forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Točak vremena - Robert Jordan
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/11/2014 : 21:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Serijal "Točak vremena" počeo je pisati Robert Jordan 1990. godine, a završio ga je Brandon Sanderson 2012. godine zbog prerane Jordanove smrti. U 22 godine izašlo je 14 knjiga.
Laguna Beograd je izdavanje počela 2002. godine, a završila 2014. godine i serijal je izdat (zbog obima pojedinih knjiga) u ukupno 23 knjige.
Kada sam shvatio da će ovo ipak imati kraj i domaće izdanje, počeo sam skupljati knjige i od danas sam sretni vlasnik kompleta. Odmah počinjem čitati, nadam se da je dobro.
Ako netko čita ili je čitao neka zapiše svoje mišljenje o ovom serijalu koji je najčešće spominjan kao veliki konkurent onom drugom (još nezavršenom) serijalu.



What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/11/2014 : 22:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Izgleda impozantno! Nekako mi se ne da početi tako opsežan serijal, a to me interesira već odavno...

Zanima me kakvo će ti biti mišljenje nakon pročitanog.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/11/2014 : 22:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Izgleda impozantno! Nekako mi se ne da početi tako opsežan serijal, a to me interesira već odavno...

Zanima me kakvo će ti biti mišljenje nakon pročitanog.


Mišljenja su podjeljena, no ipak je više ljudi za nego protiv ovog serijala. S obzirom da radim (rano se budim) pa mi se često prispava dok čitam, za ovo će mi trebati par mjeseci. No, već nakon prve knjige, znat ću kakva je situacija...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/11/2014 : 22:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
bolje bi bilo da si kupio samo prvu i počeo čitati

meni ne privlači jer je dugačka a i ljudi koji su to čitali dok nije bilo prevoda kažu da smara nakon 5-6 knjige

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/11/2014 : 22:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

bolje bi bilo da si kupio samo prvu i počeo čitati

meni ne privlači jer je dugačka a i ljudi koji su to čitali dok nije bilo prevoda kažu da smara nakon 5-6 knjige



Jest to mi je nova taktika. Kupim br.1 i pročitam pa onda odlučim za dalje. No, ovo sam počeo kupovati nešto ranije po staroj taktici (kupim cijeli serijal pa onda počnem čitati). Pa sam tako skupio sve, no nije mi žao...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/11/2014 : 23:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
I ja isto idem uvijek s prvim knjigama...

Mogu li se još nabaviti prvi brojevi od Lagune?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/11/2014 : 23:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

I ja isto idem uvijek s prvim knjigama...

Mogu li se još nabaviti prvi brojevi od Lagune?


Laguna je zakon po tom pitanju. Kod njih uvijek ima sve. Nikada nisam dobio odgovor da nema. I ja sam te prve knjige relativno nedavno kupio...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 16/11/2014 : 00:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ima laguna skoro sve...
I ja sam prije
Sve nabavim pa krenem...ono kurac
Pa prodaji ispod cijene
Sad malo sutra...ako treba i pdf probat...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 16/11/2014 : 12:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Da se citiram sa Knjige&Co:

Konačno sam priveo kraju čitanje kapitalnog Džordanovog djela, ne bez muke ali ne i bez užitka - naročito na kraju. Ukupno 14 knjiga u originalu + knjige podijeljene u dva toma u Laguninom izdanju; sa fotke se vidi skoro metar knjiga...
Zaplet je klasičan: sile zla žele svijet za sebe, sile dobra ne daju, junak se ne znajući da je junak krije u obliku običnog dječaka-seljaka koji ne želi tu ulogu, bezbroj avantura, izdaja, savezništava itd...
Moja glavna primjedba na serijal da je jedno 6 knjiga predug. Sve je to uredno i sažeto moglo stati u 7-8 knjiga i tada bi to bio serijal za sva vremena, ovako nakon četvrte knjige jednostavno morate odustati od detaljnog čitanja zarad očuvanja slobodnog vremena i zdravog razuma i početi da čitate sa debelim preskocima sve do otprilike 11. knjige kada se stvari opet konkretizuju.
Dobra stvar je što je Brendon Sanderson napisao zadnje tri knjige nakon Džordanove smrti i mislim da je to izvuklo serijal - naročito vrlo dobra zadnja knjiga kojoj bi malo hvalilo pa da bude maestralna.
Ako imate tonu slobodnog vremena i dosta strpljenja hvatajte se u koštac...

Kraj citata.

Ukratko - nepotrebno prepredug serijal, pocetak i kraj su dobri, posebno kraj ali sredina ubija u pojam.

...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11156 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 16/11/2014 : 13:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Kupio pre ko zna koliko godina prvih 6 knjiga (vecina bila na akciji). Poceo i odustao, poceo i odustao.
Procitao dosta epske fantastike, ali mi Dzordan ne lezi. Mozda nekad...

