina, tlaka mi je jer se moram registrirati, pa u veleposlanstvo, pa gubim cijeli dan samo na to. Pogotovo predsjednicki, to su dva kruga. Osim toga, ne bi bilo fer da vam ja kao dijaspora odredjujem tko ce vam se narednih pet godina kreveljiti na stadionima i iza zeljezne zavjese. Ali zato u drzavi u kojoj zivim redovno glasam. I drukciji je sistem, glasanje je otvoreno tjednima prije toga datuma, mogu glasati pismom, izborna komisija cak dodje i na faks koji tjedan prije pa to redovno obavim tamo jer mi je najprakticnije. Kaze mi kolegica iz Belgije, kod njih je glasanje obavezno, ako ne glasas, ide globa. A ona smije dati punomoc ako je sprijecena.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 17/11/2019 : 14:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
To za globu mi je bezveze. Izvodi se zaključak da je bilo koja vlast bolja od nikakve, što je netočno, jer vlast opravdava svoje postojanje samo ako je prosperitetna.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 18/11/2019 : 10:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Nacelno se slazem s time jer meni recimo nije demokratski gradjanstvo s pravom glasa siliti da glasa, jer ako ja ostajem kod kuce i ne glasam, to je moje demokratsko pravo. No kako ona rezonira, mozes izaci na izbore i napraviti listic nevazecim. Ali ni time nista ne postizes. Izborna demokracija kao sustav je u problemima, iz vise razloga. Pogledaj samo kolika je izlaznost pa se vidi da vladajuciu mnogim europskim zemljama imaju realnu potporu cetvrtine ili trecine biraca. A to kako se ponasaju kad dodju na vlast, to je druga prica. Osobna korist je na prvom mjestu. Jos jedan problem su biraci, to je majko mila. Prica mi stara kako je kod nas doma, pricala je sa susjedima, susjeda ce glasat za Kolindu jer je plava i fino se smije i lijepo nas predstavlja, a za Plenkija glasa jer je zgodan i sarmantan. A njen muz kaze, on ce radije Skoru jer Skoro fino pjeva. I nisu se zajebavali.

Nuzno je da se samo principi izborne demokracije promijene. Meni se osobno najvise svidja ideja kombinacije parlamentarne demokracije s lutrijom, tj. da bilo tko moze lutrijom biti izabran u tijela izvrsne vlasti. Tako su imali stari Grci u odredjenim periodima, a na tome se bazira i americka porota. Onda dobijes obuku od sest mjeseci ili godinu dana i fino sjedis u opcini, zupaniji, saboru. Samo sto su onda ovi moji susjedi i dalje problem. Kvaka 22 kak god okrenes.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/11/2019 : 15:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Nuzno je da se samo principi izborne demokracije promijene. Meni se osobno najvise svidja ideja kombinacije parlamentarne demokracije s lutrijom, tj. da bilo tko moze lutrijom biti izabran u tijela izvrsne vlasti. Tako su imali stari Grci u odredjenim periodima, a na tome se bazira i americka porota. Onda dobijes obuku od sest mjeseci ili godinu dana i fino sjedis u opcini, zupaniji, saboru. Samo sto su onda ovi moji susjedi i dalje problem. Kvaka 22 kak god okrenes.


O ovome neki dan raspravljali na faksu. Užas.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 18/11/2019 : 17:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by fandango


Nuzno je da se samo principi izborne demokracije promijene. Meni se osobno najvise svidja ideja kombinacije parlamentarne demokracije s lutrijom, tj. da bilo tko moze lutrijom biti izabran u tijela izvrsne vlasti. Tako su imali stari Grci u odredjenim periodima, a na tome se bazira i americka porota. Onda dobijes obuku od sest mjeseci ili godinu dana i fino sjedis u opcini, zupaniji, saboru. Samo sto su onda ovi moji susjedi i dalje problem. Kvaka 22 kak god okrenes.


O ovome neki dan raspravljali na faksu. Užas.



Plot twist - fandango zapravo predaje tintonu u Amsterdamu i tinton je bija onaj koji ga zvaše na okašnjelo predavanje.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/11/2019 : 18:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote

Ne bi bio loš plot twist, ali nama predavanja počinju u 9.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 18/11/2019 : 20:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
To ti je tvist ko u nekoj korejskoj sapunici A ja ove godine u toj grupi imam samo jednog jedinog studenta koji je po imenu sudeci porijeklom iz Hr.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 18/11/2019 : 21:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/11/2019 : 21:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

To ti je tvist ko u nekoj korejskoj sapunici A ja ove godine u toj grupi imam samo jednog jedinog studenta koji je po imenu sudeci porijeklom iz Hr.


