forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MojStrip #28
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 23/10/2017 : 13:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
za one koji su se bunili da fali podkastova:

Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 07/11/2017 : 22:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Onaj prvi je bolji, ali i ovaj se prizna.
Jedino još uvijek nemrem ženi objasniti šta to zapravo gledam.
Ono bogohuljenje je lapsuz, nije to Dješka ozbiljno mislio, izletilo mu.

MojStrip dobar, samo ona fora sa kradezeom mi sirova, ili što bi u narodu rekla kazala, malo je na mišiće pa joj fali finoće.
Sigurno je bilo i sretnijih rješenja.
No, idemo dalje dok nas smrt ne razdvoji.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/11/2017 : 22:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Totalno glup komentar o Blade Runneru dotičnog mladića koji sjedi. "Svak iole inteligentan i do čijeg mišljenja mi je stalo rekao je kako je film dosadan", parafraziram, al ono, bravo dečko. A film uz to nisi ni pogledao.

I komentari kako Get Out nije horror su također nešto šta me odma ubode u horrorofilsko srce, al to sam već raspravio s Ivicom.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 08/11/2017 : 06:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Totalno glup komentar o Blade Runneru dotičnog mladića koji sjedi. "Svak iole inteligentan i do čijeg mišljenja mi je stalo rekao je kako je film dosadan", parafraziram, al ono, bravo dečko. A film uz to nisi ni pogledao.



odgovor četrdesetogodišnjaka koji sjedi i kojemu laska da ga se zove mladićem: pa nisam ni napisao da je film loš! samo da su npr. doktor filmologije Nikica Gilić i neki moji drugi prijatelji filmski kritičari i/ili filmski profesionalci to za film rekli.

a gledao ga nisam niti hoću - jer im vjerujem.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 08/11/2017 : 07:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Meni ne smeta nista sto je rekao bilo koji od ovih mladica, bilo ovaj koji sjedi, bilo ostala trojica, koji sjede, nego ono sto nisu rekli. Jer zapravo nisu rekli nista sto bi zasluzivalo da mladic poput mene uz to prosjedi sat i pol.
Kao sto sam vec rekao, jako mi se svidja format, ali trebalo bi malo razmisliti o slusateljima i pripremiti nesto i za njih.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/11/2017 : 16:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

quote:
Originally posted by vice

Totalno glup komentar o Blade Runneru dotičnog mladića koji sjedi. "Svak iole inteligentan i do čijeg mišljenja mi je stalo rekao je kako je film dosadan", parafraziram, al ono, bravo dečko. A film uz to nisi ni pogledao.



odgovor četrdesetogodišnjaka koji sjedi i kojemu laska da ga se zove mladićem: pa nisam ni napisao da je film loš! samo da su npr. doktor filmologije Nikica Gilić i neki moji drugi prijatelji filmski kritičari i/ili filmski profesionalci to za film rekli.

a gledao ga nisam niti hoću - jer im vjerujem.



Nema zle krvi, Jurice, ali malo smiri taj snobizam. "Doktor filmologije", "filmski kritičar" i slično ne bi trebale biti titule zbog kojih nekog nazivaš inteligentnim naspram nas jadnika kojima je film dobar. Jbg, nije baš lijepo to čuti.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 08/11/2017 : 16:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Daj pusti covjeka na miru. Nitko te nije direktno apostrofirao, dakle, nemas se od cega braniti.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/11/2017 : 16:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Daj pusti covjeka na miru. Nitko te nije direktno apostrofirao, dakle, nemas se od cega braniti.



Moran malo. Ne volin čut takve stvari. Prema tome, komentirat ću šta i kako me volja, kao što će i on, kao što ćeš i ti.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 08/11/2017 : 17:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
a da nisam napisao ime, prezime i titulu, prozvao bi me da nemam pravo pozivati se na anonimne izvore :)

gle, sve pet. u medjuvremenu je (ispod stripa u kojem po filmu seru i Iko i Sonjecka), Matija Pisacic pohvalio strip, dakle da danas snimamo ne bih imao pravo reci ono sto sam rekao. ali u tom je to trenutku bilo istinito. nisam rekao da su svi kojima se film svidja glupi. samo da nisam cuo od nikoga do cijeg misljenja imalo drzim (u tom trenutku!) nista osim da je film dosadan. sto je tebe tu pogodilo i zasto te pogadja pozivanje na necije formalno obrazovanje ja stvarno ne znam.

bi li ti smetalo da u raspravi o fizici Dupli naglasi da ju je doktorirao i da ga to cini vecim autoritetom za to polje od nekog ekonomiste ili pravnika?

