forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 PUNISHER
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 299

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 30/12/2017 : 20:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message
Zar Vlladimir nije bio tintonov vršnjak? Meni je, bar kroz postove na koje sam naletio, djelovao prilično djetinjasto. No to nije vele važno. Ovdje sam zbog izbacivanja stinkyja. Zar nije razumno da ti se omakne psovka nakon stotog jubilarnog prozivanja/insinuiranja da imaš još poneki nick? A adminovo istraživanje još pokaže da to nije istina. Po meni bi bilo fer da se kazna pretvori u onu za smirivanje (24 sata) ili da se na neki način kazni Curunir. Baš on, jedan od onih od kojih bi to najmanje očekivao. Ali kako očekivati da se on kazni kad mladjo prvi vidi duple na svakom koraku. No, hajde, on je policajac i otkrivanje istih mu je dužnost ali ove optužbe među forumašima su ništa drugo nego provokacije.
Pravda za stinkyja, mada mi nije nešto drag.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 30/12/2017 20:04:44
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 30/12/2017 : 20:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
Stinky je institucija za sve vas.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/12/2017 : 21:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by wele

Stinky je institucija za sve vas.



Za mene nije, ali on dobro zna da imam veoma visoko mišljenje o njemu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 31/12/2017 : 07:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
Ma da, bezveze je Stinkač izbačen i to bas kad je trebao iznijeti na forumu svoj zagorski doktorat. (Dobro, postavljen je vanjski link za tekst, ali bolje je autora imati tu na forumu “in the flesh.”) Nepravedno je bio optužen, a i lektor Curunir se ne bi uvrijedio na tu jednu riječ, tvrda je on kost.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/12/2017 : 10:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Zar Vlladimir nije bio tintonov vršnjak? Meni je, bar kroz postove na koje sam naletio, djelovao prilično djetinjasto. No to nije vele važno. Ovdje sam zbog izbacivanja stinkyja. Zar nije razumno da ti se omakne psovka nakon stotog jubilarnog prozivanja/insinuiranja da imaš još poneki nick? A adminovo istraživanje još pokaže da to nije istina. Po meni bi bilo fer da se kazna pretvori u onu za smirivanje (24 sata) ili da se na neki način kazni Curunir. Baš on, jedan od onih od kojih bi to najmanje očekivao. Ali kako očekivati da se on kazni kad mladjo prvi vidi duple na svakom koraku. No, hajde, on je policajac i otkrivanje istih mu je dužnost ali ove optužbe među forumašima su ništa drugo nego provokacije.
Pravda za stinkyja, mada mi nije nešto drag.




EDIT: Sad kad sam stavio post malo sam dodatno razmislio i zapravo si u pravu. Reagirao je na nepravednu optužbu i iako je to ozbiljna uvreda, može se reći da je bio isprovociran. Makar, ja sam to isto tvrdio za Zoroa i Veraba pa me oni nisu nazvali idiotom zbog toga. A i već sam mu oprostio jedno "kretenčino" upućeno meni jer ajde ja sam mod, pa recimo da bi i trebao odtrpiti malo više od drugih.Uglavnom, 48 sati mu istječe sad negdje pa ću ga osloboditi.

Wele
On je po meni nekada bio institucija ali je u jednom trenutku on negdje otišao ukrivo. On dosta zna o svemu i nije loše kada piše kao prije samo to je sve rijeđe i rijeđe. On praktički svaku raspravu koju započne započne sa namjerom da kroz provociranje drugih uzdiže svoj ego. Znači, on kada otvori topic "Brodeck" on ga otvori ne zbog rasprave o stripu nego zbog toga da svakoga tko se javi počne s visoka provocirati kako nema pojma i kako on sve zna. Evo samo iz tog topica:

Ovo je ozbiljna tema.
Vođena na ozbiljan način. Klinci (poli) tu nemaju što tražiti.

