forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Transmetropolitan 3, 4 i 5
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/02/2015 : 19:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


"Svjetionik brilijantne ironije i sardonične satire." - Patrick Stewart
"Žuljevito gorko i vulgarno." - The Village Voice

ISPLATI SE BITI GAD

Grad može biti usamljeno mjesto - posebno za čuvenog novinara Spidera Jerusalema, kojeg u jednakoj mjeri (i jednako žustro) prezire i voli gradska bogata elita i potčinjene mase. No u gradu gdje se sve može kupiti, ukrasti ili izraditi, istina je tražena roba, a Jerusalem odlučan i dalje je nuditi tržištu - bez obzira na cijenu.

Skinut s naslovnica sutrašnjice, TRANSMETROPOLITAN, scenarista Warrena Ellisa i crtača Daricka Robertsona, postao je jedan od nezaobilaznih stripova novog tisućljeća.

Transmetropolitan 3 • Usamljeni grad • 296 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Warren Ellis • Crtež Darick Robertson • Prijevod Tatjana Jambrišak • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.2.2015. • Cijena 180 Kn



ISTINA BOLI.

Stara je to pjesma za novinara izvan zakona, Spidera Jerusalema, no ulozi su se drastično povećali. Jerusalem, koji je odavno trn u oku licemjera i moćnika, stekao je sad i novog neprijatelja, Predsjednika Sjedinjenih Država - čovjeka koji je luđi od pobješnjele čegrtuše i dvostruko podliji.

Otjeran u ilegalu zajedno sa svojim lojalnim (i prljavim) pomoćnicama, bez sredstava i ugodnosti, Jerusalema gone poput zeca na psećem trkalištu, a on se priprema za svoj najveći prevrat dosad - pod uvjetom, naravno, da preživi ovo poslijepodne.

TRANSMETROPOLITAN: SPIDEROVO SMEĆE osmislila je i stvorila nagrađivana kreativna ekipa: Warren Ellis, Darick Robertson i Rodney Ramos. Uvod je napisao Darren Aronofsky (Π, Requiem for a Dream) režiser nominiran za Oskara, nagradu Američke akademije za filmsku umjetnost i znanost.

Transmetropolitan 4 • Spiderovo smeće • 296 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Warren Ellis • Crtež Darick Robertson • Prijevod Tatjana Jambrišak • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.2.2015. • Cijena 180 Kn



NEMA SE ŠTO IZGUBITI

I ovo je rasplet: u jednom uglu poluludi novinar kojeg pomoćnice jedva podnose; u drugom Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država. Jedan pati od degenerativne bolesti mozga koja će ga uskoro pretvoriti u biljku; drugi je totalni psihotični gad. I samo će jedan neozlijeđen izaći iz ovog epskog obračuna.

Ovo je finale opravdalo revolucionarni naslov svojih tvoraca, Warrena Ellisa i Daricka Robersona, jer odbjegli novinar Spider Jerusalem zadnjim dahom brani istinu i pravdu od prisilnog zla kojeg mu budućnost baca u lice. No što ga očekuje na kraju tog puta - planina ili grob?

Transmetropolitan 5 • Još jednom • 396 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Warren Ellis • Crtež Darick Robertson • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.2.2015. • Cijena 220 Kn


Još jedan veliki serijal objavljen u samo godinu dana. Hvala svima koji su sudjelovali u radu, u prvom redu Tanji na sjajnom prijevodu.

Trouble will find me

night
Senior Member



Serbia
1307 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 20/02/2015 : 19:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Uh Marko - ovo je sjajno. Moram početi da skupljam pare, ovo će do kraja marta biti u Srbiji.

Edited by - night on 20/02/2015 19:38:05
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/02/2015 : 20:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
To je u Srbiji idući tjedan!

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/02/2015 : 20:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
transmetropoliten je strip sa mudima. citajuci strip o buducnosti tumaci se danasnjost.

Tatjana je genije , nadam se da je vec pocela prevoditi Fables, a posle da ce raditi Scalped, 100 metaka...
svaka cast Markosu u kom roku je izgurao sve ovo

Edited by - kasper on 20/02/2015 20:38:08
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 20/02/2015 : 20:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper
Tatjana je genije



...najbolja u "fibrinoj" ekipi prvoditelja!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1307 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 20/02/2015 : 21:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

To je u Srbiji idući tjedan!



Sjajno. Nije mi se svideo onaj deo prve knjige koji je bio dat elektronski, ali sam na nagovor par likova uzeo I ostao zatečen - sjajan strip. Nema šta, kupuje se čim stigne.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 20/02/2015 : 23:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odlično!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 21/02/2015 : 12:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Napokon

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

miro81
New Member



Croatia
201 Posts

Member since 21/12/2013

Posted - 21/02/2015 : 13:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit miro81's Homepage  Send miro81 a Private Message  Reply with Quote
e ovo bi sad trebao bit prioritet a onda sve ostalo... velike pohvale izdavaču!

u prstima mi treperi kofein, u glavi krckaju pojacivaci inteligencije.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/02/2015 : 14:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prva 2, mogu reći samo - respekt! I za strip i za Fibru.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/02/2015 : 16:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kad se sve ovo lepo poslozi, mogu reci samo Mare care
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 25/02/2015 : 19:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Prekjucer sam sva tri donio doma i otada ne prestajem lamentati: "Moji prioriteti, moji prioriteti...."

