forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Ralph Azham
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/09/2016 : 11:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

Da ne budem ful negativa: Trondova serija (s Oiryjem) koja mi je puno bolje legla je Maggy Garrison. Al' svakom njegov kamion, štono ne bi rekli Francuzi. :)


Maggy Garrisson mi je jedan od Trondheimovih stripova koje nekako više priželjkujem u domaćem izdanju, prije nego li Ralpha Azhama.

Isto kao i Les petits riens, Le roi Catastrophe, A.L.I.E.E.N, Texas Cowboys, Petit Père Noël, Hvalevrijedne pustolovine bez Zekana, La mouche, Mickey's Craziest Adventures...

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/09/2016 : 12:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Petit Père Noël
A.L.I.E.E.N
La mouche

Čini mi se da je sve ovo bez riječi, pa onda nema potrebe za domaćim izdanjima (barem ne prije ovih drugih nabrojanih).
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/09/2016 : 12:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Petit Père Noël
A.L.I.E.E.N
La mouche

Čini mi se da je sve ovo bez riječi, pa onda nema potrebe za domaćim izdanjima (barem ne prije ovih drugih nabrojanih).


Da, nemaju teksta, barem koliko je meni poznato.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 08/09/2016 : 13:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Peyo

Petit Père Noël
A.L.I.E.E.N
La mouche

Čini mi se da je sve ovo bez riječi, pa onda nema potrebe za domaćim izdanjima (barem ne prije ovih drugih nabrojanih).


Da, nemaju teksta, barem koliko je meni poznato.


Bez teksta su osim A.L.I.E.E.E.N.-a, Muve i Li'L Santa još i:
Mister O
Mister O
Happy Halloween, Li'L Santa

Anto: Ralph Azham jednostavno nije dovoljno dobar strip, nemoj više da se pališ , daj bolje da napinjemo Markosa da nas dunstere koji ne znaju vrancuski obraduje sa Maggy Garrison.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/09/2016 : 13:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Mister O
Mister O


Misliš, Mister O i Mister I?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/09/2016 : 14:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ove Mister O i Mister I sam "čitao". U Njemačkoj ih objavio Reprodukt 2003 odnosno 2006.

Ako koga zanima o čemu se radi, mogu postaviti par tabli.

Have mercy
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/09/2016 : 14:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Ove Mister O i Mister I sam "čitao".


Nema potrebe za navodnicima. Čitanje stripova ne uključuje samo čitanje tekstova u oblačićima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/09/2016 : 15:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by izivko

Ove Mister O i Mister I sam "čitao".


Nema potrebe za navodnicima. Čitanje stripova ne uključuje samo čitanje tekstova u oblačićima.


Čovjek uči dok je živ.

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/09/2016 : 17:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

quote:
Originally posted by anto

http://www.bedetheque.com/BD-Ralph-Azham-Tome-9-Point-de-rupture-287647.html

devetka



Probam čitati svaki album kad ga serijaliziraju u Spirouu i odustanem negdje na pola. Ne mogu reći da je loše već samo da Tronda trenutačno zanimaju stvari koje mene uopće ne zanimaju. I onda pročitam da Ralpha kani raditi u 30 albuma, da mu je to zadnja veliak serija pred penziju pa se osjetim star i tužan i mrzim Ralpha četiri puta više.

Da ne budem ful negativa: Trondova serija (s Oiryjem) koja mi je puno bolje legla je Maggy Garrison. Al' svakom njegov kamion, štono ne bi rekli Francuzi. :)

mcn


a ja sam nešto ubeđen da bi mi se Ralph dopao - možda ne kao Tvrđe,ali svejedno jako dopao - obožavam taj Trondov otkačen stil pripovedanja i to je to.
Neka je i Ralph 70% kvalitetan kao Donjon - ja zadovoljan.

A i sam bih voleo videti Meegi Gerison na domaćem jeziku.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/09/2016 : 17:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Peyo

Petit Père Noël
A.L.I.E.E.N
La mouche

Čini mi se da je sve ovo bez riječi, pa onda nema potrebe za domaćim izdanjima (barem ne prije ovih drugih nabrojanih).