Također prvo pročitajte uvod (karven), pa se poštedite zabludjelih psihologiziranja.

ili da budem stari zločesti stinky pa kažem, ako to mogu pratiti oni sa jeftinijim ulaznicama tipa karven. je tak ti je, karvene, i ja znam dobacivati. nije mi ipak stalo da se iscrpimo u tome. tvoje dosadašnje komentare smatram bezveznim, oni su pravo rečeno spam. akote tema ne zanima, putuj. kao što ja ne ulazim u tvoje teme ili nemam pojma, polijeve itd. vi ste toliko zbrkani po tom pitanju da čak ni ne raspoznajete što je pravo a što krivo. naime, da vi DOLAZITE ovdje i baljezgate i još radite zamjenu teza, tipa swampthing-zamjena-teza, koji je zabrinut o pozadini, vidi teorije zavjere. vi mislite da mislite kada mislite da se nešto krije iz ovakvog načina postavljanja teme, da postoji neki STVARNI, ZAPLOTNJAČKI cilj. ali otvoreno vam kažem da buncate i fantazirate na temelju vlastitih kompilacija, što bi reko krleža), dakle


samo da te malo, sićušno, mikroubod, suočim sa tvojom zabludom. Naime, ti mi "savjetuješ" (iako ja u tom smislu ne mogu primiti od tebe savjet, jer, što da se lažemo, nisi u stanju da mi daješ savjete. ne poričem da ti je post solidan, ali i uz to, nemaš dubinu koju ja zahtijevam),


i tak dalje.

Pa tko bi onda vodio raspravu sa takvim čovjekom?

A zamisli npr. da je on moderator pa da te fino udalji sa gornjom spikom.

Cijeli smisao njegovih topica nije konstruktivna rasprava nego pobadanje i vrijeđanje da bi se uzdignuo njegov ego. Vjerojatno je u javnosti totalno povučen odnosno ima problema sa malim samopouzdanjem paonda taj problem riješava kroz egocentrizam na ovom forumu. Osim toga, ja sam ga stalno pozivao da dođe na okupljanje i da raspravimo sve kao ljudi a on to nikada nije htio, što i dokazuje gornju tvrdnju. Ha kaj ću mu ja.
Da se razumijemo on nije maliciozan i zao (poput npr. CV-a zbog kojeg su ljudi doslovce odlazili sa foruma) i uvjeren sam da zbog Stinkyja nitko neće otići sa foruma, niti ti njegovi postovi idu u nekakvu klasičnu hejtersku varijantu ali će ga sve više i više ljudi ignorirati.

Što je šteta.

Ali sam si je kriv.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 31/12/2017 11:16:03
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 31/12/2017 : 10:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by wele

Stinky je institucija za sve vas.



Lik je kralj trolova, samo što to rijetko ko skuži.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/12/2017 : 10:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Skratio si moj post na jednu rečenicu :D
Iako mislim da sve više ljudi kuži da s njim nema kvalitetne rasprave.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/12/2017 : 10:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Ne znam, mozda ga uzimate previse ozbiljno.
Mislim da se i on dobrim dijelom zeza, ukoliko gledate na njega iz te perspektive, mozda vam cak bude i zabavan. ;)
Mislim da je ok tip, ali je jedan od ljudi sa najkracim fitiljem na forumu.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/12/2017 : 11:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by wele

Stinky je institucija za sve vas.


Pa dje si ti, djeticu? Nema te ka snijega na Lovcenu.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 31/12/2017 : 11:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
Sklonost čestom bockanju drugih (pa makar to uvijek i bilo tongue in cheek/cum grano salis), a sa druge strane kratak fitilj kad je bockanje usmjereno ka tebi, obično nije simpatična kombinacija.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/12/2017 : 11:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Da, to je dobar pokazatelj da nije dobar u komunikaciji - on može "bockati" sve ali kada se njemu nešto kaže odmah idu uvrede.

Čudan sistem.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 31/12/2017 : 12:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message
Ne znam. Čovek je sklon prcanju kroz kvazi-intelektualni diskurs i to je preočito. Ne razumem kako se date upecati na to. Na šegu se odgovara šegom.

P.s. Ali "idiot" je prilično nisko i sramotno. Zasluženih 48 sati hladjenja

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 31/12/2017 : 18:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Tonka24

Čovjek se zakačio s Kingom koji mu je uputio par teških riječi...



