forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Aya iz Yopougona
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/05/2015 : 23:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Izgleda da imam predrasude prema ženama kao piscima i režiserima,hebi ga.
Ja nisam čitao mnogo stripova koje potpisuju žene,ali recimo Persepolis je sjajna stvar.


Nije li onda malo preuranjeno stvarati predrasude prema autoricama, s obzirom da baš nemaš temelja za to?

quote:
Originally posted by anto

Žene obično previše komplikuju život,to će ti Bušido reći bilo ko ih dobro poznaje (pretpostavljam da si mlad dečko,pa i nemaš toliko iskustava sa njima) a takve su uglavnom u svim sferama života i rada - eto zbog čega uvek imam dozu straha kad uzimam neki strip koji piše žena.


Ovo vrijedi za sve ljude, a ne samo za žene. Svi si ljudi previše kompliciraju život.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/05/2015 : 23:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
svako malo ista rasprava sa antom :D
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/05/2015 : 07:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

Izgleda da imam predrasude prema ženama kao piscima i režiserima,hebi ga.
Ja nisam čitao mnogo stripova koje potpisuju žene,ali recimo Persepolis je sjajna stvar.


1.Nije li onda malo preuranjeno stvarati predrasude prema autoricama, s obzirom da baš nemaš temelja za to?

quote:
Originally posted by anto

Žene obično previše komplikuju život,to će ti Bušido reći bilo ko ih dobro poznaje (pretpostavljam da si mlad dečko,pa i nemaš toliko iskustava sa njima) a takve su uglavnom u svim sferama života i rada - eto zbog čega uvek imam dozu straha kad uzimam neki strip koji piše žena.


2.Ovo vrijedi za sve ljude, a ne samo za žene. Svi si ljudi previše kompliciraju život.


1.paaaa,...da u pravu si.

2.nikako.muškarci su daleko jednostavniji od žena.
Ali to je sad neka druga tema,da ne idemo u oftopičarenje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 08/05/2015 : 16:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Hjustone imamo problem! :D

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 21/05/2015 : 15:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Kod Fibre čovjek dobije utisak da su dobri stripovi = ozbiljni stripovi. (Dobro, nije sve samo tuga, bolest, smrt, drži Marko taj starogrčki razmjer 3tragedije/1komedija). I ako Fibri pomalo zamjeram tu ozbiljnost, kod Aye baš to fali. Iako je setting stripa odličan - Crna Afrika, 80-e, pa mladost, ljubav, sve to još iz ženske perspektive, sve skupa ispadne prelagano. Ok, strip sam polazi iz perspektive, da se Afriku pokaže na nekakav drugačiji, svetliji način. Na žalost nakon preskakanja svega "tamnog", ostane generička priča prefarbana afričkim bojama, koja bi mogla proči i u Francuskoj, Švedskoj ili Gruziji. Ali priča je svejedno dovoljno dobra, crtež simpatičan, a stripova o Africi baš i nema puno, tako da sve skupa - 8/10. Za "young adult" i žensku populaciju sa manje strip kilometrine, još i koji bod više.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/07/2015 : 22:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
malo misto u africi.
simpatičan strip.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 07/07/2015 : 23:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Strip je i više nego simpatičan, jedan od onih koji se cijelo vrijeme čitaju s osmijehom na licu. Autorica je željela pokazati ono što je lijepo u afričkom društvu i tu je uspjela.
Što se tiče tuge, bolesti i smrti, one su došla u Yop kasnije. Uživajmo u stripu i pokušajmo ne misliti na ružne stvari koje će se desiti u toj lijepoj zemlji desetak godina kasnije.
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/09/2015 : 14:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Baš mi je sjeo ovaj strip, i u pravo vrijeme.

Ležernog ritma koji brzo smjenjuje radnje, uz nekoliko iznimki društvenih ukupljanja i/ili rituala (ples, vjenačnje, izbor za miss, vijećanja o odgovornosti za sina ili o primanju druge supruge) sa svega nekoliko likova koji ti se, kako je netko rekao, brzo zavuku pod kožu svojim vrlinama, manama, snovima, životnim izazovima, teškoćama i radostima.

