forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Uber - Avatar press
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 05/12/2014 : 11:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Eto kako sam već negdje i napomenuo, Avatar press mi se pretvorio u iznimno dobrog izdavača. čak
rekao bih i najboljeg van naših prostora.

- Crossed mi i dalje spada u jedan od najdražih serijala (unatoč opadanju kvalitete)
- Caliban i Caligula su me ugodno iznenadili
- Stitched i Ferals su bili OK razonoda (ništa dubokoumno, iako su frvi run-ovi oba serijala bila više od OK)
- Red Rover Charlie izvrstan
- Neonomicon FENOMENALAN
- ostale poput Extinction parade, God is dead, Dicks itd nisam još prolistao ali svakao hoću

Prije neki dan sam uzeo UBER, koji se spremam već godinu dana čitati ali stalno me nekako odbijao (iako ne znam ni sam zašto)....naravno da sam čim sam pročitao prvi u dva dana doslovno progutao sve dosad izašlo (20 komada + specijal).



Strip je usudio bih se reći ODLIČAN. Imaju plan izbaciti 60 komada tako da smo sad znači negdje na trećini.

RADNJA

Dakle priča praktički počinje 30. travnja na dan kad se Hitler ubio u svom bunkeru sa Rusima na vratima. Sve do tog datuma je preuzeto iz stvarne povijesti, no tada se malo priča okreće. Sekund prije nego si Hićo prosvira mozak prekidaju ga i objašnjavaju da mogu promijeniti tijek već izgubljenog rata jer imaju UBERMENSCH-e ili ti nadljude koji su u stanju sami sravniti pol fronte i save the day.



To je ukratko to....naravno nakon toga i Saveznici razvijaju svoje supermene i pizdarije počinju.

Iako bi se mogao klasificirati kao Superhero strip on to zaista nije. Više bih ga usporedio sa nekom RTS igrom gdje imaš različite klase vojnika/ratnika (jer postoje više različitih tipova ubermenscha) i moraš dobro paziti na svaki potez.

Upravo tako se i razvija radnja stripa, gdje svaka nacija (Njemačka, Rusija, UK i USA) povlače svoje poteze i pokušavaju dobit rat.



Ima tu svega što bi klasična ratna priča trebala imati.....borbi, špijuniranja, suza, itd....još jedna stvar koja je savršeno izvedena je ubacivanje izmišljenih likova u stvarne povijesne događaje (Manhatan projekt primjerice) i isto tako ubacivanje stvarnih likova u izmišljene situacije (tu su Churchil, Hitler, Goebbels, Staljin, Mengele itd....) i to zaista jako dobro (barem meni) sjeda na svoje mjesto.

Uz jednu napomenu, kao i svako Avatarovo izdanje nivo komadanja ljudskim tijelima je jako visok.

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/12/2014 : 12:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Caliban ti dobar?!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 05/12/2014 : 12:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
not my cup of tea

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 05/12/2014 : 12:44:59  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Pa ne bi rekao da mi je dobar, ali budući da sam zaista po najavama i previewima očekivao trash najjače vrste, dakle tipa Caligula 2 ili Before watchman itd.....a kad ono premisa me iznenadila i sama izvedba prva dva tri stripa je bila čisto OK (zato i reko iznenadili)....dobro možda sam mogao i bez ovog ugodno iznenadili ali da je smeće, nije.....naravno meni samo
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6859 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/12/2014 : 15:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Avatar press mi se pretvorio u iznimno dobrog izdavača. čak
rekao bih i najboljeg van naših prostora.



Crni humor?
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 05/12/2014 : 18:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Ne nimalo...ne znam na koji dio si mislio da se salim ali ne salim se...iznimno cijenim nase izdavace (vecinu barem), a posto USA superhero stripove ne citam njihov izdavacki opus mi je onda ogranicen
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 05/12/2014 : 19:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote


Znam da sam negde video ovo....
Ako je kao crossed, debilanija sa gore itd fazonima, onda nema ni go k od tog stripa...

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 05/12/2014 : 19:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
ja pomislio da nije našao kim kardasian pdf
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/12/2014 : 23:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

ove boje ubijaju oci

bas su reakticne


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 06/12/2014 : 00:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Nije kao crossed nema nikakvih bolesnoca osim malo bolesnijih scena komadanja....ali nema petljanja sa ostalim cross-like perverzijama
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000