forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex-Ludens anketa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

scanturion
Junior Member

Croatia
463 Posts

Member since 11/01/2002

Posted - 17/03/2015 : 06:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send scanturion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by scanturion





Lako se nabave po striparnicama, kod Lastana i u AB 612 ih još uvijek ima koliko hoćeš.





Zadnji broj Texa VČ u AB612 je 37. Za Lastana ne znam.
Osim toga svaki strip koji se kupi u striparnici je skuplji od stripa na kiosku.
[/quote]


Iz kojeg si ovo prsta isiao, bogareti?????

Cijena redovnih Bonelli stripova u striparnicama je ista kao i na kioscima, s tim što se u striparnicama - kako je već rečeno - često mogu kupiti jeftinije uz popuste (stalni 20 % kod Lastana), ili s ispečatiranim karticama (SNK, AB612).

Da ne kažem da se dosta starih VČ i DW Bonellija trenutno recimo u SNK prodaju po cijeni od 10-ak kn, a kod Lastana i na akciji HC po 15 kn.


[/quote]

Odlično. Onda mi šalji u Koprivnicu svaki novi strip po istoj cijeni kao što je i na kiosku. Poštarinu ti plačaš, naravno.
Kupovao sam stripove i u SNK i u AB612 i kod Lastana i nikad nisam dobio popust niti lipu, a ujedno sam platio i poštarinu.
Nemaju svi (ne)sreće živjeti u Zagrebu.

Nada je bogatstvo onih koji ništa nemaju.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 17/03/2015 : 06:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Texovi Veselog četvrtka mogu se nabaviti i na sajmu knjiga u Beogradu, po 1€ komad. Plus cijena dostave ili poštarine, naravno.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/03/2015 : 07:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sve je to klimavo ako ljudi ne mogu kupiti strip na kioscima. Oni koji su izvan Zagreba trebali bi naručivati iz striparnice, to se isplati ako naručuješ u kompletu barem 10 komada ili više ali za svaki broj posebno plaćati dostavu nema baš smisla.
Ja često dolazim u Zagreb pa mi nije problem uzimati VČ ako me prilike natjeraju na takav potez ali ima puno onih kojima to nije jednostavno za izvesti i treba ih razumjeti.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/03/2015 : 08:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
za sada cak 13% njih zeli da uziva u Nicijevom idiotluku. pa bolje oci da vadite nego to da citate

Edited by - kasper on 17/03/2015 08:20:26
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/03/2015 : 09:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by scanturion

quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by scanturion





Lako se nabave po striparnicama, kod Lastana i u AB 612 ih još uvijek ima koliko hoćeš.





Zadnji broj Texa VČ u AB612 je 37. Za Lastana ne znam.
Osim toga svaki strip koji se kupi u striparnici je skuplji od stripa na kiosku.




Iz kojeg si ovo prsta isiao, bogareti?????

Cijena redovnih Bonelli stripova u striparnicama je ista kao i na kioscima, s tim što se u striparnicama - kako je već rečeno - često mogu kupiti jeftinije uz popuste (stalni 20 % kod Lastana), ili s ispečatiranim karticama (SNK, AB612).

Da ne kažem da se dosta starih VČ i DW Bonellija trenutno recimo u SNK prodaju po cijeni od 10-ak kn, a kod Lastana i na akciji HC po 15 kn.


[/quote]

Odlično. Onda mi šalji u Koprivnicu svaki novi strip po istoj cijeni kao što je i na kiosku. Poštarinu ti plačaš, naravno.
Kupovao sam stripove i u SNK i u AB612 i kod Lastana i nikad nisam dobio popust niti lipu, a ujedno sam platio i poštarinu.
Nemaju svi (ne)sreće živjeti u Zagrebu.
[/quote]


