forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor album sa samolepljivim sličicama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Boris
New Member

Slovakia
189 Posts

Member since 04/12/2001

Posted - 24/04/2015 : 10:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Boris a Private Message  Reply with Quote
Zdravo,

Nisam mogao da nadjem temu u kojoj se jednom davno raspravljalo o albumu, pa sam rešio da pitam ovde.
Zanimaju me samo talijanske verzije, hoću da kupim na njihovom ebayu, al nikako da se snadjem sa verzijama koje su se pojavile u poslednje vreme (2014 a 2015).
Ovde čovek pojašnjava razliku izmedju IT izdanja:
http://recensioni.ebay.it/Zagor-album-e-figurine?ugid=10000000175786621
ne znam talijanski a posle google translator prevoda baš i nisam mnogo pametniji. Jel može neko to da mi prevede?

Jasno mi je da prvo i drugo izdanje koštaju dosta para:
http://www.ebay.it/itm/ALBUM-ZAGOR-COMPLETO-FIGURINE-versione-verde-lastra-stampa-copertina-RARITA-/111501451867
http://www.ebay.it/itm/ALBUM-FIGURINE-ZAGOR-Ed-SOLARIS-1978-COMPLETO-DI-75-SU-320-EDICOLA-/291366419351
http://www.ebay.it/itm/LC3-ALBUM-FIGURINE-ZAGOR-EDIBOY-VUOTO-DA-EDICOLA-/371138753903

Tako da se orjentišem na novije verzije...

zanima me koja su ovo izdanja, znači prema onom talijanskom popisu u koji broj da ih svrstam:
http://www.ebay.it/itm/ZAGOR-Album-figurine-con-set-figurine-Bustina-Variant-Anastatica-/331530410551
ovaj ima kompletno drugačiju naslovnicu od izdanja 1 i 2

a ovaj ima identičnu naslovnicu kao izdanje 1 i 2:
http://www.ebay.it/itm/ZAGOR-Album-figurine-con-set-figurine-Bustina-Anastatica-/331531055192

evo još jedan:
http://www.ebay.it/itm/ALBUM-FIGURINE-ZAGOR-/251926818663

a ovaj ima 2 komada zajedno a sličice su u tablama?!?
http://www.ebay.it/itm/2-Album-Zagor-versione-VERDE-BLU-completi-di-tutte-le-figurine-ANASTATICI-/281667005326

Boris

Edited by - manhunter on 24/04/2015 11:43:04

Zar
New Member



Croatia
138 Posts

Member since 10/02/2004

Posted - 24/04/2015 : 16:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Zar a Private Message  Reply with Quote
Postoje 2 originalna albuma. Glavna razlika je u unutarnjem dizajnu - zeleni i plavi.
Takodjer, različite su i stamparije, dok su sličice istovjetne za oba albuma.
Prvi je izašao zeleni "verdi" početkom 1978 godine, dok je plavi "blu" izašao sredinom iste godine.
Sve to ti je objašnjeno u prvom linku koji si postavio. Plavi album je rjeđi.
Album ima 320 sličica, za razliku od ex-yu albuma, one velike duple stranice u albumu
se lijepe sa sličicama.

Sve ovo ostalog su kopije (anastatica), i to jako lose. Takodjer jos ima nekoliko verzija iz kućne radinosti.
Praktički nista ni ne vrijede i ima ih na svakom koraku.

Ako trebas kakve slike pošalji mi mail na PM pa ti pošaljem, imam nekoliko originalnih albuma i komplet
Sličica koje se prodaju kao kopija, čisto da vidiš razliku.
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 25/04/2015 : 00:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Ja sam kupio kopiju od 50 evra i to u tablama.Nisam zadovoljan kvalitetom slicica,blago su zamucene inace nisu lose.Ali posto mi je preko ruku preslo hiljade Zagorovih stripova onda trazim dlaku u jajetu.
Voleo bih da vidim dobar sken originalnog albuma da bi mogao da vidim da le sto jednog dana isplati kupiti.
Sve u svemu Dnevnikov album je odlican slicice su manje vise ciste i jasne osim naslovnih koje su lose skenirane,mana je jos i lose secenje slicica u stampariji ali tu se moze zazmureti na jedno oko.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Boris
New Member

Slovakia
189 Posts

Member since 04/12/2001

Posted - 27/04/2015 : 12:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Boris a Private Message  Reply with Quote
REJS:
ovde imaš slike visoke rezolucije, original album sa zelenim okvirima, nažalost nije pun:
https://onedrive.live.com/?cid=C2994D6611953A44&id=C2994D6611953A44!31949
Go to Top of Page

