forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 31 - Hombre
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 30/06/2015 : 19:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Risanje je super, Pes je pa zame najboljša od vseh zgodb, čeprav je več zelo dobrih.

A ni Ortiz risal tudi ZF?

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 01/07/2015 : 09:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Risanje je super, Pes je pa zame najboljša od vseh zgodb, čeprav je več zelo dobrih.

A ni Ortiz risal tudi ZF?



Verjetno se spomniš Burtona & Cyba iz Heavy Metala:
http://www.bedetheque.com/serie-565-BD-Burton-Cyb.html


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 01/07/2015 : 09:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Meni je iz Stripoteke najbolj ostala v spominu zgodba o nekih
zapuščenih otrocih v nekem vodnjaku ali nekaj podobnega.



Super je tudi, da je Fibrin integral črnobel, barve namreč
sploh ne pašejo k Ortizovi ekspresivni grafični risbi.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/07/2015 : 09:51:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ja isto obožavam C/B Ortiza, ali njegov Hombre u boji je fantastičan.

Trouble will find me
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 02/07/2015 : 10:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Jel Ortiz crtao br 13 Moises (mojsije) drugom tehnikom ili je original-original u boji?
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 02/07/2015 : 12:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Uh, mislio sam ovo kupiti jer obožavam ovaj autorski dvojac ali oduševljenje mi je splasnulo kad san vidi da je ovo format kratkih pričica od desetak stranica.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/07/2015 : 12:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Uh, mislio sam ovo kupiti jer obožavam ovaj autorski dvojac ali oduševljenje mi je splasnulo kad san vidi da je ovo format kratkih pričica od desetak stranica.


Zašto je to problem?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 02/07/2015 : 13:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Nikad mi se nisu sviđale kratke priče, smatram kako desetak stranica nije dovoljno za nešto više. Ne znan točno o čemu se radi u stripu ali na temelju jednog detaljnog prelistavanja učinilo mi se da Hombre samo putuje i sreće razne ljude. Nadam se da ipak postoji neka veća priča iza svega toga...?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/07/2015 : 10:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Nikad mi se nisu sviđale kratke priče, smatram kako desetak stranica nije dovoljno za nešto više. Ne znan točno o čemu se radi u stripu ali na temelju jednog detaljnog prelistavanja učinilo mi se da Hombre samo putuje i sreće razne ljude. Nadam se da ipak postoji neka veća priča iza svega toga...?


Ovisi što bi po tebi bila veća priča.

Poanta pojedinih epizoda Hombrea nije toliko da se formira neki konkretan narativ, već prezentira jedan svijet pun očaja i depresije, ali i nevjerojatne volje za borbom za život. Odnosno, kako ta volja za očuvanjem gole kože u jednom nevjerojatno okrutnom svijetu utječe na pojedince psihički i fizički.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 03/07/2015 11:13:01
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 03/07/2015 : 12:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
pri tome ne treba zaboraviti i na moral u tome
misli se da ga nema ali ima ga u Hombreovim pričama itekako, samo sve je u drugim nijansama ;o)

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 11/10/2015 : 19:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Izvrstan crtež, obožavam priče o ljudskoj vrsti nakon apokalipse i sloma poznate civilizacije.
Ocjena: 9/10

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 19/11/2015 : 10:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Nikad mi se nisu sviđale kratke priče, smatram kako desetak stranica nije dovoljno za nešto više.



+1

Ostalo još 2-3 priče...

Mada moram priznati da kod Hombre većinom uspevaju te kratke forme (kao i kod Alvara recimo), što može biti i dodatni plus za autore. Sa druge strane, šta znam verovatno nakon nekoliko godina uvek će mi jači utisak ostaviti kompaktno delo od 100 i više stranica nego omnibus priča (koje moraju varirati po kvalitetu).

Sa druge strane volim distopije tako da mi je ovo izdanje leglo baš potaman i podseća me na neka druga dela i filmove...

Jedva čekam Kolorku...
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 19/11/2015 : 10:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Nabavio čim je stigao u Sarajevo. Hombre je remek djelo velikana stripa Jose Ortiza. Neke epizode smo imali prilike čitati u domaćim strip izdanjima (Stripoeteka, Spunk), ali ovako sve na jednom mjestu (CB) je bilo pravo uživanje čitati. Svaki dan po dvije -tri epizode. Izdanje za 10. :)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/12/2015 : 20:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Čitljivo.Nećete ostati razočarani ali ni opčinjeni.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/01/2016 : 23:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Set kratkih priča koje govore o post-apokaliptičnom svijetu i čovjeku. Kao što se može i očekivati, ima boljih i lošijih priča, ali uglavnom sve funkcioniraju, prikazujući nam krhkost civilizacije i morala. Problem je što je sve to više-manje viđeno u mnogim knjigama, filmovima, pa i drugim stripovima. Naravno, treba uzeti u obzir i vrijeme kada je strip nastao, dakle 80-e godine 20. stoljeća, ali čini mi se da ni tada mnogo toga nije bilo novo. Hombre je dobar strip, stvarno dobar, no nažalost, unatoč vrlo dobrom Ortizovom crtežu, ne i više od toga.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/04/2016 : 20:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Od četvrtka u prodaji reprint crno-bijelog Hombrea.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Caldera
New Member



Croatia
250 Posts

Member since 12/09/2007

Posted - 15/05/2016 : 23:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caldera's Homepage  Send Caldera an AOL message  Send Caldera an ICQ Message  Send Caldera a Yahoo! Message  Send Caldera a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Od četvrtka u prodaji reprint crno-bijelog Hombrea.