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/02/2015 : 20:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

quote:
Originally posted by Markos

To je u Srbiji idući tjedan!



Sjajno. Nije mi se svideo onaj deo prve knjige koji je bio dat elektronski, ali sam na nagovor par likova uzeo I ostao zatečen - sjajan strip. Nema šta, kupuje se čim stigne.


Ni meni. I odlučio ne kupovati. Možda me privju prevario (ne bi bilo prvi put)...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 25/02/2015 : 21:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
2. knjiga je po meni bitno bolja od 1. očekujem nastavak trenda.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 25/02/2015 : 22:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

2. knjiga je po meni bitno bolja od 1. očekujem nastavak trenda.



3 je jos i bolja... ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/02/2015 : 15:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
To ce doci na red za citanje tek u aprilu
Nevjerovatno je kako sam opet uspio naruciti 20kg fibre, nema mi pomoci

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 26/02/2015 : 16:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

To ce doci na red za citanje tek u aprilu
Nevjerovatno je kako sam opet uspio naruciti 20kg fibre, nema mi pomoci



Tebi za voznju kutija sa stripovima izgleda ne trebaju skladistarska kolica nego viljuskar ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/02/2015 : 17:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by mr murdoc

To ce doci na red za citanje tek u aprilu
Nevjerovatno je kako sam opet uspio naruciti 20kg fibre, nema mi pomoci



Tebi za voznju kutija sa stripovima izgleda ne trebaju skladistarska kolica nego viljuskar ;o))

Kad pocinjem praviti spisak za narucivanje, onda su mi u glavi 3-5 komada, kada na kraju pitam edvina sto sam narucio, onda on mrtav ladan kaze.. oko 20kg.
Dogodi mi se svaki put..tako sam labilan za popizditi

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 26/02/2015 : 22:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Zlotvor mi je punio glavu o ovom stripu poodavno.
Kasper je samo dolio ulje na vatru. Silom prilika maznem svih 5 od jednom. Pa šta mu Bog da! Jes da sam sad dužan i ružan, ali ću bar biti načitan!

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 06/03/2015 : 10:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Pare bih dao za jedan serogan...

...
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 06/03/2015 : 11:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope

Pare bih dao za jedan serogan...



a koga bi upuc'o, tj. prosr'upucao? ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 06/03/2015 : 11:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva
a koga bi upuc'o, tj. prosr'upucao? ;o))



ja bih isao gradom i pucao u sve, sem u sitnu decu

papir u ova tri Transa mi je nekako meski nego u prva dva. mislim da se ovim potrefilo najbolje moguce izdanje ovih dimenzija i da ce papir biti isti i za neka druga kasnija izdanja. sad oce li 100 metaka ovih dimenzija ostaje nam da vidimo

Edited by - kasper on 06/03/2015 11:38:55
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/03/2015 : 12:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da, to je malo bolja verzija onog papira iz prva dva broja i taj ću papir koristiti dalje za praktički sva svoja izdanja, osim ona koja su već započeta na nekom drugom papiru, ili koja zahtijevaju drugačiji papir (beige ili nešto slično, ne-bijelo).

Trouble will find me
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/06/2015 : 14:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Gorka jaja za gorki kraj

Eh da,upravo kada pomislis da te je Spider Jerusalem mucki i iz prikrajka vec davno razoruzao u nadi da ces vise ikad naci veceg borca protiv demagogije,on crkne , pa opet iskrsne u jos cistijem obliku ruzne, prljave ovisne i amoralne istine od koje povracas kada se budis, od koje urlas kada je sanjas, od koje places kada je pojmis.
Nepatvorena bezrezervna kamikazna impulzivna odiseja bez kocnica, bez dekoracija,bez korektnosti bilo koje prirode.
Cyberpunk na svom vrhuncu i Neo-Noir u svojem kameleonskom plesu cine ovaj strip jednim od najmocnijih koje sam ikad procitao.
Dio 3,4,5 su toliko nabijeni emocijama da jedva izdrzavaju sudare melanholije,samodestrukcije, opsjednutosti i nepatvorenog divnog egoizma kao u najboljim djelima Hunter S. Thompsona i besmrtnog Gonzo novinarstva.
Addict komponenta koja meni kao istome nije prosla nezapazeno, cak sta vise mislim da odraduje kljucnu komponentu u cjelini je sveprisutna i popud crva se probija u najdublje slojeve fabule sve do gorkog kraja ..uz gorka jaja.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/07/2015 : 12:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Transmet 3 - odličan!!!! Nevjerovatno koliko su mi dobre i one duže priče i one kratke, gotovo poetične filler priče. Svaka na svoj način ali oduševljavaju.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/07/2015 : 12:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ja ovo lagano degustiram, broj 3 je . sledeci mesec verovatno idem na broj 4
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000