forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 PUNISHER
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 299

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 25/03/2019 : 20:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by solar

Valter i Rakosi idu u magareću klupu, wesskowazu zasad upozorenje.


Valter u magareću klupu po šezdeset i osmi puta.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/03/2019 : 04:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
Repetitio est mater studiorum!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/03/2019 : 07:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by ivanl


P.s. Bas mi je Lav, basist iz Dubriva dao snimku sa tog Corbinog koncerta ispred Dalme. Postoji tonski zapis, to mi je bilo nevjerovatno uzbudljivo, nakon tih svih desetljeca, cuti taj antologijski koncert kojeg sam pohodio. Jbg. Koju ne znam. Znam samo Koju iz Discipline kicme, jednom sam im u Dobovi, Slo, postavljao stage, i radio na ulazu.



Mislin da si malo falija. Lav nije basist Đubriva, nego njegov mlađi brat Bruno. Jedino ako i Bruno nije prominija ime u Lav. Bruno je inače veliki fan Alan Forda.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/03/2019 : 08:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl


P.s. Bas mi je Lav, basist iz Dubriva dao snimku sa tog Corbinog koncerta ispred Dalme. Postoji tonski zapis, to mi je bilo nevjerovatno uzbudljivo, nakon tih svih desetljeca, cuti taj antologijski koncert kojeg sam pohodio. Jbg. Koju ne znam. Znam samo Koju iz Discipline kicme, jednom sam im u Dobovi, Slo, postavljao stage, i radio na ulazu.



Mislin da si malo falija. Lav nije basist Đubriva, nego njegov mlađi brat Bruno. Jedino ako i Bruno nije prominija ime u Lav. Bruno je inače veliki fan Alan Forda.


E bravo, mlaji, Bruno. Kosijaner. Ne stariji...jbg, zabuca...ma tu su u drugom kvartu, sve je to blizu...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 31/03/2019 : 11:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message
quote:
Originally posted by Tonto

Nije li R.M. Tocak isto tezi desnicarski slucaj?

cini se da ne

Ja mislim da je muzika jedna, strašno je ružno deliti je, gledati je po nacijama, rasama… Evo, ja volim sevdalinku, moj otac je Hercegovac i poneo je to sa sobom, tako da sam kao dete učio preko te muzike. Arapsku muziku obožavam, a ovde kad je neko čuje kaže “oni leleču”.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/03/2019 : 12:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

quote:
Originally posted by Tonto

Nije li R.M. Tocak isto tezi desnicarski slucaj?

cini se da ne

Ja mislim da je muzika jedna, strašno je ružno deliti je, gledati je po nacijama, rasama… Evo, ja volim sevdalinku, moj otac je Hercegovac i poneo je to sa sobom, tako da sam kao dete učio preko te muzike. Arapsku muziku obožavam, a ovde kad je neko čuje kaže “oni leleču”.

Moja greška, proguglao sam i ja malo. Zvonilo mi negdje u glavi, ljudi pricaju svakakve pizdarije i onda ti ostane negdje u primozgu kao istina... ali meni bi bilo isto, njegova gitara ce mi uvijek biti bozanstvena.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/03/2019 : 13:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Točak jedan od najvećih gitarista na ovim našim ledinama.
Upravo jučer, dok sam plovio po Kupresu, onako u sumrak drmao je Smak. Koja uživancija!

Have mercy
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 31/03/2019 : 13:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
Već sam spominjao, prebacite raspravu u glazbeni pdf.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/04/2019 : 10:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
quote:
Originally posted by ivanl
NO PASARAN!



Razočarao si me kao čovjek i kao falangista


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 01/04/2019 : 10:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by ivanl
NO PASARAN!



Razočarao si me kao čovjek i kao falangista



Ah, zeljko, ti si otvoreno ustaša? Nisam znao...

