forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najisčekivaniji Zagor u par narednih godina ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 22/03/2015 : 17:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Naivan sam što se uopće uplićem u ovu raspravu, ali Marcello je na "Nestalom Istraživaču" od suštinske važnosti, jer je novom Zagorovom dobu osim scenarističke svježine trebalo dati i novi vizualni identitet.
To je bio jasan prekid s dotadašnjim potrošenim načinom razmišljanja.



Jebi ga, kad niko od nas nije likovno strucan, pa da elaborira lijepo. Apsolutno je trebao novi vizuelni identitet, ali ako bih uopste bio upitan za misljenje, rekao bih da su napravljene 2 greske.
1. Sa novim identitetom, trebale su ici i nove naslovnice.
2. Prelaskom na scenarije poput Nestalog istrazivaca, nikad vise nisu smjeli ponoviti pokusaje kopiranja Nolite, na kojima Buratini insistira. Ovako je Zagor, ocigledno, serijal kojim niko nije zadovoljan.
Go to Top of Page

zagorovac
Junior Member

Germany
318 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 22/03/2015 : 17:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovac a Private Message  Reply with Quote
Meni je Marcello na "Nestalom Istrazivacu" bio odlican,remek-djelo!
Ali,dok se radi o mracnoj atmosferi(npr.Smrtonosna potraga) tu je meni Ferri najbolji,bez konkurencije,iako ima i drugih vrlo dobrih crtaca.

Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 24/03/2015 : 11:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Zna li neko koliko će stranica imati završnica sa Helingenom koju crtaju Verni i Sedioli.

Koliko znamo prvo ide u boji Ferijev jubilarac na 94 strane, zatim crno beli Ferri na 188 strana i Sedioli-Verni na ???? strana.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/03/2015 : 15:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zagorovac

Meni je Marcello na "Nestalom Istrazivacu" bio odlican,remek-djelo!
Ali,dok se radi o mracnoj atmosferi(npr.Smrtonosna potraga) tu je meni Ferri najbolji,bez konkurencije,iako ima i drugih vrlo dobrih crtaca.





Ne znam kome se tako nešto može ne sviđati... Gotovo filmski prikaz polarnih predjela, broda okovanog ledom... Ma nezaboravan strip
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000