forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MojStrip #28
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 09/02/2015 : 07:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Boston Jack

a već imam i neke naznake o mogućem slijedu događaja :)


hvala, ali naš Iko kaže: iznenadit će se. uvjeren sam da će se iznenaditi.

pa živi bili...
Go to Top of Page

Boston Jack
stripovi.com suradnik



166 Posts

Member since 26/05/2010

Posted - 09/02/2015 : 09:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Boston Jack a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

quote:
Originally posted by Boston Jack

a već imam i neke naznake o mogućem slijedu događaja :)


hvala, ali naš Iko kaže: iznenadit će se. uvjeren sam da će se iznenaditi.

pa živi bili...



Oho, zakon. Baš da vidimo :)
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 11/02/2015 : 18:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
Hoće li časopis Željezničar ostati najbizarniji medij u kojem su objavili intervju s nama?

Ili možemo prodrijeti u još opskurnije i stripu manje srodne informativne platforme?

Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 12/02/2015 : 12:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Predlazem 'Kamion & Bus'

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 01/03/2015 : 00:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
Prvi dan u svakom mjesecu znači samo jedno: novi broj MojStripa: http://www.mojstrip.com/!


u trećem broju:


novi nastavak začudnog hita Ivana Marušića Rexy:




Darko Macan napokon u čistom SF okružju po kojem ga najbolje znamo u Postum:




Helena Klakočar-Vukšić nastavlja kontroverzni Vlaga, Mraz i Sol:




moja Ironija ne prestaje biti ljigava i iskompleksirana:




dok je Zlato dr. Duplog sve napetije:




a ako ovom forumu nekoga ne treba posebno predstavljati, onda je to Davor Radoja - Torghal koji će nas dirnuti s 14 tabli stripa za koji tvrdi da će mu biti najbolji do sad Marina se smije:





Pregršt materijala za sve strip-sladokusce: http://www.mojstrip.com/!

Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 09/03/2015 : 11:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
Fabijan Černeka je izradio MojStrip aplikaciju za Android uređaje.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mojstrip&hl=en

Isprobajte svakako! Stripovi su prilagođeni toj veličini ekrana, a apliacija će vas i 'alertat' kad na stranici bude novi, važniji sadržaj.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 31/03/2015 : 11:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
po prvi put novi broj MojStripa možemo najaviti dan prije izlaska (a i moramo pošto nam 1. travnja nećete vjerovati ništa što napišemo)!

prisjetite se prošlih epizoda danas (http://mojstrip.com), kako biste sutra mogli nesmetano uživati u novima! a u četvrtom broju donosimo:


Rexy, Ivana Marušića





Štakor, Darka Macana





Marina, Davora Radoje





Zlato, Gorana Duplančića





Ironija, Jurice Starešinčića





Vlaga, Mraz i Sol, Helene Klakočar-Vukšić





http://mojstrip.com


Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 01/04/2015 : 11:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
U ovom broju mi je tvoj najbolji. Jedva cekam da vidim sljedecu epizodu!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/04/2015 : 12:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Dupli puno bolji crno bijeli. Davor rastura s Marinom.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 01/04/2015 : 15:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
od duplog strip definitivno izgleda bolje crno bijeli(sivi). iskreno, ona boja mi nikako ne sjeda.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 01/04/2015 : 18:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
hvala na podršci, CV!

mene je osobno, kao fana, u ovom broju oduševio Iko. prva mu je stranica, čini mi se, jako uspjeli eksperiment s ritmom i pripovijedanjem u stripu, a i ostatak ove epizode - prava je poslastica za nas koji volimo da je strip onako stripovski blesav. kako da to ljepše kažem? ono što je na te četiri stranice ispripovijedano ne bi funkcioniralo niti u jednom drugom mediju, ali - barem meni - u stripu to nekako prolazi i istovremeno je zabavno i nije glupo na razini emocija i tema kojima se bavi.

moj zaključak: bravo Iko!

a što se pak tiče Duplog... evo jednog glasa kontra svih ostalih: meni je bilo dinamičnije, čitljivije i generalno zabavnije kad je bilo u boji! a čini mi se da Dupli radi strip koji bi se trebao brzo čitati i prije svega biti zabavan.

