forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Aya iz Yopougona
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 05/06/2019 : 09:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ma toooo! A kaj misliš da aya nije bolja od Lj&R? :-)
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/06/2019 : 10:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
;)

Točnije, mislim da L&R nisu usiljen i nategnut serijal (doduše Gilbert mi puno više leži od Jaimea).
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/06/2019 : 10:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
malo sam vise i zaboravio l&r, ne znam kako bi mi to danas leglo. sve je tu moguce.
al aya i dalje przi

daj marko da kompletiramo ovaj divni serial
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/06/2019 : 10:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

;)

Točnije, mislim da L&R nisu usiljen i nategnut serijal (doduše Gilbert mi puno više leži od Jaimea).



Ma i ja sam zapravo htio naglasiti da mi više leži Aya nego L&R koji mi je vrlo dobar strip.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 05/06/2019 : 11:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
L&R mi je bolji, a Ayi 2 se veselim...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 05/06/2019 : 12:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ma Lj&R su jako dobri, slažem se za Gilberta, i iako mi nisu baš za usporedbu, Aya je pitkija :-)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/06/2019 : 13:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

L&R mi je bolji, a Ayi 2 se veselim...


+1
za obe stavke

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/06/2019 : 14:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Dobra je Aya,ali L&R Palomar je klasa više. Locas su mi nečitljive.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/06/2019 : 14:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Dobra je Aya,ali L&R Palomar je klasa više. Locas su mi nečitljive.



Aya je laganica, a ti i Anto ste iz teške kategorije .

Plus što Anto daje uvijek ocjenu manje ako se spomenu gay teme u nekom stripu.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/06/2019 : 15:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo


Plus što Anto daje uvijek ocjenu manje ako se spomenu gay teme u nekom stripu.



Što puno govori koliko su mu izuzetno dobre Ljubav i rakete :)

Kad smo se već uzgovorili oko L&R, da malo i lobiramo:

quote:
Originally posted by Markos

Evo da ne prepričavam:
http://www.fantagraphics.com/index.php?option=com_content&task=view&id=76&Itemid=135

Ja ću sigurno još objaviti knjige 5 i 6, koje zaokružuju prvu, originalnu seriju od 15 trejdova.



Prebacujem na njihov topic...
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37073
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 16/05/2021 : 16:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Predugo sam odlagao kupovinu Aya-e, i pored pročitanih pozitivnih komentara na forumu.
Ipak odluka je pala čim je Fibra objavila nastavak, i uzeh obe knjige odjednom.
Posle pročitane prve, utisci su uglavnom pozitivni.

Ovo je jedna optimistična, emotivna priča o tinejdžerima i njihovom sazrevanju, iskrenom prijateljstvu i potrazi za srećom, nadanjima i snovima.
O jednostavnim i “običnim” ljudima, njihovom svakodnevnom životu, nemaštini i problemima, iskrenosti i lažima, porodici.
Svedočenje autorke o jednoj siromašnoj zemlji, društvu protkanom tradicijom ali istovremeno savremenim trendovima, različitosti i isprepletanosti sveta bogatih i siromašnih.

Ovog puta je ona “divlja i prelepa Afrika” prikazana na jedan totalno drugačiji način, bez smrti, stradanja i tragedija.
Ovo je Afrika puna života, magije i lepote, ljubavi i emocija, zabave i ritma, snova koji čekaju da budu ostvareni.
Ovo je život u pravom smislu reči, predstavljen na jedan opušten i pre svega optimističan način.
Ta atmosfera u kojoj Aya sa porodicom i prijateljima živi najlepše godine svog života je tako dobro dočarana da čitaoca lagano uvlači u priču i drži pažnju do samog kraja.

Crtež je neobičan, ne toliko detaljan, gotovo karikaturalan.
Istovremeno razigran i dinamičan, sa na trenutke odličnim facijalnim ekspresijama.
Boje takve da dočaravaju atmosferu kojom odiše sam strip.

Odlična (naizgled jednostavna) priča za upoznavanje sa pravim životom zapadne Afrike.
Emotivna, na trenutke šaljiva ali realna.
Ništa revolucionarno, ali ležerno i pre svega optimistično (što nam je svima potrebno).
Svakako nešto što vredi pročitati više puta.

Carpe diem
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1237 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 17/05/2021 : 08:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Pročitao za vikend prvu knjigu - priča one vrste gdje se zlo praktički ne događa. Čak i kad se opisuju ozbiljne teme koje bi drugim autorima služile za teške depresije ovdje je to motiv za smijeh i prihvaćanje - to je tako, idemo dalje. Glavni lik stoji zapravo po strani, Aya je moralna vertikala svojim prijateljicama koje su, u suštini, pokretači rade. Nadam se da će se u drugoj knjizi to promijeniti malo, da vidimo i Ayu u dnevnoj drami.
Crtež ugodno prati priču. Stavio sam na listu, mislim da ću kupiti i prvi i drugi dio.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 21/01/2022 : 09:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Aya 1

Nabavio sam Ayu tek po izlasku druge knjige i to gotovo ne planirajući, birajući nešto što bi se svidjelo i mojoj boljoj polovici. Koja bi bila greška da sam je propustio. Aya je Afrika oslikana svojim najljepšim bojama, ljudima (ne nužno najboljim) i ritmovima. Nisu to uvijek najbolji ali svi su, bez greške, jednako izraženi. Blješte. Ako se to makne, priča zapravo ostaje gotovo siromašna, po ničim posebna, praktično, samo tkivo koje drži sve to na okupu. I to je dovoljno.
Usporedba sa Lj&R je prirodna, toliko ima puno zajedničkih elemenata da je nemoguće je izbjeći. Pa opet, ovo izgleda drukčije i šarenije. Ne znam koji mi je bolji. Meni su dovoljno drukčiji da ne moram ih na taj način uspoređivati.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/06/2023 : 06:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Markosova recenzija otvara lipanj:

https://www.stripovi.com/recenzije/aya-aya-fb-12-aya-iz-yopougona/3029/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000