Par teskih rijeci?
To sto sam mu rekao da "ne lupeta" su po tvom misljenju teske rijeci???
Je li, Tonka, sta se s tobom desilo? Ti si bio forumski Kristijan Golubovic, covjek koji drzi rekordan broj po izbacivanjima na forumu. Covjek koji je vise forumskog vremena proveo u hapsu nego na slobodi. Covjek koji je, kada je otvorena ova tema punisher, bio jedna od dvije osobe na cijelom forumu koji je imao vise od deset izbacivanja. Sada ti odjednom rijec "lupetanje" teska rijec.
Prije si trenirao ultimate fighting, sada hoces da budes dzentlmen.
Da nije i tebi, kao Kevinu Nashu u filmu The Longest Yard, neko u kutiju za steroide ubacio zenske hormone?¨:D


Dobiješ odgovor nakon nove godine.
Nije vrijeme da ti odgovorim sada.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 31/12/2017 : 18:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by wele

Stinky je institucija za sve vas.



Lik je kralj trolova, samo što to rijetko ko skuži.



Tko god ga je upozna, zna da je čovik legenda.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/12/2017 : 21:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by wele

Stinky je institucija za sve vas.



Lik je kralj trolova, samo što to rijetko ko skuži.



Tko god ga je upozna, zna da je čovik legenda.


Misliš uživo nije ovakav kao na forumu?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 31/12/2017 : 22:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
misli li iko jesam li ja neciji klon :D i zasto ne

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 31/12/2017 : 22:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
Ti nisi klon, ti si bot ;)
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/12/2017 : 22:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

misli li iko jesam li ja neciji klon :D i zasto ne


Tebe je nemoguće klonirati.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 31/12/2017 : 23:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by wele

Stinky je institucija za sve vas.



Lik je kralj trolova, samo što to rijetko ko skuži.



Tko god ga je upozna, zna da je čovik legenda.


Misliš uživo nije ovakav kao na forumu?



Naravno da nije. Ljudi moji, ovo je forum, vjerujem da većina nas ima drukčije persone ovdje i u stvarnom životu. Iako je on meni uvijek bio drag i kao forumaš, no razumijem da je to stvar virtualne percepcije.

Npr. meni je culture vulture kao forumaš izuzetno antipatičan. Mogao bih se kladiti da bi se uživo čak dobro napričali i bili si skroz ok.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 31/12/2017 23:37:17
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/01/2018 : 00:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by wele

Stinky je institucija za sve vas.



Lik je kralj trolova, samo što to rijetko ko skuži.



Tko god ga je upozna, zna da je čovik legenda.


Misliš uživo nije ovakav kao na forumu?



Naravno da nije. Ljudi moji, ovo je forum, vjerujem da većina nas ima drukčije persone ovdje i u stvarnom životu. Iako je on meni uvijek bio drag i kao forumaš, no razumijem da je to stvar virtualne percepcije.

Npr. meni je culture vulture kao forumaš izuzetno antipatičan. Mogao bih se kladiti da bi se uživo čak dobro napričali i bili si skroz ok.


Onda ok. Mislio sam da ću kada budem koristio svoj timemachine da se vratim ubiti firera, morati i po Stinkija.
Ako ti kažeš da je legenda, njega ću izostaviti...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 01/01/2018 00:37:16
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 02/01/2018 : 15:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
Izgleda da ovdje nitko još nije spomenuo da je Vlladimir objasnio zašto je napustio forum, pa evo copy-paste s njegovog profila:

quote:

31.12.2017

00:00h
SVIM FORUMAŠIMA SA STRIPOVI FORUMA, SRETNA 2018.GODINA, I SVE NAJBOLJE U DANIMA I MESECIMA PRED NAMA.

JA ODOH SA FORUMA... UZDRAVLJE!