E ovo zadnje ti ne vjerujem! To je jednostavno nemoguće, tamo dobiješ popust čim zakoračiš u dućan.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/03/2015 : 09:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mislim da on misli iskljucivo na "on-line" narudzbu. Mogao bi dobiti -20%, pa onda plus postarina i biti negdje na 18 kuna po komadu? Odokativno ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/03/2015 : 11:23:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da poštarina, osobito na veće narudžbe, ne prelazi 20 % cijene, i da se isplati. Ali samo pretpostavljam, čini mi se logičnim.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

scanturion
Junior Member

Croatia
463 Posts

Member since 11/01/2002

Posted - 17/03/2015 : 12:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send scanturion a Private Message  Reply with Quote
Kod Lastana sam kupio dva klasik AF prije godinu-dvije godine. Na svu sreću frend mi je bio u ZG i pokupio je stripove. Donio mi je i račun na kojem je pisalo 30,00 kuna. Tako da nije bio uračunat nikakav popust. Ali, nema veze to sad. Vjerujem, da s krizom i sami trgovci moraju davati sve više i sve češće raznorazne popuste.
Međutim, zagovaranje ideje da treba Ludens prekočiti Texa izašlog u VČ, pa čak i krenuti od broja 600 je po mom mišljenju glupo. To znači da će kupci iz npr. Hrvatske ovisiti o dobroj volji nekih striparnica za uvozom stripova ili o nekakvoj inozemnoj transkaciji/poštarini. Recimo, da se VČ sutra ugasi. Onda će se na stripovi.comu pojaviti nova anketa sa idejom da Ludnes prekine izdavanje Texa (gdje će već stati) i da se vrati tamo gdje je VČ stao. Kao što nije preskočio Zagora tako netreba preskočiti niti Texa. Osim toga meni je lijepše da mi u stripu piše Washington nego Vašington.

Nada je bogatstvo onih koji ništa nemaju.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/03/2015 : 13:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
što se tiče samog izdavanja Texa na kioscima, mislim da bi se terbalo probati sa cjelokupnim epizodama nekolikoi puta godišnje, znači nešto kao KLASIK izdanje. tako bi imali npr. 4 Texa godišnje unutar kojih bi bile cjelovite epizode čime bi broj epizoda sigurno bio veći od sadašnjih 6, a i ljudi ne bi morali čekati na jednu cjelovitu epizodu i po pola godine.
a u vezi toga koje epizode objavljivati - ha ako je VČ moguće lako nabaviti, možda je ipak bolje preskočiti te epizode

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/03/2015 : 13:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Sa stajališta čitatelja i kolekcionara, to s cjelovitim pričama svaka dva ili tri mjeseca (tri mi se čini racionalnijim izborom) bi bila odlična ideja, jer bi u četiri takva broja dobili otprilike čitavu godišnju produkciju, tj. oko 12 redovnih brojeva.

Ali ne znam koliko bi se to isplatilo Ludensu, odnosno koliko bi povećalo cjelokupne troškove proizvodnje i njenu ekonomičnost u odnosu na prodaju.

To je ono čime se pokušalo spasiti Martina, ali bezuspješno, jer je stvar izdržala nekih dvije i pol godine.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 17/03/2015 : 13:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Narode neka mi neko protumači, ovu situaciju sa Texom. Nišš mi nije jasno.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 17/03/2015 : 14:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gerilac1

Narode neka mi neko protumači, ovu situaciju sa Texom. Nišš mi nije jasno.



Beogradski izdavač Veseli četvrtak već je izdao redovne brojeve Texa od 501 do, ako se ne varam, 545. I u tromjesečnom ritmu nastavlja dalje. Sad je pitanje hoće li zagrebački Ludens, koji se dvomjesečnim ritmom bliži broju 500, izdati ove iste brojeve nakon izlaska broja 500, ili će učiniti preskok, na broj 600 ili neki drugi.
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 17/03/2015 : 14:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Willer

quote:
Originally posted by gerilac1

Narode neka mi neko protumači, ovu situaciju sa Texom. Nišš mi nije jasno.



Beogradski izdavač Veseli četvrtak već je izdao redovne brojeve Texa od 501 do, ako se ne varam, 545. I u tromjesečnom ritmu nastavlja dalje. Sad je pitanje hoće li zagrebački Ludens, koji se dvomjesečnim ritmom bliži broju 500, izdati ove iste brojeve nakon izlaska broja 500, ili će učiniti preskok, na broj 600 ili neki drugi.


Hvala druže, živ ti meni bio.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 17/03/2015 : 14:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Znaćemo početkom sledeće godine....