Da, nemaju teksta, barem koliko je meni poznato.


Bez teksta su osim A.L.I.E.E.E.N.-a, Muve i Li'L Santa još i:
Mister O
Mister O
Happy Halloween, Li'L Santa

Anto: Ralph Azham jednostavno nije dovoljno dobar strip, nemoj više da se pališ , daj bolje da napinjemo Markosa da nas dunstere koji ne znaju vrancuski obraduje sa Maggy Garrison.


a ja ti Vuče tvrdim da Ralph od trećeg albuma kreće da bude ono pravo - u ta prva dva koja si čitao (ili čak samo prvi) je tek zagrevanje.

A i ja bih jako voleo da vidim Megi u Fibri,a Ralfa slobodno mogu da guraju i u Stripoteci - cenim da bi to bio dojajan potez!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/09/2016 17:18:35
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 08/09/2016 : 19:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Jes, O i I, greška.
I jes, čitao sam samo prvi, možda ne treba da komentarišem. Jednostavo, očekuješ više od Trondhajma, a ono - trt.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 11/09/2016 : 01:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Meni je Ralph (čitao prvi dio na engleskom) i odličan i smiješan, tako da mi uopće nije jasno o čemu drugi na ovom (i onom drugom "Markos se učutao") topicu govore :-/

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/09/2016 : 10:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SenG

Meni je Ralph (čitao prvi dio na engleskom) i odličan i smiješan, tako da mi uopće nije jasno o čemu drugi na ovom (i onom drugom "Markos se učutao") topicu govore :-/


prijatelju,ne mogu ti opisati kako si me obradovao ovom izjavom - znači,ipak me moj nepogrešivi njuh nije prevario!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/09/2016 : 11:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
u stvari,nisam baš nešto ni mnogo sumnjao da je Ralph pravo dobar - Macan reče da ga ova tematika ne zanima previše,a Vuk je pročitao samo jedan album,što je premalo za pravu sliku (a iz nekih intervjua sam skontao da tek slede preokreti i prave stvari sa trećom epizodom).
Ali opet me je crv sumnje počeo malo gristi!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/09/2016 : 13:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Heh, Anto, ako ti moje mišljenje nešto znači i ja sam pročitao prvi dio na engleskom i ako je prvi dio mjerodavan nećeš se razočarati.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/09/2016 : 14:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kako ne znači.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 11/09/2016 14:04:52
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 21/09/2016 : 20:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Evo, pročitao danas prvi dio opet da provjerim jel dobar. I odličan je :)

Ako sam dobro shvatio, Markos ovo nema namjeru izdavati?

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/09/2016 : 21:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pa nije se izjasnio koliko znam.
A valjalo bi da grune jednu kolorku sa prvim ciklusom (3 epizode) - za početak.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/04/2017 : 19:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
http://www.bedetheque.com/BD-Ralph-Azham-Tome-10-Un-feu-qui-meurt-302472.html

10. album u junu!
Trondi ga gazi muški!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/04/2017 19:09:05
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/11/2017 : 19:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pročitah i ja keca od Fante;čitao sam ga bez rečnika,a najmanje 30%reči nisam znao,ali i tako se ukapira strip sasvim zadovoljavajuće - i što kaže senG,odličan je Ralf.Klasičan Trondhajm - "prvi koji me poliže,pobeđuje" - he,he...carski.

Sad sledi izvlačenje nepoznatih reči,ponovno čitanje i recenzija.

Nego,mi kukakmo kako ovi naši izdavači prekidaju/stopiraju neke serijale,a čak i ovi najveći,poput Fante,umeju dobro da zavrnu čitaoce - magarčine!

Vidim da je u nemačkoj objavljen i osmi album - bolje je znati nemački nego engleski u nekim slučajevima.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 13/11/2017 : 20:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

pročitah i ja keca od Fante;čitao sam ga bez rečnika,a najmanje 30%reči nisam znao,ali i tako se ukapira strip sasvim zadovoljavajuće - i što kaže senG,odličan je Ralf.Klasičan Trondhajm - "prvi koji me poliže,pobeđuje" - he,he...carski.