Edited by - jurica on 08/11/2017 17:46:02
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/11/2017 : 18:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Da, smetalo bi mi, jer prezirem elitizam. I ja sam liječnik pa se ne kurčim i ne odnosim s visoka prema laicima u topicu o cijepljenju. Uvijek sam za argumentiranu diskusiju i učenje od ljudi koji o nečem znaju više od mene. Ono što ti pak podržavaš je uzdizanje nečijeg mišljenja BEZ argumenata i sićušne doze skromnosti samo jer je to mišljenje potkrijepljeno titulom. A na to ću uvijek reagirati. Rekao bi ti ja ovo i uživo, ne samo preko tastature, slobodno pitaj Ivicu il Borisa.

EDIT: i da ti još kažem, može tebi i ostalima bit čudno zašto se ja uopće javljam kad se mene to ni ne tiče, međutim, radi se o elementarnoj abnormalnosti našeg društva. Degutantno je čut da neko mora navodit titule kako bi uzdigao vlastito mišljenje. Ukoliko je to svijet u kojem ti živiš i u kojem ćeš nekog srozavati ili uzdizati, onda je to svijet koji ću uvijek kritizirati.
Boli me k za sve ove ljude koje si ti naveo i čije mišljenje ti cijeniš. Ako misliš da si me impresionirao, objesi to mačku o rep. I ne, nije ni meni cilj tebi očitati bukvicu ni uvjeriti te u išta, jer niti ću to uspjeti, niti imam to pravo. Ali ću te svaki put pecnuti.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 08/11/2017 19:02:50
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 08/11/2017 : 19:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
"Boli me k za sve ove ljude koje si ti naveo i čije mišljenje ti cijeniš."

to je OK. nitko te ni ne traži da te za nešto bude briga.

još jednom: ja nisam rekao da su ljudi koji misle da je novi BR dobar glupi. niti sam rekao da je film glup. rekao sam da MENI nitko iole inteligentan (po mojemu sudu, a pokušao sam ga potkrijepiti i nekakvim konkretnim primjerima kako to ne bi bio tipični forumski "ja sam čuo negdje nešto nekako, ali neću reći gdje što i kako") nije film pohvalio, pače da me uvjeravaju da je dosadan. ne glup, nego dosadan.

a tvoje mišljenje ću ubuduće još manje valorizirati jer očigledno nisi u stanju trijezno čitati i pisati, nego gubiš nit razgovora u nekakvim svojim paranojama o "elementarnim nenormalnostima našeg društva".

i još mi kao liječnik tvrdiš da je potpuno svejedno govori li o cjepivu netko formalno obrazovan ili ne? kad bude sljedeći kongres u nekom fensi hotelu negdje na obali, mogu li ja doći govoriti o opasnostima cjepiva? ili će baš svi, od prvog do zadnjeg govornika biti samo i isključivo ne samo liječnici, nego doktori znanosti iz područja medicine?

možeš li mi, molim te, navesti JEDAN primjer gdje je na nekom medicinskom kongresu predavanje održao geodet ili građevinar?
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/11/2017 : 19:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Nakon tvog posta vidim da ne da si osoba čije ću mišljenje "manje valorizirati" nego ću te smatrati izgubljenim slučajem u više elemenata.

Pročitaj ponovno pa vidi razliku između JAVNE forumske, kolokvijalne rasprave i stručnog kongresa. Budi siguran da se vlastite stručnosti, unutar kruga u kojem mogu nešto postići i promijeniti nabolje, itekako držim. Ali mi to ne daje za pravo da se na forumu ili podcastu pravim pametan.