eh, ukusi...
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 01/04/2015 : 19:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

hvala na podršci, CV!

mene je osobno, kao fana, u ovom broju oduševio Iko. prva mu je stranica, čini mi se, jako uspjeli eksperiment s ritmom i pripovijedanjem u stripu, a i ostatak ove epizode - prava je poslastica za nas koji volimo da je strip onako stripovski blesav. kako da to ljepše kažem? ono što je na te četiri stranice ispripovijedano ne bi funkcioniralo niti u jednom drugom mediju, ali - barem meni - u stripu to nekako prolazi i istovremeno je zabavno i nije glupo na razini emocija i tema kojima se bavi.

moj zaključak: bravo Iko!

a što se pak tiče Duplog... evo jednog glasa kontra svih ostalih: meni je bilo dinamičnije, čitljivije i generalno zabavnije kad je bilo u boji! a čini mi se da Dupli radi strip koji bi se trebao brzo čitati i prije svega biti zabavan.

eh, ukusi...


Je li Miroslav Kaljuža iz stripa Štakor Darka Macana Dušan Gačić? Mislim na fizičku sličnost!
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 02/04/2015 : 08:17:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
hmmm... to ćeš morati pitati Darka (koji je u Bolonji), ja bih samo primijetio da je Gačić poznat po "ekranizacijama" Miroslava Krleže, a protagonist stripa se zove Miroslav Kaljuža. hmmm još jednom :-)
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 02/04/2015 : 10:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

hmmm... to ćeš morati pitati Darka (koji je u Bolonji), ja bih samo primijetio da je Gačić poznat po "ekranizacijama" Miroslava Krleže, a protagonist stripa se zove Miroslav Kaljuža. hmmm još jednom :-)


Ok, fala!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 02/04/2015 : 14:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica
mene je osobno, kao fana, u ovom broju oduševio Iko. prva mu je stranica, čini mi se, jako uspjeli eksperiment s ritmom i pripovijedanjem u stripu, a i ostatak ove epizode - prava je poslastica za nas koji volimo da je strip onako stripovski blesav. kako da to ljepše kažem? ono što je na te četiri stranice ispripovijedano ne bi funkcioniralo niti u jednom drugom mediju, ali - barem meni - u stripu to nekako prolazi i istovremeno je zabavno i nije glupo na razini emocija i tema kojima se bavi.

moj zaključak: bravo Iko!


Meni se jako svidja ovo s jajetom i sampanjcem.
Al ona prerazvucena dosjetka o bradonji koji je unwittingly posevio decka i svidjelo mu se, pa ce se u kasnijim epizodama predvidljivo baktati s tom cinjenicom o razbarusenosti ljudske seksualnosti mi je bla.

quote:
Originally posted by jurica
a što se pak tiče Duplog... evo jednog glasa kontra svih ostalih: meni je bilo dinamičnije, čitljivije i generalno zabavnije kad je bilo u boji! a čini mi se da Dupli radi strip koji bi se trebao brzo čitati i prije svega biti zabavan.


Dupli odlicno crta i uzasno me zanima kako bi izgledao njegov strip kad bi ga crtao nekim malo "dovrsenijim" stilom.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 02/04/2015 : 14:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Dupli odlicno crta i uzasno me zanima kako bi izgledao njegov strip kad bi ga crtao nekim malo "dovrsenijim" stilom.



Vidi Sergej strip #11 i njegovu priču Pan.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 02/04/2015 : 15:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Hvala, Deers, pogledat cu svakako!
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 03/04/2015 : 11:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture
Al ona prerazvucena dosjetka o bradonji koji je unwittingly posevio decka i svidjelo mu se, pa ce se u kasnijim epizodama predvidljivo baktati s tom cinjenicom o razbarusenosti ljudske seksualnosti mi je bla.



to AKO je poševio dječaka i AKO će se s time baktati u nastavcima koji slijede, ali ja nisam siguran niti u jedno od toga jer me čitalačko iskustvo naučilo očekivati od Ike da me iznenadi i da izbjegne zamke klišeja i banalnosti.

vidjet ćemo :-)

ali ne sljedećeg mjeseca. pa ni onog poslje njega. ali otom potom.