Možda mi je promakla dodatna informacija, ali koliko vidim piše na stranici da je izdanje rasprodano. Reprint nije izašao ili je rasprodan drugi tisak?

----Mjesto za oglas----
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/05/2016 : 07:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ispravljeno!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/05/2016 : 10:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovo je predobro!

Prava masthevusa! Ionakoe je vec sve receno pa zati samo jos ... Zvati se ljubitelj stripova a ne imati ili barem procitati Hombrea je za svaku osudu tss tss tss ... Telleru, daj mu sansu, pa iako je c/b izdanje. Valjda ti lezi c/b Ortiz u Texu, pa sto ne bi i ovdje.

1-2 price na dan je taman, mada se pri kraju nisam uspio strpiti i u cugu vise njih. Sada jedva cekam da pocnem sa pricama u boji, vidim da je Font napisao uvod (vec procitan ... kad se ne mogu zadrzati). A zanimljivo je kako su im neki od crteza slicni, mislim na Fonta i Ortiza, pa i potpis donekle.


I bas me zanima kakvo cu misljenje imati nakon desetljeca ili vise ... nesto sumnjam u to da mi se tada ne bi vise toliko dopao (kako Anto kaze, da mu danas prica nije vise toliki vrh odnosno nema vise tolikog utiska - mene je bas prica iznenadila, kako je sve dobro slozeno i napisano, koliko nijansi ... ipak sam ocekivao nesto osrednjije, tipicnije ali ovo je za sva vremena ).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 02/06/2016 : 09:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dobar. Pri kraju mi se čini da idu bolje priče ili sam se bolje uživio u taj svijet.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/06/2016 : 16:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
I meni su pri kraju sve bolje priče, Segura se razmahao, a i crtež mi se u njima čini onako iz prve, iz duše, vrhunski ...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/10/2017 : 20:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Iako je i ovdje riječ o odličnom stripu, ipak Hombre u boji mi je bio puno bolji, kako scenaristički, tako i crtački. Sve je ovdje na mjestu, i junak i atmosfera, i kolaps i beznađe ali kolor Hombre je ipak bolji. A što se tiče rasprava da li su kratke priče dobre ili ne - ha s obzirom da je kratka forma u književnosti/stripu/svemuostalomnakrajukrajevaosimfilma normalna pojava i da sam u toj formi pročitao dosta remek - djela, mislim da kratka forma ima puno toga za reći.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 24/10/2017 : 21:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Nikad mi se nisu sviđale kratke priče, smatram kako desetak stranica nije dovoljno za nešto više. Ne znan točno o čemu se radi u stripu ali na temelju jednog detaljnog prelistavanja učinilo mi se da Hombre samo putuje i sreće razne ljude. Nadam se da ipak postoji neka veća priča iza svega toga...?



Istog sam mišljenja, nedavno sam pročitao i na kraju zaključio da su najbolje prve 4 priče koje se izravno nastavljaju jedna na drugu, i čine jednu veću od nekih 50ak stranica.. Ne znam, ja sam očekivao više, očekivao sam neku "veću priču", ali nisam to dobio na kraju..

Uglavnom nisam za te serijale s više manjih priča, dosta lošije nego većini zbog toga su mi sjeli i Alvar Mayor i Mort Cinder, za sva tri ova serijala dajem neku ocjenu 6/10.
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 27/07/2018 : 22:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Jako, jako dobro. Bas sam guštao, u jedno popodne sam ga pročitao. Crtež predobar, atmosfera u pričama isto. Te Orke me stvarno ugodno iznenađuju. Posuđeno u knjižnici, izgledna nabava za kolekciju.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/01/2021 : 07:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kada neko kaže da su stripovi u boji bolji od c/b samo ih upoznajte sa Hombreom i rešili ste pola posla jer Ortizov crtež je prava mala poslastica za sladokusce

Pomaže i što su u ovom izdanju priče adekvatno poređane, jer iako su početne upitnog kvaliteta kasnije se kreće uzlaznom linijom i svaka sledeća je sve bolja i bolja dok je poslednja diskutabilno i najbolja

Dobro mi je ostario Hombre, čudi me da niko u 2020 nije komentarisao ovaj strip jer skroz je gušt u vreme kovida čitati strip o mutiranom virusu gripe koji baca svet u postapokaliptičnu borbu za opstanak gde madafaka alfa mužjaci poput Hombrea dolaze do punog izražaja
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000