Vidim ti note frustracija, "fensi hotel i obala". Imaš neki problem s tim? Ili ti to ne ide u tvoja snobovska poimanja? Zapravo, sam povod da ističeš nečiju inteligenciju, nečije titule i neka imena dokaz su tvoje frustracije i želje za prihvaćanjem. Eto ti malo psihologije 101. Ups, nisam psiholog.


And like that... he's gone.

Edited by - vice on 08/11/2017 19:26:49
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 08/11/2017 : 19:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Zapravo, sam povod da ističeš nečiju inteligenciju, nečije titule i neka imena dokaz su tvoje frustracije i želje za prihvaćanjem. Eto ti malo psihologije 101. Ups, nisam psiholog.


vidi se (da nisi psiholog).

znači, da sumiramo:
"Totalno glup komentar o Blade Runneru dotičnog mladića koji sjedi... al ono, bravo dečko.", "malo smiri taj snobizam", "Vidim ti note frustracija", "dokaz su tvoje frustracije i želje za prihvaćanjem", "nego ću te smatrati izgubljenim slučajem"

oprosti, ali ja stvarno ne vidim smisla u raspravi s nekim tko se tako obraća sugovornicima.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/11/2017 : 19:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

quote:
Originally posted by vice

Zapravo, sam povod da ističeš nečiju inteligenciju, nečije titule i neka imena dokaz su tvoje frustracije i želje za prihvaćanjem. Eto ti malo psihologije 101. Ups, nisam psiholog.


vidi se (da nisi psiholog).

znači, da sumiramo:
"Totalno glup komentar o Blade Runneru dotičnog mladića koji sjedi... al ono, bravo dečko.", "malo smiri taj snobizam", "Vidim ti note frustracija", "dokaz su tvoje frustracije i želje za prihvaćanjem", "nego ću te smatrati izgubljenim slučajem"

oprosti, ali ja stvarno ne vidim smisla u raspravi s nekim tko se tako obraća sugovornicima.



Ni ne moraš. A moj pristup će uvijek bit takav, gorljiv i oštar. Nemoj misliti kako sam samo anonimus preko tastature. Sad sam za ovaj vikend u Zagrebu, svakako se nalazim s Ivicom i Borisom, pa slobodno dođi i ti. ;)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 08/11/2017 : 20:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice
Nemoj misliti kako sam samo anonimus preko tastature. Sad sam za ovaj vikend u Zagrebu, svakako se nalazim s Ivicom i Borisom, pa slobodno dođi i ti. ;)



ha, ha, pa ne mislim valjda da me se bojiš! pošto poznaješ neke moje prijatelje, ne znam što su ti o meni rekli, ali ja sam savim benigna osoba.

iskreno se nadam da ćemo se vidjeti. ako će ti se dati nastaviti razgovor o formalnim autoritetima, podsjeti me da te pokušam uvjeriti da je jedini razlog što npr. vjeruješ da su naše stanice sačinjene od atoma i molekula - to što si to čuo od nekih autoriteta. doduše, velikog broja autoriteta, ali i ti autoriteti su to u velikoj većini čuli od drugih autoriteta itd. jako, jako, jako mali postotak ljudi je stvarno odradio neki eksperiment da bi se u to uvjerio.

čak ni to da je Zemlja okrugla većina nas nije baš dubinski provjerila.

fond znanja kojima suvremeni čovjek rukuje preopširan je da bi ga se na svakom koraku preispitivalo. kad posjećujem liječnika, ja nemam nikakav način da procijenim koliko je njegovo znanje kvalitetno (osim da to čujem od drugih pacijenata koji opet često više sude po ljubaznosti i nastupu, nego objektivnim rezultatima koje je jako teško analizirati iz laičke perspektive). primoran sam vjerovati njegovoj tituli. i u pravilu to nije loša odluka. izuzetaka ima, ali daleko od toga da ta titula baš ništa ne znači.

siguran sam da ni tebi nije svejedno jesi li sažetak nekog istraživanja (a čak ni puni tekst, siguran sam, ponekad ne stigneš pročitati... ili nemaš pretplatu na baš sve relevantne medicinske žurnale itd) pročitao na medscapeu ili grantmedicaljournals.org.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/11/2017 : 20:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
To je sad već sasvim druga sfera rasprave u kojoj možemo o tome što je znanje uopće, i koliko je ono relativno i relevantno . Pogotovo znanstveno znanje. A to da titulu itekako treba opravdati kvalitetom stoji, i tu se apsolutno slažem. I ja se nadam da se vidimo. ;)

A i uvijek samo PubMed. :P

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 08/11/2017 20:42:53
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 08/11/2017 : 20:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

To je sad već sasvim druga sfera rasprave u kojoj možemo o tome što je znanje uopće, i koliko je ono relativno i relevantno . Pogotovo znanstveno znanje.