Verujem, koga živog boli dupe što sam ovde napisao da odlazim sa ’’stripovi’’ foruma, al’ ’ajde, čisto domaćinski da se oprostim sa skoro desetogodišnjim bivstvovanjem na ovom forumu. A i teško satiru ne pisati, kad su sve koze na broju.
Razlog što sam napustio forum nema veze sa konfliktima (ne sećam se da je kakvih i bilo), niti sa bilo kojim od članova foruma, niti sa King Warriorom, pa ni u poslednjih nekoliko dana, benignim raspravama sa njim. Po čemu mene može da uvredi neko koga ne poznajem? Da se lično poznajemo, pa da ovde iznosi neke treševe iz realnog života, to bi već bila druga priča, ali ovako, ne. Nisam se uvredio čak ni na poprilično primitivan post upućen meni od čoveka iza nicka Josip 2000. Samo sam u tom trenutku pomislio, koliko je njemu dobrrro. Što se tiče Kinga Warriora, da se još malo osvrnem na to, imao je po meni paradoksalnih momenata, od ’’ja sam tebe gotivo’’ do ’’ti samo pljuješ i mrziš’’, ako konstantno pljujem i mrzim, kako nekom mogu da budem gotivan? Osim ako nije ono kao, ljubav... al’ valjda nije. M?! Isto tako na moje nabrajanje crtača kojima bih dao čistu desetku, kao što su domaći Aleksandar Hecl, Andrija Maurović, pa Alex Raymond, Buscema... čovek meni piše, da to dovoljno govori o meni i mom ukusu, a njemu omiljeni crtač Ferri (nit’ mlađe nit’ starije generacije od gore pomenutih). A imao je i momenata, prozivanje sa ciljem da druga strane odreaguje i dobije ban, srećom, ne palim se na te fore, kao jedan forumaš kojeg je King navukao sa pozivanjem na ferku, il da mu dodje se šibaju. Naravno, ovaj drugi je naseo, počeo da uzvraća i dobio ban. S druge strane, ima tu i koma momenata. Bio je i jedan njegov post kad sam se smejao ko budala kad joj legne šamar (al’ smejao sam se i na onaj sa prozivanjem na šorku), kad je na bazenu plakao od sreće saznavši da će Piccinelli da radi naslovnice za Zagora. Na bazenu! Pa ja bih tamo plakao od sreće zbog svih onih devojaka u letnjim haljinama volim, a ja zapet da opalim ih golim. I iskreno, ne bih se ni libio da odmah krenem u akciju i da završim s nekom bedevojim u nekom budžaku, igrajući s njom kamene face. Sve u svemu, nemam ništa protiv Kinga, ne znam ga, ali morao sam da se osvrnem na neke njegove postove.
Što se tiče mog prisustva na forumu, hteo sam da napravim konstruktivne rasprave, da ih rasplamsam u smeru potkovane prepiske, bez obzira što je to bilo začinjeno zajebancijom, provciranjem, sprdnjom, sarkazmom i ironisanjem, ali nikako sa zlom namerom, ili mržnjom. Ja nikog ne mrzim, a još manje da idem u pravcu da nekog uvredim. Nažalost, većina takvih prepiski se nije održala, i uglavnom se svodilo na to da ja pljujem i seciram do besvesti, ponajviše od strane fanova, koji većinom gledaju stvari subjektivno. Vremenom, otvaranje nekih tema s moje strane, u startu su bile definisane, ’’aaa smaraš’’, ’’dokle više’’, ili šta god negde nešto napišem, pojave se tri četiri člana koji to ’’satanizuju’’, i normalno, počelo je i mene da smara. Zato sam i temu ’’bonelli bloopers’’, koja je trebala biti konstruktivna, a definisana je kao pljuvačka, preimenovao u ’’nelli poopers’’, jer je to i postala. Ali zanimljivo mi je da niko nije ’’napadao’’ člana Mogorovića, koji je u nekim segmentima još kritičkije nastrojen od mene.
