forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Rip Kirby 11 & 12
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/11/2014 : 16:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


John Prentice (1920. - 1999.) rođen je u Whitneyu u Teksasu. Nakon što se 1939. godine pridružio mornarici, preživo je bombardiranje Pearl Harbourea 7. prosinca 1941., služio na dva razarača u osam bitaka, a 1945. godine je iz službe otpušten uz počasti. Nakon rata upisao se na Umjetničku akademiju u Pittsburgu i onda preselio u New York gdje je postao uspješan slobodni umjetnik ilustrirajući naslovnice za knjige; crtajući stripove za studio Joea Simona i Jacka Kirbyja, DC Comics i druge, kao i ilustracije za razne časopise. 1956. godine nastavio je djelo Alexa Raymonda u suradnji sa Fredom Dickinsonom koji je pisao strip s Raymondom. Prentice je 1966., 1967. i 1986. primio je nagrade National Cartoonist Society za “Najboljeg strip crtača”, hvalili su njegovo veliko umijeće kao i uspješan nastavak fotorealističnog pristupa svog prethodnika. Prentice je Ripu Kirbyju posvetio ostatak svog života, crtao ga je pune četrdeset tri godine, sve do same smrti. Sabrane pasice Ripa Kirbyja prva su cjelovita, arhivska zbirka ovog poslijeratnog i postmodernog klasika Alexa Raymonda. Raymond ga je kreirao 1946., nakon aktivne vojne karijere u marincima tijekom Drugog svjetskog rata. Novinske su pasice o Ripu Kirbyju unijele svježu krv u žanr kriminalističkog stripa, potpuni zaokret od tadašnjeg hladnog i žestokog stila detektivske fikcije. Rip Kirby je pametan i profinjen, no ipak čovjek. Često na tehnike rješavanja zločina primjenjuje znanstvene metode, ali se upušta i u akciju – Kirby je oličenje američkog sportaša i odlikovani ratni heroj. Sporedne uloge igraju Desmond, Ripov batler i pomoćnik, te mnogo zadivljujućih ženskih likova, posebno Ripova djevojka, Honey Dorian, te crnokosa i prikladno imenovana Pagan Lee. Modno osviješten, Raymond je u novinske pasice unio šik i šarm mode poraća i ranih pedesetih.

Rip Kirby 11 • Sabrane pasice 1974. - 1977. • 184 stranica • C/B • 240 x 330 • Tvrdi uvez • Scenarij Fred Dickenson • Crtež John Prentice • Prijevod Andrej Cvitaš • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.11.2014. • Cijena 150 Kn

Rip Kirby 12 • Sabrane pasice 1977. - 1979. • 188 stranica • C/B • 240 x 330 • Tvrdi uvez • Scenarij Fred Dickenson • Crtež John Prentice • Prijevod Andrej Cvitaš • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.11.2014. • Cijena 150 Kn

Trouble will find me

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/11/2014 : 19:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ovo je dobar osjećaj: tek se predstavlja, a meni već u rukama!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2629 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 17/11/2014 : 20:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Rip dobro napreduje. Došli smo već do 1979.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/11/2014 : 22:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ovo je dobar osjećaj: tek se predstavlja, a meni već u rukama!





Pati se, zajeban je to osecaj Ja sam se tako zajebio s ovom poslednjom turom Libellusa, jos nije ni u Hrvatskoj bila izasla, samo najave, a ja vec uracunao kao kupljenu. Sad se osecam kao da cu po drugi put da dam pare za isto
OT : Rip Kirby pici odlicno
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/03/2017 : 23:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Jedanaestica nešto slabija,da ne kažem naivnija,u odnosu na prethodne knjige.Spoj avanturističkih epizoda (od kojih su neke na granici nemogućeg) i gradskih krimića (meni su nešto bolje ove čisto krimi epizode).U svakoj se tu vrzma lepa,a često i bogata mlada devojka,koja je bacila oko na Ripa,a u pet priča i Hani Dorijan je prisutna.Imamo i povratak najvećeg negativca serijala,Menglera.
Sve u svemu,celokupan utisak je vrlo pozitivan,i iako je sve to nešto više naivnije nego što bih voleo,čitanje Ripa Kirbija mi stvarno prija i opušta me.
3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 05/03/2017 23:19:31
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/03/2017 : 22:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Dvanaesta knjiga mi je nešto bolja od prethodne,a u njoj mi je i jedna od dražih epizoda koju pamtim iz davnih dana - Lov na Pepeljugu.
I opet je tu spoj klasičnih krimi storija i avantura na egzotičnim destinacijama,začinjeno sa ponovnim Menglerovim bekstvom. U ovoj knjizi,čak u tri pričice se pojavljuje mama Kazino,a povratnici su i Pagan Li i doktor Sudbina.
Ipak bih više voleo kad bi Dikenson iz većine priča izbacio neverovatne koincidencije koje se dešavaju - tipa,bogati arheolog gine u nesrećnom slučaju,a njegov pomoćnik izgleda identično kao on,te odlučuje da to iskoristi i domogne se njegovih para.

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/03/2017 22:11:23
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000