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 17/03/2015 : 14:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by scanturion


Međutim, zagovaranje ideje da treba Ludens prekočiti Texa izašlog u VČ, pa čak i krenuti od broja 600 je po mom mišljenju glupo. To znači da će kupci iz npr. Hrvatske ovisiti o dobroj volji nekih striparnica za uvozom stripova ili o nekakvoj inozemnoj transkaciji/poštarini. Recimo, da se VČ sutra ugasi. Onda će se na stripovi.comu pojaviti nova anketa sa idejom da Ludnes prekine izdavanje Texa (gdje će već stati) i da se vrati tamo gdje je VČ stao. Kao što nije preskočio Zagora tako netreba preskočiti niti Texa. Osim toga meni je lijepše da mi u stripu piše Washington nego Vašington.



Sve donedavno složio bih se s tobom, međutim postoje ipak 2 snažna argumenta (uzmimo za trenutak mjerodavnima dosadašnje rezultate ankete):

1) Ionako slaba prodaja Ludensovog Texa, past će još više. Bitna razlika između 77% onih koji su glasovali za preskok, i 16% koji su glasovali suprotno, jest u tome, što će drugi u oba slučaja nastaviti kupovati Texa, za razliku od nekoga broja prvih (o kojem se broju radi, to zasad ne znamo) ako do preskoka ne dođe. Drugim riječima, bez preskoka, Ludensovom Texu na kioscima mogao bi biti ugrožen opstanak uopće.

2) Epizode nakon broja 600, koje većinom piše Boselli, dočekali bismo u tom slučaju za više od 10 godina. Libellusovo izdanje, mi iz manjih mjesta, teško bismo našli i za posudbu u knjižnicama.

Zbog ova dva razloga, bez ikakvih bih problema prešao preko svih nedostataka (koje ne umanjujem) VČ-a. Važno je da su epizode nabavljive, i dok je tako, žurbe nema. Trebalo bi samo strpljivo dočekati najbolju priliku da se ti stripovi jeftino nabave.

Edited by - Willer on 17/03/2015 15:03:06
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 17/03/2015 : 14:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gerilac1

quote:
Originally posted by Willer

quote:
Originally posted by gerilac1

Narode neka mi neko protumači, ovu situaciju sa Texom. Nišš mi nije jasno.



Beogradski izdavač Veseli četvrtak već je izdao redovne brojeve Texa od 501 do, ako se ne varam, 545. I u tromjesečnom ritmu nastavlja dalje. Sad je pitanje hoće li zagrebački Ludens, koji se dvomjesečnim ritmom bliži broju 500, izdati ove iste brojeve nakon izlaska broja 500, ili će učiniti preskok, na broj 600 ili neki drugi.


Hvala druže, živ ti meni bio.



Nema na čemu, također!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/03/2015 : 16:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Willer

[quote]Originally posted by scanturion


Ionako slaba prodaja Ludensovog Texa, past će još više. Bitna razlika između 77% onih koji su glasovali za preskok, i 16% koji su glasovali suprotno, jest u tome, što će drugi u oba slučaja nastaviti kupovati Texa, za razliku od nekoga broja prvih (o kojem se broju radi, to zasad ne znamo) ako do preskoka ne dođe. Drugim riječima, bez preskoka, Ludensovom Texu na kioscima mogao bi biti ugrožen opstanak uopće.


Budimo iskreni, sta mislis koliko ljudi iz Hrvatske ima vec ta izdanja VC? 20? Ili mozda ipak 30? Da li je stvarno nekoliko desetina komada presudno za propast jednog kiosk izdanja?
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 17/03/2015 : 17:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Nema veze koliko ih već posjeduje. Bitno je da ih ima na tržištu u dovoljnim količinama i po normalnoj cijeni. Onaj tko hoće može u kratkom roku popuniti moguću rupu. Čemu dupliranje? Zato da ne bude šarena kolekcija? Ma daj...

Bok, kako si.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/03/2015 : 17:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Budimo iskreni, sta mislis koliko ljudi iz Hrvatske ima vec ta izdanja VC? 20? Ili mozda ipak 30? Da li je stvarno nekoliko desetina komada presudno za propast jednog kiosk izdanja?