Na polju Zagora, ja taj strip volim, ali s godinama mi je postalo mučno da gledam koliko se ferri eksploatisao, iako je odavno bio istrošen, i koliko se usiljeno od strane mezza sega Bureta išlo na neki retro pristup. S toga mi je normalno da kritikujem i crtež i scenaristički pristup koji ne paše 21.veku, niti spektru/starosnoj dobi Zagorovih čitalaca, koji više predstavlja vređanje intiligencije, nego što predstavlja užitak. Ovakvim pisanjem, pristupam i kao čitalac i kao neko ko se bavi stripom i vidi mnogo felera, na koje ne mogu da ostanem ravnodušan. To moje seciranje, koje mnogi kritikuju kao pljuvačinu je isrkena kritika/analiza, jer ne mogu da verujem da se takav jeftin rad i neozbiljan pristup stripu pušta u promet. Koja je radost gledati trećerazredne fušere poput Sediolija ili Venturija, ili jeftine replikante poput Vernija ili Nuccia, koji slove za ’’ferrijeve naslednike’’, a isti taj Nuccio na stripskim susretima ne može iz glave, osim Zagorove glave ništa valjano ni da nacrta. E pa, gospodo, meni je to pišanje po fanovima, raditi na stripovima po 5-10 godina a ništa ne naučiti, već crtkarati okolo ko laik i time se dičiti... tugo jesenja. Ako na tim, mini konvencijama ne možeš da crtaš, bio umoran il’ ne možeš, tu je šank, tu je žganje, posvetiš se sebi, a ne da prikazuješ sebe kao crtača, a običan si feler. Da ne pominjem da ni profesiju kojom se bavi van stripa nije uspeo da prenese u strip, već i to radi ko laik. Herman jeste crtao ružne žene i simpatične konje, ali arhitektura mu je uvek bila vanserijska, jer je l’ te, istom se bavio kao i Nuccio. Pisao je neko na forumu, na konto crteža na Zagoru, ’’jebe mi se za crtež, bitna mi priča’’, pa čemu onda knjige? Strip je medij koji treba da i grafički i pisano efektno deluje na čitaoca. Pogotovo u današnjem vremenu, kad stripovi i nisu više toliko jeftina roba, i kad za nešto platim, hoću da budem zadovoljan. I još jedna stvar, uvek ću da kritikujem nekog ko se kiti titulom profesionalca a pristupa poslu kao fušer/amater, nebitno u kojoj branši. Jedna je stvar u crtanju, kad radiš nešto iz zajebancije, i to tako i izgleda, ali kad poslu pristupaš kao sprdnji i otaljavanju, uvek ću da oplevim po kritici i izložiću xy razloga zašto to nešto ne valja.
Pored konstruktivnih dekonstrukcija junaka i crtača, na ovom forumu sam hteo da pomognem i mladim crtačima, ili ljudima koji žele da se bave stripom. Možda i više nego da pišem o samim strip junacima. Ka tome me usmerila tema ’’alat čini majstora’’, gde se nakon par strana tema pretvorila u hvaljenje privatnim kolekcijama percadi i četkica, i izgubilo je poentu. Takođe, primetio sam da pdf-u ’’autorski izlog’’ nije bilo puno ljudi sa drugih pdf-a, koji su tu zalazili, što je dovodilo do toga, da pored nekih profesionalaca, dobar broj ljudi koji se ne bavi stripom samo hvalio radove, i što je činilo da onaj koji crta umisli da je spreman za bilo kog izdavača. To je dovodilo do toga da su se neke moje sugestije i dobronamerne kritike u početku smatrale pljuvanjem (gle, opet), ali vremenom, mislim da su ljudi počeli da shvataju šta sam im pisao. Ovde bi pohvalio likove iza nickova borislav i crtač, koji napreduju, bore se, i imaju još mnoooogo da rade na sebi, ali napredak je prisutan, i rade, to je najbitnije! I kad iza sebe budu imali bar 150 odrađenih stripskih tabli koje štimaju u svakom smislu, moći će da se usmere ka profi izdavaču i da nešto urade sa sobom. Do tad samo rad i znoj, i puno eksperimentisanja dok se ne profilišu. To uvek do koske podržavam. Pored njih ima i likova koji imaju odboj ka analizi sopstvenog rada i koji se drže onoga ’’neću da ispravljam, meni se tako sviđa’’, ali to je već njihov problem. Pitao bi ih dokle bi stigli sa takvim stavom i ako/kad dodju pred izdavača koji im bude tražio da kad već odrade gro posla u fullu, sednu i ponovo nacrtaju bar 15-20 tabli, jer je scenarista skontao da je slučajno napravio neke plot holove. Ko shvata da je strip veliki posao na kom se stalno radi i ko je spreman da od iskusnijih uvaži sugestije, uradiće nešto, ovi ostali se mogu zadovoljiti doturanjem svojim radova fanskim revijama ili fanzinima, za džaba.