Zar
New Member



Croatia
138 Posts

Member since 10/02/2004

Posted - 28/04/2015 : 13:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Zar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by REJS

Ja sam kupio kopiju od 50 evra i to u tablama.Nisam zadovoljan kvalitetom slicica,blago su zamucene inace nisu lose.Ali posto mi je preko ruku preslo hiljade Zagorovih stripova onda trazim dlaku u jajetu.
Voleo bih da vidim dobar sken originalnog albuma da bi mogao da vidim da le sto jednog dana isplati kupiti.
Sve u svemu Dnevnikov album je odlican slicice su manje vise ciste i jasne osim naslovnih koje su lose skenirane,mana je jos i lose secenje slicica u stampariji ali tu se moze zazmureti na jedno oko.




Talijanske sličice su puno bolje od dnevnikovih, puno su čistije i jasnije, boje dosta bolje, tako da se jasno vidi koja je sličica originalna, a koja dnevnikova.
Što se sječenja sličica tiče, opet prednost talijanima, koje pogrešno sječenje se desi kod sličica koje se spajaju, ostalo je uglavnom ok.
Jedini minus talijanskog albuma su korice i stranice, materijal je nekvalitetan i pretanke su, Dnevnik je tu puno bolji.
Go to Top of Page

Boris
New Member

Slovakia
189 Posts

Member since 04/12/2001

Posted - 04/05/2015 : 10:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Boris a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zar

quote:
Originally posted by REJS

Ja sam kupio kopiju od 50 evra i to u tablama.Nisam zadovoljan kvalitetom slicica,blago su zamucene inace nisu lose.Ali posto mi je preko ruku preslo hiljade Zagorovih stripova onda trazim dlaku u jajetu.
Voleo bih da vidim dobar sken originalnog albuma da bi mogao da vidim da le sto jednog dana isplati kupiti.
Sve u svemu Dnevnikov album je odlican slicice su manje vise ciste i jasne osim naslovnih koje su lose skenirane,mana je jos i lose secenje slicica u stampariji ali tu se moze zazmureti na jedno oko.




Talijanske sličice su puno bolje od dnevnikovih, puno su čistije i jasnije, boje dosta bolje, tako da se jasno vidi koja je sličica originalna, a koja dnevnikova.
Što se sječenja sličica tiče, opet prednost talijanima, koje pogrešno sječenje se desi kod sličica koje se spajaju, ostalo je uglavnom ok.
Jedini minus talijanskog albuma su korice i stranice, materijal je nekvalitetan i pretanke su, Dnevnik je tu puno bolji.



Napišite molim još informaciju da li su ove sličice koje prodaju u tablama:
http://www.ebay.it/itm/2-Album-Zagor-versione-VERDE-BLU-completi-di-tutte-le-figurine-ANASTATICI-/281681238637

samolepljive i imaju svoje okvire ili ih treba rezati makazama i posle lepiti lepilom?
Go to Top of Page

Boris
New Member

Slovakia
189 Posts

Member since 04/12/2001

Posted - 11/01/2017 : 16:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Boris a Private Message  Reply with Quote
Dok se svi slade novim Zagorovim albumom, da se vratimo još jednom na verziju Solaris 1978 godina.
Čekao sam povoljnu priliku da kupim popunjen original album (blue ili green verziju), dotle sam uzeo Anastatico verziju za veoma dobru cenu (36,50 eur sa poštarinom).
Prvo: album izgleda veoma kvalitetno, naravno nisam imao original pa sam uporedjivao samo sa slikama sa interneta.
Drugo: sličice su isto izgledale veoma kvalitetno, Zar mi je poslao sliku original sličica i sličica iz domaće radinosti, kada sam uporedio moje Anastatico sličice sa originalom, nije bolo moguće razaznati šta je original.
Sličice su bile u tablama, tako da sam ručno morao rezati, ali bile su samolepljive i album sam popunio veoma pedantno, uostalom vidite i sami:
http://www.imagebam.com/image/bcd0fe525812963


Pre 3 nedelje sam konačno uspeo da bidnem original album u stanju 5- za dobru cenu, prednja strana je malo išvrljana, ali ostatak je izvrstan, sličice su lepljene dosta pedantno:
http://www.imagebam.com/image/a87521525801268


Naravno, mnogo sam bio uzbudjen kada sam otvarao paket, album zaista lepo izgleda, ali kada sam uporedio sličice sa mojom Anastatico verzijom, teško je bilo uočiti razliku:
http://www.imagebam.com/image/245890525803893

levo je original, desno Anastatico.

i tako je u mojoj glavi iskrslo pitanje: da li su u mom Solaris original albumu i original sličice?
i da li sam opravdano dao toliko novca za original album?