Takodjer, koliko je racionalno i razlozno, razgranato i rastrkano, razlomljeno i razlozeno, razrodjeno i raspojasano. Ali sve to eventualno kasnije. Ne bih ja, naime, tako olako presao preko juricinog snobizma i elitizma - nije se cak ni ispricao.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/11/2017 : 20:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by vice

To je sad već sasvim druga sfera rasprave u kojoj možemo o tome što je znanje uopće, i koliko je ono relativno i relevantno . Pogotovo znanstveno znanje.



Takodjer, koliko je racionalno i razlozno, razgranato i rastrkano, razlomljeno i razlozeno, razrodjeno i raspojasano. Ali sve to eventualno kasnije. Ne bih ja, naime, tako olako presao preko juricinog snobizma i elitizma - nije se cak ni ispricao.




Aliteracija kao sredstvo cinizma. Me gusta.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 08/11/2017 : 21:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Mladic Koji Sjedi Sijedi ne treba moju obranu, ali zdravi razum treba... a MKS je prepopustljiva osoba da ovo ne bi pustio:

quote:
Da, smetalo bi mi, jer prezirem elitizam. I ja sam liječnik pa se ne kurčim i ne odnosim s visoka prema laicima u topicu o cijepljenju. Uvijek sam za argumentiranu diskusiju i učenje od ljudi koji o nečem znaju više od mene. Ono što ti pak podržavaš je uzdizanje nečijeg mišljenja BEZ argumenata i sićušne doze skromnosti samo jer je to mišljenje potkrijepljeno titulom. A na to ću uvijek reagirati.


pa moram ja to ne pustiti.

- Svi moji prijatelji koji su inteligentni i do cijeg misljenja drzim kazu da je glupost da bi cjepivo uzrokovalo autizam.
- Pazi, molim te, pametnog komentara, pa ti jos nisi ni probao djecu cijepiti!
- Pa ja uopce ne iznosim svoje misljenje. Samo kazem da su moji prijatelji, koji su po struci lijecnici, dapace specijalisti, a nisu idioti, svi do jednoga rekli da je to glupost.
- Koji elitizam! Samo lijecnici, kao, imaju pravo imati misljenje o cjepivu! Pa i ja sam filmski kriticar pa ne govorim ljudima kojima se svidja novi Bladerunner da su u krivu, jer da film ne valja! Uvijek sam za argumentiranu diskusiju i ucenje od ljudi koji o necem znaju vise od mene. Ono sto ti pak podrzavas... [ne da mi se dalje]

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/11/2017 : 21:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Imati mišljenje o filmu sasvim je subjektivan dojam, ne slažeš li se? Osobno se i bavim filmskim recenzijama, no nisam filmolog. Imati mišljenje o filmu pravo je svakog čovjeka.

Isto tako, imati mišljenje o cijepljenju pravo je svakog čovjeka. Je li ono educirano il ne je pak drugi problem. Na tome zdravstvena edukacija treba poraditi. Tako da ti povlačenje ovih paralela nikako ne stoji. Zdrav razum ti je tu zakazao.