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 16/11/2014 : 17:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, mislim da nisi pogrijesio nimalo. Ja sam poceo da citam serijal nekada u 2004-oj. Prva knjiga je odlicna, ali stoje na mjestu primjedbe da ima elemenata koji lice na Gospodara Prstenova (kao u 90% EF-a). ALi, knjiga je svakako sjajna. Nakon nje idu sve sami biseri. Do seste. Mada, da se tu diskutovati. Problem je sto je svijet fantasticno razvijen, a likova ima nevjerovatan broj. Mislim da je veliki problem bio to sto si morao od knjige do knjige da cekas po nekoliko godina. Ja sam na desetoj knjizi odavno. Nakon nje, odlucio sam da cekam kraj, jer je citanje bilo sve teze, iz vec navedenih razloga. Nedavno sam poceo ispocetka, mislim da Zenicu Sveta citam po cetvrti put, i uzivanje je svaki put jednako. Kad uhvatim vremena, nadam se da cu napokon zavrsiti serijal, pa dati i konacni sud, ali mislim da svaki ljubitelj EF-a moze da zavoli ovaj serijal, bez i najmanjih problema, s tim da poredjenje sa Martinom nije adekvatno, nemaju nikakvih dodirnih tacaka, osim sto je u pitanju EF i sto su u pitanju ekstremno popularni serijali.

@Edit: Sto su ti knjige poredane naopako? :)

Edited by - Elderane84 on 16/11/2014 17:10:07
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/11/2014 : 19:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Iskreno, mislim da nisi pogrijesio nimalo. Ja sam poceo da citam serijal nekada u 2004-oj. Prva knjiga je odlicna, ali stoje na mjestu primjedbe da ima elemenata koji lice na Gospodara Prstenova (kao u 90% EF-a). ALi, knjiga je svakako sjajna. Nakon nje idu sve sami biseri. Do seste. Mada, da se tu diskutovati. Problem je sto je svijet fantasticno razvijen, a likova ima nevjerovatan broj. Mislim da je veliki problem bio to sto si morao od knjige do knjige da cekas po nekoliko godina. Ja sam na desetoj knjizi odavno. Nakon nje, odlucio sam da cekam kraj, jer je citanje bilo sve teze, iz vec navedenih razloga. Nedavno sam poceo ispocetka, mislim da Zenicu Sveta citam po cetvrti put, i uzivanje je svaki put jednako. Kad uhvatim vremena, nadam se da cu napokon zavrsiti serijal, pa dati i konacni sud, ali mislim da svaki ljubitelj EF-a moze da zavoli ovaj serijal, bez i najmanjih problema, s tim da poredjenje sa Martinom nije adekvatno, nemaju nikakvih dodirnih tacaka, osim sto je u pitanju EF i sto su u pitanju ekstremno popularni serijali.

@Edit: Sto su ti knjige poredane naopako? :)


Uvijek slažem od lijeve daske nadesno. I dobro si primjetio da je sada naopako. To je samo zato što se najdesnije knjiga može lakše izvući (tu je uvijek razmak - sada dosta mali doduše), a tu sam onda stavio prvu za čitanje. Inače ni ne stoje na toj polici već u zatvorenom ormaru.
Tek samo počeo i jasno je da ovo ne treba uspoređivati sa Pjesmom leda i vatre. Ovo je nešto sasvim drugačije (kruške i jabuke). Uvijeg gledam da serijal završi pa onda kupim sve (ili samo prvu po novom) i kreće čitanje. Nemam vremena ponavljati knjige jer lista za čitanje je beskrajno dugačka, a život samo jedan.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 16/11/2014 : 22:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Na poslednjem sajmu knjiga kompletirao serijal, i polako krećem sa čitanjem.
Ako je upola dobar kao Martin, onda će sve biti kako treba...

Carpe diem
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/11/2014 : 09:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
drago mi je vidjeti da ima još levata koji prvo sakupe pa čitaju :D
hihihihi
ja sam prestao s tim

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 26/12/2014 : 15:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
meni super serijal. imam i ja sve od lagune.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 02/09/2015 : 19:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Obi, vidim da si komplet stavio na aukcije pa ti se vjerovatno nije svidio serijal...ja sam pročitao prvu knjigu i prezadovoljan sam istom, sad počinjem sa dvojkom...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/09/2015 : 19:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kandraks

Obi, vidim da si komplet stavio na aukcije pa ti se vjerovatno nije svidio serijal...ja sam pročitao prvu knjigu i prezadovoljan sam istom, sad počinjem sa dvojkom...