Dakle znalci, šta mislite?

Edited by - Boris on 13/01/2017 09:52:15
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 13/01/2017 : 10:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Versione "anastatico":

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=252686351373&globalID=EBAY-DE



Solaris ( ):

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=400918064152&globalID=EBAY-DE

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Boris
New Member

Slovakia
189 Posts

Member since 04/12/2001

Posted - 10/06/2018 : 23:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Boris a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav kolekcionari,

Davne 1987 sam popunio album Zagor, YU izdanje.
Posle mnogo godina i s dolaskom interneta sam saznao da postoji i original italijansko izdanje iz 1978 godine.
Put ka snu je bio utemeljen, ali original pun album u vrlo dobrom, Glanc stanju je bilo skupo zadovoljstvo, pa sam prvo nabavio Anastatico verziju, čisto da vidim ima li uopšte smisla uzimati original.
Kada su se finansijske mogućnosti poboljšalje prodajom starih nepotrebnoh albuma, ukazala se prilika nabaviti i original. Milina je držati ga u rukama i samo tako prelistavati, iako ne razumem italijanski jezik, svaki text ispod sličica pamtim in našeg izdanja.
Ali kolekcionarska boljka tu nije stala. Težnja imati i nekoliko original sličica i kesicu bila je jača.
Eto, da se pohvalim, ispunjena je sledeća faza sna. Puna, original, nikad otvarana kesica




Stavljam iza stakla i uramljujem
Go to Top of Page

fckinfine
Starting Member



Serbia
40 Posts

Member since 18/12/2017

Posted - 11/06/2018 : 10:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit fckinfine's Homepage  Send fckinfine a Private Message  Reply with Quote
prelepo. jel ova cena od soma evra ta, ili je prenaduvano?
Go to Top of Page

saie
Starting Member

43 Posts

Member since 01/05/2009

Posted - 11/06/2018 : 16:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send saie a Private Message  Reply with Quote
Prelepa je kesica. Stvarno pravi kolekcionarski primerak.
Ja imam Dnevnikovu kesicu, nikada otvorenu, ali original, ne onu koju su neki likovi prodavali ovde i na Limundu za velike pare, a ono losa kopija.
Jos jednom, svaka cast.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39134 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/06/2018 : 20:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Daj sliku te kesice, ja je jos nikad nisam video. Koliko to kosta?
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/06/2018 : 22:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Auu, zavidim ti, Boris, prekrasno, šmek svih šmekova :)
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/06/2018 : 19:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
znam čovjeka koji ima ovakvu neotvorenu sličicu Velikog Bleka, koliko to vrijedi?


Go to Top of Page

saie
Starting Member

43 Posts

Member since 01/05/2009

Posted - 13/06/2018 : 10:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send saie a Private Message  Reply with Quote
@sawitch

Ne znam joj vrednost. Za mene ima ogromnu, jer samo nju, jednu, imam. A sakupljam te stare kesice :)

@1Euro
ako je original, vredi. Možeš da mi pošalješ dimezije te kesice Blek i reći ću ti da li je original.

Original kesice se od kopija, koje neki ljudi prodaju, razlikuju u kvalitetu papira i dimenzijama. Za oko 2 mm su uže od originala i papir nije sjajan, više je mat.
Moj savet je da pre nego kupite neku kesicu, nađete nekoga kome verujete, a ko ima barem pocepanu kesicu, pa uporedite sa tom kesicom.

Edited by - saie on 13/06/2018 10:50:10
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/06/2018 : 11:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
joj kad se sjetim koji sam bunt imao sličica i jedan me opelješio u onim ćize blize ili pla cijelo
u haustoru jednog nebodera bio je vidno stariji od mene ali oboji smo bili djeca
kasnije mi dao 3-4 sličice iz sažaljenja

znači otpuhao mi barem 4-5 centimetara slika ne znam koliko to može biti :(
došao kući rekao mojima krivo

