forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 PUNISHER
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 299

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/07/2019 : 09:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

Zaboravljate jednu stvar, recenzije nisu samo tu za ljude koji su procitali strip, vec i za one kojima se moze nesto da preporuci. Ja sam u vise navrata uzeo neki strip upravo nakon procitane recke. Zato treba naci odredjeni balans u pisanju recenzija, dotaknuti se teme ali ne odati previse.



Slažem se sa svim od slova do slova!
I ja pri pisanju recenzija, a posebno komentara na forumu se vodim mišlju da zainteresiram potencijalne čitatelje za taj strip ili junaka. Pokušavam otkriti što manje, iako je ponegdje jako teško napisati dobru recenziju bez ogromnih spoilera.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/07/2019 : 12:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Recenzije su drugo, Problem ovdje je da netko kod najave stripa (ono što stavlja Ludensov Potrčko), gdje skoro nitko nije čitao taj strip, i dođe netko i kaže "ubojica je Šerif" npr....mislim totalno bezveze....
Ljudi idu na najavu stripa iz više razloga:

-da vide datum izlaska
-da pročitaju neki osvrt o čemu se radi u priči (npr radi se o Zagorovoj prošlosti ili unutra se pojavi neki poznati Zagorov prijatelj/ neprijatelj,...takve stvari)
-komentiraju se naslovnice, priča, scenarij, crtež,...takve stvari

A NIKAKO SE NE SMIJU ODAVATI BITNI DETALJI VEZANI UZ PRIČU!

Jer najava stripa NIJE recenzija i ne smije biti! TAČKA! zabranjeno uopšte recenzirati u NAJAVI STRIPOVA. Jer netko bi mogao kliknuti na najavu nakon što j estrip več 21 dana na kisoku pa bi mu isto tako smetalo da čita tko j eubojica ili šta več.

Treba razlikovat NAJAVU STRIPOVA i recenzije.

A ovdje sve više recenzirate u najavi stripova!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 05/07/2019 : 13:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message
Recenzija i sinopsis su dvije totalno različite stvari. Kvalitetna recenzija će ući u sve pore priče, tako da su spojleri skoro pa neminovni, ali treba imati obzira pa upozoriti na njih, naročito ako je u pitanju neki veliki obrat, ubica je batler i slično. Naravno, bezobrazno je u razmjenama na forumu spojlati, to treba odmah sankcionisati hlađenjem.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 15/08/2019 : 20:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by King Warrior

Pa ne baš. Spojler, u smislu otkrivanja kraja radnje, ključnog momenta kao ko je preživio na kraju ili ko je ubica, nije poželjan u recenzijama.
To je u suštini pravi spojler. Ne može se spojlerom nazvati bilo šta rečeno u vezi jednog stripa, inače bi i najave bile spojleri.



Ne slažem se.
Jebeš recenziju ako će se pisac ograničavati u pisanju iste.
Iako mi nisu jasni ni takvi biseri koji krenu čitati recenziju pa se čude kad pročitaju spojler. Genijalci.



Ovako nekako i ja razmišljam. Teško je napisati ok recenziju, a ne dotaknuti se bitnih stvari. Lako se zapasa u spojlere jer gradimo ocjenu i na osnovu tog nečeg što bi trebali prešutjeti. Kako onda pisati?! Dobra epizoda, događaju se događaji, napeta atmosfera, Ferri briljira na naslovnici.
Tko sebi ne želi pokvariti strip, a voli dobiti neku informaciju, bolje mu je samo baciti oko na ocjenu i ne čitati tekst.

----------

Na forumu se općenito jako teško obraniti od spojlera. Teško ih je i ne raditi. Kada pišem komentare, upozorim na spojlere, ali mi se nerijetko dogodi da povučem paralelu s drugim epizodama, ili preko autora, crtača, likova koji se pojavljuju i drugdje. Može se dogoditi da je netko pročitao epizodu koju komentiram, ali nije onu koju sam nadovezala u komentar... I što učiniti onda? Da autocenzuriram i seciram svaku rečenicu? Na ovako strogom forumu bi nam još samo trebalo hodanje po trepavicama i kod pisanja o stripovima.