Misliš da ne možeš dočekati što će s njima biti kasnije, ali te odmah zaokupi netko drugi i tako opet i opet iznova. Na kraju ti je žao što nema više... kome bi moglo biti previše zarazne vedrine ovakvog teksta i crteža? U redu, poneki put ipak uzmeš pauzu da se glasno nasmiješ, uhvatiš zraka, i nastaviš dalje u uobičajenom ritmu. Jedno od onih djela koje djeluju kao da ne mogu imati kraj.

Preporuka svima! ..a Markosu čestitke i pohvale na sjajnom izboru i izdanju!

Edited by - Willer on 06/09/2015 14:38:31
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/09/2015 : 17:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Jako jako dobar strip! Totalno zove na ekranizaciju u formi tv serije jer je neodoljivo ležeran i prepun životnih, šarmantnih likova.
Što reći a da već nije rečeno? Jedna jednostavna "preporuka!" je dovoljno

Bok, kako si.
Go to Top of Page

tekumze
New Member

106 Posts

Member since 20/05/2012

Posted - 05/07/2016 : 14:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tekumze a Private Message  Reply with Quote
Jako simpatičan strip sa puno zanimljivih likova do kojih ti je stalo. Glavni lik je ozbiljna cura Aya, koja želi študirati medicinu. Tu su in njezine neozbiljne prijateljice koje misle samo na zabavu... Ima tu i ozbiljnijih tema zato ne bi rekao, da je obična teen sapunica. Meni je bio strip iz stranice u stranicu sve bolji i draži. Moja ocjena bi bila 9/10.
Nadam se, da će biti objavljen i nastavak pošto završava baš kada se stvari zakuhavaju. Kao prava ali odlična sapunica.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 26/03/2017 : 12:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Super mi je što je strip zaokruzen, nemam dojam da mi nešto fali i mogu komotno uspavati strip ovim čitanjem (a i ne moram).
Počet ću sa zamjerkama jer je pohvala dovoljno na ove dvije stranice i ja im se u većini pridruzujem.

Moram priznati da mi je mišljenje ovoga puta upravo obrnuto proporcionalno kasperovom, dakle, mnogo mi je manje uvjerljivo od Ljubavi i raketa. Zamjerka ponajviše ide besprijekornoj Ayi; da jedna djevojka od 19 godina ne pogriješi niti jednom tijekom čitavog stripa, a nije Superman...pa to moze odobravati samo naivan čitatelj (a mozda sam i ljubomorna na nju zbog mudrosti koju sama još uvijek nemam). Osim toga, mislim da strip nije trebao završiti dodatkom jer je bio efektan onako, a dodatak je potpuno stihijski naslagivao priču o psiholozima, onda recepte pa još malo recepata (koje bih osobno stavila sve na jedno mjesto da mi ne kvare naraciju jer mi mozak odmah počne razmišljati o tome što ću od toga praviti).

A zatim silni pokušaj da se izgradi dramska napetost oko odnosa Alberta i Inna, a zapravo samo "nasilno" prekidanje narativne niti (i ne samo ondje, nego i u slučaju Ayinog oca i njegove tajne, zapravo svuda je silovan efekt iznenađenja, potpuno nepotrebno, mada je ponekad uspio, recimo u slučaju Adjouinog sina Bobbyja).

@anto
Naravno da je bitno znati kako je Albert, takav kakav je, u društvu u kojem je homoseksualnost bolest "za bijelce", uspio ipak prijeći preko svih svojih podozrenja i nevoljko se upustiti u neki odnos (a za to nam je potrebno znati kako se tamo uopće moze započeti homoseksualna veza). Nije to neka romantična priča, to je priča namijenjena razumijevanju percepcije homoseksualnosti u Africi. Barem se meni tako čini.