još dok me pelješio prolaznici me upozoravali da će me opelješiti

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/06/2018 : 12:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
saie, ne mogu ti reči dimenzije, jer ja nisam vlasnik te kesice....znam jednog Srbina koji je ima i za nju traži 24,99 usd (besplatna poštarina) ali mi j espreman sniziti za 19,99 usd, ali meni je to još uvijek veliko pogotovo kad ljudi kažu da je vrijedna 5 eura npr....a on ima puno različitih ovakvih kesica (tarzan, paja, west, neke fudbalske panini,...) i prodava to. U biti kada sam malo "njuškao" po Ebayu vidim da ima dosta Srbina koji imaju ovakve neotvorene kesice, ali Bleka sam vidio samo jednog a Zagora nema nitko (pitao sam nekoliko njih). PA u biti jeste sumljivo da ima još toliko neotvorenih kesica ali da su htjeli falsikovati onda bi vjerovatno svi falsikovali Zagora ili griješim?
Ja mislim da je original, jer on ima oko 1000 pozitivnih komentara i preprodava samo albume, sličice i kesice pa se možda radi o nekom kolekcionaru....
Go to Top of Page

saie
Starting Member

43 Posts

Member since 01/05/2009

Posted - 13/06/2018 : 12:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send saie a Private Message  Reply with Quote
Bilo je i Zagora koji nisu original. Ako nemas sa cime da uporedis, lako te je prevariti, zar ne?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/06/2018 : 12:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by saie

Bilo je i Zagora koji nisu original. Ako nemas sa cime da uporedis, lako te je prevariti, zar ne?



ne bi bilo prvi puta da me netko prevario. Ja sam ovo htio kupiti kao investiciju jer ja sam mislio kako ovo vrijedi barem 50-100 eura, ali dobro onda da nisam kupio, tako barem nisam ništa izgubio. A onaj koji bi kupio od mene je ionako kolekcionar pa valjda zna šta radi, ja ne sakupljam sličice. Još uvijek vjerujem kako je ovo original, jer kažem da čovjek ima 1000+ pozitivnih komentara na Ebayu i to valjda nešto znači ali zašto da plačam nešto 20 eura kada neču moči nikome prodati za više pa eto.....bilo pa prošlo
Go to Top of Page

saie
Starting Member

43 Posts

Member since 01/05/2009

Posted - 13/06/2018 : 13:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send saie a Private Message  Reply with Quote
Večaras cu napisati širine za kesice Zagor i Blek. Mislim da, čak, imam Blekovu kesicu i origina i kopiju, pa ću ih slikati da bi se videla razlika u veličini. Za Zagora imam samo original. Ali se i ona moze lako proveriti, pošto ima dosta otvorenih Zagor kesica kod kolekcionara.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 19/07/2018 : 15:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Jedno pitanje za znalce sa ovog topica, iako je album islicice odavno vec izdat u Itaiji (mislim na ovog novog Panini Zagora iz 2016. godine). Za koliko se moze nabaviti prazan HC album i ima li ga neko ovde za prodaju?
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39134 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 19/07/2018 : 18:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Sinoc ti otisao jedan za 2500 na Limundu
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 19/07/2018 : 18:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ---dp---

Jedno pitanje za znalce sa ovog topica, iako je album islicice odavno vec izdat u Itaiji (mislim na ovog novog Panini Zagora iz 2016. godine). Za koliko se moze nabaviti prazan HC album i ima li ga neko ovde za prodaju?


15 do 20 eura...
Pitaj Jana ( spirito con la scure)...
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 20/07/2018 : 17:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Sinoc ti otisao jedan za 2500 na Limundu



Da, video sam taj... :)
Sawichu, jesi li ti skupljao ovog Zagora?
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 20/07/2018 : 17:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by ---dp---

Jedno pitanje za znalce sa ovog topica, iako je album islicice odavno vec izdat u Itaiji (mislim na ovog novog Panini Zagora iz 2016. godine). Za koliko se moze nabaviti prazan HC album i ima li ga neko ovde za prodaju?


15 do 20 eura...
Pitaj Jana ( spirito con la scure)...



Hvala mnogo... kad smo vec kod toga, kako stoji stvar sa slicicama, prodaje li ih neko ovde (duplikate) i koja je cena? Ja ne znam koliko mi fali, ali me je taj album koji se pojavio ponukao da to popunim pa zato i pitam
Go to Top of Page

spiritoconlascure
New Member



Croatia
288 Posts

Member since 24/11/2010

Posted - 20/07/2018 : 18:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit spiritoconlascure's Homepage  Send spiritoconlascure a Private Message  Reply with Quote
@Sumohrvat hvala na preporuci,imam jos par komada praznih HC-ova,slicica jako malo ali mogu naruciti direktno od paninija ako ne fali tipa pola seta.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000