Zato mi se sviđa ovo kako 1euro gleda na situaciju. U najavama zbilja treba izbjegavati komentiranja na dugo i široko. Kao i u topicima talijanskih izdanja koja uopće još nisu ni stigla u nas. U tih dvije, tri godine dok stigne na naše kioske možeš sve doznati. Onda strip dođe u nas "Ah, ništa ne valja, ovo novo sve neko sranje." Pa, dobro jutro! Neš ti što te je moglo taknuti kad već pola toga znaš unaprijed. Ostanemo zakinuti za dojam i vlastitu, prirodnu reakciju koju bi imali. Naravno da onda sve djeluje tri puta dosadnije.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 16/08/2019 : 11:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by King Warrior

Pa ne baš. Spojler, u smislu otkrivanja kraja radnje, ključnog momenta kao ko je preživio na kraju ili ko je ubica, nije poželjan u recenzijama.
To je u suštini pravi spojler. Ne može se spojlerom nazvati bilo šta rečeno u vezi jednog stripa, inače bi i najave bile spojleri.



Ne slažem se.
Jebeš recenziju ako će se pisac ograničavati u pisanju iste.
Iako mi nisu jasni ni takvi biseri koji krenu čitati recenziju pa se čude kad pročitaju spojler. Genijalci.



E ne - jebeš recenziju ako se pisac NEĆE ograničavat u pisanju. To se zove vještina, i umjerenost, a ne kako god ti prdne.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/08/2019 : 18:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Kad će se konačno postaviti pitanje Solarove odgovornosti zbog mog protustatutarnog udaljavanja s foruma (2.6. o.g.)?
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 16/08/2019 : 19:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Kad će se konačno postaviti pitanje Solarove odgovornosti zbog mog protustatutarnog udaljavanja s foruma (2.6. o.g.)?


jel' si to opet "bezobrazan? ajde ne čačkaj mečku da ne bi pitao "kako-zašto udaljavanje" (16.08. n.g.)

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/08/2019 : 19:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Trebao bi postojati neki arhimoderator da motri na Solara. Otkad se Manhunter umirovio, on mi se čini najproblematičniji...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/08/2019 : 20:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
Slobodno se žali Markosu, a ako opet napraviš isto sranje ko zadnji put letiš na godinu dana.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/08/2019 : 20:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Trebao bi postojati neki arhimoderator da motri na Solara. Otkad se Manhunter umirovio, on mi se čini najproblematičniji...



Tu sam ja, ne laskaj solaru..


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/08/2019 : 20:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
quote:
Originally posted by solar

Slobodno se žali Markosu, a ako opet napraviš isto sranje ko zadnji put letiš na godinu dana.



Radilo se o nedužnoj šali, koju ste tek ti, Euro i Nejgor doživjeli kao ozbiljan delikt (što samo po sebi govori dovoljno). Otkriveni detalj uopće ne kvari draž čitanja predmetnog stripa, jer naglasak priče ni nije na misteriju tko je ubojica.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 16/08/2019 : 21:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Solare, samo po pravilima i to je to. Neka se žali centralnom komitetu ako želi, ali pravda je na strani ljudi koji ne žele trolanje i spoilanje.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/08/2019 : 21:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Da nije nas trolova, ovaj bi forum bio daleko sumornije mjesto.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/08/2019 : 21:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Solare, samo po pravilima i to je to. Neka se žali centralnom komitetu ako želi, ali pravda je na strani ljudi koji ne žele trolanje i spoilanje.

ne gine ti gulag kad se dočepa vlasti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 16/08/2019 : 21:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Ma da je vlast po njegovu izboru, njega bi prvog stavili pred zid.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/08/2019 : 22:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Kad će se konačno postaviti pitanje Solarove odgovornosti zbog mog protustatutarnog udaljavanja s foruma (2.6. o.g.)?


Zašto se žališ? Pa čovječe trebao si letiti dva puta po godinu dana.
Pogledaj " magareću klupu ".
Trebao bi biti zahvalan što te nisu davnih dana izbacili na godinu dana.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 16/08/2019 : 23:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Kad će se konačno postaviti pitanje Solarove odgovornosti zbog mog protustatutarnog udaljavanja s foruma (2.6. o.g.)?

Tražiš li ti to formuskog pravobranitelja?

Go kneel and weep
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/09/2019 : 20:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Šta bi s mnogogovoricem? Ne mogu vjerovati zbog čega je izbačen!

Have mercy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/09/2019 : 21:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
600 postova koji se sastoje o smajlija i +1. 600. Šest stotina.

Trouble will find me
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/09/2019 : 21:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

600 postova koji se sastoje o smajlija i +1. 600. Šest stotina.