za sad VAŽNO:

Darko Macan je zabunom poslao zadnju tablu Štakora bez teksta. ali to nije oblik u kojem je on zadnju tablu zamislio, pa bi bilo zgodno sad, kad je greška ispravljena, još jednom baciti pogled na strip!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/04/2015 : 11:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Priča fukcionira i bez teksta iako je sada možda poruka očitija.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/04/2015 : 11:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nego, Blipove više ne najavljujete na fb-u?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 03/04/2015 : 13:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
zaboravismo (najaviti na Fb-u) :-(
novi broj, neke druge stvari o kojima će se tek govoriti, Darko u Bolonji (više nije al je bio) itd.
sorry i hvala na upozorenju!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 03/04/2015 : 14:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica
Darko Macan je zabunom poslao zadnju tablu Štakora bez teksta. ali to nije oblik u kojem je on zadnju tablu zamislio, pa bi bilo zgodno sad, kad je greška ispravljena, još jednom baciti pogled na strip!



zanimljivo, meni je funkcioniralo i bez teksta... ali bolje je ovako.
tnx na update-u.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 03/04/2015 : 15:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
Na temelju Zakona o ravnopravnosti spolova, mrežni časopis MojStrip objavljuje


NATJEČAJ ZA CRTAČICU ILI CRTAČA STRIPOVA
i sve ONE koji se tako osjećaju.



Iako nas je u redakciji MojStripa trenutno šestero i time su unaprijed osmišljeni kapaciteti časopisa u ovom trenutku popunjeni, pokazala se potreba da u slučaju nečjeg odsustva ili spriječenosti imamo ponekad kratke, cjelovite stripove koji bi popunili prazninu. Pošto su, igrom slučaja, u MojStripu većinom dečki, željeli bismo ispraviti nepravdu i priključiti još autorica. To što bismo mi voljeli dobiti nju ne znači da ćemo odbiti njega. Može se, naime, dogoditi, što je nama potpuno nezamislivo, da autoricama MojStrip uopće nije napet, pa će ovaj natječaj s guštom izignorirati, ali i da stripovi koji pristignu kvalitetom ne zadovoljavaju nerazumno visoke kriterije koje je uredništvo MojStripa postavilo.

Dužnosti autorice/a bi isprva bili kratki stripovi od 5-10 stranica, najviše jedan mjesečno, a posebno nam je stalo da odabrana/i ima želju ostati dio redakcije i kad netko od sadašnjih autora odluči trajno odstupiti, u kojem bismo slučaju očekivali da preuzme dužnost stvaranja dužih narativnih djela u epizodama. U tom bismo trenutku vjerojatno opet tražili novog člana ili članicu za "uskakanje" kad netko od redovitih autora privremeno ne bude u stanju isporučiti strip.

Svi stripovi na MojStrip jesu i moraju biti na jeziku koji urednici razumiju bez učenja stranih jezika. Ne ulazimo u to kako se taj ili ti jezici zovu i radi li se o jednom ili više jezika.

Svoje prijave, zajedno s primjerima radova i makar nekoliko redaka o sebi i tome zašto želite biti dio MojStripa šaljite na e-mail adresu mojstrip@gmail.com.


Zagreb, 3. travnja 2015.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 30/04/2015 : 23:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
Praznik je rada, ali samo se Iko prepustio neradu! Ostala dobro znana ekipa je tu:


Darko Macan je mrtav!





moj strip i dalje karakterizira Ironija





Helena Klakočar-Vukšić i njezini Vlaga, Mraz i Sol su u Zagrebu





Marina se smije Davoru Radoji





a nove table Gorana Duplančića su čisto Zlato





Brzo! Još malo pa prodano!
http://mojstrip.com


Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/05/2015 : 08:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Macan razvalio. Dupli isto. Baš mi je drago da se Dupli vratio stilski bliže Vojni čiji sam veliki fan. Prvi nastavci Zlata su bili super nacrtani i iskadrirani. Ono film, film. I boja mi se svidjela, mada će za tisak biti kudikamo jenostavnije ovako sivo. Pozdrav svima, samo nastavite sa "vašim" stripom :)
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000