To sam ja.
Al ajmo ozbiljno.
Zar te ne zabrinjava u ovom modelu što ogroman broj ljudi ostaje bez zastupljenosti jer nisu imali ni priliku birati tko će ih zastupati?
Mislim, čak i da možeš ljude dovoljno educirati tako brzo, nije sve u znanju, nešto je i u vrijednostima.
I tko bi u tom modelu bio izvršna vlast? Netko od tih skupljenih ili bi oni birali na nekom natječaju?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/11/2019 : 11:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=sport&id=2133436
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 19/11/2019 : 16:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by fandango

To ti je tvist ko u nekoj korejskoj sapunici A ja ove godine u toj grupi imam samo jednog jedinog studenta koji je po imenu sudeci porijeklom iz Hr.


To sam ja.
Al ajmo ozbiljno.
Zar te ne zabrinjava u ovom modelu što ogroman broj ljudi ostaje bez zastupljenosti jer nisu imali ni priliku birati tko će ih zastupati?
Mislim, čak i da možeš ljude dovoljno educirati tako brzo, nije sve u znanju, nešto je i u vrijednostima.
I tko bi u tom modelu bio izvršna vlast? Netko od tih skupljenih ili bi oni birali na nekom natječaju?



Mene nista ne zabrinjava Pa sta ja znam, zastupljenost ne vidim kao problem jer bi se taj problem dao rijesiti kombinacijom s postojecim sistemom, a i nacelo lutrije bi se moglo naravnati prema zastupljenosti. Ovo drugo o vrijednostima i mentalnim kapacitetima sto istices, to je i meni veliki problem, jer kad bi mi tako u sabor zasjedo netko kao moji susjedi, majko mila, nema nam spasa. Zato kako god okrenes, najebali smo. (Naravno, to da u Hrvatskoj ne funkcionira nista pa da tako ne bi ni ovo, to mislim da se podrazumijeva, to ne treba posebno komentirati.) A sto bi po tebi bio optimalan izborni sustav?

I tintone, priznaj, ti si onaj student sto sjedi u trecem redu i uvijek pravi probleme
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/11/2019 : 18:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ja ne sjedim nigdje.

Ja bih svakako ostao u predstavničkoj demokraciji, sve drugo mi se čini prerizičnim. S tim da sam definitivno za većinski sistem, umjesto proporcionalnog. Ali ne "first-past-the-post" nego s drugim krugom jer u UK ima stvarno perverznih primjera gdje se pobjeđivalo s par stotina glasova, a gdje je pobjednik očito nereprezentativan.
Uglavnom, ništa komplicirano, iako se čini da nitko od ovih poznatijih predstavnika demokracije nije tako nešto odlučio usvojiti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/11/2019 : 20:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Demokracija nije bajna ali je od isprobanih sistema definitivno najbolja.
A to globljenje je bezveze.
Iako npr ja izađen na svake izbore,ako mi se niko ne sviđa nacrtan falus i to je to.
Većina ljudi koju poznam je odustala od izlaska na izbore.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 20/11/2019 : 09:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
tintone, mislim da smo i s tvojim prijedlogom zapeli na kvaki 22 jer bi i u takvom sistemu moji susjedi izabrali to sto bi izabrali, a niti to ne bi sprijecilo stetocine tipa Bandic & co. da zasjednu na pozicije vlasti.

lwoode, slazem se totalno, samo sto sam ja kulturan pa sam umjesto kurcina glasao za Mikija Mausa, a jednom prilikom i za Davora Gopca :) Dok sam jos glasao doma, jelte.

Da se vratimo na topik, sto vam se danas dogodilo?