+1
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 09/09/2019 : 22:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message
Pa čovjek je još 22.06. konstatirao da su mu tadašnjih 2.000 postova valjda premalo pa ih je garant namjeravao poduplati i vratiti se zatim duplo jači? 🤔

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=26&TOPIC_ID=50506#2250973

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 09/09/2019 : 23:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message
ulizati se
Usjajiti se dugotrajnim trljanjem. Žuta cigla i kamen uližu se od godina habanja đonova; rukavi i nogavice uližu se od nalakćivanja i zapinjanja za šankove. Ulizanost kamenja i cigala daje štih tradicije, a po kiši katkad dovodi do lomova. Uspješno se otklanja betonažom. Ulizanost odjeće ne odaje dojam pedanterije, a uspješno se otklanja pranjem.
Ulizati se(be) nekome sasvim je druga stvar. Takvo ulizivanje se provodi pojačanim habanjem morala i samopoštovanja. Uklanja se teško ili nikako. Biti uspješan u ulizivanju kod specifične vrste ljudi vrlo je presudna stvar za pozitivne pomake u karijeri i životu, iako oni drugi smatraju da se do toga, istinabog na teži način, može doći i habanjem stolice i stola, raznoraznih alata i drugim manje ponižavajućim činjenjima.

Edited by - RAKOSI4 on 09/09/2019 23:18:19
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/09/2019 : 23:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by RAKOSI4

ulizati se
Usjajiti se dugotrajnim trljanjem. Žuta cigla i kamen uližu se od godina habanja đonova; rukavi i nogavice uližu se od nalakćivanja i zapinjanja za šankove. Ulizanost kamenja i cigala daje štih tradicije, a po kiši katkad dovodi do lomova. Uspješno se otklanja betonažom. Ulizanost odjeće ne odaje dojam pedanterije, a uspješno se otklanja pranjem.
Ulizati se(be) nekome sasvim je druga stvar. Takvo ulizivanje se provodi pojačanim habanjem morala i samopoštovanja. Uklanja se teško ili nikako. Biti uspješan u ulizivanju kod specifične vrste ljudi vrlo je presudna stvar za pozitivne pomake u karijeri i životu, iako oni drugi smatraju da se do toga, istinabog na teži način, može doći i habanjem stolice i stola, raznoraznih alata i drugim manje ponižavajućim činjenjima.


+1

Have mercy
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/09/2019 : 09:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

Šta bi s mnogogovoricem? Ne mogu vjerovati zbog čega je izbačen!

Ne znam jel se zezate, ali ovo se već godinama zna po svim forumima da je spam. Nabijanje bezpotrebnih postova sa smajlićima bez ikakve komunikacije, strogo je zabranjeno. Šteta što se prije nije reagiralo samo sa upozorenjem, ali sad, što je tu je. Bar mi je drago da će se vratit onaj stari Mogorovic čiji su komentari zanimljivi i koji itekako ima što za doprinijeti forumu svojim komentarima.

Spam je inače i uzastopno pisanje više postova, a primjetio sam da to ovdje dosta njih radi. Možda se tolerira to ovdje pošto ne postoji funkcija multiquote, ali ipak neke osobe bi trebalo upozorit kad:

osoba napiše 5 riječi
nakon 20 sekundi u sljedećem postu 3 riječi
nakon 25 sekundi u sljedećem postu 4 riječi

To bi se isto trebalo upozoriti/kažnjavati ili da moderatori spajaju takve postove (iako sumnjam da imaju još i za to vremena), ali forumaši ovdje ne da imaju pol sata ili sat i pol za -edit, već 180 dana!!! Ne znam u čemu je problem samo editirat i dodat svoj tekst što si zaboravio napisat, ako nitko nije još pisao nakon tebe.

To ti samo govori. Trebao bi postojat taj neki forumski bonton, jer to sa pisanjem 3-4 posta jedan za drugim (i više) tako izgleda ružno i nepregledno u raspravi. Pogotovo ovaj forum gdje kad nešto editiraš, forum automatski digne tu tvoju temu u kojoj si komentirao na sam vrh i svi će vidjet kao da si friško pisao novi post.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 10/09/2019 : 09:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message
bez veze. niti kog vrijeđa, niti koči diskusiju. čovjek je odlučio, pretpostavljam, više ne pisati na ovom forumu i što sad? ni prvi ni zadnji. spam? ban? bez veze... i dalje je daleko suvisliji od raznoraznih daveža, brojača pure, dežurnih batinaša prazne slame...
dolazi u sjećanje ono lwoodovo: "ko ne doprinosi forumu ići će u plinsku komoru" :)

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page
Page: of 299 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.64 seconds. Snitz Forums 2000