Ovde bih pomenuo i još jednog lika koji crta, Brdara. Čovek mi je simpatičan, ja shvatam njegovu situaciju o kojoj piše, ali ne shvatam kad napiše da nije zadovoljan svojim crtežom, da bi mogao da radi na stripu o Zagoru. Nažalost, i on je jedan od onih koji ne slušaju, a više puta sam mu provlačio između redova da će crtački napredovati onda kad ne bude crtao Zagora, kad se bude posvetio razvijanju svog stila. Nemaš stalni posao, razumem, ali eto vremena da vežbaš na crtežu dok ne nađeš šljaku. Materijal, H, HB olovke, hemijske, nebitno, sedi vežbaj, zajebi crtkanje zagorologa, i radi na sebi. To što on radi te stripove za forum, s jedne strane je simpatično, ali je s druge strane, ubistvo za njega da napravi neki veći progresivni pomak u svom crtežu. Al’ nikad nije kasno.
Brisanje svojih postova ne smatram detinjastim, čak šta više, to sam uradio, jer kad nešto napuštam, volim da počistim za sobom. Ipak, ostalo je nekih 19 stranica mojih umotvorina, koje zbog zastarelosti nisam mogao da obrišem, tako da... kuj voli nek se seća, čita itd.
I na kraju, nakon ovoliko teksta, zašto sam napustio forum?
Jebi ga, postalo je previše negativno, većina tema ne tone u duboku rasrpavu, već u svađu, pa onda to trkeljisanje oko duplih nickova, pa trovanje drugih strip tema Zagorovim likom i delom, pa Teller koji malo pa stalno proziva fibru, pa i kad nema poente to pisati, pa svađe oko forumašica, pa svađe... svađe... i onda pogledam, jebem mu gusenicu u prkno, ovo smara... nema radosti... nema pozitivne energije, a i previše su pojedini forumaši, forum izjednačili sa realnim životom. Provokacije pa pljuvanja kreću ni iz čega... čitajući takve postove, zapitao sam se, da li su i moji postovi doprineli tome... to sam se zapitao prekjuče veče, dok mi je ljongala jedna ragača... ja se mislim... ’’koji bedak, ova mi puši, a ja mislim o forumu’’, i nastavim da mislim... da li su i neki moji postovi delom doprineli tome, jebem mu... nikog nisam prozivao, jesu mene, al’ to nije bitno, ne dotiče me... ma, i da jeste (moji postovi), i da nisu, što bi rekla moja omiljena glumica, Jane Fonda, u kultnoj ulozi Bree Daniel, ’’ I think the only way that any of us can ever be happy... is to let it all hang out. You know, do it all and fuck it!’’ i odlučim da napustim forum, i pobrišem svoje postove, da sa istim, i ako sam i bio, ne budem više deo bilo kakve negative ili uzročnik tome.



Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 02/01/2018 : 16:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message
quote:
Originally posted by Opti

"ova mi puši, a ja mislim o forumu"
izjava godine
samo koje, 2017. ili 2018?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/01/2018 : 16:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Hvala, Poli.
Drago mi je da je sve objasnio, ne da mene neko kasnije optuzuje za Vladov progon zbog dvije-tri poluzesce poruke koje smo razmijenili.
Iz ovoga je vidljivo da je najveci problem to sto je Vlad imao u stvari problem sa cijelim forumom.

Svako dobro, Vlade, srecna i tebi Nova 2018.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/01/2018 : 17:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by Opti

"ova mi puši, a ja mislim o forumu"
izjava godine
samo koje, 2017. ili 2018?






Slazem se!

A i mislim da bi trebao Vladimir da se vrati, dobru je zezanciju zapocinjao i bio je interesantan. Ali ako misli da je ovako bolje, neka.
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 02/01/2018 : 17:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message
quote:
i onda pogledam, jebem mu gusenicu u prkno, ovo smara... nema radosti... nema pozitivne energije, a i previše su pojedini forumaši, forum izjednačili sa realnim životom.


Lijepo rečeno.
Go to Top of Page
Page: of 299 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.72 seconds. Snitz Forums 2000