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/11/2019 : 09:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ne kažem da ne bi, ali mislim da bi taj sistem bio najpošteniji.
OT: Danas mi se nije dogodilo ništa.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/11/2019 : 15:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Već 3 noći zaredom kuna mi pravi buku na krovu, a noćas je uspjela srušiti jedan crijep. Zabio se u zemlju pa se nije polomio, ali ostaje problem kako ga vratiti gore pošto nemam tako velike ljestve, a kupovina istih mi je baš zadnja opcija. Sreća što se srušeni crijep nalazi na natpuštenom dijelu krova i ne može prokišnjavati unutar kuće, samo ne znam koliko je pametno da tako ostane neko duže vrijeme.
U blizini kuće nema drveta pomoću kojeg bi se gadura mogla popet na krov, zato pretpostavljam da je to napravila preko odvodne cijevi. U prvi trenutak mi je bilo čudno kako je tako mala životinja uspjela isčupati crijep ispod drugih, a onda sam vidio da fali jedno uho za kvačenje, mutljaroš koji je radio na pokrivanju još tamo 1996. je uvalio oštećeni samo da se ne baci.
Baš sam jebene sreće, umjesto u novčanik kune mi dolaze na kuću i hoće da mi skinu krov s glave.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/11/2019 : 18:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Čovjek protiv kune!

Zvuči napeto.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/11/2019 : 19:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Zato triba šta prije uvest €uro ,je.eš kune.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/11/2019 : 20:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
€uro je tu već 11 godina a nikakve koristi od njega, nije uspio realizirati niti jedan projekt.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 25/11/2019 : 01:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Već 3 noći zaredom kuna mi pravi buku na krovu, a noćas je uspjela srušiti jedan crijep. Zabio se u zemlju pa se nije polomio, ali ostaje problem kako ga vratiti gore pošto nemam tako velike ljestve, a kupovina istih mi je baš zadnja opcija. Sreća što se srušeni crijep nalazi na natpuštenom dijelu krova i ne može prokišnjavati unutar kuće, samo ne znam koliko je pametno da tako ostane neko duže vrijeme.
U blizini kuće nema drveta pomoću kojeg bi se gadura mogla popet na krov, zato pretpostavljam da je to napravila preko odvodne cijevi. U prvi trenutak mi je bilo čudno kako je tako mala životinja uspjela isčupati crijep ispod drugih, a onda sam vidio da fali jedno uho za kvačenje, mutljaroš koji je radio na pokrivanju još tamo 1996. je uvalio oštećeni samo da se ne baci.
Baš sam jebene sreće, umjesto u novčanik kune mi dolaze na kuću i hoće da mi skinu krov s glave.



Dodo kuna samo želi malo pažnje i hrane , vidiš bacila ti je crijep ali ga nije razbila a mogla je
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/11/2019 : 02:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Jajvedra je noc i vidim zvijezde.

(Kad zivis u Rijeci, to onda spada u jedan od bitnijih dozivljaja. Proklijat cemo uskoro. )

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 25/11/2019 : 13:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Jajvedra je noc i vidim zvijezde.

(Kad zivis u Rijeci, to onda spada u jedan od bitnijih dozivljaja. Proklijat cemo uskoro. )



Evo i sunca danas!

Samo da potraje, ova kiša već lupa po mozgu...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 26/11/2019 : 02:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Just_Charlie

Jajvedra je noc i vidim zvijezde.

(Kad zivis u Rijeci, to onda spada u jedan od bitnijih dozivljaja. Proklijat cemo uskoro. )



Evo i sunca danas!

Samo da potraje, ova kiša već lupa po mozgu...



Istina, stvarno djeluje na mozak.:)
Jutros nisam mogla vjerovati u to što vidim..i ostatak dana..sunce, vedrina, kao da sam se probudila iz nekog stoljetnog sna i ne znam gdje sam odjednom.. Stvarno je moguće, kad živiš u Rijeci, zaboraviti kad je zadnji put bilo sunčano i kakav je osjećaj živjeti takav dan..
Čujem da nas uskoro očekuje nova runda :(

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/11/2019 : 12:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Just_Charlie

Jajvedra je noc i vidim zvijezde.

(Kad zivis u Rijeci, to onda spada u jedan od bitnijih dozivljaja. Proklijat cemo uskoro. )



Evo i sunca danas!

Samo da potraje, ova kiša već lupa po mozgu...



Istina, stvarno djeluje na mozak.:)
Jutros nisam mogla vjerovati u to što vidim..i ostatak dana..sunce, vedrina, kao da sam se probudila iz nekog stoljetnog sna i ne znam gdje sam odjednom.. Stvarno je moguće, kad živiš u Rijeci, zaboraviti kad je zadnji put bilo sunčano i kakav je osjećaj živjeti takav dan..
Čujem da nas uskoro očekuje nova runda :(



Evo i danas sunca.
Grad u kojem brojimo sunčane dane na prste jedne ruke...u jesen, po ljeti je OK.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 30/11/2019 12:47:51
Go to Top of Page
Page: of 125 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000