Unatoč svim zamjerkama, i dalje mi je strip zabavan i drag, no eto, čini mi se da bi nastavci bili narativno spretniji - ipak su ovo prvi mačići pa imaju neke boljetice.

EDIT: anto, sad kad čitam tvoja promišljanja o zenama, dođe mi da ti navučem gaće preko glave :)

Edited by - Mrkva on 26/03/2017 12:56:34
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/03/2017 : 17:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

anto, ..., dođe mi da ti navučem gaće preko glave :)


ne znam šta bih ti rekao na ovo.
vrlo nepristojna,ali i primamljiva ponuda.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 26/03/2017 : 19:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Mrkva

anto, ..., dođe mi da ti navučem gaće preko glave :)


ne znam šta bih ti rekao na ovo.
vrlo nepristojna,ali i primamljiva ponuda.



Mislila sam, tvoje gaće. Takozvani wedgie.

Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 26/03/2017 : 20:32:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Pa na to je i on mislio.


Mislim da će poslije Staljina ovo biti na redu za pročitavanje.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/03/2017 : 22:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kad ce aya 2, da kompletiramo
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/03/2017 : 22:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Tko bi rekao da je Mrkva takav bully ?

A ja mislio da je to nježna poetska duša.


Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 27/03/2017 : 08:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Tko bi rekao da je Mrkva takav bully ?

A ja mislio da je to nježna poetska duša.


Nije li ironično kako netko moze biti poetska duša, a ne voljeti poeziju? Mislim da je to zato što na faksu hrvatskog uvijek imaš one koji zele "pisati", a zaboravljaju da je "pisati" rješenje za lijenčine, a ne neki uzvišeni poziv; onda očajnički proguravaju svoje zbirke poezije u kojima "kosa plače" i "bijeli zubi sviraju simfonije" i takva trabunjanja (koja su prije prolazila samo u pjesmama EKV-a) i dobivaju nagrade na XY knjizevnim natječajima, a ne poznaju pravila pjesništva nego prodaju muda pod bubrege jer sve prolazi u "suvremenom" pjesništvu.

Ali u ime odrzanja slike sebe, napisala sam jednu modernističku pjesmu za tebe. Na engleskom je, jer se planiram pokušati probiti na međunarodno trziste XY knjizevnih natječaja.
Poštovala sam rimu, ali metrički je shit.

I used to dislike him
Because he was cynical
But now my adoration
Is almost biblical
I still find him
Overly critical
(Why I now like him
Is very quizzical.)

Perhaps his calm tone
That I lack
Makes me feel
Taken aback

Nontheless I'm grateful
That he is there
And for the comic revelations
That we share.


EDIT: I btw poetske duše su često bullyji, ne isključuje jedno drugo :)

Nisam on topic, pa ajde da kazem kasperu da ja isto mislim da će biti drugog dijela jer je Markos zešći opsesivni-kompulzivac i neće moći podnijeti da na Ayi piše 1, a da 2 ne postoji.

Edited by - Mrkva on 27/03/2017 09:03:52
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/03/2017 : 09:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Peyo

Tko bi rekao da je Mrkva takav bully ?

A ja mislio da je to nježna poetska duša.


Nije li ironično kako netko moze biti poetska duša, a ne voljeti poeziju? Mislim da je to zato što na faksu hrvatskog uvijek imaš one koji zele "pisati", a zaboravljaju da je "pisati" rješenje za lijenčine, a ne neki uzvišeni poziv; onda očajnički proguravaju svoje zbirke poezije u kojima "kosa plače" i "bijeli zubi sviraju simfonije" i takva trabunjanja (koja su prije prolazila samo u pjesmama EKV-a) i dobivaju nagrade na XY knjizevnim natječajima, a ne poznaju pravila pjesništva nego prodaju muda pod bubrege jer sve prolazi u "suvremenom" pjesništvu.