Sad sledi izvlačenje nepoznatih reči,ponovno čitanje i recenzija.

Nego,mi kukakmo kako ovi naši izdavači prekidaju/stopiraju neke serijale,a čak i ovi najveći,poput Fante,umeju dobro da zavrnu čitaoce - magarčine!

Vidim da je u nemačkoj objavljen i osmi album - bolje je znati nemački nego engleski u nekim slučajevima.


Mislim da je objavljen i deveti album.

Bolje je znati njemački kad je strip u pitanju. Nijemci objavljuju doslovno sve živo. Jedino Bonelli slabo stoji.

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/11/2017 : 21:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko


Mislim da je objavljen i deveti album.
Bolje je znati njemački kad je strip u pitanju. Nijemci objavljuju doslovno sve živo. Jedino Bonelli slabo stoji.


pametni ljudi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/11/2017 : 16:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Trondheim:Ralph Azham 1 - Zašto bi lagao nekog koga voliš? (Fantagraphics books)

"Hey!What gives you the right...?"
"You do relize i'm positioned just right to blow a massive fart on your head,don't you?"


Ralf Azam je avanturistički antropomorfni strip smešten u milje nekakvog Fantasy okruženja,pa sve to začinjeno standardnom Trondhajmovskom lucidnošću.
Znači,ovo nije humoristički strip,kako neki očekuju,već Luisovska epska fantastika.
Ralf Azam je mladić za kojeg se u dečačko doba očekivalo da je možda the Chosen one,te da će zaštiti svoj narod od Vom Sajrusove horde.Ali ispostavilo se da nije, i taj isti njegov narod ga je na neki način odbacio,u stvari počeo da tretira kao zadnjeg luzera.Inače,Ralf poseduje jednu moć,a to je da predviđa da li neka žena trudna.
Strip počinje tako što je Ralf poslat po neke lekovite biljke,tu ga spopada sestra njegovog drugara,a ćerka jednog od glavešina sela,a sve to dok prisluškuje savet starešina šta činiti pred nadolazećim Hordom.
Uhvativši ga tako,šalju ga u svinjac na dva meseca.Tu mu otac donosi hranu (ali i nož da se eventualno oslobdi i pobegne),pri čemu Ralfu kroz glavu prolaze fleševi iz dečačkih dana kada je trebao biti odveden u grad Astoliju,ne bi li se videlo da li je on taj Izabrani.
Za to vreme neprijateljski ratnici se približavaju selu.

Mogu reći da sam skroz zadovoljan početkom serijala - i sa obzirom da su naredni albumi još bolji,tek se očekuje ludilo,u svakom pogledu.Priča je klasično trondijevski slojevita,opičena,maštovita,duhovita,inteligentna i nemaš pojma u kom ćete pravcu odvesti!
Ko voli Trondhajma,"to je to".

4.5/5

Na žalost,nisam optimista po pitanju domaćeg izdanja u okruženju gde se i stoti reprint Zagora,Dilan Doga i Alan Forda odlično prodaje,a sjajni stripovi idu na kaščicu.Ali,ni ameri nisu mnogo bolji.Sa ovim prvim brojem,Fanta je stala,jer je urednica (i prevodilac) Kim Tompson preminula (ili se razbolela pa se povukla iz priče).
Velika šteta!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/11/2017 16:17:38
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/11/2017 : 16:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Ali,ni ameri nisu mnogo bolji.Sa ovim prvim brojem,Fanta je stala,jer je urednica (i prevodilac) Kim Tompson preminula (ili se razbolela pa se povukla iz priče).
Velika šteta!



Urednik, riječ je o muškoj osobi.

I da, preminuo je.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/11/2017 : 16:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Kim muško? Interesantno.
Ali i razumljivo - nije ovo nešto što ženske "vare".

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000