Kao liječnik uvijek ću raditi na edukaciji. No sigurno neću izjaviti kako samo inteligentni ljudi i osobe do čijeg mišljenja držim smatraju kako cjepivo i autizam nemaju uzročnu poveznicu. Dapače, potrudit ću se educirati ih, ne i pametovati. Ne i isključivati. Konkretno, na topicu o cijepljenju ima sasvim dovoljno onih koji lijepo objašnjavaju pojmove poput kolektivna imunost, imunokompromitiranost i slične. Čemu da ja tu pametujem samo zato jer sam doktor medicine?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/11/2017 : 21:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
I evo ti čistog prikaza:

Osoba X pogleda film - film joj se ne sviđa - mišljenja gomile su podijeljena - dolazi filmolog/filmski kritičar/filmski znalac i kaže "ovo je objektivno loš film" ili pak kaže "po mom stručnom mišljenju ovo je loš film" - osoba Y koja poznaje stručnjaka nije gledala film i kaže "inteligentan stručnjak i osoba do čijeg mišljenja držim rekla je kako je film loš" - čemu to spominjanje atributa "inteligentan", htjeli to ili ne implikacija jest da unutar tih podijeljenih mišljenja, ono oprečno njegovom prijatelju stručnjaku jest manje inteligentno, ili pak manje vrijedno - neka druga osoba do čijeg mišljenja osoba Y također drži kaže pak kako je film njemu dobar, i sada to nekako umanjuje prethodnu indirektnu uvredu od strane osobe Y?


And like that... he's gone.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 08/11/2017 : 22:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Imati mišljenje o filmu sasvim je subjektivan dojam, ne slažeš li se?



Ne, ne slazem se da je imati misljenje o filmu sasvim subjektivan dojam.
Slazes li se ti da je reci svoje misljenje sasvim subjektivan dojam?

quote:
Osobno se i bavim filmskim recenzijama, no nisam filmolog.


Zanemarujuci non sequitur, napokon dolazimo do razloga zasto te jedna posve bezazlena MKS-ova recenica tako bolno pecnula.

quote:
Imati mišljenje o filmu pravo je svakog čovjeka.


Naravno, to cak pise i u nekoj Povelji UN-a. Izuzetak su, naravno, oni koji imaju misljenje suprotno od tvojega. Pogotovo ako imaju relevantne kvalifikacije.

quote:
Isto tako, imati mišljenje o cijepljenju pravo je svakog čovjeka. Je li ono educirano il ne je pak drugi problem. Na tome zdravstvena edukacija treba poraditi. Tako da ti povlačenje ovih paralela nikako ne stoji. Zdrav razum ti je tu zakazao.


Moj je zdrav razum uzeo slijed "A-B" i izokrenuo ga u "B-A", cime je, kod dijela populacije kojeg nije potrebno opisivati, postigao komicni efekt.

quote:
Kao liječnik uvijek ću raditi na edukaciji.


Ja bih ti najtoplije preporucio da se upravo toga i drzis. Ostalo ti, cini se, bas i ne ide od ruke.

quote:
No sigurno neću izjaviti kako samo inteligentni ljudi i osobe do čijeg mišljenja držim smatraju kako cjepivo i autizam nemaju uzročnu poveznicu. Dapače, potrudit ću se educirati ih, ne i pametovati. Ne i isključivati. Konkretno, na topicu o cijepljenju ima sasvim dovoljno onih koji lijepo objašnjavaju pojmove poput kolektivna imunost, imunokompromitiranost i slične. Čemu da ja tu pametujem samo zato jer sam doktor medicine?


Hm, ni to ti, dakle, ne ide od ruke.
Pa, dobro, prakticiraj medicinu.
Cekaj, kako ja uopce znam da si ti doktor medicine? Aha, da, u razgovoru u kojem napadas covjeka sto je razlozno spomenuo neke titule ti si bezrazlozno ubacio svoju.
Zavrsili smo, svako dobro i sorry ako sam bio "gorljiv i oštar".


Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 08/11/2017 : 22:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
ako sam dobro shvatio:

1. medicina je ipak nešto pravo i tu baš i nije svatko isti jer "na tome zdravstvena edukacija treba poraditi"; mišljenje o filmu je jednakovrijedno dolazilo sa strane desetlječa i desetljeća gledanja i strukturiranog učenja o teoriji filma ili od nasumičnog gledatelja koji si voli prekratiti dosadne sate pred spavanje.

ali ti nisi snob.