Ali u ime odrzanja slike sebe, napisala sam jednu modernističku pjesmu za tebe. Na engleskom je, jer se planiram pokušati probiti na međunarodno trziste XY knjizevnih natječaja.
Poštovala sam rimu, ali metrički je shit.

I used to dislike him
Because he was cynical
But now my adoration
Is almost biblical
I still find him
Overly critical
(Why I now like him
Is very quizzical.)

Perhaps his calm tone
That I lack
Makes me feel
Taken aback

Nontheless I'm grateful
That he is there
And for the comic revelations
That we share.






Šmrc, ovako nešto lijepo još nisam doživio. Pjesma za mene :



Pa još ima i ritma, dala bi se uglazbiti.

Naslov: Co(s)mic love!!!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/10/2018 : 15:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Planira li se nastavak? Već 5 puta sam pročitao strip.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/10/2018 : 17:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
planira - po mojoj slobodnoj proceni,2020.bi ga mogli videti.Prevelika pauza,ali šta da se radi - nije da Markos sedi skrštenih ruku.
Sličnu žal za predugim čekanjem osećam i za Devicu iz bordela,Žeroma i Gena.
Tvrđe neću ni da spominjem.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/10/2018 : 18:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Eh da, tu su i Gen i Tvrđe interesantne, no spomenuo Ayu jer mi baš djeca čitaju.. dok čekaju nastavak Samih. Ma da, Fibra rastura sve pet i nije da ne dolaze stalno novi interesantni naslovi, ali recimo konkretno ovi spomenuti naslovi su mi baš super i redovito iščitavam pa više ne mogu dočekati.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/10/2018 : 19:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Eh da, tu su i Gen i Tvrđe interesantne, no spomenuo Ayu jer mi baš djeca čitaju.. dok čekaju nastavak Samih. Ma da, Fibra rastura sve pet i nije da ne dolaze stalno novi interesantni naslovi, ali recimo konkretno ovi spomenuti naslovi su mi baš super i redovito iščitavam pa više ne mogu dočekati.


glede Samih,i ja ih čekam ko ozeblo sunce;ali tu nam nije Markos bitan,već Velman i Gazoti.Vidim da kako koji album izbacuju,sve niže ocene dobijaju (što opet nije relevantno merilo),a i mrzim to odugovlačenje u nedogled - bilo bi sjajno da u naredna dva broja okončaju priču.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/06/2019 : 21:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Konačno pročitah Ayu.

Nisam odmah zagrizao, ali kako je strip napredovao sve više me osvajao.

Posebna dragocjenost su mi hrpa šaljivih dosjetki (čestitka za prijevod) te vrlo zanimljiv i dobar kolor.

A ostalo ste sve vi napisali:
quote:
Originally posted by izivko

Ova Aya je ludnica od stripa! Izvanredno! Uživancija!



+1

quote:
Originally posted by kasper
meni je ovo mnogo bolje od Ljubav i rakata, koji mi je dosta usiljen i nategnut serijal. ovde sve ide prirodno.

Margarita je divan pripovedac, a Clement ko da je stopljen sa njom.

dragulj kojem cu se vracati



+1


quote:
Originally posted by mr murdoc
U ovom stripu cemo upoznati divne i jednostavne ljude,ljude sa svim njihovim vrlinama i manama..ljude popud nas...samo slobodnije.
U ovom stripu cemo dozivjeti jednu drugaciju afriku od one sa nasih tv ekrana i udahnuti njenu magiju, magiju prastaru poput nje same.
U nekim trenutcima citanja kada sam stvarno duboko uronio u pricu ucini mi se da cujem Dinu kako pjeva … mladi crnci i crnkinje, plešu tango uz bubnjeve…
Citajte ovaj strip



+1
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 05/06/2019 : 09:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Uh ja mislio bit će najave za dvojku...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/06/2019 : 09:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Uh ja mislio bit će najave za dvojku...



quote:
Originally posted by Markos

Drugi se prevodi.



+2 od 3 za ovo gore Peyino :)
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000