Ja znam za 5 ljudi
Nešto što se prodaje u 1000 komada ne bi smilo imat luksuz ispustit nekoliko desetaka kupaca.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 17/03/2015 : 17:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by King Warrior
Budimo iskreni, sta mislis koliko ljudi iz Hrvatske ima vec ta izdanja VC? 20? Ili mozda ipak 30? Da li je stvarno nekoliko desetina komada presudno za propast jednog kiosk izdanja?


Ja znam za 5 ljudi
Nešto što se prodaje u 1000 komada ne bi smilo imat luksuz ispustit nekoliko desetaka kupaca.



Uze mi riječ . Ovih 100 što je za preskok su mrvicu ispod 1/10 Texovaca koji kupuju Ludens (prema onim podacima ali opet moramo uzeti da nisu svi ni glasovali)

loading...
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 17/03/2015 : 17:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Willer

[quote]Originally posted by scanturion


Ionako slaba prodaja Ludensovog Texa, past će još više. Bitna razlika između 77% onih koji su glasovali za preskok, i 16% koji su glasovali suprotno, jest u tome, što će drugi u oba slučaja nastaviti kupovati Texa, za razliku od nekoga broja prvih (o kojem se broju radi, to zasad ne znamo) ako do preskoka ne dođe. Drugim riječima, bez preskoka, Ludensovom Texu na kioscima mogao bi biti ugrožen opstanak uopće.


Budimo iskreni, sta mislis koliko ljudi iz Hrvatske ima vec ta izdanja VC? 20? Ili mozda ipak 30? Da li je stvarno nekoliko desetina komada presudno za propast jednog kiosk izdanja?



Ako je 30 kupaca VČ-ova Texa iz Hrvatske, utrostručimo taj broj dodajući mu dosadašnje kupce Ludensova Texa iz BiH i Srbije i zaokružimo na 100. To već nije mala brojka s obzirom na one skromne podatke o ukupnoj mjesečnoj prodaji. A bi li bila presudna za propast, to naravno ne znam, premda mislim da bi se s vremenom otvorila mogućnost. Bilo bi dobro znati koliko su išli mjesečno MM i MNo prije gašenja.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/03/2015 : 18:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by King Warrior
Budimo iskreni, sta mislis koliko ljudi iz Hrvatske ima vec ta izdanja VC? 20? Ili mozda ipak 30? Da li je stvarno nekoliko desetina komada presudno za propast jednog kiosk izdanja?


Ja znam za 5 ljudi
Nešto što se prodaje u 1000 komada ne bi smilo imat luksuz ispustit nekoliko desetaka kupaca.


Opet si promjenio mišljenje?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/03/2015 : 18:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kako?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/03/2015 : 18:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Kako?



Pa na onom nekom Texovom topicu si isto prvo pričao kako i sad. I onda si u jednom trenutku napisao nešto poput: "Promijenio sam mišljenje, Ludens je hrvatsko, a VČ srpsko izdanje. Ludens, idi do kraja!"

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/03/2015 : 19:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Willer


Ako je 30 kupaca VČ-ova Texa iz Hrvatske, utrostručimo taj broj dodajući mu dosadašnje kupce Ludensova Texa iz BiH i Srbije i zaokružimo na 100. To već nije mala brojka s obzirom na one skromne podatke o ukupnoj mjesečnoj prodaji. A bi li bila presudna za propast, to naravno ne znam, premda mislim da bi se s vremenom otvorila mogućnost. Bilo bi dobro znati koliko su išli mjesečno MM i MNo prije gašenja.


Ima tu jos jedna kvaka, nije Bernard lud, dugo je vec u ovom poslu i zna kako stvari funkcionisu. Eksperimentisao je i sa tzv.skokovima na Dylanu, nije mu ni to nepoznato.
Ako se vec odlucio za ovaj potez, tj. da nastavi hronoloski dalje, onda je to uradio iz dobrog razloga, a taj je, mozemo samo pretpostaviti, upravo to da ta cifra prodajnih izdanja u Srbiji ocigledno nije od znacaja. Da je drugacije, vjerovatno bi napravio skok na broj 600.
Da ne bude zabune, i meni bi vise odgovarao taj skok jer poznajem epizode VC, ali eto, na ovaj nacin moze i vecina hrvatskih fanova da se upozna sa nekoliko dobrih Texovih epizoda iz ovog perioda i tako im kolekcija ostaje uredna.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000