Go kneel and weep
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/04/2019 : 10:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
nisam ni ja

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 01/04/2019 : 10:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message
Otrovna moć etiketiranja

Život bi bio puno jednostavniji kada bismo etikete lijepili samo na stvari.
Međutim, etiketiranje je i psihološki termin koji mnogima zagorčava život.
Svi mi znamo što je to etiketa. To je onaj papirić koji na nešto prilijepimo i na njemu napišemo što to nešto jeste. Tako ćemo, recimo, na staklenku s paprikom nalijepiti etiketu «paprika», a na kutiju s dokumentima «dokumenti». Nakon što je etiketa prilijepljena, znamo što je unutra. Ne moramo otvarati, provjeravati, istraživati – etiketa je dovoljna.

Život bi bio puno jednostavniji kada bi se ljudska sklonost etiketiranju odnosila samo na stvari. Međutim, etiketiranje je i psihološki termin koji mnogima zagorčava život. Ako ste doživjeli da vam netko zbog greške u poslu nalijepi etiketu «nesposoban» ili da vam zbog krivo shvaćene šale nalijepi etiketu «glup», onda dobro znate što to znači. Etiketiranje je pogreška u razmišljanju pri kojoj se negativno vrednuje neka specifična osobina, aktivnost ili ponašanje, a zatim se ta procjena proširuje na čitavu osobu.

Etiketiranje često koriste ljudi koji se boje odnosa, koji će radije imati odnos sa vlastitim mentalnim naljepnicama nego sa stvarnom osobom. Mada se dijeleći negativne etikete (kao što su na primjer: glup, nesposoban, ružan) osjećaju kao da su «iznad» osobe koju etiketiraju, oni time prvenstveno oštećuju sebe. Mozak koji stalno štampa etikete nije sposoban za dubok doživljaj povezanosti i sreće. Okruženi vlastitim mentalnim naljepnicama, ljudi koji su skloni etiketiranju žive površne živote i često imaju ogroman strah od samoće, jer se u njihovoj unutarnjoj samoći skriva golema praznina. To nije ništa čudno, jer mentalne etikete zaista jesu isprazne i ne mogu zamijeniti kvalitetu koju u život unosi stvarna ljudska bliskost.

No, ako ste na meti takvih ljudi, to ne znači da prema njima trebate gajiti pretjerano suosjećanje. Upravo suprotno. Ako je ikako moguće, najbolje je što prije se maknuti. Ljudi koji su proveli dugo vremena uz nekoga tko ih na ovaj način vrijeđa usvajaju takvo gledište i na sličan način etiketiraju sami sebe. Ako padnu ispit, smatraju se glupima i nesposobnima. Ako im ispadne čaša, smatraju se smušenima i nespretnima.

Etiketiranje samoga sebe je izuzetno ograničavajuće. Primjerice, imate li osjećaj da ste nesposobni, vjerojatno nikada nećete pokušati napraviti neke stvari koje bi pokušali da se smatrate sposobnima. Ili ćete se ponašati upravo suprotno – sve što radite bit će usmjereno na dokazivanje sebi i drugima da jeste sposobni. Spadate li među takve, može se dogoditi da budete vrlo uspješni, a da niste u stanju uživati u plodovima svog uspjeha. Do takve nemogućnosti uživanja dolazi zbog osjećaja da ta uspješna osoba niste «pravi vi», da je vaš uspjeh nešto lažno i da ste sve oko sebe samo uspjeli dobro zavarati da niste nesposobni.

Prvi korak u odvikavanja od etiketiranja samoga sebe je raščišćavanje ili prekid odnosa s ljudima koji su skloni dijeliti etikete. Drugi korak je prepoznavanje kada se samoetiketiranje događa. Uhvatite li se da si dijelite etikete, nemojte svojim mislima samo tako povjerovati, nego se sjetite da je to mentalni program koji se zove etiketiranje. Treći korak je da pokušate sagledati situaciju malo preciznije, odnosno realnije. Ako ste bili na razgovoru za posao, a niste ga dobili, to ne znači da ste neuspješni, već da taj put niste dobili posao. Ako ste se zacrvenjeli na početku prezentacije koju ste izlagali pred svojim kolegama, to ne znači da ste budala, već samo da ste na početku bili malo nesigurni. Postoji li i pozitivna strana situacije?: Možda ste neki dio prezentacije proveli zaista jako dobro? Važno je zapamtiti da se negativna etiketa odnosi samo na detalj, a ne na cjelinu.