Jako sam htio da mi se ovo svidi (pa kupio sam čitav serijal). Pročitao sam prvu knjigu, jedva. Većini ljudi se ovo sviđa, ali eto nije za mene...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/09/2015 : 22:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

drago mi je vidjeti da ima još levata koji prvo sakupe pa čitaju :D
hihihihi
ja sam prestao s tim


isto sam ovo htio napisati i slucajno pogledam kad ono

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 05/09/2015 : 23:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by kandraks

Obi, vidim da si komplet stavio na aukcije pa ti se vjerovatno nije svidio serijal...ja sam pročitao prvu knjigu i prezadovoljan sam istom, sad počinjem sa dvojkom...


Jako sam htio da mi se ovo svidi (pa kupio sam čitav serijal). Pročitao sam prvu knjigu, jedva. Većini ljudi se ovo sviđa, ali eto nije za mene...



Probaj drugu. Iskreno. Ako ti se i ona ne svidi, odustaj. Prva je manje/vise jedna od verzija Gospodara prstenova.
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 06/09/2015 : 13:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Ja sam sad na pola druge i kvalitet je još tu, s tim što se radnja grana u više pravaca tako da iskreno nemam pojma šta da očekujem... za sada sam prezadovoljan što govori činjenica da svaki slobodan trenutak korstim za čitanje...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 07/09/2015 : 13:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Odlična i druga... definitivno nastavljam dalje...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/08/2017 : 19:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by kandraks

Obi, vidim da si komplet stavio na aukcije pa ti se vjerovatno nije svidio serijal...ja sam pročitao prvu knjigu i prezadovoljan sam istom, sad počinjem sa dvojkom...


Jako sam htio da mi se ovo svidi (pa kupio sam čitav serijal). Pročitao sam prvu knjigu, jedva. Većini ljudi se ovo sviđa, ali eto nije za mene...


Probaj drugu. Iskreno. Ako ti se i ona ne svidi, odustaj. Prva je manje/vise jedna od verzija Gospodara prstenova.



Nisam htio trošiti vrijeme na drugu. Ima dovoljno odličnih knjiga da ovakve mogu zaobići. Knjige sam prodao kolekcionaru koji voli ovakve komplete - zašto da mi stoji kada mi se ne sviđa.
Ovo mi je pouka i prekretnica. Kupio sam 23 knjige siguran da ću čitati jer je to čuveni serijal i odustao nakon prve totalno razočaran. Od sada kupujem samo prvu knjigu i čitam. Ako mi se svidi, nabavljam cijeli serijal i čitam u cjelini...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/08/2017 : 19:10:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Moj kratki osvrt na knjigu "Zenica sveta" na stranici Lagune:

Po brojnim preporukama online, počeo sam čitati u dobroj vjeri. Prvih 50 strana me smorilo, no to tako ponekad bude pa sam odlučio biti uporan. Pri kraju sam knjige i pročitat ću do kraja (nekako). Ovo je dosadno, generički, za današnje pojmove zastarjelo. Likovi su dvodimenzionalni (bez dubine) pa nećete mariti za njih. Događaji će vas ostaviti ravnodušnima jer su opisani bez prave tenzije. Sve je predvidljivo i po brojevima, bez ikakve originalnosti. Sve podsjeća na Gospodar prstenova i sve je inferiorno navedenom naslovu. Jordan piše preopširno, opisuje svaki nevažni detalj pa je tempo ubitačno spor. Knjiga je dosadna, učinite si uslugu pa zaobiđite. Nemam pojma kakvi čitatelji su oduševljeni ovim... Ako ne vjerujete, kupite prvu knjigu pa se uvjerite sami. Ovo je svojevremeno spominjano kao konkurencija Martinovoj Pjesmi leda i vatre. Zaboravite. Ni blizu. Umjesto ovog smora uzmite nešto od Abercrombia ili Gemmella pa se dobro zabavite.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 16/08/2017 19:32:42
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 16/08/2017 : 22:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Od sada kupujem samo prvu knjigu i čitam. Ako mi se svidi, nabavljam cijeli serijal i čitam u cjelini...



A što ako se ostale rasprodaju, pa osvanu na aukcijama po paprenim cijenama?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/08/2017 : 22:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by Obi-wan
Od sada kupujem samo prvu knjigu i čitam. Ako mi se svidi, nabavljam cijeli serijal i čitam u cjelini...



A što ako se ostale rasprodaju, pa osvanu na aukcijama po paprenim cijenama?


To su knjige, ne stripovi. Tako što se dešava vrlo rijetko.
Osim toga, ako prva knjiga valja, kupujem ostale kako izlaze. Odlažem samo čitanje...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/02/2018 : 10:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo odlican serijal. Jeste, ima dosadnih delova ali stvarno je blago. Takvu epiku napisati, toliko kompleksnu radnju, toliko likova, toliko noviteta u ovom zanru, nemam reci..
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000