2. indirektna uvreda onima kojima se neki film sviđa je reći da su nekome svi iole inteligentni ljudi do čijeg mišljenja rekli da je film dosadan. jer to implicira da su ostali koji se ne slažu glupi. iako sam govornik otvoreno kaže da film nije gledao. kako se to treba reći? "neki ljudi, ne želim nipošto imlicirati da su oni na bilo koji zamislivi način pozvaniji o tome suditi od nekih drugih, kažu da im je film dosadan." što bi ta tvrdnja značila? ako se pozivaš na nečije tuđe mišljenje, valjda je logično istaknuti da se radi o osobi kojoj vjeruješ i za koju smatraš da bi joj i drugi trebali vjerovati? zašto inače išta ikad govoriti? pišeš recenzije? zašto? ako misliš da je tvoj mišljenje jednako vrijedno bilo kojem drugom, a ne smatraš ni da bi drugi trebali na osnovu tuđih mišljenja gledati ili ne gledati nešto... zašto uopće recenziraš išta? da bi iznio svoja tumačenja koja drugi možda nisu pohvatali? bah! to je snobistički misliti da si bolji od drugih i da možda nešto više znaš jer si utrošio neki trud da naučiš! ili još gore - da misliš da si inteligentniji od nekih drugih, pa im možeš osvijestiti nešto što nisu primijetili.

Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 08/11/2017 : 22:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

2. indirektna uvreda onima kojima se neki film sviđa je reći da su nekome svi iole inteligentni ljudi do čijeg mišljenja rekli da je film dosadan. jer to implicira da su ostali koji se ne slažu glupi. iako sam govornik otvoreno kaže da film nije gledao. kako se to treba reći? "neki ljudi, ne želim nipošto imlicirati da su oni na bilo koji zamislivi način pozvaniji o tome suditi od nekih drugih, kažu da im je film dosadan." što bi ta tvrdnja značila? ako se pozivaš na nečije tuđe mišljenje, valjda je logično istaknuti da se radi o osobi kojoj vjeruješ i za koju smatraš da bi joj i drugi trebali vjerovati? zašto inače išta ikad govoriti? pišeš recenzije? zašto? ako misliš da je tvoj mišljenje jednako vrijedno bilo kojem drugom, a ne smatraš ni da bi drugi trebali na osnovu tuđih mišljenja gledati ili ne gledati nešto... zašto uopće recenziraš išta? da bi iznio svoja tumačenja koja drugi možda nisu pohvatali? bah! to je snobistički misliti da si bolji od drugih i da možda nešto više znaš jer si utrošio neki trud da naučiš! ili još gore - da misliš da si inteligentniji od nekih drugih, pa im možeš osvijestiti nešto što nisu primijetili.



Jurica napokon priznaje da sam u pravu kad tvrdim da slaba ontologija kvari misao i da svaki relativizam nuzno vodi u apsurd! Znao sam da taj dan mora doci, ali nisam se nadao da ce ovako brzo! Aleluja!

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/11/2017 : 22:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Culture vulture, nastupaš degutantno. No, znam koliko si isključiv i kako nema smisla uvjeravati tebe, koji ima bogovski cv (nimalo snobovski) u razumne namjere. Ili ne želiš shvatiti što ja govorim, ili namjerno kontriraš, a jasno ti je sigurno. Isto tako, u profilu se vidi čime se bavim, tako da ti je to otkriće zašto sam se uvrijedio samo dokaz kako ti je lijeno provjeriti s kim vodiš diskusiju (dapače, opominješ ga). A za to što mi ide, a što ne ide se ne brini.

A Jurice, razlog zašto je paralela pogrešna je sljedeći - u medicini ljudski životi vise o koncu. U filmologiji ne. To nije snobovska tvrdnja, to je činjenica. Stoga je posljedica jednog mišljenja potencijalno opasna. Tvojom logikom bi zapravo tek onda ja trebao nastupati svisoka.

I nikako da shvatiš - rečenica ti je u podcastu skrojena uvredljivo. Možete se i ti i cv smijati koliko god želite, ta činjenica stoji.

Recenziram čisto jer to volim - nikog ne uvjeravam da je moje mišljenje ispravno, dapače, potičem svakog tko voli pisati da to isto radi. Pazi, nisam sebe nazvao profi kritičarem, a neki, koje možda i ti znaš, sebe tako nazivaju unatoč tome što "nisu iz te struke".

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000