Etiketiranje je štetna mentalna navika. Ako ste skloni etiketiranju drugih – zapitajte se u kakav vas to položaj stavlja i što iz toga dobivate. Je li to što dobivate zaista tako vrijedno? Kako biste se osjećali u odnosima s drugim ljudima kada biste sasvim odustali od dijeljenja etiketa? Ako ste skloni etiketiranju sebe, pokušajte se, uz pomoć spomenutih prijedloga, od toga odviknuti. Etiketiranje značajno osiromašuje život. Kada se etikete odlijepe, tek tada nastupa prava strast za istraživanjem, kako sebe, tako i drugih.

ETIKETIRANJE JE ŠTETNA MENTALNA NAVIKA , može nauditi MOZGU , naravno ako ga se uopće ima












Edited by - RAKOSI4 on 01/04/2019 10:58:24
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/04/2019 : 10:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ja sam stvarno šokiran... onaj ga izravno naziva tim pogrdnim imenom
a ovaj mu citira na posaran
onda ovaj mene vrijeđa na topiku o izbacivanju tim gadnim nazivom

i onda se pitam ko je ovdje lud

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/04/2019 : 10:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

ja sam stvarno šokiran... onaj ga izravno naziva tim pogrdnim imenom
a ovaj mu citira na posaran
onda ovaj mene vrijeđa na topiku o izbacivanju tim gadnim nazivom

i onda se pitam ko je ovdje lud




https://www.youtube.com/watch?v=fhpMyhdoRG4

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/04/2019 : 12:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Lijepo ste se u zadnje vrijeme se raspričali o koljačima četnicima i ustašama.
Stvarno super stvari vam se motaju po glavi.
Zanima me od kojeg je trenutka na ovom forumu dozvoljena politika? Ako bi netko htio i znao napisati, vidim zadnjih 10-15 dana nemila politika gdje god pogledaš.
Toksinirate forum neumorno, samo nastavite.
Kad vidim o čemu psiakrate, odmah dobijem želju provesti na forumu sat-dva.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.

Edited by - Tonka24 on 01/04/2019 12:13:55
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 01/04/2019 : 16:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Ma naravno, etiketiranje je najveće zlo. Evo da probam na drugačiji, uljudniji način - Mel Gibson nije antisemitist, on samo jako mrzi židove.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/04/2019 : 19:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Koga briga što je Mel Gibson, zeljko ili netko treći.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 01/04/2019 : 19:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

ja sam stvarno šokiran... onaj ga izravno naziva tim pogrdnim imenom
a ovaj mu citira na posaran
onda ovaj mene vrijeđa na topiku o izbacivanju tim gadnim nazivom

i onda se pitam ko je ovdje lud




Spaljuješ li i Harryja Pottera? Smatraš li da je to bogougodno djelo?
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/04/2019 : 19:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 01/04/2019 : 20:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
quote:
Originally posted by nagor



Da ne bi bilo zabune, volim Mela. Izvrstan redatelj

Go kneel and weep
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/04/2019 : 20:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
Ako ne prekinete sa off-topicom i spamom - znate što slijedi.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/04/2019 : 11:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

ja sam stvarno šokiran... onaj ga izravno naziva tim pogrdnim imenom
a ovaj mu citira na posaran
onda ovaj mene vrijeđa na topiku o izbacivanju tim gadnim nazivom

i onda se pitam ko je ovdje lud



Pa i pitas se s pravom.
Ali ako nisi popratio sto sam vec objasnio, evo ponovo...
Zamoljen sam od strane vlasnika sitea i moderatora, da ne odgovaram i reagiram, pa sam 'podvio rep'.
A nije, da me nije kostalo...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 29/05/2019 : 23:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message
Odakle Curunira na slobodi a kazna mjesec dana?
Čisto da pitanje postavim na pravom mjestu.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 30/05/2019 00:01:48
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/05/2019 : 00:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
Taj mi je odgovor, i osobno i sto se foruma tice, jako bitan...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 30/05/2019 : 08:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Nepotizam i renesansa

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 299 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.98 seconds. Snitz Forums 2000